Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Зеленый тариф в каждый дом

gespenster

Рекомендовані повідомлення

Так читайте ж що написано. Стартує при напрузі 350 В, після старту може працювати до напруги знизу в 200 В :) . Але стартувати з напругою 200 В не зможе.

 

так, він питає чтому так.

я пізніше розкажу

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вчитайтеся уважно що я написав, а потім подумайте, чи може 30 кВт (у заводському виконанні) інвертор скидати в мережу 32 кВт. Після цього - подивіться характеристику спрацювання автоматів, ..вра***те що у опломбованому боксі лічильника температура влітку виросте десь до 60*С, і отримаєте час, через який станція ляже із абсолютно справним автоматом, що сумлінно виконав свою роботу.

 

Я наприклад не дуже хороший інженер,але в мене вистачило ума,що би на кришку яка стоїть над вхідним автоматом,встановити кулер від процесора компа та підключити його до сонячної панельки та забути про те явище,як перегрів автомата.....

 

Добавлено через 26 минут

Стосовно нового питання - виробник рекомендує 30 кВт+10%, далі - на страх і ризик замовника (проектанта, генпідрядника), і за умови дотримання максимальної напруги та максимального струму.

 

Не знаю за який інвертор і якого виробника ви пишете,в мене ГУДВІ на 20 кВт,без страху та ризику,я підключив на нього 84 панелі на 305 Вт,при цьому не порушив вказані параметри по напрузі та струму,за які ви 10 відсотків говорили? Як що виробник дозволяє навантажувати до 26 кВт по сонцю.....Також в мене ще два інвертори на 5 кВт ГРОВАТИ,також навантажені майже до 6 кВт по сонцю,ну аж ні як не 10%......

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не знаю за який інвертор і якого виробника ви пишете,в мене ГУДВІ на 20 кВт,без страху та ризику,я підключив на нього 84 панелі на 305 Вт,при цьому не порушив вказані параметри по напрузі та струму,за які ви 10 відсотків говорили? Як що виробник дозволяє навантажувати до 26 кВт по сонцю.....Також в мене ще два інвертори на 5 кВт ГРОВАТИ,також навантажені майже до 6 кВт по сонцю,ну аж ні як не 10%......

справа в тому що поняття перевантаження інвертора має не правильну інтерпритацію. Допоки Ви не перевищили струм трекера, напругу трекера, Ви не перевантажили інвертор. Всі його параметри в межі його можливостей.

А скільки взяти з поля інвертор сам вирішить і відпрацює зменшивши навантаження на поле/поля згідно обмеження вихідної потужності. І крапка. Все просто.

 

Тому повторюю відповідь виробника:

Hi, please see reply: 325W*80pcs=26kw, for Solis-3P20K-4G it will be workable but voltage and Ampere should be within inverter range.*Please see the datasheet of Solis-3P20K-4G.

 

Просто - не перевищуйте два параметри і крапка.

І я не ж про те допитувався у візаві, що буде з Хуавей. Але так і не отримав відповіді. Він просто зменьшить генерацію по одному з трекерів, може по декільком, що по суті не важливо, чим вийде на генерацію по мережі не більше номінала, а оті +10% то пікові режими генерації, термін дії піку залежить від налаштувань географії мережі.

 

Добавлено через 9 минут

Я наприклад не дуже хороший інженер,але в мене вистачило ума,що би на кришку яка стоїть над вхідним автоматом,встановити кулер від процесора компа та підключити його до сонячної панельки та забути про те явище,як перегрів автомата.....

то все повна маячня, 50А автомат для 30кВт СЄС штатно тягне 33кВт потужності. Головне щоб він був якісний і кабель який в нього заходить, ото саме цікаве.....

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так а є такі що 23-24 панелі 280ватних на один стрінг встановлювали?чи це байки лекторів з презентацій переказуєте?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стосовно нового питання - виробник рекомендує 30 кВт+10%, далі - на страх і ризик замовника (проектанта, генпідрядника), і за умови дотримання максимальної напруги та максимального струму.

