Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання з електрики, які не потребують окремої теми

sanykrimea

Рекомендовані повідомлення

15 минут назад, igor_d70 сказал:

Вот вы электрики ведете себя неправильно

я звичайний користувач, такий самий, як і ви.

 

4 минуты назад, laritus сказал:

ці всі вимоги йдуть з часів СРСР і це велика біда, що всі ці норми, ще діють

ми не можемо дискутувати за правильність чи неправильність норм. ми або їх виконуємо, або ні

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, shneider_vova сказал:

ми не можемо дискутувати за правильність чи неправильність норм. ми або їх виконуємо, або ні

навпаки, будь-яка ініціатива про зміну норм йде знизу :), якщо люди не бажають жити за застарілими совковими стандартами, треба про це як мінімум говорити. Наприклад коли продавець буде чути від покупців про те, що вони шукають кабель 0,5 або 1 мм2, але саме ВВГНГ, вони в підсумку можуть почати випускати те, що хоче отримати покупець (попит народжує пропозиції). А середньостатистичний покупець зазвичай не розуміється на деталях (тем більш він чує від тих хто в цьому розуміється, що йому потрібно виключно 1,5 мм2 на світло!), тому йому треба пояснювати, що сучасні прилади відносяться до А+ класу і споживають небогато, або, що освітлення не має сенсу робити кабелем 3 жили, коли краще заощадити та купити 2 жили, АЛЕ перетином трохи більше 2,5 мм2 з розрахунком на можливість переробки під низьковольтну напругу (я взагалі ще не зустрічав лампу або світлодіодну стрічку, у якої було б 3 жили, корпус у всіх пластиковий, що там заземляти?!? навіщо витрачати гроші на нікому не потрібну одну жилу, а потім на більшу гребінку у щитку?!? Для чого це? хоч би зрозуміти? :)). 

Змінено користувачем laritus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, Chatter сказал:

А мужики-то и не знали.

ви мені про блок живлення (серед тих, що я бачив були лише в пластиковому корпусі), я вам про самі світильники (які за всього свого бажання зачепити руками проблематично). Ну добре за якого сценарію звичайна людина може отримати шкоду через блок живлення який знаходиться в пластиковому корпусі світильника або взагалі в якійсь розподіл коробці у випадку зі світлодіодними стрічками? :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, laritus сказал:

ці всі вимоги йдуть з часів СРСР і це велика біда, що всі ці норми, ще діють.

З яких це пір, IEC 60364, має відношення до совка? Хоча, мушу зауважити, ПУЕ версія 86-року, писана також з загальноєвропейських норм, правда з національними відхиленнями, що є поширеною практикою і іншими країнами.

 

2 часа назад, laritus сказал:

Спробуйте придбати будь-яку світлодіодну лампу і подивіться на товщину кабелю/проводів до якого ви підключатимете свої 1,5 мм2 :), там у кращому випадку 0,75 мм2, а як правило і 0,5 мм2 і кабель там не ввгнг (доречи).

Не треба плутати стаціонарні електропроводки з електричними приладами.

У вас сама головна проблема в цій темі - це просте нерозуміння "фізики процесу", чому такі вимоги. 

  • Лайк 2
  • Дізлайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, Firetuf сказал:

З яких це пір, IEC 60364, має відношення до совка? Хоча, мушу зауважити, ПУЕ версія 86-року,

ви самі запитуєте і самі - відповідаєте. Я вказав причину яка полягає в тому, що колись використовувалося не енергоефективне обладнання (саме тому і були потрібні проводи товстим перетином, ніж зараз).

14 минут назад, Firetuf сказал:

У вас сама головна проблема в цій темі - це просте нерозуміння "фізики процесу", чому такі вимоги. 

але відповіді на просте запитання ми все рівно не отримаємо, так? :) 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, laritus сказал:

Я вказав причину

Это вольные фантазии, а не причина. Суть норм в том, что они не подлежат обсуждению. И мы, простые крестьяне, обязаны их выполнять.

И, если так хочется по-обсуждать, по поводу сечения, то 1,5 мм2 выбрано минимальным для стационарных проводок их соображений механической прочности и никак не энергопотребления оборудования.

  • Лайк 3
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Chatter сказал:

Это вольные фантазии, а не причина. Суть норм в том, что они не подлежат обсуждению. И мы, простые крестьяне, обязаны их выполнять.

Якщо ви не думаєте, це не означає, що потрібно вказувати тим, хто думає, що, як і для чого робити :).

