Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Утеплення перекриття полумансарди

ІгорГоня

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня!

Другий поверх будинку - це полумансарда. Тобто частина стелі у кімнатах під кутом. Кровля має утеплення, тобто чатина стелі, яка під кутом має утеплення. а частина стелі горізнтальна - то просто стеля з гіпсокартону, яка кріпиться на дерев'яну обрешітку. Питання, чи є сенс утеплювати цю частину стелі? Якшо є, то чим це краще зробити: Покласти зі сторони ЕППС на обрешітку? Чи мінвату? Чи це не дасть бажаного ефекту, тобто не зменшить тепловтрати у кімнатах мансардного поверху? На малюнку накидав що я маю на увазі.

Untitled.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як власник вже другого будинку з такою хньою раджу вам не пошкодувати часу і грошей на це питання.

воно того варте

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Фрай сказав:

Як власник вже другого будинку з такою хньою раджу вам не пошкодувати часу і грошей на це питання.

воно того варте

Дякую! Можна констатувати, що питання робити чи ні, вже вирішено у бік робити. Тепер друга частина: чим саме утеплювали? Поки що дивлюсь у бік ЕППС.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А під що? А навіщо?
Саме краще тверда базальтова, потім інші, але також не рулонні.

все залежить від вашої фінансової спроможності

У мене газоблок, кондиціонер взагалі не потрібен, а от на другому поверсі без нього влітку важко, а спальні там.

Та й теплові втрати також потрібно рахувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 хвилин тому, Фрай сказав:

А під що? А навіщо?
Саме краще тверда базальтова, потім інші, але також не рулонні.

все залежить від вашої фінансової спроможності

У мене газоблок, кондиціонер взагалі не потрібен, а от на другому поверсі без нього влітку важко, а спальні там.

Та й теплові втрати також потрібно рахувати.

також газоблок і також влітку на другому поверсі важкувато. але в першу чергу як раз для зими хочу трохи знизити втрати тепла.

з огляду на порівняно невелику площу (близько 40 кв.м.) фінансові спроможності є. ну, звісно, це не означає, що можу люксовим чимось там утеплення робити, але можу дозволити обрати щось якісне.

питання в тому як то зробити правильно. я б може навіть і найняв когось, але спочатку я маю зрозуміти, що там має бути. чи потрібен, наприклад паробар'єр? я так розумію, шо якшо вата, то потрібен, а якшо ЕППС, то ні. Але це тільки мої власні думки, які можуть значно відрізнятися від того, як насправді потрібно робити. Тому мені потрібно зрозуміти що має бути, щоб хоча б знати про що розмовляти з можливими виконавцями. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Доброго дня. Щоб не засмічувати тему, дозвольте тут запитати, тому, що питання схожі - відносяться до утеплення перекриття між теплим приміщенням та хоолодним горищем.

Маю приміщення на 2-му поверсі. Перекриття - балки 150х100 мм. По балках настелено дошки 40 мм з зазорами 10 - 15 - 20 мм.

Буду по порядку. Спершу про спальню, де перекриття вже утеплив.

Там пиріг наступний (знизу вгору):

  1. Гіпсокартон
  2. Паробар’єр
  3. Ековата рулонна 150 мм (3 шари по 50 мм)
  4. Дошки 40 мм з зазорами 10 - 15 - 20 мм.

Здогадуюсь, що це не правильно. Як тут виправити з меншими трудозатратами? Знімать все знизу якось натхнення відсутнє. Чи можливо щось зробити зверху, вже в приміщенні холодного горища?

20240211_141057_Перекриття_03.jpg

20240211_141100_Перекриття_04.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, MurphysLaws сказав:

Здогадуюсь, що це не правильно. Як тут виправити з меншими трудозатратами?

Аргументуйте чому неправильно ? Як на мене то все правильно , окрім товщини утеплення (замало).

1 годину тому, MurphysLaws сказав:

Знімать все знизу якось натхнення відсутнє. Чи можливо щось зробити зверху, вже в приміщенні холодного горища?

