Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

ПВУ_DIY

yur43

Рекомендовані повідомлення

2 хвилини тому, Asot сказав:

Дійсно копійки  ,але ж треба вміти то все до купи скласти і синхронізувати - це напевно найдорожче) якщо ваш комп зрівняти з а21 то воно вміе все те саме?

А21 як спеціалізоване готове рішення гарне. Але воно не настільки гнучке. 

a21_ukr.pdf

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, TaurosRMK сказал:

Посиджу тут, мене тоже таке чекає, може щось дізнаюся цікавого 😁

Так ви ж теж ноутбук типу цього компа клепаете))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, Asot сказав:

Так ви ж теж ноутбук типу цього компа клепаете))

В мене окремий контролер + також esp

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, TaurosRMK сказав:

В мене окремий контролер + також esp

як програмізд програміста спитаю:

в ESPHome є такий шматок скетча

Прихований текст

sensor:

    write_action:      

      - lambda: |-

          // Limit actual values to the same bounds

          if (state < id(dac_min).state) state = id(dac_min).state;

          if (state > id(dac_max).state) state = id(dac_max).state;

 

          // Save PID output

          id(dac_power).publish_state(state);          

 

          // Set v1 and v2 to actual values according to balance [0; 1]

          // Here balance = 0.1 means 10%

          auto v1 = state * (1 + id(dac_bal).state);

          auto v2 = state * (1 - id(dac_bal).state);

   

          // Set value of real DACs

          id(dac_output1).set_level(v1);

          id(dac_output2).set_level(v2);

 

fan:

  - platform: speed

    output: set_fan

    name: "Fan"

    id: Fan

як сюди вставити умову 

Прихований текст

// Within lambda, get the fan state and conditionally do something if (id(my_fan).state) { // Fan is ON, do something here } else { // Fan is OFF, do something else here }

щоб воно виконувалось тільки коли Fan вимкнений ?

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, yur43 сказав:

як програмізд програміста спитаю:

Ой, не по адресу, я зовсім не програміст, не допоможу 😄

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, yur43 сказав:

щоб воно виконувалось тільки коли Fan вимкнений ?

my_fan має бути сенсором і тоді можна вичитати його стейт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, volomoto сказав:

my_fan має бути сенсором і тоді можна вичитати його стейт.

мені щось складне допомагав робити Олег, росіянин, просто по доброті. Але зараз мабуть зайнятий, а я сам тута нічого не складу, воно в мене все помилками світиться. Так шо програмізд я ще той.

Може хто розуміє і цікаво матеріал

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зробив! Тепер можу зовні вимикати вбудований PID і запускати звичні режими.

Правда вийшло що "провітрювання" з  продуктивністю 700 об/хв перериває PID який в той момент інтенсивніший :)

Виправив, тепер провітрювання не буде вмикатись якщо поточний режим інтенсивніший.

Знімок екрана 2024-01-22 101046.png

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21.01.2024 в 10:20, TaurosRMK сказав:

В мене окремий контролер + також esp

Для чого окремий, якщо ESP все робить.

готовий модуль з БЖ за 450грн

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 хвилину тому, yur43 сказав:

Для чого окремий, якщо ESP все робить.

Цей модуль не підійде мені, 4-5 датчиків PT1000, виходи на 4-20 мА, RS485 - цього тут немає. Тай тим більше контролер в мене вже є і працює в поточній системі, що з ним робити, не викинути)) Я описував в своїй темі, контролер в мене трохи "тупий", тому прив'язав до нього ESP, щоб інтегрувати в Home Assistant.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Перевіряв алгоритм розморожування. При опусканні температури нижче 2С на двигун шторки впуска подаю імпульс 1сек кожної хвилини, поки температура випуска не стане вище 2С. При температурі вище 3С запускається аналогічний сценарій, але закривання шторки. На відкривання стоїть обмеження 30 імпульсів, на закривання 35, для надійного закривання. Система вийшла інерційна, мабуть в теплообміннику багато вологи, а вона теплоємна. Тест проводився для значень 12 і 13 град. Теплообмінник надійно залишається в плюсовій зоні за рахунок зниження ефективності рекуперації до 40-50% . Відкривання переривається на 21-23 імпульсах, але температура ще росте. Може і туди PID потрібний, бо часто трапляються виходи за межі регулювання. Температура подачі в будинок опускалась до 8С, але ніхто цього не відчув.

Основний PID перевів в плавний режим, є запізнення в реакції, але відсутні швидкі зміни швидкості. 

.. один з експериментів. Великий запас нагріву для розморожування. ККД рекуперації не впало нижче 85%. Мінімальний приток в будинок був 10С. Все повітря іде через ПВУ. Як на мене, результат прекрасний.

Знімок екрана 2024-01-22 200229.png

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Датчики в різних місцях, різні, на WiFi, на ZigBee, на дротові. ПВУ бере інформацію з усіх, усереднює. SCD40 в каналі ПВУ при швидкості потоку вище якогось рівня починає робити шалені викиди, душу їх цифровим фільтром ESP.

2. Датчики тиску дають стабільні параметри, можна пофільтрувати і визначати продуктивність системи. По середньому значенню можна балансувати приток/виток.

3. Приток/виток збалансований по обертам. Режим "провітрювання" працює без балансування, видно розбіг на 4-5%.

Знімок екрана 2024-01-25 112744.png

Знімок екрана 2024-01-25 112656.png

Знімок екрана 2024-01-25 112530.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Видно роботу PID. На ніч вийшов на мінімальні оберти (500RPM). При активності людей почав підтримувати CO2.

2. Аналогічна статистика для системи розморожування. Реальних морозів ще не було.

