Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

ТТ-ТА-СО

JoyDxl

Рекомендовані повідомлення

Без подмеса никак, если это не ЕЦ

 

Делаем схему как я описал выше и если система с ТА или Гидрострелкой, то я думаю что подмес уже ненужен так как скоростью подачи теплоносителя будет регулировать насос с помощью термодатчиков.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот вот ещё чуть чуть поднажать и мы подойдём к истине.

:beer:

 

ну де та істина? згадується монолог про сусліка... :sorry:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну де та істина? згадується монолог про сусліка... :sorry:

 

В посте 124.

Делаете эту схему паралельно с ЕЦ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

подумав, подумав і надумав ще одну заморочку:

 

ТА теплий (типу вийшов на робочий діапазон температур, але з ТА на ТТ подається вода наприклад 55 градусів), а ТТ погас (згоріли дрова), термодатчик на подачі в котел оприділяє, що подача в котел не відповідає так бажаним 60 градусам і включає насос, який маслає воду з виходу з котла через байпас на подачу в котел типу щоб добитись 60 градусів, але котел вже не видає такої температури - і тут маємо витуацію коли насос то маслає вхолосту -жодної користі немає!

 

от і придумав таку схемку, коли термореле1 (на малюнку ТР1) (чи виносний датчик термоголовки) оприділяє що темп води < 60C і подає сигнал на сервопривід трьохходового клапану (чи термоголовку цього ж клапану) команду на змішування води з подачі і байпасу, одночасно ТР1 включає термореле2 (ТР2), яке в свою чергу провіряє чи з ТТ виходить достатньо гаряча вода (наприклад 40С - тобто котел горить і є сенс проводити змішевання води на подачу в ТТ), якщо так, то включається насос і маслає воду через байпас....

TT-TA_new2.gif.04ada431c29ec7dbe551403eb42443ce.gif

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

написав багато, сам прочитав і ледве зрозумів. для наглядності алгоритм роботи системи:

 

п1. ТР1 - темп <60C - включити ТР2 перейти до п2, - темп =>65С (значить що темп подачі на котел забезпечується не змішуванням через байпас, а темп обратки з ТА) - виключити ТР2 і перейти до п3

 

п2. трьохходовий клапан (чи термоклапан) відкривається для змішування води через байпас; ТР2 - темп <40C (котел погас чи ще не нагрівся) - насос виключений, - темп =>40С - насос включений і починає маслати воду через байпас

 

п3. працює ЕЦ, насос виключений, а тому проток води через байпас неможливий, ТТ щасливий бо дельта темп на подачі і виході не більше 20-30 градусів, а коли горить паливо подача не нижче 60С, а я щасливий, бо зекономив ресурс насоса і електрику....

 

ото мисля пішла (треба було всеж таки на програміста вчитись) :pardon:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А теперь, JoyDxl, "прогоните" свою систему в режиме остывания ТА через ТТ. Т.е. что будет, когда дрова перегорят, и тепло из ТА будет уходить в дымоход через теплообменник котла (обратных клапанов на схеме не видно).
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А теперь, JoyDxl, "прогоните" свою систему в режиме остывания ТА через ТТ. Т.е. что будет, когда дрова перегорят, и тепло из ТА будет уходить в дымоход через теплообменник котла (обратных клапанов на схеме не видно).

 

 

Из опыта по своей ТТ-ТА. Обратная (положительная) сторона "обратного хода". Для кочегарки, стоящей отдельным помещением, это основной "антизамерзайный" режим, когда ТТ+ТА стоят в резерве. Протопил раз в неделю и спокоен за котел и трубы. Правда приходится ограничивать поступление воздуха в помещение, чтоб сквозняки через трубу не свистели.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А теперь, JoyDxl, "прогоните" свою систему в режиме остывания ТА через ТТ. Т.е. что будет, когда дрова перегорят, и тепло из ТА будет уходить в дымоход через теплообменник котла (обратных клапанов на схеме не видно).

 

зворотній клапан на подачі з ТА в ТТ просто не намалював, але циркуляція напевно і в прямому напрямку буде мати місце - як з цим боротися поки не придумав....

 

 

Народ, а в загальному як схема? що доробити/переробити/покращити?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Логика насоса , я так понимаю только в подмесе, более насос не на что не влияет, а основная циркуляция поставлена на самотеке(поправьте если я не прав), так что впринцыпе насос как таковой не нужен делаем все в нормальных диаметрах, а на перемычку ставим минимум 1 дюйм проходной термоклапан с термостатической головкой 40-70 гр. с выносным датчиком и наслаждаемся горячей обраткой. При полноценном самотеке насос там без надобности - мое мнение.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В этом же духе планирую обвязку ТТ-ТА через ЕЦ, ТА-СО через ПЦ. Все через теплообменники. Правда, у меня громадный ТА для дома и мощность котла превышает теплопотери дома в пять раз.

