Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання з електрики, які не потребують окремої теми

sanykrimea

Рекомендовані повідомлення

Ситуация с заземленных металло рукавов до боли простая. Проводка без него: повреждённая изоляция, микротрещинки. Увеличение влажности, какая-то щепка, стружка, саморезик еле касается жил и есть ток. Между фазой и нулем. Который УЗО не видит. И автомат не видит, потому что ток меньше уставки КЗ. Но при этом в месте микроповреждений возникает довольно высокая температура, которая приводит к пожару. В случае наличия заземленной металлогофры или трубы - микроповреждений оболочки могут замкнуться на землю и отработает УЗО. 

Даже как-то видео было, эксперимент, когда воспламенение было в подобной ситуации

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, Dendnepr сказал:

Вы знаете, у меня много друзей, которых я в живую никогда не видел. Но если увижу Вас, совсем не уверен, что я приму Вас, как друга. 

Зато я більш ніж впевнений в двох речах  - по-перше віртуальні знайомі ні є й не можуть бути друзями, по-друге для мене людина яка майже за рік повномасштабной війни досі називає московію рф з великой літери та напевно придиханням не може бути навіть приятелем.

19 минут назад, Dendnepr сказал:

Я не электрик. Тонкостей не знаю. Но могу предположить, что при нарушении изоляции провода, наличие вокруг него заземленной оболочки - позволит сработать УЗО раньше, чем ноль и фаза найдут себя мимо электроприборов. 

Тобто ні чим не підкриплена теорія...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, Dendnepr сказав:

Вот например.

youtu.be/uORu7F3oa6Y

Поганий приклад, бо пожежу може викликати струм між фазою і нулем, а цього ніяке ПЗВ не виловить. 

Та й взагалі, струм витоку — це більше про електроприлади і пальці на оголених провідниках під напругою, а не про проводку. В проводки може бути або пробій ізоляції, або ж механічне пошкодження і КЗ, і одне й інше може спричинити пожежу, але не обов'язково буде супроводжуватись струмом витоку.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, volomoto сказал:

Поганий приклад, бо пожежу може викликати струм між фазою і нулем, а цього ніяке ПЗВ не виловить. 

Вот! Вот именно в таких ситуациях наличие заземленного металлорукава или трубы и необходимо для сработкиЗ УЗО. Чтоб спровоцировать утечку с поврежденного фазного или нулевого провода на заземленных металлорукав, тем самым вызвав сработку УЗО. 

видео лишь показывает, что ток мимо электроприборов может вызвать пожар

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, volomoto сказал:

Поганий приклад, бо пожежу може викликати струм між фазою і нулем, а цього ніяке ПЗВ не виловить. 

Та й взагалі, струм витоку — це більше про електроприлади і пальці на оголених провідниках під напругою, а не про проводку. В проводки може бути або пробій ізоляції, або ж механічне пошкодження і КЗ, і одне й інше може спричинити пожежу, але не обов'язково буде супроводжуватись струмом витоку.

Пожежна безпека - це комплекс заходів. Один не вирішує всього, бо є різні обставини. Нормальним електрикам, це зрозуміло і відомо. Просто, в черговий раз, з'являється якесь чудо, яке ставить під сумнів "дідівкірхгоффів і тд". І ще й підтягує "підпіську". Зайдіть на гілку "політика", і все стане зрозуміло.

Не преймайтесь, особливо. Так, на півшишечки.)))

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Dendnepr сказав:

Чтоб спровоцировать утечку с поврежденного фазного или нулевого провода на заземленных металлорукав

Блін, а я завжди думав, що металорукав служить для механічного захисту проводки, а виявляється він провокує витік струму на землю :)

3 хвилини тому, Firetuf сказав:

Пожежна безпека - це комплекс заходів.

Та це зрозуміло і я не переймаюсь особливо, просто важко не показати хибність тверджень, які базуються на якомусь одному прикладі, який сильно притягнутий за вуха.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Firetuf сказал:

Брєд сумасшєдшего))) Ти хоч CODE читав, що їх цитуєш іобговорюєш? Ну нащо ти сюди лізеш????????

ви як завжди беззмістовно і ні про що (хоча б однією мовою якоюсь написали :))? :) Я не вважаю себе фахівцем, але навіть я бачу, що у вас знань не має :), одні понти і наїзди, а по суті нічого сказати не можете :), тому те турбуйте мене цитуванням моїх повідомлень (набридли мені вже).

4 часа назад, Dendnepr сказал:

Как Вы думаете, от того, что Сименс делает свое оборудование на территории РФ - РФ стала технологичной или это таки технологии Германии? А на территории РФ производят только для удешевления?

