Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Рекомендовані повідомлення

Сьогодні пробував зідзвонитись з відділом архітетури РДА. Сказали принести той паспорт який в мене є, нотаріально завірену копію акта на землю. Правда відразу запитали мене про відстані між сусідніми будинками і спорудою.

 

А не підкажете де і яким законом регулюються конкретні відстані будівлі від межі і від інших споруд. хочу бути підготовленим перед тим як йти до них

 

Трохи вище ви писали:

при блокуванні госпспоруд на сусідніх ділянках - мови про відстань від межі немає; при розміщенні за 1 м від межі - за відсутності на відстані ближче 8 м сусідських будівель та при погодженні такої відстані в будпаспорті.

 

що значить: "при блокуванні госпспоруд на сусідніх ділянках - мови про відстань від межі немає;" чи таки має бути відстань від межі 1м. і відстань від сусідніх споруд 8м.? А що як на сусідній ділянці симетрично захочуть будувати такий же будинок тоді ж відстані 8м. не буде? Я розумію що поки я перший на цю норму я можу не дивитись але все таки нехоілось би нажити собі ворогів із сусідами. За яких умов можна зменшити цей пожежний розрив.

 

Вам потрібно дивитися ДБН 360-92**.

Звичайно, крім юридичних питань, тут ще і стосунки між сусідами, тому, як правило, намагаються відступати від межі 3-4 метри.

 

Добавлено через 48 секунд

Доречі що скажете за такий сервіс: igov.org.ua/service/455/general

Наразі запустили для Дніпропетровська і Івано-франківська. Обіцяють значно скоротити процедуру отримання дозвільної документації а головне зменшити рівень корупції.

Крім цього там також і інші цікаві сервіси є

 

Так само приходять відмови і т.п. Але не потрібно нікуди ходити:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня. Підскажіть будь-ласка, маю зареєстрований будівельний паспорт і повідомлення. Фасадів, проекту не було в БП. (Прикріплю в додатки) Відступ до будинку від північної межі 5м. Якщо відступити 5м і побудувати такого плану будинок, як на фото (тобто навіс для авто, з,єднаний з будинком, разом 8х14м) чи буде це порушенням?

 

Доброго дня!

 

Навіси не є об'єктами самочинного будівництва, їх розміщення не потребує ні будпаспорта, ні дозвільних документів. Вони, власне, не є об'єктами нерухомості, якщо звісно це не якась капітальна будівля зі стінами і т.п.

Ви можете нанести навіс на схему забудови, і отримати будпаспорт, а можете не наносити, а потім збудувати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня

спрашивал в теме раньше.

За год ни чего не изменилось, в вопросе получения БП, если:

- участок под - инд. садивництво, за межами села, акт 2010 г.;

- СТ, было организованно (13-14 год),только под амнистию из 3-4 членов (из 30-и), для введения в эксплуатацию их домов;

- ДПТ и т.п., кроме ситуативного плана СТ (подавался на БП), нету

- получен отказ от Лыкова (Вышгородский р-н).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня

спрашивал в теме раньше.

За год ни чего не изменилось, в вопросе получения БП, если:

- участок под - инд. садивництво, за межами села, акт 2010 г.;

- СТ, было организованно (13-14 год),только под амнистию из 3-4 членов (из 30-и), для введения в эксплуатацию их домов;

- ДПТ и т.п., кроме ситуативного плана СТ (подавался на БП), нету

- получен отказ от Лыкова (Вышгородский р-н).

 

В Вышгородском районе, если нет ДПТ/генплана, стройпаспорт не выдадут.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

як вже писав раніше, надумав поставити господарський будиночок на земельній ділянці. Покищо хочу оформити всю документацію а будувати коли буду ще точно невідомо. у 2013р. робив повну реконструкцію житлового будинку. Тоді мені видали в архітектурі міста Будівельний паспорт на житловий будинок(реконструкція). Після проведених будробіт була здана декларація і отримано акт власності на реконструюваний будинок.

Як краще мені поступити зараз? Вносити зміни в існуючий паспорт?