Знімок екрана 2024-01-25 112417.png

Знімок екрана 2024-01-25 112505.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Споживання ПВУ. В нічний час вентилятори працюють приблизно від 2,8-3 W кожний. Модуль управління їсть 1W в звичайному режимі і до 3 W в режимі керування байпасами. 

Знімок екрана 2024-01-25 115554.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, yur43 сказав:

SCD40 в каналі ПВУ при швидкості потоку вище якогось рівня починає робити шалені викиди, душу їх цифровим фільтром ESP.

Ці сенсори бояться як потоку повітря так і вібрації. Пробуйте їх віоброізолювати та помістити в корпус який буде ізолювати від потоку повітря як на схемах.

Прихований текст

image.thumb.png.88b6f6b26fdc8828121d55532e077816.pngimage.thumb.png.64bab94ddf39edce6801addc56b8f7ec.png

 

7 хвилин тому, yur43 сказав:

Датчики тиску дають стабільні параметри, можна пофільтрувати і визначати продуктивність системи. По середньому значенню можна балансувати приток/виток.

BMx280? Кілька таких сенсорів разом в одном місці дають рандомну різницю від 4-15 Паскалів. Пробувати по ним щось визначати чи балансувати, особливо на малих об'ємах - марна справа. Бо якщо вам треба ловити опір теплообмінника який на ваших об'ємах може бути наприклад 15Па, то рандомна розмбіжність в замірах сенсорів в 4-15Па зовсім не підходить для такої задачі.

Можна пробувати розміщувати сенсори перед і після вентиляторів, тоді з привязкою до rpm можна би було розраховувати потік, якщо відомі відповідні дані по даному вентилятору. Перепад на вентиляторі більший, і вплив слабої точності сенсорів тиску буде меньшим.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 хвилин тому, yur43 сказав:

Споживання ПВУ. В нічний час вентилятори працюють приблизно від 2,8-3 W кожний. Модуль управління їсть 1W в звичайному режимі і до 3 W в режимі керування байпасами. 

Чим обумовлені ці скачки на графіку? 

image.thumb.png.75d2edb0373fd494fede2437c62c2d4e.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, Dmode сказав:

Чим обумовлені ці скачки на графіку? 

Процес регулювання PID. Я більшість параметрів не виводив на HA, через це змінюю їх в прошивці. Викиди - перепрошивки контролера, більше сотні разів вже було. Згодом виведу параметри в HA, тоді можна буде оперативно їх змінювати.

SCD40 теж має час розігріву, і після прошивки дає неправильні покази.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Dmode сказав:

BMx280? Кілька таких сенсорів разом в одном місці дають рандомну різницю від 4-15 Паскалів. Пробувати по ним щось визначати чи балансувати, особливо на малих об'ємах - марна справа.

різниця тиску приток/виток приміщення до і після фільтрації. Чутливості явно замало.

Знімок екрана 2024-01-25 140214.png

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 хвилини тому, yur43 сказав:

Чутливості явно замало.

Для вимірювання перепаду тиску краще візміть ці диф-сенсори.

Прихований текст

image.png.0a0f47185edb31719827f9400526c21f.png

 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Dmode сказав:

Для вимірювання перепаду тиску краще візміть ці диф-сенсори.

Бюджет на подальше розширення проекту вичерпано. Можу викласти картку для пожертв :)

Коробка висить і функціонує. Все влазило всередину ПВУ, але там залізний бокс, WiFi там помре. Викинути залізяку пожна тільки після повного розбору ПВУ. Через це взяв першу коробку, яка попала в руки. Потім знайшов в два рази меншу коробку, але перекидати лінь.

Музику для аварійних ситуацій підбираю.

В HA на скору руку зліпив консоль для налаштування PID, можна на ходу правити і бачити результати внеску окремих коефіцієнтів в результат.

Знімок екрана 2024-01-25 154101.png

Знімок екрана 2024-01-25 154116.png

IMG_20240125_154453.jpg

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А що конкретно робить автоматика? Просто керує обертами вентиляторів в залежності від показників датчиків і сценаріїв? Чи в системі також є нагрівачі, заслонки і тд, і цим тоже керує?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

А що конкретно робить автоматика? Просто керує обертами вентиляторів в залежності від показників датчиків і сценаріїв? Чи в системі також є нагрівачі, заслонки і тд, і цим тоже керує?

ESP32 повністю керує ПВУ. Вентилятори працюють так як я і хотів - постійно, є мінімум обертів, є обмеження. Мені не потрібна вся продуктивність, є три автоматичні режими, всі по СО2. Режим "гості" - висока продуктивність 0,7, "день" - 0,5 (по замовчуванню), "ніч" - 0,3 від максимальної продуктивності. І програма розморозки працює автономно, можна без інтернету. Розморозка пропорційним відкриттям байпасу впуску.

Через "розумний будинок" перемикаються оті режими і здійснюється моніторинг. По PM2.5 ще автоматично запускаються сцени "провітрювання" і "витяжка", можна з кнопок на кухні також. При відвідуванні санвузла - провітрювання довге, довжина якого залежить від вологості в санвузлі.

Керує вентиляторами, заслонками байпасів (окремо і разом), сигналізує про несправність вентиляторів. 

Ще можна з сотню датчиків причепити для моніторингу в HA. Догрівачами керувати. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Залишив диференційну складову PID, ту що реагує на шум СО2, з нею PID менше спить і гостріше реагує на зміни СО2. На слух шум не чути зовсім, монотонні оберти вітряків. Високоточний датчик протока на відео це підтверджує.

Знімок екрана 2024-01-25 171607.png

Знімок екрана 2024-01-25 171631.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, yur43 сказав:

сигналізує про несправність вентиляторів

А це як розпізнає, там є якись сигнал від ПВУ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...