нічого не зрозумів, по-перше ви скріншот на третину сторінки замість цитати для чого привели (невже важко просто цитувати чи це якесь скрите послання?)?!? по-друге з чого ви взяли що Сіменс щось виробляє на території мордору (я дійсно думав, що це ви так невдало пожартували в 2023 р.)? по-третьє якщо хтось, щось виробляє в іншій країні тут немає однозначної відповіді, тому, що виробництво може бути налагоджене на власному устаткуванні та власних технологіях, а може бути на технологіях та виробничих потужностях компанії виробника (але це точно не про мордр, проте про мордр ніхто крім вас і не згадував), або в змішаних варіантах, що було по турбинам і Сименсу я не знаю (я не спеціаліст), але знаю, що якусь турбіну в Крим ремонтувала Канада тобто у ней і є технології, а, що і на яких умовах вироблялось (якщо взагалі вироблялось) в рф мені не відомо. Це так само як про суперджет 100 запитувати, чи це є самолетом рф чи ні? :) Якщо двигун SaM146 виробництва франції, чи можна вважати це вітчизняним літаком рф виготовленим за технологіями рф чи це лише вузлова збірка?!? Може в той турбині були так само частково Канадські, частково Німецькі, а частково технології ще 10 іноземних компаній, яки зареєстровані десь на Кипрі (в офшорах, що б не платит податки) і власники яких яки отримали патенти, мають по 3-4 громадянства :), то як в такому випадку рахувати кому належать технології (власникам, компанії чи країні в якій ця компанія зареєстрована?!?)? :) Тому я рахую лише то, де і що виробляється (виробляє той хто має технології, а на яких умовах йому ці технології достались це не сутьєво).

У будь-якому випадку країна, в яку приходят технології (наприклад є таки самі заводи Шнайдера в Китаю, на власном, але б-у устаткуванні, який виробляє дуже середні по якості електричні автомати), може вивчивши недоліки цієї технології і запатентувати вже якусь свою інновацію (я вам давав за посиланням аналогічне судове рішення, тільки там так зробив Шнейдер :), взявши технологію китайського Чинта :)) і звичайно, що країна таким чином також розвивається :)... взяти південну корею (хоча там кругла виделка :)) - подивіться за рахунок чого розвивалися технології того ж машинобудування. Ще в 1960 році Південна Корея не виробляла автомобілів, а вже в 1990 році країна випускала 1,3 млн. авто на рік, але починали вони з великовузлового складання авто саме іноземних компаній (японії і США) і на їх технологіях навчилися. Так само і Іран (його не можливо рахувати як технологічну країну, але як він еволюціонував в окремої технологичної галузі виробництва - безпілотників, що навіть згадана вами рф у нього замовляє те, що не взмозі була сама за 30 років побудувати у себе маючи космічні технології всього СРСР і не будучи під санкціями? :)). Іран скопійував свої ці дурні мапеди із впавшего колись дрона США і до речі досі використовує комплектуючи США (тобто досі, щось копіює у інших).

Змінено користувачем laritus
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, Dendnepr сказал:

Почему Германия недоразвитая?

Я б поставив би питання трохи по-іншому: чому Германія (круглі штирі) менш розвинута, ніж Північна Корея (квадратні штирі)?

  • Конфуз 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, Vikctor сказал:

 

Стосовно застарілих норм - в Штатах перетин жил кабелів для освітлення та розеток дуже схожий на наші норми. Там інчі, тому співпадіння не повне, але дуже близьки значення.

Та да, но в штатах 110...120в по питанию и следовательно токи минимум вдвое выше. :)

тут тоже не все так просто :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Dendnepr сказал:

Что-то много текста. Я так и не понял ничего. Почему Германия недоразвитая?

відповідь була і в процитованому повідомлення і ще раніше (ви взагалі проігнорували). Ну давайте я ще раз повторю (АЛЕ востаннє!). Німеччина не виробляє сучасні телефони (немає аналога епла чи ксіомі/хуавею, або іншого відомого бренду), телевізори, роутери, комп'ютери та ін. електронику або запчастини до неї. Сучасний автомобіль (а це електромобіль) збирається за рахунок технологій США або Китаю (мова насамперед про саму дорогу складову - батареї), більшість побутової техніки виробляється в інших країнах, в Німеччині не має АЕС (Німеччина найбільший споживач газу в ЕС), а зелена генерація відбувається також за рахунок технологій Китаю :).  Або ось розвиток сучасного транспорту в Німеччині... можна ще на пів сторінки написати, але ви знову на багато букв будете скаржитися (вам, що мало напиши, що багато - однаково не зрозуміло, тому, що самі не здатні відповісти, що ви купуєете в Німеччині?!? загляньте собі в кишеню і подивіться хто виробник вашого телефону, а потім подивіться де зроблена ваша куртка або штани в кишені якого цей телефон лежить, може тоді і зрозумієте... якось так) :).