Зняти дошки  , наростити висоту балок , додати утеплювача дошки повернути назад. Ну і заодно зняти з балок рубероїд , дерево має дихати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, MurphysLaws сказал:

Здогадуюсь, що це не правильно. Як тут виправити з меншими трудозатратами? Знімать все знизу якось натхнення відсутнє. Чи можливо щось зробити зверху, вже в приміщенні холодного горища?

Все  у вас правильно, за исключением недостаточной толщины утеплителя.

Самый простой вариант ДЛЯ ХОЛОДНОГО ЧЕРДАКА - уложить прямо по доскам дополнительный утеплитель (150-200 мм.). Можно рулонку, а можно и эковату.
Если хотите ходить по чердаку, то поперек балок (поверх дощатого настила) набить бруски (на высоту нового утеплителя) и по ним устроить ходовые мостки. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну, можливо це я перестраховуюсь. Прочитав на форумі декілька тем, та й вирішив, що не зовсім правильно. А саме:

  1. Товщина утеплювача. Начеб-то рекомундують 200 - 250 мм
  2. Я використав рулонний утеплювач. Рекомендують твердий

Взагалі по товщині утеплювача: потрібно проводити певні розрахунки? Чи можна по принципу "кашу маслом не зіпсуєш"? Яка оптимальна товщина для перекриття між жилим приміщенням та холодним горищем? Можливо існують певні нормативи? Походу починаю здогадуватись, що товщина це лише один із критеріїв. Крім товщини є ще теплопровідність утеплювача. 
Так як для себе, який би вид утеплювача ви б рекомендували. Порадьте. Можна в особисті повідомлення, щоб це не виглядало, як реклама певного бренду :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну, і ще запитання: вже про приміщення між спальнями. Як видно на попередньому посту, воно ще не утеплене зовсім. Як тут бути?

Якщо буду зривати дошки і нарощувати балки, то є сенс робити це і над спальнями (де вже утеплено) і над цим приміщенням.

Як я бачу що тут потрібно зробити. Покритикуйте, будь ласка, якщо десь написав дурницю :)

  1. Підшити ОСБ (12 - 15 мм) знизу до балок.
  2. Пристеплювати знизу паробар’єр (з заводом на стіни на 20-30 см). Проклеїти стики і примикання до стін лєнтою.
  3. Зірвати дошки зверху на горіщі.
  4. Наростити балки з 150 мм до 250 мм.
  5. Утеплювач 250 мм (декілька (2 чи 3?) шарів, наступний шар перекриває стики нижнього)
  6. Настелити дошки 40 мм з зазором 10 мм.

Горіще планую використовати як гардеробну, та кладову. Тому є сумніви про зазори. Туди за деякий час нападає всяке сміття. Можливо є сенс по дошкам кинути хоч мінімальної товщини (10 - 12 мм) ОСБ? Пишуть, що не буде виходити волога з утеплювача. Як тут краще?

P.S. Пора терміново закривати усі зазори на горищі. Пташки знайшли де пролізти і почали робити гнізда в утеплювачі :)

20240211_141208_Перекриття_01.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, MurphysLaws сказав:

про спальню, де перекриття вже утеплив

Як у ековати з горючістю? Як зроблена там проводка? Яка вийде чистова висота у спальнях?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 хвилин тому, normal сказав:

Як у ековати з горючістю?

Опс! Оце потрібно було перевірити в першу чергу! Якщо горюча, то потрібно викидати геть, або застосувати деінде. Проводка прокладена в металорукаві Ø25мм кабель ВВГнг 4x1,5 від вимикача на стіні до центру приміщення (під центральний світильник). Металорукав в ековаті!

Висота наразі 2,75. Але ще не до кінця визначився яка буде чистова стеля. Якщо натяжна стеля, то це "з’їсть" декілька сантиметрів. Та ще підлога по пустотілій бетонній плиті. Домашні хочуть теплу підлогу...

Змінено користувачем MurphysLaws
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Горючість у неї наче Г2, може не викидати, а захистити знизу шаром мінвати (в неї НГ), бо навіть з металлорукавом ті китайські світильники довіри не визивають, все одно ще поперек балок треба набивати 1-2 шари, бо самі балки не утеплені і там щілини будуть. Але спочатку треба вирішити як краще, з одного боку втрачається висота, а з іншого треба зривати вже набиті доски. Я б напевно знизу підбивав 5см брус поперек і щільніше напихати мінвати, теплу підлогу теж мінімальної висоти, на другому поверсі воно наче не так  і критично, а на горищі то вже не проблема наприклад щілини задути\замазати і дошки покрити

Змінено користувачем normal
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можно, ничего не срывая, снизу на доски надуть 100мм ППУ... потом натянуть паробарьер и зашить гипсом... или сделать натяжной. Сверху пол уже готов.

