Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Villa Solva

Музей

Рекомендовані повідомлення

Просто, испанский слизень еще не добрался в Киев. А здесь, он уже несколько лет свирепствует. Сегодня, обнаружила, что гортензий нет. А под ними целый ворох этой гадости. На грядке клубнику бы уже зажрали, как это в прошлом году произошло с 10 кустиками малины. Съели все.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Просто, испанский слизень еще не добрался в Киев. А здесь, он уже несколько лет свирепствует. Сегодня, обнаружила, что гортензий нет. А под ними целый ворох этой гадости. На грядке клубнику бы уже зажрали, как это в прошлом году произошло с 10 кустиками малины. Съели все.
Добрался (( в прошлом году уже видела его у себя под Киевом
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

сомневаюсь, что он доползет через наши пески. Но буду настороже. спасибо
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 місяців потому...

Сподіваюся, модератори не будуть проти.

Це не про політику, а про життя.

 

 

FD423A90-DF54-4260-8899-CCFB6728447E.jpeg

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 місяці потому...

Дякую Богу за перемогу!

слава Ісусу Христу!

Низький уклін Збройним Силам України !!!

Йду в садок, поспілкуюся з весною.

 Шановні форумчани!

Я вірю Богу, що мир відновлюється прямо зараз. Бажаю всім краси, гарних врожаїв і радості.

Життя триває.

56B09BED-DE93-48DC-BC9D-426ADBF41EA3.jpeg

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На Закарпатті сонячно, майже весна. Троянди вже всі з червоним конусом. Але нічні температури -4-7. Обрізати не наважилася. 
Лише почистила контейнери з полуницею та суницею, щоб стрімка весна не застукала їх зненацька. Всі кущі гарно перезимували. Лише малину я не можу оцінити, тому що вперше маю малину і не знаю, як вона повинна виглядати.

Піду, перегляну відео про обрізку лохини. Забула як це робиться.

А каКцапам Youtube відключили. Ха-ха.

собаці собача смерть.

 

8B6D68DB-21F1-46AA-AAC7-A073BD71E706.jpeg

FB04B7B5-EE71-4088-BA2A-A730A82E2BA9.jpeg

Змінено користувачем Музей
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Нам випала честь жити у визначальний для нашої країни час. Це важко. Але це наша історична відповідальність. Мусимо прийняти це, як наш Хрест. Наші прадіди віддали би найдорожче, щоб пережити те, що переживаємо ми в ці дні. Україна незалежна держава, що має міжнародно визнані кордони, легітимну владу, боєздатну армію. Це мрія до якої наш народ прагнув віками.

Росія намагається відібрати наше майбутнє. Вона поставила під сумнів майбутнє наших дітей, зруйнувала спокійну старість наших батьків. Росія зруйнувала наші міста та села, дороги та мости, аєропорти, підприємства. Громадяни Росії, народ Росії вбиває громадян України.

Так, земля пішла з під ніг...

Війна це страшно. Це кров і смерть. Але гірше за війну з Росією може бути лише життя в російській окупації.

Росія завжди була ворогом і буде ним допоки не зникне. І вона зникне. Розпадеться на дрібні шматки. Доведеться бути сильними. І ми сильні.

 

Я пишаюся Збройними Силами України і народом України.

Вірю Богу. Життя триває.

 

  • Лайк 5
  • Дякую 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це мої птахи і моя земля...

https://www.facebook.com/100001121236091/posts/5072699856110672/?d=n  

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Давним-давно гралася в переклади віршованих творів. З'явилося натхнення опублікувати. Кіплінг як завжди актуальний.

Боги прописних істин

Редьярд Кіплінг

 

Втілюючись в інкарнації всіх часів та племен,

Я скоряюся Ідолам Торжищ, визнаю владу хибних імен.

Мов пісок збігає скрізь пальці, так спливає час слави й ганьби.

Лише Боги прописних Істин

є Богами на вічні віки.

 

Ми ще лазили по деревах, як вони нам дали зрозуміть,

Що вода безсумнівно мокра, а вогонь невблаганно горить.

Та ми прагнули Розуму сили,   Волі,   права на власні Думки.

Тож, нехай викладають горилам,

нам - дорогами Людства йти.

 

Ми мчали на крилах Емоцій, але Істин не схибить плин.

