Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Максимально універсальна кабельна мережа - можливо?

Mr. D

Рекомендовані повідомлення

21 годину тому, John Doe сказав:

 

в квартире были заложены перед ремонтом кабели UTP 

но количества кабелей мне не хватило.

Мабуть, кількість мережевих пристроїв виявилась більшою, ніж кількість кінців наявних кабелю.

21 годину тому, John Doe сказав:

пришлось ставить в комнатах управляемые коммутаторы EdgeCore (STP, VLAN, PoE)

Кожний або якась кількість кабелів за допомогою комутаторів була розділена на кілька відповідних мережевих пристроїв?

21 годину тому, John Doe сказав:

Удалось их закольцевать для STP

Тобто між різними комутаторами з'явилось кілька фізичних маршрутів, але навіщо зробили ці кілька маршрутів? Щоб збільшити пропускну здатність мережі загалом, коли в залежності від навантаження змінюються маршрути для окремих пристроїв?

Не зовсім розумію навіщо створили кілька фізичних ліній між пристроями, щоб, скажімо, перший комутатор міг зв'язатись з другим й третім, але коли перший не працює, то другий міг зв'язатися с третім окремим шляхом?

До речі, живлення у всіх комутаторів по PoE?

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Mr. D сказал:

Тобто між різними комутаторами з'явилось кілька фізичних маршрутів, але навіщо зробили ці кілька маршрутів? Щоб збільшити пропускну здатність мережі загалом, коли в залежності від навантаження змінюються маршрути для окремих пристроїв?

Не зовсім розумію навіщо створили кілька фізичних ліній між пристроями, щоб, скажімо, перший комутатор міг зв'язатись з другим й третім, але коли перший не працює, то другий міг зв'язатися с третім окремим шляхом?

STP не пропускає трафік по альтернативним маршрутам, тількі відмовостійкість (і від відмови кабелю і від відмови коммутатора). тому я агрегацію лінков використовую зазвичай , і відмовостійкість (тількі відмова кабелю) і збільшення пропускної спроможності.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 хвилин тому, Enot123h сказав:

STP не пропускає трафік по альтернативним маршрутам, тількі відмовостійкість (і від відмови кабелю і від відмови коммутатора). тому я агрегацію лінков використовую зазвичай , і відмовостійкість (тількі відмова кабелю) і збільшення пропускної спроможності.

STP буває різних варіантів, мабуть. Думаю, якщо один маршрут зупинився, дерево маршрутів все ж зміниться для того, щоб застосувати інший маршрут.

Загалом у кожному випадку в залежності від фізичної мережі, можливо, щось підкорегувати.

 

Та й, схоже, у разі застосування оптичного кабелю мова, скоріше за все, про швидкості 1 або 10 Gbit/s. У разі 1 Gbit/s виглядає так, що мідний кабель все ж конкурентний за можливостями. Але щоб працювати з якимись пристроями, які десь розташовані в гаражі або в якомусь іншому приміщені майже так, як з під'єднаними локально, треба все ж мати щось від 10 Gbit/s (наступний крок, схоже, 25 Gbit/s, але такого обладнання мало в наявності).

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У моєму випадку мідного гігабіта більш ніж достатньо. Вважав зможу його повністю утилізувати, але тількі третину зміг, вперся у проц NAS (AMD C-70 APU Core(s) per socket:  2 CPU max MHz:1000 CPU min MHz:800) замість мережі, яку вважав вузьким місцем. 320 Мб/с (40 МБ/с) тільки вижав, хоча диски та сітка при тестуванні 800-1000 Мб/с дають. Самба чомусь тільки одне ядро використовує, а NFS не катить бо є віндові клієнти...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 хвилини тому, Enot123h сказав:

У моєму випадку мідного гігабіта більш ніж достатньо. Вважав зможу його повністю утилізувати, але тількі третину зміг, вперся у проц NAS (AMD C-70 APU Core(s) per socket:  2 CPU max MHz:1000 CPU min MHz:800) замість мережі, яку вважав вузьким місцем. 320 Мб/с (40 МБ/с) тільки вижав, хоча диски та сітка при тестуванні 800-1000 Мб/с дають. Самба чомусь тільки одне ядро використовує, а NFS не катить бо є віндові клієнти...

