Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вузол примикання базальтової вати до металевих конструкцій на фасаді

vovapk

Рекомендовані повідомлення

Є будинок з газоблоку з металевими навісами, які примикають до стін будинку. В майбутньому ці металеві конструкції буду обшивати ОСБ та робити оздоблення як на стінах будинку (мокрий фасад). 

Після утеплення будинку базальтовою ватою, армуванням та грунтуванням кварцгрунтом побачив що під місцями де металева труба виходить з утеплювача стіна мокра. Я так розумію, це в зоні примикання труби до утеплювача потрапляє волога при опадах.

Як правильно робити ці зони примикання? Обмазати якимось герметиком? Чи взагалі ці зони навколо металевої труби потрібно було робити з ПСБ замість базальтової вати як роблять з цоколем?

Хочу прийняти правильне рішення поки фасадчики ще працюють на об'єкті та можемо доробити/переробити.

20231201_154649.jpg

20231201_153755.jpg

20231201_153804.jpg

20231201_153648.jpg

20231201_153643.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Банальный конденсат.... Он был, есть и будет. Влага из воздуха конденсируется на металле и потом стекает... Этого не изменить.

  1) Разумеется стыки должны быть тщательно загерметизированы. Даже акрилового герметика хватит (почему пишу акрилового, хоть он и условно водостойкий, - потому что его потом легко можно покрасить в цвет стены)

   2) Для небольшого уменьшения образования конденсата на металле  - покрасить его толстым слоем той же акриловой краски (но лучше это сделать перед самым накрытием металочерепицей (или что вы там хотите использовать - не важно)

   

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, vovapk сказав:

 Обмазати якимось герметиком?

Це зайве. Адже там вже обмазано гідроізолюючим шаром клею + кварцгрунт. Цього достатньо , щоб волога не добралась до вати.

2 години тому, vovapk сказав:

В майбутньому ці металеві конструкції буду обшивати ОСБ та робити оздоблення як на стінах будинку (мокрий фасад). 

А ось це даремно. Таким чином ви закриєте усі металеві елементи від вентиляції , і тоді конденсат не зможе вивітрюватись , буде скапувати , стікати на ОСБ поступово зволожуючи його. Оздоблення там має бути максимально вентильоване.

     Якщо ж ви все  таки будете робити як запланували , то усі металеві елементи потрібно утеплити. Утеплити ретельно з усіх сторін та без зазорів між металом та утеплювачем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А може бути хоч частковим вирішенням проблеми запінити трубу зсередини монтажною піною? Не буде це нести для метала негативні наслідки?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У вас ситуація складна. Вам потрібно захистити утеплювач від вологи, що утворюватиметься на металі протягом усього року. Піна в середині нічого не змінить. З фотографій простого рішення не видно. Професійні рішення полягають у винесені кріплень металевих, деревʼяних та інших елементів за контур утеплення, або розробка спецкріплень, які не дозволять попадати конденсату в утеплювач.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я планую обшивати ці металеві конструкції ОСБ, далі ЕППС 20 мм і армування клеєм з сіткою та фасадна штукатурка. Теоретично це має вирішити проблему з конденсатом.

Єдине, що один навіс планував накривати полікарбонатом, і там металеві балки мали бути відкритими. Але готовий відмовитися від цього і теж зашити ОСБ з утепленням.

А якщо навколо примикання труб до стіни вирізати см на 10-20 базальтову вату і утеплити ці місця ПСБ, це вирішить частково проблему щоб вата не намокала?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, vovapk сказал:

А якщо навколо примикання труб до стіни вирізати см на 10-20 базальтову вату і утеплити ці місця ПСБ, це вирішить частково проблему щоб вата не намокала?

Будь-яке проникнення через шар теплоізоляції знижує його ефект. Особливо, якщо це провідний матеріал (наприклад, металеві анкери). Це збiльшуе ризик конденсату(пари) появи цвiлi i т.п.

У вашому випадку потрiбнi такi "блок пропасив" (фото) який видсiкае "холод/тепло" i е надiйним мiстком крiпленя на фасадi. 

image (34).png

image (30).png

obr.-4.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, vovapk сказал:

Єдине, що один навіс планував накривати полікарбонатом, і там металеві балки мали бути відкритими. Але готовий відмовитися від цього і теж зашити ОСБ з утепленням.

Чи не краще зробити так, приклад -фото

Козирок № 7.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це можливо не поганий варіант, але не в моєму випадку.

Мені зараз потрібно дізнатися чи не нашкодить металу якщо трубу заповнити монтажною піною.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, vovapk сказал:

Це можливо не поганий варіант, але не в моєму випадку.

Мені зараз потрібно дізнатися чи не нашкодить металу якщо трубу заповнити монтажною піною.

Норм, заполняйте. 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, vovapk сказав:

Мені зараз потрібно дізнатися чи не нашкодить металу якщо трубу заповнити монтажною піною.

Ні, не нашкодить.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, vovapk сказав:

Мені зараз потрібно дізнатися чи не нашкодить металу якщо трубу заповнити монтажною піною.

І нафіга. Якщо , щоб захистити внутрішні стінки труб від конденсату , так він там і так ніколи не з'явиться. Звичайно якщо там все зварено не абияк. Якщо таким чином захистити зовнішні стінки , так це - що мертвому припарки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, andrey_ka сказав:

І нафіга. Якщо , щоб захистити внутрішні стінки труб від конденсату , так він там і так ніколи не з'явиться. Звичайно якщо там все зварено не абияк. Якщо таким чином захистити зовнішні стінки , так це - що мертвому припарки.

Саме для захисту внутрішніх стінок. Принаймні, мені так буде спокійніше спати. Аби не нашкодити.

А в наступному році зробимо зовнішнє утеплення, тому що в цьому вже не дозволяє погода зробити нормально гідроізоляцію навісів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...