Ви серйозно? Наскільки мені відомо, то в технічних характеристиках до даного інвертора компанія huawei впринципі не дає таких рекомендацій чи обмежень. Єдине обмеження - це вхідна напруга та струм на MPPT. Саме це підтверджує у своєму семінарі компанія photomate, яка є офіційним представником huawei і єдиним в Україні (щоб довго не шукали це питання освітлюється 2:21:45).

Також, на семінарі піднімається багато й інших питань не тільки ті які стосуються інверторів huawei, тому, форумчани, кому цікаво дивимось.) Посилання на відео семінару:

ви в Київській області багато станцій з такими стрінгами поставили?

Та ні, я не «профі», а як і більшість форумчан «любитель» опікуюсь тільки своєю станцією, на форумі обмінююсь думками, досвідом й вчуся. Тому Вам не конкурент, не хвилюйтеся)

А перед тим як ставити знайомились з ПУЕ-2017 рисунок 2.5.7 – "Карта районування території України за мінімальною температурою повітря"?

Там чомусь передбачено і -36*С, і -38*С, а на Чернігівщині Сумщині і Харковщині - навіть -40*С. Чи ви розраховуєте на глобальне потепління протягом наступних 30 років?

Та Ви якось також не цікавилися, перед своїми гоноровими та категоричними заявами, де планується станція) Але ось за це дякую, корисна інформація, підкріплена реальними посиланнями. Хоча, якщо чесно я не пам’ятаю таких низьких температур і сподіваюся, що їх і не буде. А за глобальне потепління - так, усі про нього говорять)

Хороший інженер - він повинен бути як хороший лікар, уважним до клієнта.

Вчитайтеся уважно що я написав, а потім подумайте, чи може 30 кВт (у заводському виконанні) інвертор скидати в мережу 32 кВт.

Читав уважно, і з написаного розумію, що Ви стверджуєте, що даний інвертор може скидати в мережу 32 кВт. Хоча дивно, мануал говорить, що ні. Й будьте ласкаві, відповідайте на питання прямо і підкріплюйте якимось посиланнями на джерело(якщо це не Ваша особиста думка), а не новими запитаннями, бо по перше - хорошому інженеру це не личить, а по друге - ми на форумі переважно люди прості, «любителі», які спраглі до знань.

Шановні панове, продовжувати участь у вашому idiotentest, перевіряти вашу компетентність чи доводити некомпетентність - мені нецікаво.

Маю надію що вам вистачить самоповаги і мужності вибачитись.

А теорії і практики я теж можу повчити

Раз уже на те пішло, головним «організатором» й «спонсором» того, що Ви назвали Idiotentest - були саме Ви.

Якщо в ході спілкування щось Вас образило, то за те прошу вибачення. Але шкода, що Вам лише вистачило самоповаги й мужності, щоб шукати винних і вибачень на стороні і не від себе й що Ваша самовпевненість не дає сумнівів щодо власної кваліфікації.

Щодо «повчити» форум для цього й створений, але паралельно потрібно самому бути готовим і вміти вчитися.

 

Добавлено через 1 час 23 минуты

Стосовно розрахунків,...зазвичай у проектну документацію вносять лише результати, а самі методики - є інтелектуальною власністю розробника. Якщо я зробив помилку - у бажаючих і вміючих є можливість її знайти, довести, і пред'явити.

"Хороша позиція") Але на мою думку, форум створений для того щоб ділитися досвідом й знаннями. Шкода, що не всі це розуміють.

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так а є такі що 23-24 панелі 280ватних на один стрінг встановлювали?чи це байки лекторів з презентацій переказуєте?

 

Є. 285вт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так а є такі що 23-24 панелі 280ватних на один стрінг встановлювали?чи це байки лекторів з презентацій переказуєте?

