Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Отмостка дома

Бульбаш

Рекомендовані повідомлення

Глина

Мембрана

Монолит

так?

 

Если грунт глина/суглинок и есть кудой утекать воде то схема ... глина затем плёнка (мембрана) и бетон ( и то по плёнке нужно посмотреть насколько суглинок таки - глина) и что добавляется в бетон. это - схема эконом но рабочая!

:)))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подниму тему, ребята, планирую делать Отмостку/дорожку шириной 1100-1200 летом, планирую следующий пирог, сверху вниз:

ФЭМ 40мм

Гарцовка 40-50мм

Монолит 100 мм, армированный дорожной сеткой с уклоном

Щебень (уплотненный)

Песок (уплотненный)

Глина (уплотненный, планируем трамбовать виброногой, в прошлом году засыпали пазухи и поднимали уровень участка на 200-300 мм и утрамбовали вручную)

 

Собственно вопросы:

- Нужен ли дополнительный демпфер между утеплителем цоколя (50мм) и монолитом, если да, то какой ширины и чем потом заполнить?

- Нужен ли геотекстиль, если да, то в какой прослойке

- Нужна ли утепленная отмостка, если уровень заложения фундамента от 1000 до 1700 (перепад), фундамент пятка, 2 ряда ФБС, пояс вместе с плитой по грунту, по геология уровень промерзания 700 мм.

 

P.S. 100% буду делать бетонную отмостку, ФЭМ планирую чуть позже сделать (через год-два).

Зверху в низ:

ФЕМ і є бетон !

Гарцовка , це дурна витарата грошей !!! Задайте собі питання , яку функцію вона виконує? Відповідь , ніяку , тільки прешкоджає воді яка потрапляє під ФЕМ , проходити далі в землю.

Моноліт , навіщо? Між землею та ФЕМ положили шар бетону , питання нафіга?

Якщо у Вас фундамент утеплений ЕППС , то навіщо утеплювати вимощення?

Що буде робити у Вашому пиріжку геотекстиль? , у Вас що , навколо будинку болото (проблемні грунти ) ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ільки прешкоджає воді яка потрапляє під ФЕМ

Смыл отмостки, отвести воду от фундамента.

Тс, делаайте бетонную отмостку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Смыл отмостки, отвести воду от фундамента.

Тс, делаайте бетонную отмостку.

З цим чудово впорається сам ФЕМ , тої вологи яка попаде під ФЕМ через шви недостатньо , щоб завдати хоч якоїсь шкоди фундаменту. При тому фундамент захищений від вологи і ЕППС , плюс основа глина. Достатньо витрамбувати основу під ухилом від будинку , потіми щебінь , пісок і зверху ФЕМ , все.

Куди буде діватись волога яка попаде під ФЕМ , у випадку бетонної основи , і гарцовки.? Вона поступово буде насичувати як бетон так і гарцовку , що негативно буде впливати на відмостку вцілому. Мороз буде постійно її совати. До того ж мокрий бетон та гарцовка , мають дещо гірші теплоізоляційні властиаості , ніж просто трамбований щебінь.

Ну і бонусом не кисла економія. ІМХО.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З цим чудово впорається сам ФЕМ , тої вологи яка попаде під ФЕМ через шви недостатньо , щоб завдати хоч якоїсь шкоди фундаменту. При тому фундамент захищений від вологи і ЕППС , плюс основа глина. Достатньо витрамбувати основу під ухилом від будинку , потіми щебінь , пісок і зверху ФЕМ , все.

Куди буде діватись волога яка попаде під ФЕМ , у випадку бетонної основи , і гарцовки.? Вона поступово буде насичувати як бетон так і гарцовку , що негативно буде впливати на відмостку вцілому. Мороз буде постійно її совати. До того ж мокрий бетон та гарцовка , мають дещо гірші теплоізоляційні властиаості , ніж просто трамбований щебінь.

Ну і бонусом не кисла економія. ІМХО.

 

1. Щебень зачем?

2. Если зачем-то, то какая толщина слоя?

3. Просто насыпать или...?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Щебень зачем?

2. Если зачем-то, то какая толщина слоя?

3. Просто насыпать или...?

 

1.Виведення основи вимодення на необхідний рівень.

2. Приблизно 30 - 40см. , в залежності від ситуації.

3. Знизу в верх: 2-3см. гранвідсів , далі 8-10см. щебінь 20-40. , далі тонкий шар юебінь 5-20 , буквально 1см. далі ущільниння. Потім знову повторення , доки до ноля не залишиться 23см. Наступний етап встановлення бордюра , потім засипка землі навколо бордюра з зовнішньої сторони. Далі повторення попередньої процедури . В кінці гранвідсів та ФЕМ , все.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1.Виведення основи вимодення на необхідний рівень.