Змінено користувачем MAESTRO DNEPR
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дошки на горищі зірвати легше. По перше на горищі від дощок ще до мауерлата 50 см стіни термодома + брус мауерлата 200х200. Тобто там простору досить.

Металорукав можна перетягнути вже під балками. Натяжна стеля все це сховає.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 31.01.2024 в 20:52, ІгорГоня сказал:

Тому мені потрібно зрозуміти що має бути

Сверху вниз:

твёрдое покрытие ( если нужно )

гидробарьер max Sd 0,02 m

пенопласт (Г1) 100 мм или минвата от 200 мм

паробарьер от Sd 20 m (помещения с нормальной влажностью) и  от Sd 50 m (кухня, ванная комната, туалет)

покрытие (желательно не натяжной потолок или оставить вентиляционные зазоры по периметру)

Воздушные карманы не допускаются. Плёнка должна быть натянута и проклеена  металлизированным скотчем того же производителя. Также нужно проклеить и места крепления плёнки. Покрытия должны плотно прилегать к плёнкам. Т.к. у Вас уже производилась работа  минватой внутри помещения, то теперь не имеет значения какой будет утеплитель. Утеплитель должен плотно укладываться между балками, т.е. без зазоров.

Начинать работу нужно с установки паробарьера.

В продаже много всякой всячины, поэтому нужно быть внимательным при выборе плёнки. Могу рекомендовать  плёнки от MASTERPLAST ( Венгрия) или Dorken  ( Германия).

Учитывая конструкцию крыши можно предположить, что чердачное пространство будет использоваться как помещение. Если это не так и утеплитель в конструкции крыши применён по непониманию, то чердачное пространство желательно сделать вентилируемым.

В 14.02.2024 в 08:52, MurphysLaws сказал:

потрібно проводити певні розрахунки?

Да, если будет делаться расчёт теплопотерь здания.

 

В 14.02.2024 в 09:09, MurphysLaws сказал:

Пишуть, що не буде

Будет.

В 14.02.2024 в 09:09, MurphysLaws сказал:

Як тут краще?

Если есть возможность, то переложить доски без зазоров.

В 14.02.2024 в 09:44, MurphysLaws сказал:

Домашні хочуть теплу підлогу...

ТП рассматривается как система отопления?

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, SAN67 сказал:

Сверху вниз:

твёрдое покрытие ( если нужно )

гидробарьер max Sd 0,02 m

пенопласт (Г1) 100 мм или минвата от 200 мм

паробарьер от Sd 20 m (помещения с нормальной влажностью) и  от Sd 50 m (кухня, ванная комната, туалет)

Если есть возможность, то переложить доски без зазоров.

И сгниют к херам все деревянные балки. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, pump сказал:

И сгниют к херам все деревянные балки. 

Только если следовать Вашим рекомендациям

В 13.02.2024 в 20:53, pump сказал:

уложить прямо по доскам дополнительный утеплитель

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, SAN67 сказал:

Только если следовать Вашим рекомендациям

 

Учите матчасть, тогда и не будите нести хрень в массы.
 
Или пишите конкретнее - вместо огульного "гидробарьер", пишите CDмембрана с Sd 0,02 m. Например STROTEX, JUTA. Накрайняк - MASTERMAX

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 минуты назад, pump сказал:

Учите матчасть, тогда и не будите нести хрень в массы.

А Вы не пробовали сами следовать своему совету? Может тогда начнёте понимать, что советуете.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17.02.2024 в 21:06, SAN67 сказав:

ТП рассматривается как система отопления?

А які ще роблять варіанти? цікаво...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, normal сказал:

А які ще роблять варіанти? цікаво...

Пародия. Т.е. замурованные в пол куски труб без понимая где, что, как, почему и т.д.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...