4 часа назад, InSAn сказал:

Я б поставив би питання трохи по-іншому: чому Германія (круглі штирі) менш розвинута, ніж Північна Корея (квадратні штирі)?

🤦‍♂️ ще й модератор.

Змінено користувачем laritus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 минуты назад, laritus сказал:

🤦‍♂️ ще й модератор.

І яке це відношення має до теми? Аби щось сказати? Краще б мовчали б.

В 03.01.2023 в 18:14, laritus сказал:

Китайці не використовують здвоєні або потрійні кабелі (як у нас 2х2,5 мм2, або 3х2,5 мм2).

Ще більшої нісенітниці я не чув: я був в Китаї, бачив на власні очі і кабелі, і їх прокладку.

Тому можу стверджувати, що Ви взагалі не в темі. І це ще "м'ягко" сказано.

 

Нагадаю: 

22 часа назад, laritus сказал:

Саме тому розвинені країни не заощаджують на циліндричних вілках, а роблять прямокутні.

А тепер дайте відповідь: чому в Північній Кореї прямокутні штирі вилок, а Німеччині - круглі?

За вашою логікою - Північна Корея більш розвинена, ніж Німеччина?

Тут одне із двох: або логіка притягнута за вуха, або весь світ помиляється і лише Ви знаєте правду.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.01.2023 в 18:14, laritus сказал:

Китайці не використовують здвоєні або потрійні кабелі (як у нас 2х2,5 мм2, або 3х2,5 мм2).

А китайці-то і не знають, які тут місцеві фахівці про них казки розповідають 🤣

ch.thumb.jpg.97c87495cd6dbaf7124052d262e22691.jpg

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, InSAn сказал:

Ще більшої нісенітниці я не чув: я був в Китаї, бачив на власні очі і кабелі, і їх прокладку.

Тому можу стверджувати, що Ви взагалі не в темі. І це ще "м'ягко" сказано.

а я стверджую, що ви не в темі і можу це підтвердити відео (вже викладав до речі раніше), можу ще накидати, але не бачу в цьому сенсу, оскільки ви крім "я там був" (мамою клянусь (с)) та вірте мені на слово, сказати не зможете :), тому навіть сперечатися з вами не буду :).

11 минут назад, InSAn сказал:

А тепер дайте відповідь: чому в Північній Кореї прямокутні штирі вилок, а Німеччині - круглі?

по-перше, у мене немає жодного бажання вести розмову з людиною, яка хамить і не вміє аргументовано спілкуватися (і при цьому мені ще якісь штрафи виписує за свою же поведінку, чудово розуміючи, що я у відповідь нічого зробити не зможу). По-друге, ви визначитеся хоча б для себе або "Краще б мовчали б" або "А тепер дайте відповідь" і не задавайте питання, якщо не здатні сприймати відповідь (навіть якщо вона вас не влаштовує). По-третє логіка роздільного кабелю – є і я її вже описував (те, що вам це не зрозуміло, це ваша особиста проблема, мені від цього не жарко ні холодно :)). Ну і відповідь на ваше "питання" 🤦‍♂️ в Північній Кореї використовують і круглі і квадратні типи, але основний тип розеток - круглий. Розетки типу C (type CEE 7/17) вважаються застарілими, але все ще зустрічаються. Там замінюють на F такий самий який використовує і Німеччина (якщо ви цього не знали). Тобто Північна Корея крім штирькового типу також як і Німеччина, Іспанія, Норвегія, Польша використовує F і C (круглі) також. Я так розумію ви цього не знали, якщо саме так ставите питання.

42 минуты назад, InSAn сказал:

А китайці-то і не знають, які тут місцеві фахівці про них казки розповідають 🤣

Вас дивує, що в Китаї можна купити будь-який товар? :) Відео прокладки кабелю (як я викладав) для підтвердження буде? чи тільки на слова вірити (мамою клянусь (с))? Я теж можу з Таобао накидати фото одножильних кабелів :). До речі, а чому ви багатожильний провід показуєете? Там монтують моножилу :) у стаціонарній проводці. Чи ви цього теж не знали? :)

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, laritus сказал:

яка хамить і не вміє аргументовано спілкуватися

Моє терпіння закінчується 🤬

23 часа назад, laritus сказал:

Ви так тупо хамити намагаєтеся тому, що ви модератор?

4 минуты назад, laritus сказал:

і при цьому мені ще якісь штрафи виписує

Будете порушувати правила форуму - будемо прощатися. Це я як модератор кажу.

 

А далі - по пунктам:

6 минут назад, laritus сказал:

ви крім "я там був" (мамою клянусь (с)) та вірте мені на слово, сказати не зможете

Коли закінчуються аргументи - розпочинається перехід на особистості.