2. Приблизно 30 - 40см. , в залежності від ситуації.

3. Знизу в верх: 2-3см. гранвідсів , далі 8-10см. щебінь 20-40. , далі тонкий шар юебінь 5-20 , буквально 1см. далі ущільниння. Потім знову повторення , доки до ноля не залишиться 23см. Наступний етап встановлення бордюра , потім засипка землі навколо бордюра з зовнішньої сторони. Далі повторення попередньої процедури . В кінці гранвідсів та ФЕМ , все.

А сколько такой пирог будет пропускать воды в сторону фундамента?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А сколько такой пирог будет пропускать воды в сторону фундамента?

Не знаю , не міряв.І чому вода має йти іменно в сторону фундамента , основа ж ущільньється з ухилом від будинку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1.Виведення основи вимодення на необхідний рівень.

2. Приблизно 30 - 40см. , в залежності від ситуації.

3. Знизу в верх: 2-3см. гранвідсів , далі 8-10см. щебінь 20-40. , далі тонкий шар юебінь 5-20 , буквально 1см. далі ущільниння. Потім знову повторення , доки до ноля не залишиться 23см. Наступний етап встановлення бордюра , потім засипка землі навколо бордюра з зовнішньої сторони. Далі повторення попередньої процедури . В кінці гранвідсів та ФЕМ , все.

 

Попробую это прорисовать.

Только нужно одно уточнение.

Как сделать слой толщиной 10 мм из щебня фракцией 5-20 мм?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не знаю , не міряв.І чому вода має йти іменно в сторону фундамента

А куда ж ей еще идти?:lol:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А куда ж ей еще идти?:lol:

Ну припустим добіг той літр води до фундамента , далі він впреться в ЕППС , ще трохи збіжить вниз , впреться в ущільнену з ухилом від будинку глину , і побіжить геть від будинку. Якось так.

 

Добавлено через 8 минут

Попробую это прорисовать.

Только нужно одно уточнение.

Как сделать слой толщиной 10 мм из щебня фракцией 5-20 мм?

Берете відро із щебенем 5-20 , і весело розтрушуєте його по поверхні щебеня 20-40 мінімальним шаром . Після ущідьнення виходить шар рівно 10мм. Особисто виміряв . У мене для цього навіть спеціальний мікрометр є.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну припустим добіг той літр води до фундамента

Литр сегодня, литр завтра...а весной и все сто литров на метр... не стоит советовать того, в чем не уверены ...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Литр сегодня, литр завтра...а весной и все сто литров на метр... не стоит советовать того, в чем не уверены ...

Де Ви в моїх повідомленнях знайши поради ? Кому я що радив ? По моєму я задав тільки декілька питань , стосовано пирога ТС.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну припустим добіг той літр води до фундамента , далі він впреться в ЕППС , ще трохи збіжить вниз , впреться в ущільнену з ухилом від будинку глину , і побіжить геть від будинку. Якось так.

 

Добавлено через 8 минут

 

Берете відро із щебенем 5-20 , і весело розтрушуєте його по поверхні щебеня 20-40 мінімальним шаром . Після ущідьнення виходить шар рівно 10мм. Особисто виміряв . У мене для цього навіть спеціальний мікрометр є.

 

1. Я, если у меня вдруг (бывает) возникло желание уплотнить щебень (расклинить его), беру фракцию того же щебня, максимальное "зерно" которого меньше минимального "зерна" щебня, на который я сыплю более мелкий. Уплотнять 20-40 фракцией 5-20 ....ну у Вас свой опыт, тем более с микрометром.

 

2. Задача отмостки не дать воде организовать канал для себя в зону опоры фунамента на грунт. Это может привести или к промоине под фундаментом или сделать глину пластичной (если опираемся на глину).

Вода может себе организовать канал только если она течет потоком = определенный расход в единицу времени.

Щебень - это водопроницаемая среда, которая почти не создает сопротивления потоку воды. Иными словами в слое щебня вода течет.

В своем пироге Вы дали щебневый пирог, который не будет оказывать никакого сопртивления воде, если она найдет лозейку при хорошем ливне или резком таянии снега.

Если Ваш ответ будет "кто Вам сказал, что вода каким-то образом может попасть под ФЕМовый финиш, да еще с бордюром?", то Вы оптимист.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Я, если у меня вдруг (бывает) возникло желание уплотнить щебень (расклинить его), беру фракцию того же щебня, максимальное "зерно" которого меньше минимального "зерна" щебня, на который я сыплю более мелкий. Уплотнять 20-40 фракцией 5-20 ....ну у Вас свой опыт, тем более с микрометром.