Не байки, є такі. Але ж знову потрібно дивитися на параметри інвертора та самих панелей. Якщо розглядати вище обговорювані інвертор HUAWEI SUN2000-33 KTL-A та панелі amerisolar AS-6P30 на 280 чи 285 Вт, то теоретично для інвертора в якого макс. вх. напруга по DC 1100 В, при 24 панелях має все бути ок навіть при -34-35*С, для панелей під питанням, бо здебільшого у них макс. напруга 1000 В. Хоча на сайті амерісолар бачив даташіт з варіантом напруги 1500 В, тоді все ок: www.weamerisolar.com/d/file/english/product/pro1/2019/10-16/e960715f70d28db1b6faac650552e465.pdf

Але якщо врахувати зауваження gprofit, про зонування і можливі мінімальні температури на території України в -40*С, то теоретично 23 пенелі максимум).

Але у кожному випадку комбінацій різного обладнання та за різних умов потрібно рахувати окремо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене станція знаходиться на полі і не високо, перекомутувати стрінги з 24 панелі на 23 займе 10 хвилин часу. Я розглядав варіант літньго варіанта в 25 панелей, але це вже наче не має сенсу.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене станція знаходиться на полі і не високо, перекомутувати стрінги з 24 панелі на 23 займе 10 хвилин часу. Я розглядав варіант літньго варіанта в 25 панелей, але це вже наче не має сенсу.

А за панелі не переживаєте чи вони у Вас на 1500 В? Бо якщо ні, то теоретично і 23 забагато) І чи взагалі є сенс гнатися з даним інвертором в якого 8 входів за такими довгими стрінгами, звичайно, якщо це не викликано якимись іншими обставинами(зручність розташування, обмеження геометрією вільної площі і т.д.)? І наприклад при стрінзі в районі 20-22 панелей, для даного інвертора, робоча напруга буде більш оптимальною)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А за панелі не переживаєте чи вони у Вас на 1500 В? Бо якщо ні, то теоретично і 23 забагато) І чи взагалі є сенс гнатися з даним інвертором в якого 8 входів за такими довгими стрінгами, звичайно, якщо це не викликано якимись іншими обставинами(зручність розташування, обмеження геометрією вільної площі і т.д.)? І наприклад при стрінзі в районі 20-22 панелей, для даного інвертора, робоча напруга буде більш оптимальною)

 

Вже зрозумів, мабуть 25 не варто. Та це не відмяняє моєї можливості, за умови зовсім холодної зими, легко зменшити кількість підключених панелей в стрінзі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

.. при 24 панелях має все бути ок навіть при -34-35*С

(1) Сортування ФЕМ робиться по потужності, із допуском зазвичай -0+4.99 Вт, тобто десь +1.5% від сучасного середнього номіналу в габариті 60 селлів по 6". Похибка вимірювальної техніки 3%. Тобто є невелика ймовірність отримати стрінг із всіма модулями з потужністю +4.5%.

 

(2)Потужність ФЕМ - це добуток струму та напруги у точці максимальної потужності. І існує ймовірність що всі модулі в стрінгу матимуть порівняно низький струм, і порівняно велику напругу, які віднесуть їх у групу номінальної потужності.

 

Якщо взяти (1)+(2) - ви отримуєте +4.5% напруги стрінгу (тобто десь 40..50В на 24 шт ФЕМ), а значить навіть при -30*С вже буде перевищення допустимої напруги.

 

Якщо Замовник сам собі проектує і сам собі будує - то його рішення, його ризик, його відповідальність, і його пошук технології експлуатації (перекидання кількості з "зими" на "літо" -один з варіантів, але не впевнений що він підійде всім через 25 років, особливо якщо масив на даху чи на висоті 7 м від землі). Це - "fine tuning", яким можна гратися з розумінням що робиш, і бажанням гратися.

 

Ви серйозно? Наскільки мені відомо, то в технічних характеристиках до даного інвертора компанія huawei впринципі не дає таких рекомендацій чи обмежень. Єдине обмеження - це вхідна напруга та струм на MPPT.

Дуже серйозно.