Припускаю, що влаштування оптичного кабелю сьогодні - це більше про деяку перспективу.

Один й той же оптичний кабель можливо залучити як на швидкості 1 Gbit/s, 10 Gbit/s або 25 Gbit/s. Влаштувавши сьогодні такий кабель, який, схоже, навіть дешевший ніж мідний кабель, можливо одразу отримати 1 Gbit/s та витративши більше разів в 5 коштів - 10 Gbit/s. Й через 10 - 15 років той же кабель вже буде працювати з 25 Gbit/s.

Обчислювальне обладнання з часом може змінитися, не зручно змінювати кабельну мережу. Тому оптичний кабель - це деяка перспектива, яка, схоже, більша, ніж у разі мідного кабелю, який значно впливає своєю довжиною на швидкості.

Виглядає так, що відносно недороге влаштування оптичного кабелю сьогодні, можливо, щось спростить в найближчі 10 - 15 років.

 

Бачу, що медіаконвектори під 1 Gbit/s коштуюсь від ₴500, під 10 Gbit/s - від ₴3 тис.

 

До речі, можливо в деяких сценаріях задіяти iSCSI (або щось подібне), тоді фактично комп'ютер й зовсім може перетворитися в тонкий клієнт, якщо наявна мережева, швидкість якої 10 Gbit/s.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 годин тому, Mr. D сказав:

Бачу, що медіаконвектори під 1 Gbit/s коштуюсь від ₴500, під 10 Gbit/s - від ₴3 тис./s.

А медіаконвертори навіщо? У свічах оптичні порти, а від свіча до компа можна і мідь чи картку мережеву оптичну якщо прям дуже треба оптика.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, k-master сказав:

А медіаконвертори навіщо? У свічах оптичні порти, а від свіча до компа можна і мідь чи картку мережеву оптичну якщо прям дуже треба оптика.

Оптика цікава тим, що можливо влаштувати мережу зі швидкістю 1 Gbit/s або 10 Gbit/s, використовуючи один й той же кабель. Якщо ще кабель настільки гнучкий, як вказано вище (7 мм - 25 мм), то ще й влаштувати можливо більше або менше швидко й зручно.

Комутатор, мабуть, треба брати з SFP конвекторами під оптику. Мережа могла б виглядати як деяка зірка з якоюсь кількістю променів. Й на кінцях променів все ж треба було б застосувати медіаконвектори, тому що можливо не буде оптичного роз'єму у самих пристроїв.

Думаю, можливо спробувати налаштувати 1 Gbit/s й вже потім перейти на 10 Gbit/s, та, можливо, колись й на 25 Gbit/s. Кабель, схоже, не треба буде змінювати.

Оптика не має PoE, тому все одно частина мережі залишається мідною.

 

Медіаконвектори були лише як приклад для орієнтування що й скільки коштує. Приблизно зрозуміло, що влаштування 10 Gbit/s разів в 5 дорожче, ніж 1 Gbit/s (такого оптичного обладнання дуже багато наразі).

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21.01.2024 в 00:55, Mr. D сказав:

Можливо, комусь цікаво. )

Ruckus контролер прибув. Доставлення коштували близько ₴550.

А от кілька Ruckus AP застрягли на митниці, запросили підтвердження ціни, хоча, вказано в декларації реальну ціну в межах тої, яка не передбачає сплати ПДВ або мита. Схоже, митники не вірять, що Ruckus може стільки коштувати. )

Митники сумнівались, але все ж пропустили кілька 7982.

Що ж спробуємо як це працює в комплекті з 1100.

 

Цікаво, де, можливо, було б купити гнучкий оптичний кабель типу SM.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Mr. D сказав:

Цікаво, де, можливо, було б купити гнучкий оптичний кабель типу SM.