2 минуты назад, Chatter сказал:

И, если так хочется по-обсуждать, по поводу сечения, то 1,5 мм2 выбрано минимальным для стационарных проводок их соображений механической прочности и никак не энергопотребления оборудования.

так собі пояснення. Прокладка робиться стаціонарна в гофрі або кабель каналах, які беруть на себе захист від фізичного впливу або механічного пошкодження (це не кажучи про ізоляцію, яка і повинна захищати насамперед!). До того ж якби це було обов'язковою умовою то не було б взагалі кабеля тоньше ніж 1,5 мм2, а всі світильники випускалися б з перетином 1,5 мм2, коли ви останній раз бачили світильник? Зайдіть в Епик і потримайте в руках :). Воно мінімум у половину менше.

А якась відповідь про заземлення на освітлення буде? :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, laritus сказал:

А якась відповідь про заземлення на освітлення буде?

сьогодні світильник пластиковий світлодіодний, завтра буде замінений на світильник з металевими деталями корпусу. І де землю візьмете для його підключення? Виконуйте норми і не видумуйте велосипед

 

3 минуты назад, laritus сказал:

а всі світильники випускалися б з перетином 1,5 мм2

Ви знову плутаєте стаціонарну проводку і проводи всередині світильника. Це трохи інші поняття і вимоги до них інші

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, laritus сказал:

так функція автомата виключно захищати кабель, відповідно він вибирається під мм2 кабелю :), як це не спрацює?!?

Як що кабель довгий, то його опір завадить відпрацювати електромагнітному расцепітелю, а поки тепловий відпрацює хата вже запалає 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Честно не понимаю в чем экономия??

Разница в цене 5-8 гривен на метре, притом в случае 1.5 будет спокойствие.

Автору вопроса не 2 километра же надо??

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Shturman1 сказал:

сьогодні світильник пластиковий світлодіодний, завтра буде замінений на світильник з металевими деталями корпусу. І де землю візьмете для його підключення? Виконуйте норми і не видумуйте велосипед

конкретний приклад. Маю квартиру в будинку 86-року. Як не було заземлення, так і немає :). 3 роки тому повісив світильник із пластикового корпусу тобто. через 33 роки, ось така тенденція майже за півстоліття :), до речі тоді ще був алюміній!

5 минут назад, Shturman1 сказал:

Ви знову плутаєте стаціонарну проводку і проводи всередині світильника. Це трохи інші поняття і вимоги до них інші

я не плутаю, я суть пояснюю :), надійність усієї системи визначається найслабшим її елементом. Невже це незрозуміло?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, laritus сказал:

я не плутаю, я суть пояснюю :), надійність усієї системи визначається найслабшим її елементом

ну тоді давайте автомат групової лінії вибирати по січенню провідників в світильнику. Так буде надійно. Признавайтесь хто так робить???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, laritus сказал:

надійність усієї системи визначається найслабшим її елементом.

Нет. Система распределения электроэнергии (стационарная электропроводка в частности) и приемники электроэнергии (светильник) относятся к разным системам.

 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Enot123h сказал:

Як що кабель довгий, то його опір завадить відпрацювати електромагнітному расцепітелю, а поки тепловий відпрацює хата вже запалає 

Це до чого? Автомат у будь-якому випадку підбирається під кабель і якщо не працює автомат відповідного номіналу, то це претензії до виробника або монтажника (який на 1,5 мм2 наприклад 16 А поставил, а ні 10 А) :).

5 минут назад, DimaF сказал:

Автору вопроса не 2 километра же надо??

сучасний будинок це саме кілометри кабелю :), до того ж у випадку з освітленням витрата більша, оскільки прокладається до вимикачів (а їх встановлюють зараз прохідними із "запасом" навіть там де це мало потрібно).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Shturman1 сказал:

ну тоді давайте автомат групової лінії вибирати по січенню провідників в світильнику. Так буде надійно. Признавайтесь хто так робить???

якась дурня. Теж треба обговорювати? Моя думка, що на освітлення треба ставити взагалі не автомат, а плавку вставку (там є можливість встановити хоч 1 А, хоч 3 А майже задорма).

2 минуты назад, Chatter сказал:

Нет. Система распределения электроэнергии (стационарная электропроводка в частности) и приемники электроэнергии (светильник) относятся к разным системам.