Про напругу і струм я раніше вже писав,... і наголошу що не просто "вхідна", а "максимальна",..щоб ніхто не порахував по напрузі в робочій точці з темературою +25*С.

А стосовно рекомендацій виробника,...наведу аналогію,..якщо ви постійно будете їздити на комерційному автомобілі 24 годину на добу, чи це вплине позитивно на його ресурс?

Так само і з інверторами. Гарантійний термін - пропрацює, далі - ваші проблеми. Advanced Energy - поки ще виробляли- писали рекомендовану межу довантаження. Інші - не пишуть, але при спілкуванні - кажуть. На те вона і "рекомендована".

 

Та ні, я не «профі», а як і більшість форумчан «любитель» опікуюсь тільки своєю станцією, на форумі обмінююсь думками, досвідом й вчуся.

 

Тоді знімаю шляпу :Bravo:

 

Читав уважно, і з написаного розумію, що Ви стверджуєте, що даний інвертор може скидати в мережу 32 кВт.

Процитуйте будь-ласка, де я писав що конкретний інвертор у заводському виконанні може скидати 32 кВт.

 

Раз уже на те пішло, головним «організатором» й «спонсором» того, що Ви назвали Idiotentest - були саме Ви.

Якщо людина хоче почути правильну відповідь – вона повинна поставити правильне запитання і бажано з повагою відноситись до співрозмовника. Саме тому пан Dalet отримав адекватну відповідь. Різницю між правильною і адекватною – думаю ви розумієте.

 

…то за те прошу вибачення.

Приймаю, і дякую за мужність :flag1:

 

Я наприклад не дуже хороший інженер,але в мене вистачило ума,що би на кришку яка стоїть над вхідним автоматом,встановити кулер від процесора компа та підключити його до сонячної панельки та забути про те явище,як перегрів автомата.....

1) Не всі бокси лічильника мають дві «без проблем» зйомні кришки. Робити отвір в боксі – привід для шантажу з боку обленерго.

2) Вентилятор потребує обслуговування.

3) Це - знову з області «fine tuning», я вважаю що може бути лише при розумінні замовником усіх підводних каменів.

 

то все повна маячня, 50А автомат для 30кВт СЄС штатно тягне 33кВт потужності.

Повернемось до температур і струмів:

NV1CWMj

Подивившись цей графік-відкрийте характеристику спрацювання автомата(та що струм-час), і взнаєте коли спрацює, особливо якщо щиток на південній стороні повішений)

 

Головне щоб він був якісний і кабель який в нього заходить, ото саме цікаве.....

От тут –так, ви однозначно праві. Бо якщо мережа така собі, лінія довга, а переріз кабелю взяли суто по струму - інвертор буде наганяти напругу і уходити в захист.

 

….так, всім зрозуміло що то все маячня…

….і Ви так і не відповіли Що буде з Хуавеєм…

….я задав питання конкретне. Відповідей нема. Такі да, я кручусь верчусь хочу отримати у Вас відповідь. А ви прикриваєтесь…

…Так що хто де там крутится вертиться питання реторичне…

Без риторики (welcome SІ),..у відповіді на 5 цитату Serg017

 

В паспорті інвертора Соліс20 вказано стартова напруга 350 В, напруга MPPT 200-800 В. Не розумію, чому стоїть 200 В нижня межа роботи МРРТ, адже він все рівно ввімкнеться тільки при 350 В, писали б для MPPT 350-800 В?

Не маю досвіду саме з Solis, але думаю що типовий прикол бюджетних китайських інверторів. Поки не подасте стартову напругу DC (достатньо холостого ходу) – не запуститься, потім працюватиме поки напруга не впаде до 200 В. MaksymS правий.:beer:

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

От тут –так, ви однозначно праві. Бо якщо мережа така собі, лінія довга, а переріз кабелю взяли суто по струму - інвертор буде наганяти напругу і уходити в захист.

так до чтого там тоді автомат?

так до чого тоді потужність сонячного поля?