Боги Істин  не Ідоли торжищ, що за вітром пливуть як дим.

Попереду прогресу та долі, невблаганно віщали про тлін:

Як епохи покрила крига

або полум'я знищило Рим.

 

З маячнею про дарвіна всесвіт не узгоджують Істини суть,

Не повірили в  Місяць із сиру, що торує Чумацький путь.

Не вважають, що Мрії то Коні, що до Щастя рукою подать...

Та на крилах свинячих Мамони

 обіцяють нам всю благодать.

 

Як на Наріжний Камінь плювали, обіцяючи Людству мир,

Богам Торжищ мечі ми віддали, на кайданки змінивши порфир.

Нас Торжищ Боги катували, але Істин Боги -- то скала.

"Диявол в деталях- сказали,

 - Цурайся всякого Зла!"

 

"Вс' до основанья разрушим!" Вільні пані, кохання всім!

Труд - селянам! Работу - рабочім! Ось він - новий Єрусалім.

Наші жони безплідні повії, чоловіки без сил та мрій.

Ми так ближнього міцно любили, що втоптали його у гній.

Але сором тваринного глуму не спотворить планети твердь.

Боги Істин як завжди твердили,

що "...заплата за блуд то смерть..."

 

ВІд Сілезії до Московії залягав камне-вугільний рай.

Збіжжя, що Петро трудом плекає, Павло забере у колгоспний сарай.

І грабунок тепер чеснота. Хто не грабує -  вмирай.

Та Боги прописних Істин сказали:

 "Арбайт завжди махт фрай!"

 

І попадали Ідоли Торжищ. І запнувся усяк ворожбит.

Навіть вбогі тоді схаменулись, і збагнули, що час  летить.

Два плюс Два неодмінно Чотири. Не все Золото те, що блищить.

Боги прописних Істин неквапом

Будуть знову нас Істині вчить.

 

Так було від утворення Світу, і так буде до скону віків.

Людство має  чотири речі, що прогрес осягнути зумів.

Свиня завжди знайде багнюку.

Пес верта на блювоту свою.

Нерозумний обпечену руку знов протягує до вогню.

Кожен матиме місце під Сонцем на новій досконалій Землі,

Де ніхто не спокутує злочин і ніхто не страждає за гріх.

Як вода безсумнівно мокра, а вогонь невблаганно горить,

Так Боги прописних Істин

 врешті прийдуть, щоб суд завершить.

Змінено користувачем Музей
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я не один рік вагалася, чи садити плодові. Вільна ділянка є, але я не наважувалася заводити собі ще один клопіт. В результаті, минуло сім років. За цей час, вже би садок виріс. Тепер вирішила, що саду бути. Нарешті, я отримала підтвердження за моїми замовленнями плодових на цей рік.

В зв'язку з вторгненням Росії в нашу безцінну Неньку, замовити потрібні мені саджанці, виявилося не так просто. Але, вдалося зформувати пакет на цю весну. Тепер, чекаю доставку.

Ями вже викопали. На місцевому щільному суглинку це складно. А після того як викопали ями, я вирішила, що перш ніж копати ями, було б варто глянути на стан коріння рослин, що я замовила. Не виключено, що доведеться садити в контейнери, для підрощування на сезон або й два. Таким способом я підрощувала два Дюка (черевишні), що два роки мучилися у відкритому грунті, і лише після пересадки в контейнери, почали рости. Дюки з понеділка точно посаджу в грунт.

Отже, маю 3 шовковиці: Шеллі, Чорна перлина та Чорна. 

Диплоідні сливи 5 шт.: Оцарк Прем'єр (2 шт), Сатсума, Широ, Санта Роса.

Черешні: Валерій Чкалов 2 шт, Самміт, Кордія, Канадський Гігант та Дачниця (жовта).

Дюки 2 шт.

Я маю 9 контейнерів з лохиною, кілька кущів малини, але всі вони залишаться в контейнерах біля будинку. Мені так подобається.

Розсада томатів та базіліку росте на підвіконні в котельній. Це замість декоративного ставочка, що був в планах на цей рік. Гроші на ставочок і ще багато чого війна зїла. Але в порівнянні з тим, скільки людей втратили дах над головою, то навіть не втрати, а так дріб'язок.

