Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання з електрики, які не потребують окремої теми

sanykrimea

Рекомендовані повідомлення

11 минут назад, laritus сказал:

ось поясніть мені чи будь-якій простій людині

Я особисто не знаю чому саме 1,5 мм2, я просто приймаю це значення і все. І ніхто до мене не доколупається, що я щось зробив не так. Так само як і ви ніяк не доведете, що січення скажімо 0,75 мм2 вистачає для стаціонарної проводки освітлення з механічної міцності. Це тільки ваша суб'єктивна думка нічим не підкріплена. 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 минут назад, Shturman1 сказал:

що гак для їх підвішування ізольований

я ж кажу вимоги з часів СРСР :), ще й про гачок мова йде :).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Shturman1 сказал:

Я особисто не знаю чому саме 1,5 мм2, я просто приймаю це значення і все.

дякую за чесну відповідь.

2 минуты назад, Shturman1 сказал:

Це тільки ваша суб'єктивна думка нічим не підкріплена. 

звичайно моя :) і звичайно суб'єктивна :), тому, що я щось робив сам :), але моя думка підкріплена тим, що наприклад 0,5 мм2 витримає струм 12 А, або навантаження більше 2,5 кВт. Для розуміння у мене весь перший поверх світодіодного світла біля 270 Вт :), навіть пів кВт не буде :). Як приклад можу навести також, що в розетку підключений телевизор, роутер, медіа конвертр і інколи мобільний і це все разом більше 100 Вт не споживає, хоча розетка розрахована на 16 А за кабелем 2,5 мм2. 

Змінено користувачем laritus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, laritus сказал:

ще й про гачок мова йде :)

ну монтаж на гаках і сьогодні використовують багато де (адміністративно-офісні, складські, виробничі приміщення). Просто ви, я так зрозумів, переносите все на свій будинок чи там дачу.

Ну ви взагалі електромонтажник?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, laritus сказал:

У мого знайомого будинок 16х18 метрів, тобто один поверх приблизно 288 м2 :), не всі живуть у маленьких будинках

Такие люди обычно не задают таких вопросов.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, laritus сказал:

Для розуміння у мене весь перший поверх світодіодного світла біля 270 Вт :), навіть пів кВт не буде :)

якщо ви робите для себе, то звичайно можете робити як самі захочете і як вважаєте за потрібне. Ніякі норми тут вам нічого не заборонять. Але якщо ви робите для когось, то будь ласка виконуйте вимоги норм, бо повторюсь, норми написані не просто так, і ми просто можемо не розуміти чому саме так написано. 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

39 минут назад, Shturman1 сказал:

норми написані не просто так, і ми просто можемо не розуміти чому саме так написано. 

Чомусь згадав притчу 😄:

Молодий монах прийняв постриг, і в монастирі першим його завданням було допомагати решті ченців переписувати від руки церковні укладання, псалми та закони. Попрацювавши так тиждень, чернець звернув увагу, що всі переписують ці матеріали з попередньої копії, а не з оригіналу.

Здивувавшись цьому, він звернувся до батька-настоятеля: — Падре, адже якщо хтось припустився помилки в першій копії, вона ж повторюватиметься вічно, і її ніяк не виправити, бо нема з чим порівняти! — Сину мій, — відповів батько-настоятель, — ми так робили взагалі століттями. Але, в принципі, у твоїх міркуваннях є щось! І з цими словами він спустився в підземелля, де у величезних скринях зберігалися першоджерела, які століттями не відкривалися. І зник. Коли минула майже доба з часу його зникнення, стурбований чернець спустився в ті самі підвали на пошуки святого отця.

Він знайшов його одразу. Той сидів перед величезним розкритим томом з телячої шкіри, бився головою об гостре каміння підземелля і щось нероздільно мукав. По вкритому брудом і ссадинами обличчю його текла кров, волосся сплуталося, і погляд був божевільним. — Що з вами, святий отче? — вигукнув приголомшений юнак. - Що трапилося? — Celebrate*, — простогнав батько-настоятель, — слово було: «celebrate», а не «celibate»**!