Відповідно при звернені потрібно подавати примірник існуючого будпаспорта, ескізні наміри змін? І чи потрібно робити якісь зміни і документах які посвідчують право власності? Чи робити ще один паспорт на будівництво нежитлового будинку?

 

Пробував вникнути у Порядок відачі будпаспорта .

Не знаю чи правильно я його трактую, але якщо планується розміщення нових, або реконструкція існуючих обєктів, реалізація яких не перевищує допустимих параметрів, то до паспорта слід вносити зміни. В інших випадках робити новий БП?

Який з варіантів є найменш проблемний.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

як вже писав раніше, надумав поставити господарський будиночок на земельній ділянці. Покищо хочу оформити всю документацію а будувати коли буду ще точно невідомо. у 2013р. робив повну реконструкцію житлового будинку. Тоді мені видали в архітектурі міста Будівельний паспорт на житловий будинок(реконструкція). Після проведених будробіт була здана декларація і отримано акт власності на реконструюваний будинок.

Як краще мені поступити зараз? Вносити зміни в існуючий паспорт?

Відповідно при звернені потрібно подавати примірник існуючого будпаспорта, ескізні наміри змін? І чи потрібно робити якісь зміни і документах які посвідчують право власності? Чи робити ще один паспорт на будівництво нежитлового будинку?

 

Пробував вникнути у Порядок відачі будпаспорта .

Не знаю чи правильно я його трактую, але якщо планується розміщення нових, або реконструкція існуючих обєктів, реалізація яких не перевищує допустимих параметрів, то до паспорта слід вносити зміни. В інших випадках робити новий БП?

Який з варіантів є найменш проблемний.

 

Зважаючи на те, що Ви вже оформили будпаспорт, подали повідомлення, ввели зазначений в будпаспорті та повідомленні об'єкт в експлуатацію, рекомендую замовляти новий будпаспорт.

...Документи, що надають право на виконання будівельних робіт, є чинними до завершення будівництва.

...Після направлення замовником відповідно до статті 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" повідомлення про початок виконання будівельних робіт до відповідних органів Держархбудінспекції України будівельний паспорт є підставою для виконання будівельних робіт.

Формально, Ви можете спробувати внести зміни в існуючий будпаспорт, і подати нове повідомлення про початок виконання будівельних робіт, але тоді виникне питання з найменуванням об'єкту будівництва (якщо фігуруватиме і вже проведена реконструкція, і нове будівництво, то формально це означатиме, що Ви знову плануєте проводити реконструкцію будинку).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за розяснення. Розясніть будь-ласка ще один момент, який я не дуже зрозумів по відстанях до сусідніх будівель.

 

Як я зрозумів, відстань між житловим будинком і господарською спорудою в межах 1 ділянки не нормується. Відстань між житловими будинками на 2 ділянках може бути не менше 8м.

 

Нежитловий будинок від краю сусідньої межі не менше 1 метра.

 

А яка відстань має бути між 2ма нежитловими будиночками на 2 сусідніх ділянках?

 

Якщо на даний момент при будівлі такого госп.будиночка від межі я відступлю 1м, то на які відстані від цього будиночка зможе сусід побудувати такий же сарай.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за розяснення. Розясніть будь-ласка ще один момент, який я не дуже зрозумів по відстанях до сусідніх будівель.

 

Як я зрозумів, відстань між житловим будинком і господарською спорудою в межах 1 ділянки не нормується. Відстань між житловими будинками на 2 ділянках може бути не менше 8м.

 

Нежитловий будинок від краю сусідньої межі не менше 1 метра.

 

А яка відстань має бути між 2ма нежитловими будиночками на 2 сусідніх ділянках?

 

Якщо на даний момент при будівлі такого госп.будиночка від межі я відступлю 1м, то на які відстані від цього будиночка зможе сусід побудувати такий же сарай.

 

Відстань залежить від ступені вогнестійкості. Зазвичай - 8 м, з можливістю зменшення до 6,4 м; а іноді "дозволяють" 6 м. А якщо мова про дерев'яні споруди, то 15 м.

