Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання з електрики, які не потребують окремої теми

sanykrimea

Рекомендовані повідомлення

3 часа назад, Energon сказал:

Ну проштробіть в монолітному пілоні (багатоквартирний будинок, як приклад)  штробу під 16 або 20мм трубу, горизонтально  і вертикально, і подивитись що Вам хлопці з управляючої компанії цього житлового комплексу скажуть)

у багатоквартирному будинку монолітні стіни як я розумію несучі, їх взагалі чіпати не треба (арматуру можна зачепити під час штроблення, якщо 20 або більше мм). На другому відео видно, що стіни вже оштукатурені і судячи з відстані від підлоги шар штукатурки там приблизно 20 мм.

3 часа назад, Energon сказал:

Питання, чого не протягнути при повній прокладці труби.

з такою трубою у них немає проблем із протяжкою кабелів. Я сам у Китаї замовляв трос 15 метрів і ним у квартирі перетягував дроти (тільки плоский кабель від ЗЗЦМ доводилося милом намазувати, щоб у деяких кутах простіше проходив). Елементарно робиться, навіть з огляду на те, що труба не пряма і є кути.

3 часа назад, Energon сказал:

А інше питання, чого 1мм2 використовують. Думаю, проблема в тому шо їх там дуже багато, бум будівництва. І використовувати нормальні січення фінансово дорого і економічно не ефективно, або брак ресурсів. То моє ІМХО.

Економічно раціонально :) і із брака ресурсів у них тільки їжа (тому, що як і в Індії забагато населення). Ви головного не помітили. Китайці не використовують здвоєні або потрійні кабелі (як у нас 2х2,5 мм2, або 3х2,5 мм2). Тобто у них купуєте бухту одножильного кабелю 1х1 або 1х1,5 або 1х2,5 мм2. Що це дає? Кожна жила у своїй (більш щільній) ізоляції і не нагрівають сусідню. Я колись цікавився в цій темі, чи рівнозначний кабель 2х1 мм2 кабелю - 1х2,5 мм2, якщо прокладати їх в одному лотку. Цікавився тому, що десь у ютубі побачив як старий електрик стверджував, що роздільні кабелі меншим перетином бажано використовувати замість одного - більшим. І відразу мені дали відповідь, що - так, дійсно роздільний спосіб укладання саме в цьому дає перевагу. 2 кабелі з меншим перетином, краще ніж один трошки більшим і є якийсь коефіцієнт навіть у нас який цей підтверджує... тобто китайці, якщо і економлять то з розумом :). У них взагалі інший підхід, раціональніший. Якщо звернути увагу на їх розетки 86х86, можна побачити, що в одну розетку можна підключити одночасно 3 електроприлади (або розетку комбінують із вимикачем), не треба жодного шлейфування та трійників. Також і в США скрізь ставлять здвоєну розетку яка по габаритам трошки більша одинарної у нас. Тому, що скрізь використовують прилади А+ класу і на це розраховують відповідний кабель. А у нас монтують одну розетку, а потім подовжувачами та трійниками користуються в яких перетин - менший і в якому взагалі ПВС оболонка :), але навіть із цим проблем немає (бо те, що в них підключається до 2 кВт потужності).

Змінено користувачем laritus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, delic сказал:

В Китаї взагалі квартири будували бо нікуди більше було інвестувати кошти. І якщо є цілі міста новобудов, в яких ніхто не живе, то яка різниця який там перетин жил?...

ось мені стало цікаво, а де тоді живе 1,4 млрд. китайців? :) в Індії? :) Ви цифру 1,4 млрд. можете уявити? :) Чи з Україною порівняти? :) Навіть якщо припустити, що у них не заселені будинки на 32-42 млн. осіб (чисельність українців), в яких умовах живуть тоді 1,36 млрд., що залишилися? :) Китай - це не просто комуністична країна - це логічний розвиток норм і правил СРСР :), там також як у нас 220 Вольт і така саме частота, АЛЕ вимоги до електромонтажу більш ліберальні. І якщо від цих вимог не постраждали 1,4 млрд. осіб, то саме життя доводить, що вони принаймні не дурні.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