Коментар: Celebrate* - Святкувати.

celibate** - Целібат.

Доповнення до притчі: Целібат (celibate) - (від латинського - "неодружений") - обов'язкове безшлюбність духовенства в католицтві та чернецтва у православ'ї. Тобто, був завіт святкувати і радіти (celebrate) а не завіт безшлюбності (celibatе)!

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

за притчу залік))))

Якщо ви доб'єтесь зміни норм, і буде написано, що мінімальний переріз згідно механічної міцності буде скажімо 0,75 мм2, то будемо так і проектувати і монтувати)))

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, Antrate сказал:

Наскільки критично зробити проводку на освітлення не 2х1,5 а 2х1 ? На що це повпливає? В квартирі зроблено 2х1,5 зараз необхідно зробити на дачі, а враховуючі теперішні ціни - виникають такі запитання.

Колись читав інформацію, що всі дослідження які були, проводились на кабелі і проводах січенням 1,5мм2 і вище. Я так думаю, ніхто не знає як себе поведе кабель чи провід січенням 1мм2 при нагріванні чи КЗ. 

Шукайте знижки на кабельно провідникову продукцію, там різниця не суттєва між 1 чи 1.5мм2.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чи можна зарядним пристроєм для мобілки на 5 В зарядити акумулятор ліхтарика, для якого зарядка на 12 В?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можно накачать насосом с максимальным давлением 3 атмосферы колесо от КАМАЗа до 8 атмосфер?

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 хвилин тому, Игорь&Ира сказав:

Чи можна зарядним пристроєм для мобілки на 5 В зарядити акумулятор ліхтарика, для якого зарядка на 12 В?

Якщо мова про кабель USB з перетворенням 5В-12В, то потрібно порівняти потужність зарядки з потужністю ліхтарика при зарядці.

І ще штекер 12В з того що є в продажу до ліхтарика може не підійти.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Загубив зарядку від ліхтарика на 12 В. Чи можна використати зарядку від мобілок на 5 В?

Товариш в попередньому пості дуже дохідливо все пояснив. Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, delic сказав:

І ще штекер 12В з того що є в продажу до ліхтарика може не підійти.

Дійсно, там дуже тоненький штекер.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, Игорь&Ира сказав:

Дійсно, там дуже тоненький штекер.

В мене така сама ситуація 😉

Але тимчасово вийшов з неї переставивши акумулятор в інший ліхтар, який вже з роз'ємом micro-USB. Зарядив і переставив назад.

В обох ліхтарях використовуються акумулятори 18650.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, delic сказав:

В мене така сама ситуація 😉

Але тимчасово вийшов з неї переставивши акумулятор в інший ліхтар, який вже з роз'ємом micro-USB. Зарядив і переставив назад.

В обох ліхтарях використовуються акумулятори 18650.

В мене в другому ліхтарі роз'єм micro-USB за три тижні провалився всередину - здав по гарантії в Розетці, чекаю вердикту.

Але до того ліхтарика є подовжувач від автомобільного прикурювача. Можна докупити зарядку-перехідник з розетки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Почитал дискуссию про 1,5 кв.мм и "совковые нормы". Как дети малые ...

Есть науки которые везде и всегда, а не только в СССР, были нагружены идеологией - например, история, социология, психология. Ещё для промывания мозгов иногда использовали биологию и генетику.

Электротехника не относится к идеологически нагруженным наукам, поэтому советские электротехнические нормы всегда координировались с европейскими нормами.

Тут выше была хорошая притча, я тоже одну добавлю ))

Иностранец приехал в Палестину и ему так понравилась местная жизнь, что он решил остаться и принять иудаизм.
Пришёл он к раввину и говорит ему - можешь ли ты быстро обратить меня в иудаизм, например, за такое время которое я смогу простоять на одной ноге?
Раввин на него накричал, обвинил в богохульстве и выгнал. Он пошёл к другому раввину, но история повторилась. И так он ходил, и все его выгоняли, пока кто-то из местных не посоветовал ему обратиться к одному старому и очень уважаемому раввину.
Этот раввин согласился по-быстрому разъяснить ему суть религии и сказал, что суть в том, чтобы не делать людям такое, чего не желаешь себе, а всё остальное (куча всяких талмудов) - это просто толкования.

