Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Теплоізоляція теплої підлоги і товщина стяжки

dred1717

Рекомендовані повідомлення

Залита чорнова неармована стяжка товщиною 9 см, під нею зроблена мінімальна гідроізоляція (плівка, але місцями продірявлена опорами для маяків), а поверх планується тепла підлога. Рівень до чистої підлоги 14-15 см.

Підскажіть будь ласка чи можна зробити теплоізоляцію пінопластом 35 марки? Чи краще доплатити і купити пінополістирол?  Яку робити товщину стяжки і відповідно телоізоляції (планував 8 см пінопласт/пінополістирол та 6-7 см стяжки)? І чи потрібно робити додатково гідроізоляцію під пінопласт? Пінополістирол наскільки я знаю не боїться вологи. Чорнова стяжка ніби суха, вологи не тяне, в той час якщо підняти рубероїд укладений на фундамент то під ним мокро, з цього оцінюю що гідроізоляція під стяжкою якась все таки є. 

Змінено користувачем dred1717
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, dred1717 сказал:

Рівень до чистої підлоги 14-15 см.

 

1 час назад, dred1717 сказал:

планував 8 см пінопласт/пінополістирол та 6-7 см стяжки

Зразу скажу, що я не фахівець, але... 1) Так ви ж уже запланували, а тепер питаєте. Я так розумію, суттєво вже товщину загального пирога все одно не збільшиш. 2) пінопласт і пінополістирол - це одне й те ж. Скоріш за все, ви мали на увазі вибір між звичайним пінопластом (пінополістиролом) і екструзійним. Якщо є кошти, я би краще взяв останній - вища теплоізоляція і навантаження краще тримає. Але, повторюю, можливо, люди з більшим практичним досвідом скажуть, що воно приблизно одне й те ж. Я собі коли робив, попросив будівельників закласти 100 мм екструзійного, бо теж ТП.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, dred1717 сказав:

Залита чорнова неармована стяжка товщиною 9 см, під нею зроблена мінімальна гідроізоляція (плівка, але місцями продірявлена опорами для маяків), а поверх планується тепла підлога. Рівень до чистої підлоги 14-15 см.

Підскажіть будь ласка чи можна зробити теплоізоляцію пінопластом 35 марки? Чи краще доплатити і купити пінополістирол?  Яку робити товщину стяжки і відповідно телоізоляції (планував 8 см пінопласт/пінополістирол та 6-7 см стяжки)? І чи потрібно робити додатково гідроізоляцію під пінопласт? Пінополістирол наскільки я знаю не боїться вологи. Чорнова стяжка ніби суха, вологи не тяне, в той час якщо підняти рубероїд укладений на фундамент то під ним мокро, з цього оцінюю що гідроізоляція під стяжкою якась все таки є. 

Тільки ЕППС, бо від пінопласту після укладання труб теплої підлоги нічого не залишиться, бо він досить крихкий. Та й кріпити труби скобами в пінопласт не вийде, тільки з сіткою.  Мені робили стяжку поверх теплої підлоги 8 см і менше не рекомендували, хоча роблять і 6 см з суцільним армуванням сіткою.

  • Лайк 1
  • Хаха 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, dred1717 сказав:

Яку робити товщину стяжки і відповідно телоізоляції (планував 8 см пінопласт/пінополістирол та 6-7 см стяжки)?

Більше пінопласту , менше стяжки. Стяжки достатньо 50мм , але в такому випадку потрібно ретельно підійти до укладання утеплювача(приклеїїти його до основи). 

3 години тому, dred1717 сказав:

І чи потрібно робити додатково гідроізоляцію під пінопласт?

Зайве. Пінопласт (ЕППС) , сам по собі гідроізоляція.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Дядя_Вова сказал:

1) Так ви ж уже запланували, а тепер питаєте. Я так розумію, суттєво вже товщину загального пирога все одно не збільшиш. 