49 минут назад, laritus сказал:

плоский кабель від ЗЗЦМ доводилося милом намазувати, щоб у деяких кутах простіше проходив

cd5e884e09bd73cfabeda6624edc5c60.png

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Dendnepr сказав:

Переноска 1,5 метра - идёт с маркировкой 16 ампер , а такая же но с длиной провода 4 метра - уже 10 ампер

Та ну... Шо-то там не то...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, laritus сказав:

ось мені стало цікаво, а де тоді живе 1,4 млрд. китайців? :) в Індії? :) Ви цифру 1,4 млрд. можете уявити? :) Чи з Україною порівняти? :) Навіть якщо припустити, що у них не заселені будинки на 32-42 млн. осіб (чисельність українців), в яких умовах живуть тоді 1,36 млрд., що залишилися? :) Китай - це не просто комуністична країна - це логічний розвиток норм і правил СРСР :), там також як у нас 220 Вольт і така саме частота, АЛЕ вимоги до електромонтажу більш ліберальні. І якщо від цих вимог не постраждали 1,4 млрд. осіб, то саме життя доводить, що вони принаймні не дурні.

Ваша інформація теж далека від експертної, бо декілька відео - це ще не значить що саме так прописано в нормах і саме так зроблено в усіх квартирах в Китаї.

Вимоги до електромонтажу в Китаї тут також мало кому відомі.

Чи Ви і є провідний експерт по нормам і вимогам до електромонтажу в Китаї?

До речі, не підкажете тоді, чи вони однакові на всій території Китаю?

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, delic сказал:

До речі, не підкажете тоді, чи вони однакові на всій території Китаю?

як на мене це найдурніше питання, яке мені тут ставили, тому, що відповідь не належить до теми обговорення і нічим нікому не допоможе (воно безглузде).

1 час назад, delic сказал:

Вимоги до електромонтажу в Китаї тут також мало кому відомі.

що означає мало кому відомі?!? нікому не відомі! :). Впевнений, що місцеві фахівці навіть не розуміють, чому вилка в країнах Азії та США плоска, а у нас кругла :), так само не розуміють, чому підрозетник не круглої форми :)... ось Chatter наприклад здивований, що кабель можно легше протягнути якщо намилити трохи :)... але це елементарно, навіть для нефахівця :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, laritus сказал:

ось Chatter наприклад здивований, що кабель можно легше протягнути якщо намилити трохи :). але це елементарно, навіть для нефахівця

Навіть для нефахівця зрозуміло, що тягнути по трубам легше круглий кабель. А мило то таке.

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Chatter сказал:

Навіть для нефахівця зрозуміло, що тягнути по трубам легше круглий кабель. А мило то таке.

Тобто мені треба було персонально вам пояснювати, що коли я замовляв кабель ЗЗЦМ у продавця не було варіантів круглого кабелю і мені доводилося замовляти і працювати з тим, що було, а не чекати тижні коли буде нагода? :) Але, ще раз кажу, що навіть з тим, що було я не зазнав суттєвих проблем, тому що користувався перетяжкою (гнучкий провід), а мильний розчин використав, щоб не подряпати оболонку на стиках виводу та вводу (у цьому випадку однаково і круглий можна було подряпати, я б і круглий так само протягав :), мені мильного розчину не шкода :), на відміну від фахівців яки чомусь постійно в ахує від елементарних речей :), яки навіть домогосподарка може збагнути :)). 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, Shturman1 сказал:

Мова йшла про механічну міцність і мінімальний переріз кабеля. До чого тут автомати і довжини ліній?

Минимальное сечение связано с корректной работой защиты сети. Для правильной установки защиты нужно знать некоторые параметры сети, а потом сидеть с калькулятором считать по формулам ток замыкания в месте установки автомата. Или пригласить специалиста, который замеряет приборами этот ожидаемый ток замыкания.

В быту никто не будет заморачиваться с формулами и замерами тока. Поэтому дают простую рекомендацию - делайте стационарную проводку сечением не менее 1,5 кв.мм медь (или 2,5 кв.мм алюминий).

