Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

"Колхозим" септик своими руками.

Cherub

Рекомендовані повідомлення

Як все робиться. У вівторок зможу глянути на стаціонарнику - можливо зрозумію.
Фотографії розміщені в порядку монтування , я думаю там все видно . Що не зрозуміло , запитуйте .
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Перепрошую, по моєму питанню може в когось є думки, поради, мені через три дні кільця монтувати а я в ступорі.:(

 

Я вам відповім на рахунок посту про заливку септіка в чоловіка, йому так краще, вигідніше і він обрав цей варіант, який теж має право на життя, це його вибір і ми повинні його поважати, можна звичайно подискутувати про правильність і таке інше, але йому воно( наші дискусії) до одного місця, бо він не запитував поради а виклав свій варіант.

 

А я чекаю поради, давати під кільця септіка камінь та щебінь, чи класти кільця на пісок.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я тоже ничего не понял. В чем легкость и простота.
Ви бетонували коли не будь септик , чи щось подібне ? Потрібно виставити обалубку , розклинити стінки , пвязати арматуру, чи поставити сітку . Потім зафіксувати її відносно стінок. Далі зробити якийсь поміст , щоб було зручно заливати бетон. І на останок , це все ще потрібно демонтувати. На мій погляд (і на руки), так легше і простіше.

 

Добавлено через 15 минут

А я чекаю поради, давати під кільця септіка камінь та щебінь, чи класти кільця на пісок.
Якщо це перша камера , куди попадають стоки , то байдуже (взагалі то дно повинно бути бетоноване). Якщо це дренажний колодязь , то він павинен бути обсипаний щебенем зі всіх сторін + дно. Аргументація щебеня на дні : в дренажі живуть бактерії , якщо вони будуть жити на піску , то просто вкриють рівномірною слизовою плівкою , яка мало пропускає воду. А так вони обліплять каміння на дні , між камінням буде простір куди діватись воді.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как легче и проще??

Можете фото словами прокомментировать?

Хрен поймёшь, что на фото.

Спасибо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добавлено через 15 минут

Якщо це перша камера , куди попадають стоки , то байдуже (взагалі то дно повинно бути бетоноване). Якщо це дренажний колодязь , то він павинен бути обсипаний щебенем зі всіх сторін + дно. Аргументація щебеня на дні : в дренажі живуть бактерії , якщо вони будуть жити на піску , то просто вкриють рівномірною слизовою плівкою , яка мало пропускає воду. А так вони обліплять каміння на дні , між камінням буде простір куди діватись воді.

 

 

Це єдиний колодязь, на другий нема місця, про каміння я зрозумів, достатньо буде з пів метра засипати, потім встановити кільця і нижнє ще обсиплю щебенем, так повинно краще воду відводити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как легче и проще??

Можете фото словами прокомментировать?

Хрен поймёшь, что на фото.

Спасибо.

Фото 1. Копаємо яму.

фото 2. Бетонуємо дно.Знаходим центр ями , свердлим отвір, забиваєм арматуру 10мм. Встановлюємо сітку , в данному випадку сітка 1х2м при тавщині 4мм . Звязав три відрізка сітки в кільце , встановив на дно.

фото 3 . Положив на дно цеглини , щоб припідняти фанеру відносно дна.

фото 4 та 5 Вирізаємо з двох листків осб 10мм два півкола . На 2см менших від запланованого діаметра (для зручності демонтажу). Вкладаємо на цеглу.

фото 5. Стінки опалубки зробив з двох листків бляхи 1х2м при товщині 0,3мм розрізаних повздовж.

фото 6. По периметру ями встановлюється бляха . Потім на центральну арматуру надів відрізок фанери, і розсунувши півкола на недостаючих 2см зафіксував їх до центрального відрізка, та ще до двох по краях.

фото 6 . На нижній шар фанери поклав цеглу , щоб припідняти слідуючий шар фанери, приблизно на 18 см. Також як попередній встановив наступних 2 півкола.

фото 7. Для підняття останього шару на 20см, використав пінопласт (цегла закінчилась).

фото 8. Кінцевий результат виставленої опалубки.

фото 9. Заливка бетону.

 

Добавлено через 10 минут

"baluy " і нижнє ще обсиплю щебенем, так повинно краще воду відводити.
В нижньому , за допомогою перфоратора та свердла 18 або 22мм наробити отворів.