 

наганяти напругу може і з 10% кількістю панелей. До чого ота вся дурня?

 

Добавлено через 1 минуту

Без риторики (welcome SІ),..у відповіді на 5 цитату Serg017

....мда

 

Добавлено через 55 секунд

Не маю досвіду саме з Solis, але думаю що типовий прикол бюджетних китайських інверторів. Поки не подасте стартову напругу DC (достатньо холостого ходу) – не запуститься, потім працюватиме поки напруга не впаде до 200 В. MaksymS правий.

ну невже....

А у небюджетних як?

 

Добавлено через 4 минуты

Повернемось до температур і струмів:

 

Подивившись цей графік-відкрийте характеристику спрацювання автомата(та що струм-час), і взнаєте коли спрацює, особливо якщо щиток на південній стороні повішений)

нема картинки(((

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня на хаувее 33 , сейчас висит 48кВт панелей но разнонаправленных. 8 стрингов, 8 полей. 3 поля по 24 панели 250Вт, в -10 напряжение при работе на этих стрингах 760в. При достижении инвертора 30кВт отдачи, он просто отпускает некоторые поля, с них меньше берётся ток и напряжение что видел поднималось до 850в, вот и все.
  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня на хаувее 33 , сейчас висит 48кВт панелей но разнонаправленных. 8 стрингов, 8 полей. 3 поля по 24 панели 250Вт, в -10 напряжение при работе на этих стрингах 760в. При достижении инвертора 30кВт отдачи, он просто отпускает некоторые поля, с них меньше берётся ток и напряжение что видел поднималось до 850в, вот и все.

 

ну признайтесь....

давайте признавайтесь.....

уже признавайтесь уже....

 

Ведь стоит инвертор без работы пол дня, ведь так?:D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну зимой без работы да, дней солнечных маловато. Думаете летом проблемы начнутся? Или в чем вопрос был?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну зимой без работы да, дней солнечных маловато. Думаете летом проблемы начнутся? Или в чем вопрос был?

 

да то навеяло постами товарисча выше по тексту. он утверждает что с таким перегрузом инвертор работать не будет. будет выбивать автомат. будет все плохо.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ааа. Так а что инвертор, он просто упрется в выработку 30кВт и будет её генерить, ослабив потребление с солнечного поля. Но летом я переживают за свой 50А автомат чтоб снова не сгорел от долговременной работы.

IMG_20190926_102831.thumb.jpg.56e6fd5cc2c03d49ce75a4a9b65edd95.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ааа. Так а что инвертор, он просто упрется в выработку 30кВт и будет её генерить, ослабив потребление с солнечного поля. Но летом я переживают за свой 50А автомат чтоб снова не сгорел от долговременной работы.

 

так вот он утверждает что это потому что у Вас инвертор перегружен по солнцу

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так вот он утверждает что это потому что у Вас инвертор перегружен по солнцу

Якщо сильно спростити схему інвертора, то він стає резистором, відповідно чим більша напруга сонячного поля — тим сильніше гріється резистор і може згоріти.

 

Все логічно :ROFL:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня на хаувее 33 , сейчас висит 48кВт панелей но разнонаправленных. 8 стрингов, 8 полей. 3 поля по 24 панели 250Вт, в -10 напряжение при работе на этих стрингах 760в. При достижении инвертора 30кВт отдачи, он просто отпускает некоторые поля, с них меньше берётся ток и напряжение что видел поднималось до 850в, вот и все.

 

Треба враховувати максимально можливу напругу, що може прийти на вхід інвертора. З фізики кремнієвого ФЕМ - такою напругою є напруга холостого ходу (тобто коли з модуля взагалі не отримують потужність), при мінімально можливій у регіоні температурі. Те що ви бачили - напруга під навантаженням, вона завжди нижча напруги холостого ходу.