Якщо мова про реконструкцію або забудову, що склалася, то тут бувають виключення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тоді назрыло в мене ще таке питання. Якщо я зроблю будпаспот зараз і подам декларацію - тоді можу розпочати будівництво в любий момент. Строку давності це не має. Наразі з певних причин будівництво відкладаю на неизначений час. Чи може в цей момент сусід зробити будпаспорт на будівництво сараю і на відстані 1м. почати будівництво. Адже по факту будівлі поблизу 8 м. не має? Чи є якась перевага в мене по даті видачі будпаспорта? Чи повинен узоджувати вже зі мною сусід, якщо буд паспорт мені видадуть раніше, хоча будівництва я ще не почав.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тоді назрыло в мене ще таке питання. Якщо я зроблю будпаспот зараз і подам декларацію - тоді можу розпочати будівництво в любий момент. Строку давності це не має. Наразі з певних причин будівництво відкладаю на неизначений час. Чи може в цей момент сусід зробити будпаспорт на будівництво сараю і на відстані 1м. почати будівництво. Адже по факту будівлі поблизу 8 м. не має? Чи є якась перевага в мене по даті видачі будпаспорта? Чи повинен узоджувати вже зі мною сусід, якщо буд паспорт мені видадуть раніше, хоча будівництва я ще не почав.

 

Будпаспорт та повідомлення - безстрокові.

Якщо у Вас не будет будівель, які "заважатимуть" сусіду та архітектура видасть цому будпаспорт з відстання в 1 м від межі, то Ви повинні будете потім відступити ще 7 (5) метрів.

Архітектура має сама перевіряти, які вже видано будпаспорти, і враховувати це при видачі нових.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В Вышгородском районе, если нет ДПТ/генплана, стройпаспорт не выдадут.

- т.е. нету зонування територии?

zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3038-17/page2

.."

Стаття 27. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки

 

 

За наявності плану зонування території розроблення

будівельного паспорта здійснюється на його підставі. "

 

спасибо за ответ:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

- т.е. нету зонування територии?

zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3038-17/page2

.."

Стаття 27. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки

 

 

За наявності плану зонування території розроблення

будівельного паспорта здійснюється на його підставі. "

 

спасибо за ответ:beer:

 

Не могут выдать, если нет градостроительной документации (генплана, плана формирования, детального плана, зонирования и т.п.).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо пройшло 10 роб. днів від написання заяви і подання всіх документів на виготовлення БП а його не дають, куда звертатися?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо пройшло 10 роб. днів від написання заяви і подання всіх документів на виготовлення БП а його не дають, куда звертатися?

 

Зазвичай, до РДА. Вже потім можна до Мінрегіону, але це якщо буде безпідставна відмова.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Після отримання БП скільки днів чекати на дозвіл початку будівельних робіт?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Після отримання БП скільки днів чекати на дозвіл початку будівельних робіт?

 

Будпаспорт - це один документ, його видає архітектура.

А дозвіл - точніше - повідомлення про початок виконання будівельних робіт, яке дає право виконувати будівельні роботи - інший. Його подає замовник до ДАБІ, і на наступний день після подання отримує право на виконання робіт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хотел бы выразить огромную благодарность форумчанину apxitektop,ТС этой темы.

Согласно Вашим советам,обратился в ОДА с жалобой на затягивание в выдаче адреса.

Причем жаловался по телефону,жалобу зарегистрировали и в течении 10 дней,включая майские праздники-позвонили с ГАСКа и попросили забрать готовую справку о получении адреса!

Взятку за это изначально хотели 6 тык гривен-благодарю,Вы сэкономили мне эти деньги.

Осмеливаюсь спросить следующего совета-иду подавать декларацию о готовности объекта.все доки в идеале.

Но есть один косяк-в стройпаспорте гараж нарисован с отступом 1метр од линии фасадного забора,а в реале ворота гаража строжайше по линии фасада(четко по моей земле).