 

Глина не кращий провідник воді . Спробуйте з допомогою бура наробити шурфів , і вийти за межі глини.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Глина вище, нижнє кільце повністю в піску, це навіть з півметровою підсипкою каменем.
Вибачте! Перепутав повідомлення. Ще раз перечитав Ваші повідомлення. Якщо це єдиний колодязь , то щебінь нічого не дасть , все швидко забється стоками. І Ви отримаєте не септик , а звичайну вигрібну яму. Яку чим далі ,тим частіше доведеться викачувати.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Це єдиний колодязь, на другий нема місця, про каміння я зрозумів, достатньо буде з пів метра засипати, потім встановити кільця і нижнє ще обсиплю щебенем, так повинно краще воду відводити.

 

Тобто у Вас буде всього одна камера септика?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Одна камера ,це означає три кільця двометрові,накриті кришкою, одне метрове над кришкою і люк, на дно засипається камінь та щебінь, обсипається теж щебенем, глибина посадки кілець десь 4.5 метра, на більше в мене нема місця, хоча є ще заїзд до гаражу, але він нижче по рівню десь на два метри та з уклоном, от думаю чи не всадити на заїзді другу камеру, таку ж як і в першому варіанті.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Одна камера ,це означає три кільця двометрові,накриті кришкою, одне метрове над кришкою і люк, на дно засипається камінь та щебінь, обсипається теж щебенем, глибина посадки кілець десь 4.5 метра, на більше в мене нема місця, хоча є ще заїзд до гаражу, але він нижче по рівню десь на два метри та з уклоном, от думаю чи не всадити на заїзді другу камеру, таку ж як і в першому варіанті.
Краще зробити дещо по іншому: Обсипати щебенем , як і планували , потім розділити камеру бетонною перегородкою , і в однй з половинок забетонувати дно. Отримаєте з однієї камери , дві.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як варіант, тільки що це дасть в залишку, обєм то залишиться загальний той що був.

А якщо засипати на дно грубий камінь, потім щебінь, встановити кільця, в кільцях до середнього , насверлити отворів діаметром 15-20мм. по кругу, дно пісок з каменем та щебенем буде добре відводити воду, дирки по периметру не дадуть підніматись воді вище рівня сверловки, плюс додатковий дренаж, бачив подібну конструкцію в одного товариша в будинку, в нього глина довкола, то він при такій системі вже років зо три користується таким септиком, які думки по цьому варіанту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як варіант, тільки що це дасть в залишку, обєм то залишиться загальний той що був.

А якщо засипати на дно грубий камінь, потім щебінь, встановити кільця, в кільцях до середнього , насверлити отворів діаметром 15-20мм. по кругу, дно пісок з каменем та щебенем буде добре відводити воду, дирки по периметру не дадуть підніматись воді вище рівня сверловки, плюс додатковий дренаж, бачив подібну конструкцію в одного товариша в будинку, в нього глина довкола, то він при такій системі вже років зо три користується таким септиком, які думки по цьому варіанту.

 

3 роки і просто вигрібна яма протримається. А на четвертий рік швидко знайдеться місце і для другої і для третьої камери, коли какулі не будуть змиватись в унітазі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як варіант, тільки що це дасть в залишку, обєм то залишиться загальний той що був.

Це, дасть можливість відстоюватись стокам, і в другу камеру буде попадати більш чиста вода. Навіть якщо розділити камеру , то обєм септика буде приблизно 4куба , а це, на 4 чоловіка , 5-ти денний септик. Можна ще збільшити обєм , якщо замінити верхнє метрове кільце , на 2-ох метрове .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зрозуміло по відстоюванню, та питання все одно є.

 

Можна ще збільшити обєм , якщо замінити верхнє метрове кільце , на 2-ох метрове .

 

Це безперспективно, рівень зливної труби виходить на середині третього кільця, четверте ставлю як обслуговуюче і для вибору зони промерзання.

 

Питання по переділу і частині з замурованим дном, куди має виходити зливна труба, в замуровану половину, чи в частину зі щебенем і як це реалізувати правильно, бо варіантів бачив декілька.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Почитайте вот это и вот это и вот это. Вопросов станет в разы меньше.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це безперспективно, рівень зливної труби виходить на середині третього кільця,
Бесперспективно , це закопати зливну трубу на 1,5м. Якщо є можливість , розкопайте зливну трубу , і підніміть її на 1м. Якщо боїтесь що замерзне ,(малоймовірно) утепліть .