Я запланував 10 см на утеплювач і 10 см на стяжку з чистовою підлогою, але двері на терасу мені неправильно замовили і тому змушений був опускати рівень підлоги нижче. Можна зробити утпеплення 5 см, а можна 8 см, і таким чином змінити товщину стяжки. На мою думку краще дати більше утеплювача, але бували думки на форумі, що 5 см ЕППС вистачає повністю.

2 часа назад, Дядя_Вова сказал:

2) пінопласт і пінополістирол - це одне й те ж. Скоріш за все, ви мали на увазі вибір між звичайним пінопластом (пінополістиролом) і екструзійним. Якщо є кошти, я би краще взяв останній - вища теплоізоляція і навантаження краще тримає. Але, повторюю, можливо, люди з більшим практичним досвідом скажуть, що воно приблизно одне й те ж. Я собі коли робив, попросив будівельників закласти 100 мм екструзійного, бо теж ТП.

Так, Ви вірно підмітили, я мав на увазі пінопласт і ЕППС. Спочатку хотів ЕППС, але порівняв ціни із пінопластом 35 марки різниця 2 рази. А дехто каже, що навіть 25 марки вистачає, що переплачувати не варто за ЕППС. Хотілося б звичайно дешевше, але розумію, що потім не так просто і дешево змінити утеплювач, тому на це грошей шкодувати не варто.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

49 минут назад, andrey_ka сказал:

Зайве. Пінопласт (ЕППС) , сам по собі гідроізоляція.

ЕППС так, а як щодо звичайного пінопласту?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 хвилин тому, dred1717 сказав:

ЕППС так, а як щодо звичайного пінопласту?

У вашому випадку , і під пінопласт зайве.

Але , не варто класти туди пінопласт , із за його (сучасної) низької якості , і як наслідок поганої несучої здатності. 

ПС. Візьміть звичайні  кухонні електронні ваги пройдіться по магазинах , і спробуйте знайти пінопласт , який би відповідав ДСТУ.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, andrey_ka сказал:

Але , не варто класти туди пінопласт , із за його (сучасної) низької якості , і як наслідок поганої несучої здатності. 

Це ж саме мені сказала людина, яка робить опалення: "хороший пінопласт зараз знайти дуже тяжко". Тому мабуть все таки зупиню свій вибір на ЕППС 5+3 см.

Змінено користувачем dred1717
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Собі брав "добрий пінопласт" 3+4 см, гідроізоляцію додаткову не робив між чорновою стяжкою і пінопластом. тепла підлога кріпилась скобами добре

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Згоден з andrey_ka, виберіть матеріал який буде відповідати ДСТУ 13163

виробників багато і ціна буде норм, беріть не менше EPS 100.

А на рахунок ЕППС я не можу нічого сказати, це як "чорнова стяжка". І що таке чорнова стяжка і для чого?

В Україні є або EPS або XPS.

Якщо б Ваш утеплювач контактував з вологою, або грунтом тоді краще XPS.

У EPS100 деформація при довгостроковому навантажені  3 т. на м2 3%, головне щоб витримала Ваша «черновая стяжка» витримала. 

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, gendruk сказал:

Собі брав "добрий пінопласт" 3+4 см, гідроізоляцію додаткову не робив між чорновою стяжкою і пінопластом. тепла підлога кріпилась скобами добре

А можна назву "доброго пінопласту"?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Сергей Шкляр сказал:

Згоден з andrey_ka, виберіть матеріал який буде відповідати ДСТУ 13163

Дякую, прочитаю цей стандарт

1 час назад, Сергей Шкляр сказал:

У EPS100 деформація при довгостроковому навантажені  3 т. на м2 3%, головне щоб витримала Ваша «черновая стяжка» витримала. 

 

Я нічого тяжкого на підлогу ставити не планував, максиму це якась шафа, а там таких навантажень і близько не буде.