В принципе это тупиковый переулок,вроде никому не мешает,но-

могут ли мне отказать в узаконении и потребовать перестраивать гараж на законных основаниях или это мелочь,и я вправе на своей земле?

В принципе,узаконить берутся и так,но хотят 300 баксов.

Выскажите,пожалуйста,свое мнение.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

apxitektop, підкажіть, будь ласка. Чи можуть відмовити при оформленні БП в розташуванні на відстані 1 м від сусідньої вільної від забудови ділянки моєї одноповерхової низенької без вікон господарської споруди?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день. У меня по дарственной есть часть дома на неприватизированной земле. На свою часть я сделал отдельный тех. паспорт, отдельный адрес, ,,висновок щодо технічної можливості поділу'' сделан еще перед дарственной. В дарственной указано какими именно комнатами я владею, но в натуре это все не выделялось. Теперь я хочу приватизировать на себя землю(не всю, естественно). Разрешение мне уже выжали на руки, но теперь говорят, что соглашение, скорее всего, я не получу, т.к. моя часть не выделена в натуре(нет отдельного домовладения). А сделать отдельное домовладение я тоже немогу, т.к земля неприватизирована... Что мне посоветуете делать в таком случае?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хотел бы выразить огромную благодарность форумчанину apxitektop,ТС этой темы.

Согласно Вашим советам,обратился в ОДА с жалобой на затягивание в выдаче адреса.

Причем жаловался по телефону,жалобу зарегистрировали и в течении 10 дней,включая майские праздники-позвонили с ГАСКа и попросили забрать готовую справку о получении адреса!

Взятку за это изначально хотели 6 тык гривен-благодарю,Вы сэкономили мне эти деньги.

Осмеливаюсь спросить следующего совета-иду подавать декларацию о готовности объекта.все доки в идеале.

Но есть один косяк-в стройпаспорте гараж нарисован с отступом 1метр од линии фасадного забора,а в реале ворота гаража строжайше по линии фасада(четко по моей земле).

В принципе это тупиковый переулок,вроде никому не мешает,но-

могут ли мне отказать в узаконении и потребовать перестраивать гараж на законных основаниях или это мелочь,и я вправе на своей земле?

В принципе,узаконить берутся и так,но хотят 300 баксов.

Выскажите,пожалуйста,свое мнение.

 

Спасибо!

ИМХО, если там не проходят красные линии, и гараж не залазит на них, то могут поцепляться, поугрожать какими-то штрафами... и все.

Но обзаться с ними нужно исключительно в письменном виде. Не уверен, что им удастся "подогнать" ситуацию под штраф хоть какой-то.

Могут, конечно, неразбираясь выписать штраф и предписание - тогда придется оспаривать в суде...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

apxitektop, підкажіть, будь ласка. Чи можуть відмовити при оформленні БП в розташуванні на відстані 1 м від сусідньої вільної від забудови ділянки моєї одноповерхової низенької без вікон господарської споруди?

 

Юридичної підстави немає (хіба що у Вас там СТ і є якісь обмеження в статуті).

Але зазвичай просять відступити 2-3-4 м, щоб і Ви, і сусід приблизно однаково від паркану відступили.

Якщо ж у сусіда вже було б забудовано, то 99% погодили б 1 м без зайвих питань.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день. У меня по дарственной есть часть дома на неприватизированной земле. На свою часть я сделал отдельный тех. паспорт, отдельный адрес, ,,висновок щодо технічної можливості поділу'' сделан еще перед дарственной. В дарственной указано какими именно комнатами я владею, но в натуре это все не выделялось. Теперь я хочу приватизировать на себя землю(не всю, естественно). Разрешение мне уже выжали на руки, но теперь говорят, что соглашение, скорее всего, я не получу, т.к. моя часть не выделена в натуре(нет отдельного домовладения). А сделать отдельное домовладение я тоже немогу, т.к земля неприватизирована... Что мне посоветуете делать в таком случае?

 

Добрый вечер!

Пока вижу вариант оформить землю на всех сособственников, и потом разделить.

А Вы земельный налог платите?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...