Я можу показати фотографії та відео себе в Китаї. На відміну від Вас.

 

7 минут назад, laritus сказал:

По-третє логіка роздільного кабелю – є і я її вже описував

Логіка, звісно, є. Але те, що Ви написали - ніякого відношення до логіки не має. Це стосується як і кабелю, так і штирів вилок.

 

13 минут назад, laritus сказал:

Вас дивує, що в Китаї можна купити будь-який товар? :) Відео прокладки кабелю (як я викладав) для підтвердження буде?

Зайдіть на Baidu та зробіть пошук по відео.

Купити в Китаї, звісно, можна будь-що. Але не в мас-маркеті, який орієнтований на локальних покупців.

  • Хаха 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Dendnepr сказал:

А интересно - в Китае дротокруты есть? Они видео снимают? Выкладывают в Ютуб?

звичайно є :), тому, що там більше ярда людей (там будь-хто є) :), в ютубе мало, у них свій аналог Билибили... я як раз на нього посилання надавав і там можно побачити, що і як вони роблять.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Dendnepr сказал:

А интересно - в Китае дротокруты есть? Они видео снимают? Выкладывают в Ютуб?

В Ютуб - ні. Він там заблокований майже на всій території. Для того, щоб мати доступ - потрібно мати певний дозвіл.

Відео є на Baidu (аналог Гугла в Китаї).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, InSAn сказал:

Відео є на Baidu (аналог Гугла в Китаї)

Наприклад, ось кабель, "який не використовують":

haokan.baidu.com/v?vid=15456249667920493639&&

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, InSAn сказал:

Я можу показати фотографії та відео себе в Китаї. На відміну від Вас.

🤣 це аргумент? Я даю відео на електриків Китаю, а мені як контраргумент, кажуть що я можу показати відео себе 😂, ВИ тут до чого взагалі?!? Ви електрик Китаю?

3 минуты назад, InSAn сказал:

Зайдіть на Baidu та зробіть пошук по відео.

Тобто я за вас повинен собі доказати, що я не правий, так?

Мабуть треба переставати з вами спілкуватися (марна трата часу, до того ж ще й у бан за правду потраплю :)).

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, laritus сказал:

оскільки ви крім "я там був" (мамою клянусь (с)) та вірте мені на слово, сказати не зможете

1 минуту назад, laritus сказал:

це аргумент? Я даю відео на електриків Китаю, а мені як контраргумент, кажуть що я можу показати відео себе 😂, ВИ тут до чого взагалі?!?

Вас там двоє пише з одного акаунта?

 

Людина, яка на власні очі не бачила, аргументує якимсь відео із інтернета...

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, laritus сказал:

бан за правду потраплю

У бан можна потрапити за порушення правил форуму, які Ви вперто ігноруєте.

А те, що Ви вважаєте правдою - ніякого відношення до неї не має.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, InSAn сказал:

Наприклад, ось кабель, "який не використовують":

haokan.baidu.com/v?vid=15456249667920493639&&

🤦‍♂️ ще один перл. Аби, хоть щось знайти 😂. Зверніть увагу на ізоляцію це ПВХ, просто на відео показують як лагодять або просто з'єднають (це взагалі не монтаж проводки), щось на зразок подовжувача або кабель від якогось пристрою (у нас також такий кабель використовують для всіх приладів і це не має відношення до стаціонарній прокладки під розетки або освітлення). Автор відео або не знає (скоріше за все) або просто прикидається, тому, що не використовується в стаціонарній прокладці багатожилковий провід, використовується МОНОЖИЛА в ін. ізоляції. 

А стоп... я тільки зараз зрозумів. Автор мабуть не розуміє українську та думає, що я писав, що в Китаї не використовують взагалі багатожильний кабель (з початку фото, зараз відео) :), а я писав про роздільну прокладку 3 жили в окремих ізоляціях, а не як у нас 3х2,5)... це ще смішніше : )

Змінено користувачем laritus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, laritus сказал:

це взагалі не монтаж проводки

Ось ще один "не монтаж", на якому "не видно", що кабель має спільну оболонку:

s.jpg.f21c4d83cfd7ee6ea5b010dad4620d71.jpg

haokan.baidu.com/v?pd=wisenatural&vid=9470076403797755738

 

2 минуты назад, laritus сказал:

не використовується в стаціонарній прокладці багатожилковий провід

Може вже перестанете стверджувати те, про що взагалі поняття не маєте?

Кабелі RVV, KVV - сугубо китайські кабелі (для внутрішнього ринку) для стаціонарної (низьковольтної та високовольтної) проводки.

Наряду з ними використовуються і BV і BVR (одинарні).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Питання з електрики, які не потребують окремої теми

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...