Для мене головне довговічність і щоб тепло від теплої підлоги віддавав в землю якомога менше. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Сергей 31 сказал:

Можно, но желательно верхний слой 2 см ЭППС.

Чому? Щоб легше труби теплої підлоги кріпити?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, dred1717 сказал:

Чому? Щоб легше труби теплої підлоги кріпити?

Бывало, но редко, что мотал трубу и по ППС. 

0-02-05-2b8.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, dred1717 сказав:

А можна назву "доброго пінопласту"?

Прихований текст

2302137994_w640_h640_2302137994.thumb.jpg.cbbb5474d30fe1017505f74510371e53.jpg

 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, dred1717 сказал:

Чому? Щоб легше труби теплої підлоги кріпити?

Я теж так робив знизу 10ка простого ,зверху 3ка екструдер ,все ок

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, gendruk сказал:
  Скрыть контент

2302137994_w640_h640_2302137994.thumb.jpg.cbbb5474d30fe1017505f74510371e53.jpg

 

Він справді так називається?)))

В якості продукту і те що він дійсно добрий, сумнівів немає, але його ціна така ж як і ЕППС. Якщо брати пінопласт, то розглядав EPS 90, в мене немає надмірних навантажень.

Змінено користувачем dred1717
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, dred1717 сказал:

Для мене головне довговічність і щоб тепло від теплої підлоги віддавав в землю якомога менше. 

Ну тоді робіть не менше 10см  ,в ідеалі 10+2 екстр ,і стяжку я робив7- 8см ,з плиткою майже 9ть ,тоді не буде питань ,що котел не виключаеться .Може варто ті двері продати і зробити все по феншую ,чим ради дверей все зробиться ,ну так вийшло ...

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, dred1717 сказав:

його ціна така ж як і ЕППС. Якщо брати пінопласт, то розглядав EPS 90, в мене немає надмірних навантажень

Остання ціна його яку бачив 830/упаковка не впевнений що за ці гроші купиш ЕППС. П'ять років тому різниця була в ціні, але звісно не в два рази 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, Asot сказал:

Може варто ті двері продати і зробити все по феншую ,чим ради дверей все зробиться ,ну так вийшло ...

 

Двері з вікнами вже давно встановлені, продати їх буде означати піти у великий мінус. Думаю, якщо буде 8 см ЕППС замість 10, це не прям дуже буде велика проблема. З плиткою товщина стяжки буде 8 см, що також нормально.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, gendruk сказал:

Остання ціна його яку бачив 830/упаковка не впевнений що за ці гроші купиш ЕППС. П'ять років тому різниця була в ціні, але звісно не в два рази 

Так, я помилився, порахував ціну ЕППС за м2, а насправді там 0.66 м2.

EPS 150 - 904 грн за упаковку, 150.6 грн за м2.

ЕППС - знайшов 0.68 м2 за 138 грн, або 207 грн за м2.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 минут назад, dred1717 сказал:

Двері з вікнами вже давно встановлені, продати їх буде означати піти у великий мінус. Думаю, якщо буде 8 см ЕППС замість 10, це не прям дуже буде велика проблема. З плиткою товщина стяжки буде 8 см, що також нормально.

Поиграйтесь в калькуляторах теплопотерь, у меня 10 эпса когда считал то разница между 5 и 10 было в полтора раза, а между 10 и 15 уже 1,1 цифры условные но где то так

Так что в теории 8 это более чем учитывая что больше не влазит и у половины форумчан 5, да что греха таить у меня по соседям есть и 2 и 3 гнались за высотой потолка но там уже и в комфорте и в счетах есть отличия

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, dred1717 сказав:

EPS 150 - 904 грн за упаковку, 150.6 грн за м2.

Ну на Карбишева по 830 за упаковку. 

П.С. в мене 7 см 3+4, але якщо є можливість то можна і більше 

Змінено користувачем gendruk
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...