А що ти з ним будеш робити? В тебе є зварювальний апарат? Подивись тут - e-server.com.ua/opticheskie-komponenty

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, k-master сказав:

А що ти з ним будеш робити? В тебе є зварювальний апарат? Подивись тут - e-server.com.ua/opticheskie-komponenty

Міркую стосовно оптичної мережі у вигляді зірки з оптичним кабелем.
Думаю, що можна спробувати для початку 1 Gbit/s й потім на тому ж кабелі перейти на 10 Gbit/s.

Поки що припускаю, що потрібен буде тільки сколювач з лезом типу APC, якщо теоретично будуть використані роз'єми SC, а точніше SC/APC.

Зварювальні пристрої подивився. Купувати собі, не виконуючи багато роботи, вважаю немає сенсу. Сколювачі, до речі, китайського виробництва відносно зварювальних пристроїв ще й не дуже дорогі. У разі пошкодження кабелю простіше кабель замінити, тому, мабуть, якось в гофрі той оптичний кабель краще влашувати.

Проєкт в теоретичному стані поки що.

Звісно, мої Ruckus до оптики немає сенсу під'єднувати.

Критика рішення вітається.

Маю оптичний кабель від Інтернет-оператора, який в 100-ій трубі з кількома поворотами пройшов метрів 40 без проблем з протяжкою з дещо специфічною гнучкістю та з радіусом сантиметрів 20. Наскільки гнучкий оптичний кабель реально можливо купити - цікаве питання, але оптичні патч-корди виглядають достатньо гнучко.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А дозвольте спитати тут, щоб не плодити нову тему, якщо вже пішла розмова за оптику.

Я хочу завести оптичний кабель в будинок під землею і провести його до місця майбутнього щитка під майбутньою зтяжкою. По ділянці і далі по вулиці кабель до стовпа теж піде під землею.

Який кабель купити, щоб провайдер потім прийшов і без проблем підключив його до своєї мережі? Оптичні кабелі же не унікальні, не заточені під конкретне обладнання? І якщо я виведу кабель на вулицю та покладу моток десь під парканом на пару років - з ним за цей час нічого не відбудеться, він не зіпсується, не переламається?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 минут назад, Ihor Chumak сказал:

А дозвольте спитати тут, щоб не плодити нову тему, якщо вже пішла розмова за оптику.

Я хочу завести оптичний кабель в будинок під землею і провести його до місця майбутнього щитка під майбутньою зтяжкою. По ділянці і далі по вулиці кабель до стовпа теж піде під землею.

Який кабель купити, щоб провайдер потім прийшов і без проблем підключив його до своєї мережі? Оптичні кабелі же не унікальні, не заточені під конкретне обладнання? І якщо я виведу кабель на вулицю та покладу моток десь під парканом на пару років - з ним за цей час нічого не відбудеться, він не зіпсується, не переламається?

Зазвичай для GPON одномодове волокно використовується. Я б краще трубу з міцною нержавіючою протяжкою закопав, щоб провайдера кабель затягнути і не робити ще одно з'єднання.

У кабелі є гідрофоб, але при зберіганні на вулиці краще кінець клейовою термоусадкою загерметизувати

Змінено користувачем Enot123h
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Enot123h сказав:

Зазвичай для GPON одномодове волокно використовується. Я б краще трубу з міцною нержавіючою протяжкою закопав, щоб провайдера кабель затягнути і не робити ще одно з'єднання.

У кабелі є гідрофоб, але при зберіганні на вулиці краще кінець клейовою термоусадкою загерметизувати

Мабуть, мова про те, що за допомогою оптичного SM кабелю під'єднують користувача\клієнта.

Сама оптична мережа, схоже, має кабель MM й далі в якомусь місці проводять зварювання для під'єднання оптичного SM кабелю, який йде до користувача.

Відповідно оператор обов'язково має як зварювальний пристрій та й сколювач торців для оптичних кабелів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Ihor Chumak сказав:

А дозвольте спитати тут, щоб не плодити нову тему, якщо вже пішла розмова за оптику.

Я хочу завести оптичний кабель в будинок під землею і провести його до місця майбутнього щитка під майбутньою зтяжкою. По ділянці і далі по вулиці кабель до стовпа теж піде під землею.

