Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Villa Solva

Музей

Рекомендовані повідомлення

6 часов назад, Фрай сказал:

компостна купа взагалі проти нього. )

Можна з цього моменту по-докладніше? Чому компостна куча проти золи? Азоту в ній нема, лише мікроелементи. Ну нехай собі збагачує компост, чи ні?

Змінено користувачем Nic-олаевна
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зола ощелачивает компост, что не всегда хорошо.

Ее рекомендуют использовать отдельно или смешивать в необходимой вам пропорции с готовым компостом.

когда-то мне популярно объясняли, уже не помню всех подробностей, просто усвоил, что много опилок или золы в компосте пользы не принесут.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Хочеться миру, квітів і ягід. Мене дуже надихають мої рослини, що плодоносять. Якщо раніше, я виходила вранці і заглядала до троянд, то тепер, я заглядаю до ягідника. Садок поки не дуже цікавий, а от ягідник це розкіш.

Трохи розважаюся посівом салатиків. За досвідом позаминулого сезону, в мене не получилося. Салат поїли слизняки.

Висадила десяток кущів томатів, редьку і зелений горошок. Чоловік купив розсаду базіліка та укропу.  На більше не маю горщиків. 

Найуспішнішою є лохина. Вона просто облита квітами і вже з'являються перші ягідки.

Полуниця та суниця теж квітнуть і зав'язують ягідки. Щоправда, фотки недільної давності. Я в Києві. Чоловік клянеться, що щодня оглядає ягідник, але як спитала за томати, то дуже здивувався, що вони десь є. :grin:

 

 

IMG_1389.JPG

IMG_1404.JPG

IMG_1420.JPG

IMG_1525.JPG

IMG_1530.JPG

IMG_1539.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Маю два Дюка. Старший цей рік пишно квітував, але я вбила врожай - забула рясно поливати. Фактично, квіти всохли. Вишенька буде лише з того, що квітло трохи згодом, коли я почала поливати. На очах почали ягоди зав'язуватися. Шкода, але тепер знатиму. 

 

IMG_1225.JPG

IMG_1442.JPG

IMG_1387.JPG

Змінено користувачем Музей
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Про садок.

З тринадцяти саджанців 12 вже дали листочки. Три шовковиці довго сиділи без ознак життя, а третя й досі така. 

На виноградному сказали, що з шовковицями так може бути. Я ще чекаю. 

Мурахи атакують. Слизняки атакують. Вони звикли вважати ту ділянку своєю, а тут я вторглася.

Всіх вб'ю! (С) Алла. :grin:

IMG_1479.JPG

IMG_1473.JPG

IMG_1418.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І про красу.

Найяскравішими в цю пору є клени. В мене два японські. Зимують на відмінно. Можуть жити без обробок.

 

 

IMG_1373.JPG

IMG_1406.JPG

IMG_1492.JPG

IMG_1494.JPG

Змінено користувачем Музей
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цей рік порадував вяз. Він квітне. Або ж я раніше не помічала, або ж це вперше...

 

BAE7DCBB-BE1A-4D46-B53A-C321CB4DC74C.jpg

IMG_1368.JPG

IMG_1279.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І як завжди рододендрони та азалії.

Я не є фанаткою ранньоквітних. Мені більше подобається молодий приріст на хвойних. 

 

IMG_1534.JPG

IMG_1439.JPG

ebd38da6-edae-4382-9063-8166811d0aef.jpg

IMG_1383.JPG

IMG_1462.JPG

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Про укроп. Він, як сорняк, купи насіння, посій та подсівай протягом сезону. Якщо залишить парасольки, то будешь матиме своє насіння. Витрачати гроші ліпше на щось  друге, ніж на нього. Ще, якщо насіння висипеться само з тих сухих парасольок, то воно проросте само.

Садок та городина. Колись я тобі казала, що ти настане час, що будеш мати насолоду від огірків з базіліком. Базілік можешь посіяти, коли на дворі +10 постійно, він швидко росте. 

Вяз квітне завжди, то ти не помічала. Фото гарні)))

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Алла, я бачу, ви вже вдома. Рада за вас. І рада, що будинок не постраждав. Майже. Але на фоні решти, то цілий. 
Цікаві гості вас відвідали. Естети...

Ще встигаєш висадити розсаду. 
Вода спадає?

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, будинок цілий, про те, що сталось вже можу розповідати з посмішкою, зразу було огидно. Про розсаду не знаю, поки не розумію, що відчуваю і чого хочу. Вода, навряд чи спаде. Якщо орки знов полізуть, то не з цього боку, бо вода навкруги. Тому , хай поки буде. 

Так, будинок, на диво, цілий і не постраждав. 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мене плодові відволікають від реалій. Я в них мало що розумію і тому, змушена витрачати багато часу, щоб зорієнтуватися в системі догляду. Тобто, це спрямовує увагу на те, що не стосується війни і в той же час, якщо щось не виходить, то це не трагедія.

Хто знає, як правильно захистити плодові у відкритому грунті від лялечок хрущів? Коли копали посадкові ями, то бачили там цих «красунь». Хоч грунт і магазинний, але не факт, що вони туди не пролізуть. Я думаю пролити Антихрущем. До плодоношення ще не один рік. Але, чи на довго вистачить такого коктейлю?

Цей рік в нас радість - немає іспанських рудих слимаків. Лише трохи місцевих. Але для молодих рослин слимак гірший за хрущів. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Антіхрущ надовго. Ініціатор не закопуй під те, що маєш їсти. Ще є Актара, но Антіхрущ мені, якось, більш подобається. 10-15мл на 10 л води, по вологому ґрунту пролила і все, настала тиша. Вдруге достаю Антіхрущ вже в кінці літа або в вересні.  