 

так вот он утверждает что это потому что у Вас инвертор перегружен по солнцу

Якщо це по відношенню до мене- то можливо на другий день дебатів ви плутаєте. Я не стверджував що перевантажений по сонцю інвертор 30 кВт виб'є якісний не пергрітий автомат 50 А. Тому прошу ваше звинувачення довести цитатами, чи спростувати.

 

так до чтого там тоді автомат?

так до чого тоді потужність сонячного поля?

 

наганяти напругу може і з 10% кількістю панелей. До чого ота вся дурня?

про важливість якості автомату я з вами згодився безапеляційно.

Про кабель (уточню що AC)- вирішив написати більш широко, можливо буде корисно тим, хто з обленерго самостійно спілкується.

 

ну невже.... А у небюджетних як?

Та от наприклад: files.sma.de/dl/24336/STP25000TL-30-DEN1742-V31web.pdf

 

нема картинки(((

Вибачаюсь,..:sorry: Спроба №2:

 

Повернемось до температур і струмів:

4pjBL2c ibb.co/4pjBL2c

Подивившись цей графік-відкрийте характеристику спрацювання автомата(та що струм-час), і взнаєте коли спрацює, особливо якщо щиток на південній стороні повішений)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1) Не всі бокси лічильника мають дві «без проблем» зйомні кришки. Робити отвір в боксі – привід для шантажу з боку обленерго.

2) Вентилятор потребує обслуговування.

3) Це - знову з області «fine tuning», я вважаю що може бути лише при розумінні замовником усіх підводних каменів.

 

1) Шановний, gprofit! За лічильник я ні чого не писав,а тільки за автомат,бокс якого повинен мати кришку для вільного доступу до нього і ні якого шантажу там не може бути з боку обленерго,там теж люди і зрозуміють для чого там кулер......

2) Ви мені скажіть,коли ви останній раз обслуговували вентилятор на своєму компі чи ноутбуці? Можу зразу вгадати з першого разу -ніколи....Так само і в моєму випадку,вийшов з ладу,викинув та поставив другий,зараз це не проблема,вартість копійки...

3) А на рахунок «fine tuning»,так це просте та дешеве рішення проблеми,за яку хороший інженер повинен розтлумачити замовнику.......

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо сильно спростити схему інвертора, то він стає резистором, відповідно чим більша напруга сонячного поля — тим сильніше гріється резистор і може згоріти.

 

Все логічно :ROFL:

 

Ну, це якщо спрощення буде шляхом викидання мізків)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Инвертор у пофиг сколько там поле, лишь бы не превышал 1000в стрингов и амперы 22А на Один мппт трекер. Дальше он дал свои 45-46А , потом все зависит как качественно подключили автомат. Вот возле инвертора стоит автомат 50А на 16 меди и он даже не греется. А вот в щитке стоит автомат с одной стороны медь, с другой стороны ввод со столба алюминий, вот на алюминьке проблема. Знал бы что так будет так перед пломбировкой поменял бы на медь вводной кабель. Который от рубильника до автомата. А теперь ресовцы говорят что надо в техусловия вносить изменения что бы поменять этот кабель.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо це по відношенню до мене- то можливо на другий день дебатів ви плутаєте. Я не стверджував що перевантажений по сонцю інвертор 30 кВт виб'є якісний не пергрітий автомат 50 А.

та ви взагалі нічого нікому ніде не писали....

 

Добавлено через 1 минуту

Инвертор у пофиг сколько там поле, лишь бы не превышал 1000в стрингов и амперы 22А на Один мппт трекер. Дальше он дал свои 45-46А , потом все зависит как качественно подключили автомат. Вот возле инвертора стоит автомат 50А на 16 меди и он даже не греется. А вот в щитке стоит автомат с одной стороны медь, с другой стороны ввод со столба алюминий, вот на алюминьке проблема. Знал бы что так будет так перед пломбировкой поменял бы на медь вводной кабель. Который от рубильника до автомата. А теперь ресовцы говорят что надо в техусловия вносить изменения что бы поменять этот кабель.

 

а график ему говорит - выключись

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...