мені і швидше за все автора хто спочатку поставив питання - похер, якщо чесно як особисто електрики це класифікують, невже й це не зрозуміло? :).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 минуты назад, laritus сказал:

 

А якась відповідь про заземлення на освітлення буде? :)

Например, при прокладке по деревянным конструкциям - заземлить металлорукав. И тот же светильник типа люстра какая. Те, что использовал дома - в основном все имеют заземление корпуса. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, laritus сказал:

похер

ну якщо ви хочете розібратись в цьому питанні, то як раз це і не повинно бути похер. Тому що є вимоги які поширюються на одні системи, чи частини системи, а є вимоги які поширюються на інші частини системи. Вимога про 1,5 мм2 стосується групової мережі і вказує на те. що саме з точки зору механічної міцності (а не електричного навантаження) січення має бути саме таким. Те що сьогодні освітлювальні прилади стали менш потужними це звичайно що так, але механічні впливи на стаціонарну проводку ніяк з часом не змінились. Якщо ви доведете розробникам норм, що вони заклали великий переріз і норми будуть змінені, то тоді без проблем будемо проектувати і монтувати менші перерізи. Але на разі будьте ласкаві виконувати норми. А ні, то відповідальність в разі чого на вас.

 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Dendnepr сказал:

И тот же светильник типа люстра какая. Те, что использовал дома - в основном все имеют заземление корпуса. 

сучасний це такий (у мене взагалі дерев'яна окантовка корпуса) :)

d8c219bbcae22ca30750d9ad5f5e5771.jpg

2-c0ed55907570921463b43197b5bec58d.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Про всяк випадок приведу ще такий пункт з норм по темі

НПАОП 40.1-1.32_Електрообладнання спеціальних установок

 2.8.4. Допускається застосування підвісних світильників, не обладнаних
затискачами, для підключення захисних провідників у приміщеннях без підвищеної
небезпеки за умови, що гак для їх підвішування ізольований. Вимоги даного пункту не
відміняють вимог пункту 2.5.5 І не є підставою для виконання електропроводок
двопровідними
.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, laritus сказал:

сучасний будинок це саме кілометри кабелю :)

Ахинею не несите, автор вопроса говорил за второй этаж, какие километры??

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З одного боку я розумію людину, яка коли бачить, що їй пропонують класти кабель 3х1.5 для кількох світлодіодних світильників задає такі питання. Але норми є норми і їх потрібно виконувати тому, що ми навіть можемо і не здогадуватись чому саме такі вимоги.  Нічого просто так в цьому світі не робиться

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Shturman1 сказал:

Вимога про 1,5 мм2 стосується групової мережі і вказує на те. що саме з точки зору механічної міцності (а не електричного навантаження) січення має бути саме таким.

ось поясніть мені чи будь-якій простій людині, що ви робите з кабелем (або що взагалі потрібно зробити з кабелем), щоб йому не вистачало механічної міцності припустимо 0,75 мм2, а достатньо саме 1,5 мм2? На конкретному прикладі освітлення? Де саме ця міцність виправдана? я припускаю, що при СРСР коли був крихкий алюміній (і швидше за все звідти це пішло тому, що використовували виключно алюміній) і погана ізоляція, можливо це й було актуально, але 30 років минуло :). Усі вимоги до механічної міцності мають поширитися на ізоляцію та гофру ніж на мідь, оскільки будь-який метал, що використовується у проводке він не є міцним сам по собі (саме тому його захищають оболонкою і прокладають у гофрі), його можна гнути як завгодно.... і є наприклад багатожильний кабель саме для простоти монтажу використовують, а він більш ламкий ніж моножила. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, DimaF сказал:

Ахинею не несите, автор вопроса говорил за второй этаж, какие километры??

з метричної системи :). Автору відніше раз запитував, що у нього і як. У мене наприклад на один поверх 700 метрів кабелю пішло, і я ще не доробив. А все тому, що по-перше не всі використовують ел. коробки (а тягнуть напряму до щитка), по-друге про прохідні вимикачі я також говорив (ви мабуть не знаєте, що це таке і для чого їх ставлять, тому і дивуєтесь. В спальні можуть бути 3 вимикача :), один загальний вимикач при вході в квартиру, другий поверх може бути мансардного типу з висотою стелі 3,5 метра). У мого знайомого будинок 16х18 метрів, тобто один поверх приблизно 288 м2 :), не всі живуть у маленьких будинках, або навпаки не всі мають надлишкові кошти в цей не дуже легкий час.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Питання з електрики, які не потребують окремої теми

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...