Який кабель купити, щоб провайдер потім прийшов і без проблем підключив його до своєї мережі? Оптичні кабелі же не унікальні, не заточені під конкретне обладнання? І якщо я виведу кабель на вулицю та покладу моток десь під парканом на пару років - з ним за цей час нічого не відбудеться, він не зіпсується, не переламається?

Думаю, можливо, спитати в Інтернет-оператора, пояснивши ситуацію, має змогу той продати кабель для під'єднання абонентів або ні.
Чомусь думаю, що такого кабелю в оператора багато й тоді не буде проблем з сумісністю або якістю кабелю, тому що це буде оптичний кабель, який сам оператор й використовує. Але можливо й окремо купити, звісно, ціна кабелю така, що навряд це буде значна економія (оптичний кабель дешевше мідного).

Під'єднання до мережі, звісно, виконати пізніше за потребою, хоча навіть на етапі будівництва камера додає фактор контролю будівельників.

Змінено користувачем Mr. D
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, Ihor Chumak сказав:

А дозвольте спитати тут, щоб не плодити нову тему, якщо вже пішла розмова за оптику.

Я хочу завести оптичний кабель в будинок під землею і провести його до місця майбутнього щитка під майбутньою зтяжкою. По ділянці і далі по вулиці кабель до стовпа теж піде під землею.

Який кабель купити, щоб провайдер потім прийшов і без проблем підключив його до своєї мережі? Оптичні кабелі же не унікальні, не заточені під конкретне обладнання? І якщо я виведу кабель на вулицю та покладу моток десь під парканом на пару років - з ним за цей час нічого не відбудеться, він не зіпсується, не переламається?

Ніякий кабель не треба брати. Треба завести трубу 25-32 мм одним куском та не гнути під 90, а потім монтажники просто в цю трубу заведуть кабель. Той що йде по вулиці жорсткий, навіть без протяжки нормально заходить. 

Ну а якщо й брати то там десь біля стовпа чи ще десь треба зробити місце де буде розташований оптичний бокс, бо оптику не варять без боксів. Ну й в будинку ще буде треба щось робити - чи брати одразу кабель для пачкордів чи пігтейлів та оконечити чи варити потім ще у будинку ще раз. Ну й цей кабель буде під час будівництва усім заважати, кладіть трубу.

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підтримую.

Зробіть закладну від стовпа і до місця в домі. Можете на стовпі закладну завершити герметичною коробкою.

Можливо коли щось на стовпі захочете встановити з лінком в дім (камера, світло)...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую всім за коментарі. Насправді у мене під Інтернет введена окрема ПЕ труба діаметром 40 (я їх кілька провів однакового діаметру під електрику та Інтернет). Але проблема в тому, що виходять вони в одному місці, а тепер я передумав там ставити щит. Тепер щит буде на 7 метрів дальше біля іншої стіни. І якщо електрика буде проведена по підлозі до заливки стяжки, то до Інтернету там ще далеко...

Так, можливо варто дізнатися у провайдера - хай протягнуть кабель вже зараз. Їм то що з того?..

Або просто прокладу додаткову трубу від нового місця щита до місця введення і спробую їх з'єднати. Взяти муфту для 40-ї ПЕ труби і, гадаю, все буде гаразд. Місце, щоб нормально її зігнути, є.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26.01.2024 в 22:11, k-master сказав:

Ніякий кабель не треба брати. Треба завести трубу 25-32 мм одним куском та не гнути під 90, а потім монтажники просто в цю трубу заведуть кабель. Той що йде по вулиці жорсткий, навіть без протяжки нормально заходить. 

Ну а якщо й брати то там десь біля стовпа чи ще десь треба зробити місце де буде розташований оптичний бокс, бо оптику не варять без боксів. Ну й в будинку ще буде треба щось робити - чи брати одразу кабель для пачкордів чи пігтейлів та оконечити чи варити потім ще у будинку ще раз. Ну й цей кабель буде під час будівництва усім заважати, кладіть трубу.