 

Ps: В мене з будинку , труба , виходить на глибині 1,2м , то я буду її підіймати .

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бесперспективно , це закопати зливну трубу на 1,5м. Якщо є можливість , розкопайте зливну трубу , і підніміть її на 1м. Якщо боїтесь що замерзне ,(малоймовірно) утепліть .

 

Ps: В мене з будинку , труба , виходить на глибині 1,2м , то я буду її підіймати .

І це слушна порада!

Деякі перестраховщики так дбають про свою зливну трубу, що вона може замерзнути:lol: пуста! Що роблять вихід з будинку на глибину більше метра, а потім, як-то кажуть "чєшуть рєпу" коли бачать що накоіли з корисним об'ємом свого какоприйомника.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за пораду, я чомусь думав трубу теж глибоко ховати, добре що в мене вона ще не прокладена.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 6 місяців потому...

Если кому интересно. Заканчиваю нашу линию Маннергейма (спасибо naupv за название :D), систему очистки из 4х (четырех) камер. Протестировал грунты на впитываемость, собрал подвесную капельную систему в камеру IV, взял пробу из камеры III.

 

Проба из камеры III за месяц выдержки на воздухе полностью осветлилась, почти без осадка, а запах ушел на второй день. Думаю, когда включится аэратор в камере II, станет еще веселей.

 

Пришлось помучиться, пока заглубляли камеру IV. На том месте и щебень рассыпали, и бетон разливали, и цемент месили в бетономешалке. Отбил руки киркой, пока пробил тот культурный слой :D

 

Теперь в камере IV (дренаж) собираю капельную подвесную систему, для равномерного распределения сброса по площади. Щебневая засыпка фракция 25-40 в кольца 1.5 метра., глубина колодца 2 метра (2 кольца) + полметра заглубление всей конструкции.

 

На глубине 2.5 метра у нас рыхлый легкий светлый песочек, убрал мусор, счистил до ненарушенной структуры, провел экспресс-инфильтратометрию, вот:

 

ЭКСПРЕСС-ИНФИЛЬТРАТОМЕТРИЯ 18.11.18

 

Труба 200мм

10 л. воды

15:37-15:47 (10 минут)

1 л. в минуту на площадь 0.031 м.кв

32.26 л в минуту на 1 м.кв

Площадь дна 1.77 м. кв (круг 1.5м.)

57.10 л. в минуту мощность по сбросу

3 426 л\ч

82 224 л/сут

 

Наш типовой сброс 500-600 л/сут.

 

Показатель впитывания грунта меня полностью устроил, дренаж получается с хорошим запасом на многие годы вперед. Но с учетом того, что после наших 3х камер мы сбрасываем практически воду. Если сбрасывать сток напрямую или даже после отстоя в одной камере, вся эта красота заилится за год.

 

На засыпку купили по 305 грн за тонну кварцит 20-45. Правда, он с пылью, поэтому бросаю лопатой высоким жестом - вжик... и пыль уносит ветром, пока щебень летит в яму. Капельную систему еще не подвешивал т.к. нет крышки, пока оставил так, подложил пару битых плиток керамоблока.

 

Поработает пока в открытом состоянии несколько дней, пока добрасываю щебень до проектного уровня. Выкачку камеры III раз в 2 дня в течение года с хвостом, теперь вспоминаю как страшный сон.

 

В следующем году по свободе буду модернизировать:

 

- большой фабричный биофильтр (лежит в сарае) поставлю в камеру II

- тот что стоит в камере II сейчас(самоколхоз), переедет в камеру III, на выход в дренаж.

 

Прилагаю фото и эскизы.

1772492923_2018.thumb.jpg.d1102a34988a37def89bc08e956f7e30.jpg

cbcntvf.thumb.jpg.2dbdcaeef1e67ad526d088fcf7acbf4a.jpg

263594528_.thumb.jpg.00b4647fd0e1888c32dcbdbd9ff70be4.jpg

122077349_.thumb.jpg.43b014db748f4a09598ba76c2923c4aa.jpg

703782703_18_11_18.thumb.jpg.208c215fb2619a95dcb59f69357442c2.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зачет конечно очумелым ручкам. В нашей стране наверное еще никто так тонко не подходил к своим какулям.:lol::flag1:

И к фото канализационной раскоряки

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...