Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Теплоізоляція теплої підлоги і товщина стяжки

dred1717

Рекомендовані повідомлення

7 часов назад, mib сказал:

Так что в теории 8 это более чем учитывая что больше не влазит и у половины форумчан 5

У моїх знайомих також майже у всіх 5 см, тому я не дуже переймаюсь, що не вийшло 10. Взагалі, бачив думки на форумі, що треба давати пінопласту чим поменше, щоб будинок обігрівати за рахунок тепла землі. Бачив фрагмент відео, де також говорилось, що в Канаді обігрівають будинок за рахунок тепла землі, треба буде його переглянути. Тому і вирішив запитати тут, яку товщину стяжки і пінопласту робити. Поки мої думки, що чим більше утеплювача тим краще, підтверджуються. Бо на рахунок обігріву за рахунок тепла землі маю великі сумніви. В мене у квартирі скрізь стяжка така холодна, що можна ходити лише в тапках. Сумніваюсь, що це через те, що власники під неї поклали 20 см пінопласту)

 

8 часов назад, mib сказал:

 гнались за высотой потолка 

У мене з цим проблем немає, зараз висотавід чорнової стяжки до потолка 3.20. Навпаки думаю, де такі довгі підвіси взяти потім, щоб кріпити гіпсокартон, так як хочу опустити його до 2.80.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я нещодавно фотку десь тут виставляв і розповідав за Канаду.Фішка в тому,що там абсолютно у всіх будинках є бейсмент і там принципова різна з нами система опалення,воно там воздушне.Тому нема сенсу використовувати у нас такі самі підходи.

Трохи прикол  в тему.Товарищ вирішив зекономити і зробив ТП тількі в кухні -столовій і санузлах,літом переїхав в будинок,з осіні запустив опалення,побачив який кайф ТП і прямо зараз в жилому будинку зриває стяжку і по одній кімнаті кругом робить ТП.

Наекономив!

  • Лайк 3
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, dred1717 сказал:

У моїх знайомих також майже у всіх 5 см, тому я не дуже переймаюсь, що не вийшло 10. Взагалі, бачив думки на форумі, що треба давати пінопласту чим поменше, щоб будинок обігрівати за рахунок тепла землі. Бачив фрагмент відео, де також говорилось, що в Канаді обігрівають будинок за рахунок тепла землі, треба буде його переглянути. Тому і вирішив запитати тут, яку товщину стяжки і пінопласту робити. Поки мої думки, що чим більше утеплювача тим краще, підтверджуються. Бо на рахунок обігріву за рахунок тепла землі маю великі сумніви. В мене у квартирі скрізь стяжка така холодна, що можна ходити лише в тапках. Сумніваюсь, що це через те, що власники під неї поклали 20 см пінопласту)

 

У мене з цим проблем немає, зараз висотавід чорнової стяжки до потолка 3.20. Навпаки думаю, де такі довгі підвіси взяти потім, щоб кріпити гіпсокартон, так як хочу опустити його до 2.80.

Порівнювати як у сосіда чи знайомого це невірно.

Для визначення якої товщини утеплювача є відповідні формули та діє ДСТУ Б А.2.2-12:2015.

У кого  які є можливості про сплату рахунків не відомо)).

На сьогодні газ по 8 грн/м3. хоча його розрахункова вартість для населення біля 20.

То можна припустити скільки буде коштувати опалення.

Електрика і так вже по 2,6 грн/кВт.

Приклад розрахунку я наводив

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, мастерок сказал:

Фішка в тому,що там абсолютно у всіх будинках є бейсмент

Дякую, тепер я зрозумів в чому сенс. Але автором того, де я на форумі прочитав що можна гріти підлогу за рахунок тепла землі були не Ви, і там жодного слова про підвал не було. Там автор вважав, що земля буде гріти за будь-яких обставин, незалежно від рівня знаходження підлоги відносно рівня землі:classic_biggrin:

2 часа назад, мастерок сказал:

Трохи прикол  в тему.Товарищ вирішив зекономити і зробив ТП тількі в кухні -столовій і санузлах,літом переїхав в будинок,з осіні запустив опалення,побачив який кайф ТП і прямо зараз в жилому будинку зриває стяжку і по одній кімнаті кругом робить ТП.

Наекономив!

Теплу підлогу я запланував у всіх кімнатах, окрім спальні, але не з точки зору економії, а з тієї, що якщо зробити теплу підлогу у спальнях буде підніматися пил, що не дуже добре впливає на організм. Хоча, зі слів більшості знайомих, вони також жаліють, що не зробили теплої підлоги в спальнях.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 минут назад, Сергей Шкляр сказал:

Приклад розрахунку я наводив

Згідно даного розрахунку, якщо мені брати ЕППС 8 см, то виходить 𝑑𝑡 > 𝐵′:classic_smile:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, dred1717 сказав:

Згідно даного розрахунку, якщо мені брати ЕППС 8 см, то виходить 𝑑𝑡 > 𝐵′:classic_smile:

В мене проходить 6 см, якщо вірити виробнику, що коефіцієнт теплопровідності 0.03 Вт/м•К.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, dred1717 сказав:

якщо зробити теплу підлогу у спальнях буде підніматися пил

Тоді і ногами краще там не ходити...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 минуты назад, dred1717 сказал:

у спальнях буде підніматися пил,

Что за открытия в физике?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 минут назад, dred1717 сказал:

Згідно даного розрахунку, якщо мені брати ЕППС 8 см, то виходить 𝑑𝑡 > 𝐵′:classic_smile:

даний розрахунок для радіатороного обігріву для теплої підлоги потрібно більше, якщо є бажання то можете прочитати дослідженні фінів

Floor nordic.pdf

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, dred1717 сказал:

Теплу підлогу я запланував у всіх кімнатах, окрім спальні, але не з точки зору економії, а з тієї, що якщо зробити теплу підлогу у спальнях буде підніматися пил, що не дуже добре впливає на організм. Хоча, зі слів більшості знайомих, вони також жаліють, що не зробили теплої підлоги в спальнях.