369184514_-.JPG.211f705621eeaa242ed0b8889d731fe3.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В этом же духе планирую обвязку ТТ-ТА через ЕЦ, ТА-СО через ПЦ. Все через теплообменники. Правда, у меня громадный ТА для дома и мощность котла превышает теплопотери дома в пять раз.

 

ну не знаю чи вийде ЕЦ через теплообмінник, гідравлічний опір то досить великий... чи я не правий?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Логика насоса , я так понимаю только в подмесе, более насос не на что не влияет, а основная циркуляция поставлена на самотеке(поправьте если я не прав), так что впринцыпе насос как таковой не нужен делаем все в нормальных диаметрах, а на перемычку ставим минимум 1 дюйм проходной термоклапан с термостатической головкой 40-70 гр. с выносным датчиком и наслаждаемся горячей обраткой. При полноценном самотеке насос там без надобности - мое мнение.

 

так, насос лише для змішування подачі на котел...

але чи достатньо буде гарячої води через термоклапан, коли вода в ТА ще холодна (наприклад 30-40 градусів)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну не знаю чи вийде ЕЦ через теплообмінник, гідравлічний опір то досить великий... чи я не правий?

 

Вы правы, поэтому в качестве теплообменника будет чугунный радиатор с диагональным подключением.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

народ, трішки відійду від основної теми...

питання по уклонах труб при ЕЦ:

в мене ТА висотою 2,5 м. , патрубок для підключення труби обратки на котел на висоті близько 10 см. від низу ТА, верхній патрубок на висоті близько 2,1 м., котел СІМЕ (дякую Мураві) має патрубок для підключення обратки на висоті 20 см. - виходить що труба обратки буде йти вгору (від ТА до ТТ), що як розумію не дуже правильно...

 

Працювати ЕЦ буде? чи піднімати ТА на 10-20 см., щоб обратки йшла вниз?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

народ, трішки відійду від основної теми...

питання по уклонах труб при ЕЦ:

в мене ТА висотою 2,5 м. , патрубок для підключення труби обратки на котел на висоті близько 10 см. від низу ТА, верхній патрубок на висоті близько 2,1 м., котел СІМЕ (дякую Мураві) має патрубок для підключення обратки на висоті 20 см. - виходить що труба обратки буде йти вгору (від ТА до ТТ), що як розумію не дуже правильно...

 

Працювати ЕЦ буде? чи піднімати ТА на 10-20 см., щоб обратки йшла вниз?

 

Конечно что надо поднять и при сливе ТА будет намного удобней.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уклоны при ЕЦ обязательное условие.

 

 

а что при таком минимальном контруклоне не заработает ЕЦ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а что при таком минимальном контруклоне не заработает ЕЦ?

Какая-то часть системы заработает, но коряво.

Напоминаю: "Скорость витания пузырьков воздуха составляет: в наклонных и горизонтальных трубах 01-0,15 м/с. Скорость их всплывания не превышает скорости витания."

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уклоны при ЕЦ обязательное условие.
Уклоны при ЕЦ нужны только при наполнении или сливе системы. На работу СО они практически не влияют.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уклоны при ЕЦ нужны только при наполнении или сливе системы. На работу СО они практически не влияют.

Интересное мнение. Если не сложно, обоснуйте.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уклоны при ЕЦ нужны только при наполнении или сливе системы. На работу СО они практически не влияют.

 

Правильно, теорию ЕЦ придумали трусы.

Никаких уклонов! Мало того, любому комсомольцу от отопления в ЕЦ, не боящемуся трудностей, просто архи показаны контр уклоны!

 

Комсомолец обязан сам себе создавать препятствия и мужественно, терпя невзгоды и лишения - их преодолевать!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уклоны при ЕЦ нужны только при наполнении или сливе системы. На работу СО они практически не влияют.

 

Правильно, теорию ЕЦ придумали трусы.

Никаких уклонов! Мало того, любому комсомольцу от отопления в ЕЦ, не боящемуся трудностей, просто архи показаны контр уклоны!

 

Комсомолец обязан сам себе создавать препятствия и мужественно, терпя невзгоды и лишения - их преодолевать! Именно поэтому самым лидирующим проектом СО , основанной на ЕЦ, есть крышная котельная!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уклоны нужны для удаления воздуха через открытый РБ и полного слива воды, какое у них ещё значение?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...