Змінено користувачем Lounger
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Lounger сказал:

Почитал дискуссию про 1,5 кв.мм и "совковые нормы". Как дети малые ...

Есть науки которые везде и всегда, а не только в СССР, были нагружены идеологией - например, история, социология, психология. Ещё для промывания мозгов иногда использовали биологию и генетику.

Электротехника не относится к идеологически нагруженным наукам, поэтому советские электротехнические нормы всегда координировались с европейскими нормами. 

Вот вот)

Законам Ома глубоко плевать чо там марксизм-ленинизм вещает)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 минут назад, DimaF сказал:

Вот вот)

Законам Ома глубоко плевать чо там марксизм-ленинизм вещает)

Им и на свободную торговлю плевать )) Сечение слишком маленькое при большой длине линии - может не сработать автомат.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Lounger сказал:

Сечение слишком маленькое при большой длине линии - может не сработать автомат.

Мова йшла про механічну міцність і мінімальний переріз кабеля. До чого тут автомати і довжини ліній?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Shturman1 сказал:

Мова йшла про механічну міцність і мінімальний переріз кабеля. До чого тут автомати і довжини ліній?

так ніхто не розуміє (впевнений, що включаючи і вас також :)), про яку механічну міцність йдеться і за яких умов вона є достатньою або до чого мінімальний переріз кабеля, що це таке (яке це має відношення до моножили)?!? Я можу накидати ролики з Китаю, де місцеві електрики використовують кабель 1 мм2. І це доведе, що наши норми якісь застаріли. Потрібно? До речі ось відео реального монтажа, зверніть увагу, що китайці не використовують гофру, а використовують труби для захисту (вони більш надійні), також зверніть увагу на кабель... а саме на те, що вони не використовують здвоєний кабель і для них цієї ізоляції достатньо. 

www.bilibili.com/video/BV1ZE411F7Wz?t=11.2

www.bilibili.com/video/BV1xr4y1q72R?t=95.1

www.bilibili.com/video/BV1SR4y177KP?t=177.9

www.bilibili.com/video/BV1rJ411e7n3?t=305.5

www.bilibili.com/video/BV1g94y1U7Qj?t=7.8

www.bilibili.com/video/BV1JW411r7X3?t=20.2

www.bilibili.com/video/BV1Cy4y137x6?t=32.3

Змінено користувачем laritus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 минуты назад, laritus сказал:

Ну проштробіть в монолітному пілоні (багатоквартирний будинок, як приклад)  штробу під 16 або 20мм трубу, горизонтально  і вертикально, і подивитись що Вам хлопці з управляючої компанії цього житлового комплексу скажуть)

Р.С хоча підозрюю, що на відео труба менша діаметром. Бо ніби як проблеми з протягуванням проводу є. Питання, чого не протягнути при повній прокладці труби.

А інше питання, чого 1мм2 використовують. Думаю, проблема в тому шо їх там дуже багато, бум будівництва. І використовувати нормальні січення фінансово дорого і економічно не ефективно, або брак ресурсів. То моє ІМХО. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Energon сказав:

А інше питання, чого 1мм2 використовують. Думаю, проблема в тому шо їх там дуже багато, бум будівництва. І використовувати нормальні січення фінансово дорого і економічно не ефективно, або брак ресурсів. То моє ІМХО. 

В Китаї взагалі квартири будували бо нікуди більше було інвестувати кошти. І якщо є цілі міста новобудов, в яких ніхто не живе, то яка різниця який там перетин жил?...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Почему-то тут постоянно сравнивают сечение провода к настольной лампе, но почему-то не вспоминают про длинну этого провода. 

Например в том же эпицентре продаются абсолютно одинаковые переноски (сама колодка, вилка, сечение провода). Но!! Переноска 1,5 метра - идёт с маркировкой 16 ампер , а такая же но с длиной провода 4 метра - уже 10 ампер. 

  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Питання з електрики, які не потребують окремої теми

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...