Поинтересуйтесь у @Vikctor, сделал бы он сейчас тп в спальнях

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, dred1717 сказав:

Теплу підлогу я запланував у всіх кімнатах, окрім спальні, але не з точки зору економії, а з тієї, що якщо зробити теплу підлогу у спальнях буде підніматися пил, що не дуже добре впливає на організм

Як на мене, збочене уявлення про теплу підлогу. Правильно розрахована ТП сумісно з достатнім утепленням будівлі в цілому = не відчутно для ніг тепло. А коменти базуються наче по розпеченому мають ходити. Якщо пилу в палець, то яке опалення чи без було, а дихати будете пилом.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, mib сказал:

Поинтересуйтесь у @Vikctor, сделал бы он сейчас тп в спальнях

Робив би звичайно. По-перше радіатори по матеріалах обійшлися не дешевше, прослужать значно менше та не псують вигляд приміщень... По-друге в мене більше немає опасінь чи сумісні ТП та ламінат, які були 10 років тому при плануванні будівництва. Я точно знаю що ТП+ламінат =ок, бо вже зробив безліч таких об'єктів для замовників й маю зворотній зв'язок з ними. А оця лякалка про пил - я чесно кажучи думав вона якраз років 10 як застаріла... Разом з тієй антинауковой  про варікозні проблеми ніг від ТП.🤣

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, dred1717 сказал:

У моїх знайомих також майже у всіх 5 см, тому я не дуже переймаюсь, що не вийшло 10. Взагалі, бачив думки на форумі, що треба давати пінопласту чим поменше, щоб будинок обігрівати за рахунок тепла землі.

Щось мені здається, що то буде навпаки - гріти землю теплом із будинку. Яке тепло землі, якщо там температура близько 5 градусів? Хіба що гейзер пробурити, але то вже інша технологія.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як добре, що сюди написав, стільки корисного дізнався :classic_smile:.

Тепер напевно і в спальнях буду робити теплу підлогу :classic_smile:

 

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

06.12.2023 в 08:08, dred1717 сказав:

Бо на рахунок обігріву за рахунок тепла землі маю великі сумніви

Ось тут приводились розрахунки ефективності теплої підлоги з різними рівнями утеплення під нею, для будинку з відносно низьким рівнем тепловтрат. Порівняйте кількість енергії яка іде вверх і вниз при різній товщині і зрозумієте що прямий обігрів теплої підлоги від землі це утопічна ідея. Від землі ви зможете грітись лише через геотермальний тепловий насос. І чим більший шар утеплення під теплою підлогою тим меньше втрати вниз.

 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 минут назад, Dmode сказал:

І чим більший шар утеплення під теплою підлогою тим меньше втрати вниз.

Дякую. До створення цієї теми я сумнівався на рахунок цього на відсотків 5. Тепер сумнівів ніяких немає, чим більше утеплювача, тим краще. Так, як більше 8 см утеплення я не зможу зробити все одно, тому буду брати, матеріал з нищим коефіцієнтом теплопровідності.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 годин тому, Дядя_Вова сказав:

Яке тепло землі, якщо там температура близько 5 градусів?

У будинку без опалення але "з землею" повітря буде +5 (у січні), у будинку "без землі" буде -5 (як на вулиці) і доведеться догрівати на 10 градусів більше. Маю всього 2см ЕППС і не бачу ніяких шалених втрат у землю, нормально повітря в будинку нагрівається і рахунки до 1500кВт на 100м2 (опалення тільки ТП, стяжка 7см + керамограніт, стіни цегла), або то тільки мені пощастило...

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, normal сказал:

У будинку без опалення але "з землею" повітря буде +5 (у січні), у будинку "без землі" буде -5 (як на вулиці) і доведеться догрівати на 10 градусів більше.

Ну і як? Комфортно, коли +5 у будинку? Навіщо його тоді будувати?

 

3 минуты назад, normal сказал:

Маю всього 2см ЕППС і не бачу ніяких шалених втрат у землю, нормально повітря в будинку нагрівається і рахунки до 1500кВт на 100м2

Я ХЗ, із чим це порівняти і що ви називаєте "шаленими втратами". :) Багато інших чинників впливає - наприклад, скільки у вас витяжок (і чи є вони взагалі) і як часто вони вмикаються, та і взагалі режим вентиляції. І це лише один з факторів. Я знаю інший приклад - будинок був залишений днів на 40 без опалення з 22 лютого 2022 р. (про причини ви здогадаєтеся, мабуть). Коли господарі повернулися, у будинку було 14 градусів. Так от, ЕППСа під підлогою там 10 см. Правда, цоколь не утеплений.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, Дядя_Вова сказав:

Так от, ЕППСа під підлогою там 10 см. Правда, цоколь не утеплений

А толку від тих 10см якщо стіни цегляні і тепло по ним все одно іде у фундамент\землю і навпаки? Чи в них не цегляні?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, Дядя_Вова сказав:

Коли господарі повернулися, у будинку було 14 градусів.

не вистачає інформації, яка температура була на вулиці, коли повернулися

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, normal сказал:

А толку від тих 10см якщо стіни цегляні і тепло по ним все одно іде у фундамент\землю і навпаки? Чи в них не цегляні?

Цегляні. Я хз, можливо, з часом цоколь тех утеплять :) Але ви маєте рацію, що то не є добре - частина тепла "тікає".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...