Ось є такий практичний приклад, як саме організована PON-мережа одного оптичного оператора.

Десь на вулиці поряд з якимось іншим будинком є ящик, в якому встановлені відводи з оптичного MM-кабелю в різні оптичні SM-кабелі, які вже йдуть окремо до кожного абонента. Де саме знаходиться PLC Splitter невідомо (припускаю, десь на іншій вулиці; так само невідомо який саме ratio того PLC Splitter'а).

Під час під'єднання до мережі монтажник встановлює муфту в цьому розподільчому ящику, виконуючи сколювання торцю кабеля й потім зварювання. Далі кабель протягується по стовпам абоненту й біля ділянки абонента вже абонент корегує, як саме буде влаштований кабель (в землі в трубах або в повітрі). Зі сторони абонента встановлюється так звана оптична розетка (щось таке - e-server.com.ua/uk/optichni-komponenti/optichni-boksi/pa_tip_obladnannya-opticna_rozetka_ua). В оптичній розетці кабель також зварюється (й це не проблема, у монтажника оптичної мережі є й сколювач, й зварювальний пристрій).

Та вже потім до оптичної розетки за допомогою оптичного патч-корду під'єднується ONU, який запрограмував оператор для цього абонента.

 

На мою думку, будь-які комунікаційні труби або траси краще прокладати в таких місцях, де нічого не буде рости поряд або щось пізніше влаштовуватися. Вважаю, достатньо складно зробити трубу без поворотів\кутів та краще все ж використовувати труби більшого діаметра.

Підсумовуючи, оптичний кабель - це достатньо дешевий кабель, тому, можливо, навіть залишити деякий запас. Порахувавши скільки того кабелю потрібно, можливо кабель протягнути завчасно й потім під час під'єднання до мережі вже зварити кабелі з обох кінців, що буде робити монтажник оптичної мережі.

На мою думку, чим швидше є можливість перевірити на практиці будь-які закладні конструкції, тим краще. Та й знову ж Інтернет на об'єкті будівництва ніколи не буде зайвим (навіть для якоїсь камери). Але покупець вирішує.

Під'єднав би Інтернет й встановив би камеру ще до того, як навіть вирилась перша яма під фундамент. )

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 минут назад, Mr. D сказал:

Десь на вулиці поряд з якимось іншим будинком є ящик, в якому встановлені відводи з оптичного MM-кабелю в різні оптичні SM-кабелі

Трохи поплутали....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, Leader9 сказав:

Трохи поплутали....

Тоді, мабуть, від splitter'ів йде багатоволоконний SM кабель, який в розподільчій коробці зварюється з окремими одноволоконними SM кабелями, які вже йдуть до абонентів.

Можливо, MM кабелі в частині саме PON мережі й немає. Цей тип кабелю, схоже, використовується десь в магістральній мережі.

Схоже, в межах села саме використовуються багатоволоконні та одноволоконні SM кабелі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27.01.2024 в 19:31, Ihor Chumak сказав:

Так, можливо варто дізнатися у провайдера - хай протягнуть кабель вже зараз. Їм то що з того?..

Треба дзвонити та питати, залежить від провайдера. Мені підключили, але інтернет увімкнули через рік. Заплатите за підключення та й все. Хтось може не підключити через брак вільних портів, а через вас одного не буде бажання резервувати порт, хтось може бажає гроші одразу отримати, треба дзвонити та питати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 годин тому, k-master сказав:

Треба дзвонити та питати, залежить від провайдера. Мені підключили, але інтернет увімкнули через рік. Заплатите за підключення та й все. Хтось може не підключити через брак вільних портів, а через вас одного не буде бажання резервувати порт, хтось може бажає гроші одразу отримати, треба дзвонити та питати.

PLC splitter'и в PON мережах мають ratio до 1:128, тобто на одному порті OLT може бути до 128 абонентів теоретично.
Думаю, що під'єднають до мережі без проблем.

Також MAC в OLT адаптивний, якщо один ONU вимкнеться, інші ONU будуть використовувати його частину часу в розподілі TDMA.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...