 

 

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Про диплоидные сливы. Толком непонятно, какой им нужен опылитель. Большинство говорят об алыче. У меня нет алычи. Есть какие-то  две привычные сливы, одна, почти совпадает цветением с Озарком, вторая нет. Возможно, что у соседки растёт  что-то подходящее и жужжалки всякие умудряются опылить. Озарк самый ранний. В прошлом году цветение  пришлось на заморозок и не было ни одной сливы,  хоть цвела невероятным облаком. Кажется, на виноградном читала, что люди  прививают какой-то  опылитель,  чтобы не сажать целое дерево. Но это всё  фантазии и предположения. В общем, "развлекайся". И ещё,  Озарк скорее куст, чем дерево. Низкое и раскидистое. Красиво-декоративное. Но места нужно много, не сажай к нему близко ничего, очертив круг диаметром метра в четыре, ближе я бы ничего не сажала. Будут ли опылять диплоидные друг друга,  не знаю.

 

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, Музей сказал:

 

В зв'язку з вторгненням Росії в нашу безцінну Неньку, 

 

 

Наташа Музей, ота недокраїна - росія наразі не варта написання з великої літери. Зараз з великої літери лише Ненька, лише Україна!

А щодо замовлення рослин, вітаю! Це дуже добре. У мене теж є передзамовлення з "Файного саду", але треба з'ясовувати, чи працює наша Нова пошта на отримання посилок. З трудом мені вислали кольорові кали (уже з іншого розплідника і через Укрпошту), вони ще десь у дорозі, чекаю. Весна в цьому році дійсно складна психологічно, фінансово і повна невизначеності.

Я в минулому році теж садила диплоїдну сливу Бербанк гігант, вона ще не квітла у мене. Алла пише про запилювачів для таких слив. Ви саме з цією ціллю придбали 2 Оцарки? 

18 часов назад, Музей сказал:

 

Розсада томатів та базіліку росте на підвіконні в котельній. Це замість декоративного ставочка, що був в планах на цей рік. Гроші на ставочок і ще багато чого війна зїла. Але в порівнянні з тим, скільки людей втратили дах над головою, то навіть не втрати, а так дріб'язок.

 

 

Не засмучуйтесь. Буде мир, буде і ставок. Зате салат з помідорів і базиліку дуже смачний і в свіжому і в консервованому вигляді)))

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Наташа Музей, ота недокраїна - росія наразі не варта написання з великої літери. Зараз з великої літери лише Ненька, лише Україна!

А щодо замовлення рослин, вітаю! Це дуже добре. У мене теж є передзамовлення з "Файного саду", але треба з'ясовувати, чи працює наша Нова пошта на отримання посилок. З трудом мені вислали кольорові кали (уже з іншого розплідника і через Укрпошту), вони ще десь у дорозі, чекаю. Весна в цьому році дійсно складна психологічно, фінансово і повна невизначеності.

Я в минулому році теж садила диплоїдну сливу Бербанк гігант, вона ще не квітла у мене. Алла пише про запилювачів для таких слив. Ви саме з цією ціллю придбали 2 Оцарки? 

Не засмучуйтесь. Буде мир, буде і ставок. Зате салат з помідорів і базиліку дуже смачний і в свіжому і в консервованому вигляді)))

Та який то смуток! Війна за хвилину поснила, що найцінніше це люди. 
В якості запилювачів нагребла Широ, Сатсума, Санта Роса. Широ є запилювачем майже для всього. Для запилення Широ взяла Сатсуму. А Санта Росу замовила ще з осені. Садівництво довго не відповідало, а як озвалися, то в мене вже були домовленості по решті рослин, а відмовитися було незручно. Так в мене додалося трохи зайвого. 16 дерев. Планувала 5-6. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Музей сказав:

Якщо чесно, то більш за все мене надихають саме помідори. 
Така само історія з черешнями та шовковицями. Матиму два Чкалова, а запилювача для нього так і не знайшла.

 Вирішила посадити і подивитися, що з того буде.

Потрібно зайнятися чимось позитивним.

Змінено користувачем Музей
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мої томатики-автоматики та базілік. Посіяла лише домашні сорти для салатів. За досвідом попередніх років, відмовилася від гібридів та чері. На великих плодах не так позначаються недоліки в догляді.