 

2. Задача отмостки не дать воде организовать канал для себя в зону опоры фунамента на грунт. Это может привести или к промоине под фундаментом или сделать глину пластичной (если опираемся на глину).

Вода может себе организовать канал только если она течет потоком = определенный расход в единицу времени.

Щебень - это водопроницаемая среда, которая почти не создает сопротивления потоку воды. Иными словами в слое щебня вода течет.

В своем пироге Вы дали щебневый пирог, который не будет оказывать никакого сопртивления воде, если она найдет лозейку при хорошем ливне или резком таянии снега.

Если Ваш ответ будет "кто Вам сказал, что вода каким-то образом может попасть под ФЕМовый финиш, да еще с бордюром?", то Вы оптимист.

Ви хочете сказати , що та вода що потрапляє під ФЕМ , через шви ФЕМ створює потік, який може завдати шкоди фундаменту. Мені доводилось знімати ФЕМ при своєму варіанті укладання , жодних каналів там не було , да і бути не могло.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви хочете сказати , що та вода що потрапляє під ФЕМ , через шви ФЕМ створює потік, який може завдати шкоди фундаменту. Мені доводилось знімати ФЕМ при своєму варіанті укладання , жодних каналів там не було , да і бути не могло.

 

1. Нет, я о воде, которая будет стекать с отмостки потоком на грунт. Она может найти способ вернуться под отмостку и там не найдет никакого сопротивления.

Поэтому в качестве подсыпки под отмосточные ФЭМы я рассматриваю только и исключительно песок.

2. Опыт одного человека - это не статистика.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Нет, я о воде, которая будет стекать с отмостки потоком на грунт. Она может найти способ вернуться под отмостку и там не найдет никакого сопротивления.

Ну , так я у своєму першому повідомленні запитував зовзім не про підсипку. Я запитував, що в пиріжку вимощення робить: бетон , гарцовка , та геотекстиль ? Якщо присутність геотекстиля ще можна якось пояснити , то бетон та гарцовка , це тупо закопані в землю гроші.

 

Поэтому в качестве подсыпки под отмосточные ФЭМы я рассматриваю только и исключительно песок.

2. Опыт одного человека - это не статистика.

Ну, у Вас свій досвід , у мене свій , і він не обмежений одним вимощенням , одного будинку.

Пісок дуже проблематично ущільнювати віброногю , особливо коли ущільнюєш зворотню засипку навколо будинку в траншеї.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну , так я у своєму першому повідомленні запитував зовзім не про підсипку. Я запитував, що в пиріжку вимощення робить: бетон , гарцовка , та геотекстиль ? Якщо присутність геотекстиля ще можна якось пояснити , то бетон та гарцовка , це тупо закопані в землю гроші.

 

Я полностью согласен, если речь идет о площадке или дорожке где-то на участке. Но не об отмостке.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я полностью согласен, если речь идет о площадке или дорожке где-то на участке. Но не об отмостке.
Так поясніть , навіщо у вимощенні бетон і гарцовка ? Якщо задля перешкоджанню попадання того мізеру води що потрапляє під ФЕМ через шви , то в рази дешевше постелити за 10см до встановлення бордюра будь-яку рулону гідроізоляцію. Якщо вже льється бетон , то ніяких ФЕМ , тільки плитка на клей. І навпаки , якщо ФЕМ то ніякого бетону.Ну не сумісні речі , бетон і ФЕМ.ІМХО.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так поясніть , навіщо у вимощенні бетон і гарцовка ? Якщо задля перешкоджанню попадання того мізеру води що потрапляє під ФЕМ через шви , то в рази дешевше постелити за 10см до встановлення бордюра будь-яку рулону гідроізоляцію. Якщо вже льється бетон , то ніяких ФЕМ , тільки плитка на клей. І навпаки , якщо ФЕМ то ніякого бетону.Ну не сумісні речі , бетон і ФЕМ.ІМХО.

Я например буду лить бетон в отмостку, и даже арматуру заложу, ну не хочу я каждые 2-3-4 года подсыпать и ровнять просевшие участки, а зимой, учитывая кол-во заморозков и оттепелей ровнять бугры. А Фем для эстетики, почему бы и нет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

даже арматуру заложу

Ну, арматуру, наверное, не стоит... вполне достаточно сварной сетки 100х100х4мм...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну, арматуру, наверное, не стоит... вполне достаточно сварной сетки 100х100х4мм...

Ну у меня была обратная засыпка в 18 году, 2м глубина и около 1м ширина, особо не трамбовалось, глина.

А в прошлом году накрылся (вальма 122кв.м), так крыша такие потоки воды собирает теперь, земля вокруг дома см до 40-50 просела. Вот думаю может подождать еще лето, пусть дождики делают свое дело, а на осень ливневки и отмостку?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...