Про механическую прочность я вспоминаю когда ремонтирую люстры, настольные лампы, делаю лампочку-переноску и т.п.. Для такого ремонта не беру провода меньше 1 кв.мм, потому что более мелкие неудобно зачищать и присоединять.

 

  • Лайк 3
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, laritus сказал:

... Впевнений, що місцеві фахівці навіть не розуміють, чому вилка в країнах Азії та США плоска, а у нас кругла :), так само не розуміють, чому підрозетник не круглої форми :)

Нужно вспомнить историю. Индия и Китай бывшие английские колонии. Американские Штаты до американской революции тоже были английской колонией :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 минут назад, Lounger сказал:

Нужно вспомнить историю. Индия и Китай бывшие английские колонии. Американские Штаты до американской революции тоже были английской колонией :)

Історія не дасть відповіді на питання чому в комуністичній КНР, яка розвивалася так само як і комуністичний СРСР, використовують різний технічний підхід :). В Англії вілка стандарту BS 1363 сучасного стилю з'явилася лише в 1946 році, невдовзі після Другої світової війни. До того Британія використовувала комбінацію з 5-амперної та 15-амперної розеток з круглими контактами, кожна з яких незалежно з'єднувалася з розподільним щитом, і кожна мала свій запобіжник. Як результат великих потреб воєнного часу Британія страждала від хронічного браку міді. Згодом внаслідок дій противника було зруйновано значну частину будинків. Британія була змушена швидко перебудовувати житло для свого населення і використовувати при цьому настільки мало міді, наскільки можливо.

Тому це не питання традицій :), це питання економіки та інженерної реалізації. Наприклад у всьому світі роблять круглі каналізаційні люки (ця ж відповідь буде стосуватися і форми монтажних підрозетників), тому, що:

1). У круглий формі більш великий співставлення площі перерізу лаза круглого люка до довжини кола його корпусу, ніж у квадратного чи прямокутного, що дозволяє знизити собівартість виробництва за рахунок скорочення витрати матеріалів без погіршення експлуатаційних показників. Для розуміння в ціфрах діаметр нашого круглого підрозетника складає 83 мм., а китайского 86х86, відповідно площа круглого підрозетника складає 5410 мм2, а китайського - 7396 мм2. Таким чином, перевитрата матеріалів на виробництво при переході від круглої до квадратної форми складе без малого - 26 %, а в масштабах виробництва це напевно сутьєве заощадження (якщо країна бідна) :).

2). Кругла форма дозволяє зменшити зовнішні, або внутрішні сили, що виникають при навантаженні (це насамперед дуже актуально для підрозетників в стінах якість яких не дуже), що в свою чергу дозволяє мінімізувати її товщину, а отже витрати на матеріали (згадуємо також чому роблять бетонні кільця у колодязі? і чому вони тонкі? :)). Тобто кругла форма це для стін яки можуть дати усадку і це також для бідних країн :), в яких не має якісних матеріалів (або сейсмічно активних зон) :).

3). Кругла форма дозволяє зменшити кількість бракованої (за фактором якості опорних поверхонь) продукції. Тобто за рахунок скорочення довжин опорних частин скорочується ймовірність барку (окружність відповідно менша і тому менша ймовірність зробити щось не так).

З вилкою все навпаки :), тому, що всі плюси з підрозетниками для вілок є мінусами, оскільки площа контакту у кола менша ніж у прямокутника, а це важливо для контактів в розетці. Саме тому розвинені країни не заощаджують на циліндричних вілках, а роблять прямокутні.

Змінено користувачем laritus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, laritus сказав:

Для розуміння в ціфрах діаметр нашого круглого підрозетника складає 83 мм

68 мм

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, outdoor24 сказал:

68 мм

коли рахував знайшов картинку, де був вказаний 83 мм – зовнішній (завжди рахують по зовнішньому). 68 мм - це напевно внутрішній, але навіть якщо 68 мм тоді 3631 мм2 і у співставленні наприклад з аналогічної коробкою 68х68 - 4624 мм2, то це різниця 21.4 %.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 минуты назад, laritus сказал:

Саме тому розвинені країни не заощаджують на циліндричних вілках, а роблять прямокутні.