1C956A54-C257-4F48-9611-129E881A038F.jpeg

Змінено користувачем Музей
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тварюки!

Я ніколи цього не забуду!

І внукам-правнукам заповідаю пам‘ятати.

E5182208-8616-4018-9225-FF4FE656D679.jpeg

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наташа, помідорки гарні, а от базилік не дуже. Він не повинен бути витягнутий у ниточку. Краще за все його пересіяти, але не зараз, і не у кімнатних умовах. Я сію базилік в теплиці, але тоді, коли уже відносно теплі ночі. Інакше він хворіє на чорну ніжку. Строки посіву, ну приблизно починаючи від середини квітня, дивлюсь по погоді. Але і протягом травня його ще не пізно сіяти. Від дуже швидко росте, як і вся зелень, але якщо йому тепло і світло. Тоді він виходить товстенький, не витягується, нарощує розгалужену "крону" смачного листя.

Не пам'ятаю чи є у вас теплиця. Якщо нема, то можна його сіяти або у маленький парничок, або у травні прямо в грунт

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Музей сказал:

Тварюки!

Я ніколи цього не забуду!

І внукам-правнукам заповідаю пам‘ятати.

E5182208-8616-4018-9225-FF4FE656D679.jpeg

Дай Боже нам українцям, знову не захворіти на коротку пам'ять, бо саме вона призвела до сьогоднішніх подій

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подивіться, які саджанці мені прислали!

Дві шовковиці та два Оцарк Прем‘єр. Так запакували, що я ледь розрізала.

На мій погляд, вони розкішні. Навіть не знаю, чи варто їх спершу в контейнер для дорощування, чи можна відразу в на постійне місце. 
Що б робили з такими?

Поставила коріневу в воду. Здається, потрібно корінчики освіжити?

 

0AF7BC7A-21DD-42C2-B7E7-EFA54E086CB4.jpeg

1DD5DB86-A636-4551-988E-67B79F29F07F.jpeg

612C342F-19D6-490E-A0F5-001A02A3F98E.jpeg

0E12CB37-F3D1-4F53-97F4-49922E5AD29E.jpeg

Змінено користувачем Музей
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А хизуватись некрасиво)) дуже гарні!!! так, трішки підрізати, але вони ж землі так що і так підрізані були...хай ростуть та квітнуть😀

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На мій погляд це вже повноцінні дерева і буде краще посадити їх одразу в грунт. Не схоже що це однорічні саджанці. "На око" вони мінімум уже дворічні. Я б такі точно не маринувала в контейнері

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

На мій погляд це вже повноцінні дерева і буде краще посадити їх одразу в грунт. Не схоже що це однорічні саджанці. "На око" вони мінімум уже дворічні. Я б такі точно не маринувала в контейнері

Наташа, ти права. Це двохрічні саджанці. Дякую за пораду. Я досі вагалася, як з ними бути. А головне, немає таких великих контейнерів і часу чекати на доставку вже немає.

Завтра посаджу на постійне місце. 😀

Змінено користувачем Музей
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я замовляла діплоїдні в Дивосаді. Перша була Озарк, а два роки тому ще два саджанці других сортів. Начебто, однорічні. Але, на другий рік вони не мали такіх розмірів, як на твоєму фото и на другий рік мали невеличкий розмір. Ці сливи не мають великих розмірів і квітнуть вже на другий  рік. Не хочу показувати, але зараз  мій Озарк повністю під водою Ірпеня, а це шар води 2м заввишкі.  І це доросле дерево. Стосовно Озарка, вже казала, він формується кущем, без чіткого провідника. Що мені подобалось в Дивосаді, саджанці приходять вже сформованими. Озарк прийшов з кроною-чашею, без проводника-лідера. Ті, що замовляла пізніше, були сформовані в один стовбур, бо вони невелички дерева з вузькою кроною.

Завжди саджала однорічки одразу в ґрунт. И одразу формувала. 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я регулярно переглядаю відео по справах садових. Не забуваю залишать в коментарях повідомлення про «успіхи» Орди в Україні. 
Дехто відповідає про «мы не причастны». А я пояснюю, що тепер не лише причастнЫ, але й інформовані. Тобто відповідальні. 
Щоб ніхто не сказав Господу Богу, що не знав про злочини.

Вірю в перемогу Добра над Злом і в покарання злочинців.

 

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...