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще покажу азалії та листопадний рододендрон (жовтий).
 З незрозумілих мені причин, цей рік на ньому майже немає квітів. Хоча і перезимували прекрасно і в зиму пішли здоровими і без шкідників. Можливо, не вистачило осіннього живлення. Той випадок, коли я не маю жодного уявлення про відповідь на це запитання.

 

714CEF7D-9FFC-46A2-B96D-D8E0CF1A4238.jpeg

3C678FBA-6D56-424E-8717-36E3355CCCB4.jpeg

F21A74B6-0053-4A4A-BAAC-202B49B7E3E9.jpeg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цей рік дуже пізня весна. Rosarium Uetersen, якій на 15 травня вже повноцінно квітне, лише сьогодні показав перший кольоровий бутон. Але погода оптимістична. Судячи з вигляду бутонів, я таки поборола тріпс на трояндах.

 

8CE89E95-1E34-4329-AE49-67588AD0EB49.jpeg

556AE315-F2DB-4316-AE41-7AB322E820CA.jpeg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

39 хвилин тому, Фрай сказав:

А у вас мурахи під камінням не заводяться?

Вже ні. А в перший рік було кілька досить пристойних колоній. Витравила за допомогою Рубіт Зідан.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось тут на мій погляд добре розказано, чому не квітне рододендрон

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Музей, трипса чим добили? У мене є Тепеккі, начебто не погано, але 100% результату поки не маю

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

Музей, трипса чим добили? У мене є Тепеккі, начебто не погано, але 100% результату поки не маю

Тепеккі я теж застосовувала. Результат не кращий за актару. Тобто на тиждень-два очевидне покращення. А саме, троянди квітнуть довше і тріпсу в квітах практично не видно. Але наступного року, вже на єтапі зелених бутонів квіти мають пошкодження. Значить, тріпс перезимував.

Минулого року я застосовувала Лірум - Лірум- Мовенто-Лірум -Бі58 -Лірум. З інтервалом 2-3 тижні. Мовенто, Вертімек, Актеллік Спінтор та Бі58 я вже використовувала в перший рік боротьби з тріпсом. Вони діють приблизно як Теппеккі. Спінтор та Тепеккі коштуть якісь фантастичні гроші. Отже, я ставлю успіх в заслугу Лірум. Минулого року в саду був ідеальний порядок. Я такого ще не бачила. Він теж не дешевий, але дієвий. 
 

Змінено користувачем Музей
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ділюся маленькими радостями.

Останні два тижні ягідник доглядає чоловік. Ну... як доглядає.... кілька раз вмикав полив, зібрав кілька ягід і присилає мені фотки. :grin:

Виявляється, все це багатство і без моєї уваги по тричі на день, прекрасно почувається. Братиму з нього приклад.

5e2a32f755.jpg

af9a1a40-8f17-427f-8161-4ece9febf612.jpg

IMG_1787.JPG

Змінено користувачем Музей
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Лиш гляньте яка краса! Обожнюю Венецію. Серед італійських міст для мене найулюбленіші Рим та Венеція. Але Венецію я люблю більше.

Так хочеться миру, краси. Але, більше за все бажаю перемоги. Побачити Росію розореною і приниженою. Нехай отримє те, що несе сусідам.

Бог може все.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20220509_131349.thumb.jpg.f20ced6f3a5696642151a3e589a84769.jpgПро красу природи і людської душі.

День, який,  я  з чоловіком, провели в цьому чарівному куточку, запам'ятався  найбільше  з початку війни. Чому? Тому що, вперше, за весь час, нам було спокійно, думками не повертались в той кошмар, що пережили ми і що, кожної хвилини, переживає країна.

Про красу душі. Дендропарк великий і кожен його куточок, самий далекий, зроблено так, що розумієш- це робили люди, в душах котрих живе краса і повага до природи. Місце, яке лікує душу .

В мене, зараз, як ніколи, багато природи, точніше, додалось фауни. Тому що з підривом шлюза, ріка Ірпінь тече прямо на подвір'ї. Плюхає риба, гріються на сонечкі черепахи; качкам та чаплям затишно плавати та знаходити їжу  собі ; робить запливи видра та багато ще чого. Коли дивлюсь на все це життя, стає боляче від того, що гармонію природи можна розрушити в мить, що і роблять ті, в кого нема всередині нічого, крім зла.

Про рододендрони і азаліі. На фото маленька частина парка, в якому безліч цих рослин. Від крихітних до велетенських. Помітила, що не бачила хворих. Всі рослини з гарним листям і вкрити квітами. Здивувало, що на сонці вони почувають себе гарно, відчувається, що вони задоволені життям. Там всі рослини задоволені. І птахи, і риба, що плаває в ставках. Мабуть, так повинен виглядати рай, де затишно і легко . 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
  • Дякую 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Хочу показати Piere de Ronsard цього року.

Більше 3-х метрів в усі боки. Реально хвилююся за долю двох Sally Holms, що стидять під білими опорами. Навіть ялина позад нього нервує за своє сісце під сонцем.

На диво, зимує на 5+.

ED608EC7-1608-490E-AC67-61D1D480747F.jpeg

52CBFCCD-50F7-4AAE-8B23-782BD7A4ACC0.jpeg

A635569D-5370-47BD-8410-05D02F4527F8.jpeg

7EFC1871-E751-41BB-96D4-535C4FA31D9C.jpeg

9C293DAA-9626-4E93-9107-E253C1741931.jpeg

AD44CECD-BBCC-4ED5-BE85-AA2A79B10172.jpeg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...