Тобто, Венесуела чи Гватемала більш розвинена, ніж Швеція чи Германія? 😱

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, InSAn сказал:

Тобто, Венесуела чи Гватемала більш розвинена, ніж Швеція чи Германія? 😱

Зараз, новеспечений гугльшпеціаліст з милом, всім тут роз'яснить, що і до чого в області електротехніки))))

🍿

  • Дізлайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, InSAn сказал:

Тобто, Венесуела чи Гватемала більш розвинена, ніж Швеція чи Германія? 😱

Розвинена в плані технічних стандартів, втім Венесуела є один зі світових лідерів з доведених запасів нафти, інша справа, що в ній керують шахраї (яких купила РФ :)) і які зробили бідним країну (корупція вбиває будь яку країни) :), а так якби там був такий самий уряд як у Німеччині, вона була б звичайно багатшою (якщо ви за багатством розвиток рахуєте). Про Гватемалу я не вкурсі... чому там і як, я просто бачу, що використовує більшість розвинених країн США, Китаї, Англія, Японія, Канада, Австралія.

Змінено користувачем laritus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Firetuf сказал:

Зараз, новеспечений гугльшпеціаліст з милом, всім тут роз'яснить, що і до чого в області електротехніки))))

🍿

А як же :), я ж на відміну від вас думати вмію :), відповідно, на відміну від вас, можу аргументувати :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, laritus сказал:

я просто бачу, що використовує більшість розвинених країн США, Китаї, Англія, Японія, Канада, Австралія.

Для повноти картини подивыться, що використовують в Германії, Австрії, Голандії, Норвегії та Швеції.

А потім - Афганістан, Науру, Камбоджа, Північна Корея, Кенія та Нікарагуа.

Щаблон зламався 😁

 

PS: Щодо Японії - то який був технологічний розвиток цієї країни, коли там з'явилася електроенергія та почали встановлювати розетки? 😉

Шаблон зломався вдруге? :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, laritus сказал:

можу аргументувати

До слова: свідки пласкої землі також вміють аргументувати...

  • Лайк 2
  • Дякую 1
  • Дізлайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, laritus сказал:

мені мильного розчину не шкода

Краще технічний тальк. Бо мило на оболонці до добра не приводить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, InSAn сказал:

Щаблон зламався 😁

Чому зламався? Германії, Австрії, Голандії, Норвегії та Швеції, як і Афганістан, Науру, Камбоджа, Північна Корея, Кенія та Нікарагуа не є технологічними лідерами :) в світі. Я не використовую обладнання цих країн, або іншим чином не споживаю їх товари :). Більш того навіть мої знайомі які купили генератор в Німеччини бачать лейбл зроблено в Китаї, пояснити чому?

7 минут назад, InSAn сказал:

PS: Щодо Японії - то який був технологічний розвиток цієї країни, коли там з'явилася електроенергія та почали встановлювати розетки? 😉

це взагалі яке має значення до того, що я раніше писав? Що в вашому розумінні тоді розвинена країна?

9 минут назад, InSAn сказал:

Шаблон зломався вдруге? :)

ні.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, InSAn сказал:

До слова: свідки пласкої землі також вміють аргументувати...

Ви так тупо хамити намагаєтеся тому, що ви модератор?

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, laritus сказал:

Ви так тупо хамити намагаєтеся тому, що ви модератор?

По-перше, навчіться ввічливо себе вести на форумі. а не обзивати тупими хамами тих, чиї пости Вам не подобаються.

По-друге, функції модерації ніякого відношення до теми не мають.

 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, InSAn сказал:

По-перше, навчіться ввічливо себе вести на форумі. а не обзивати тупими хамами твх, чиї пости Вам не подобаються.

По-друге, функції модерації ніякого відношення до теми не мають.

на тему спілкування буде?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, laritus сказал:

на тему спілкування буде?

На тему я Вам відповів: використання мила на оболонці - до добра не призводить. Для цього існує технічний тальк.

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Питання з електрики, які не потребують окремої теми

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...