Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Villa Solva

Музей

Рекомендовані повідомлення

Отак живеш, хатинку будуєш, вишеньку садиш, діточок народжуєш. А приходить якесь бидло і як хату не спалить, то вишеньку зрубає...

До переліку добрих справ необхідно додати «тренуєшся стріляти і підносити снаряди». Інакше ніяк.

  • Сумно 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я забула про вишні для саду.

Що порадите? На виноградному сорта вишень навіть не обговорюють. Лише про черешні, а про вишні майже нічого немає. Лише зрозуміла, що вишні майже не транспортабельні. Тобто, з комерційної точки зору вони не цікаві. Але вишнева наливка то класна штука і вареники з вишнями дуже смачні. А вишневе вареня....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас вишні дуже хворіють на моніліоз. Це така болячка, що косить вишні по всій вулиці. Боротися з нею можна, заливаючи дерево навесні і восени кучею хімії, але це треба робити всім сусідям без виключення. Тому у нас вишні все менше і менше популярні. У мене сидить якась одна безіменна, посадила ще одну таку ж. Через постійну хворобу вишень жменя.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Наскільки зараз болісно читати такі строки. Дійсно, багато було тих, хто не цінував свою країну. А вона чудова.

💙💛

Ми й не знали, що так її любимо,
Все дивились на Польщу та Чехію,
Емірати, Єгипет з верблюдами...
А про неї все думали зверхньо ми.

Ми й не знали, що так її любимо,
Хоч пишалися нею, красунею:
Запашними садами квітучими,
Гір Карпатських трембітами-сурмами.

З'ясувалось, насправді - ми в захваті
Від ланів з золотавими хвилями,
Матіоли вечірнього запаху-
Ми від цього ставали щасливими.

Ми й не знали, що все в ній - найкраще нам,
Найрідніше для серця і погляду,
Що за місто, село, кожне селище
Ми благатимемо слізно у  Господа.

Ми й не знали, що так її любимо,
Що так в серці вона нам болітиме,
Коли ворог задихає згубою
Й кров проллється бурхливими ріками.

Калинову красу потоптали їй,
Вишиванку споганили чоботом
Нечестиве нашестя, злі варвари!
Закривавлена ненька, сплюндрована...

Але ворог не знав, з ким він бореться,
Думав, буде не битва- прогулянка.
Та моя Україна - нескорена!
Кров зітерла з лиця, в берці взулася,

Камуфляж зодягла замість вишивки,
До Святого Отця помолилася,
Взяла Біблію- зброю Всевишнього,
Злому ворогу не покорилася!

Ми прозріли- ми дуже цінуємо
Кожним містом , а також людиною;
Зізнаємось- ми так її любимо,
Ми пишаємось Україною!

О, Господь, уквітчай перемогою
Нашу неньку, Тобою даровану!
В кожне місце прийди з відбудовою,
Прийди з миром Твоїм, із добробутом!

Ми за неї Тобі, Боже, дякуєм
Й благодаті для рідної просимо,
Ти для неї стань захистом й якорем,
За країну молитви приносимо!

Вірим серцем, що Ти не забаришся,
Прийдеш з радістю, зі свободою!
Хай Твоє святе Ім'я прославиться
По землі усій, між народами!

Надія Горбатюк.

Змінено користувачем Музей
  • Лайк 1
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Маю кілька кортейнерів з малиною. Сорт не знаю, але ягода велика, солодка і плодоносить до морозів.

Я не прихильниця грудневої малини. Тому, хочу щоб плодоносила влітку.

Фактично, в контейнері утворилося по 6-9 нових пагонів. Чи є сенс зайві пагони відділити, щоб розмножити? І чи потрібно зменшити кількість плодоносних  пагонів в контейнері?

 

F05F69AC-9365-4C3A-A239-65E34DE9AE87.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Музей, це малина яка? Ремонтантна чи звичайна? Ви ж колись з Аллою обговорювали (якщо я не помиляюсь) всі особливості ремонтантності. Якщо залишите зараз старі пагони, то вони виростуть швидше за нові, дадуть трохи ягод у липні, а від нових ви дійсно отримаєте урожай у грудні. Якщо старі зараз видалити, то є шанси отримати ягоди в серпні-вересні.

Щодо кількості пагонів в контейнері, то на мою думку все залежить від літражу контейнера. На 10 літрів я б залишила 5-6 пагонів (при достатньому харчуванні). Якщо вам треба розмножити сорт, то можна відділяти зелені пагони і вкорінювати

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можна я запитаю у вас в вашій темі? Чи зтикалися ви з тим, що малина навпаки не росте і не дає плодів при нормальному догляді? Восени посадила 2 сорти - Джоан Джей і якийсь невідомий. Наразі воно таке дохле, що не плекаю жодної надії. І з малиною у мене так не в перше. Це уже третя спроба малинника. Ну не росте хоч вбий!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Nic-олаевна сказав:

Музей, це малина яка? Ремонтантна чи звичайна? Ви ж колись з Аллою обговорювали (якщо я не помиляюсь) всі особливості ремонтантності. Якщо залишите зараз старі пагони, то вони виростуть швидше за нові, дадуть трохи ягод у липні, а від нових ви дійсно отримаєте урожай у грудні. Якщо старі зараз видалити, то є шанси отримати ягоди в серпні-вересні.

Щодо кількості пагонів в контейнері, то на мою думку все залежить від літражу контейнера. На 10 літрів я б залишила 5-6 пагонів (при достатньому харчуванні). Якщо вам треба розмножити сорт, то можна відділяти зелені пагони і вкорінювати

Ми з Алою обговорювали що краще, літні сорти чи ремонтантні.

Саме ці кущі мені подарували під назвою «солодка і плодоносить постійно». 🤫 Минулого року я отримала з неї ягоди, аж під зиму. От тому не знаю, як поводитися.

Змінено користувачем Музей
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Nic-олаевна сказав:

Можна я запитаю у вас в вашій темі? Чи зтикалися ви з тим, що малина навпаки не росте і не дає плодів при нормальному догляді? Восени посадила 2 сорти - Джоан Джей і якийсь невідомий. Наразі воно таке дохле, що не плекаю жодної надії. І з малиною у мене так не в перше. Це уже третя спроба малинника. Ну не росте хоч вбий!

Перше що приходить в голову (і це стосується не лише малини), не правильний грунт або місце (затінок, несприятливе сусідство, лялечки хрущів?). 
Я купувала малину Полана. З 10 кущів жоден не дав мені ягід. З того часу, я й не пробувала знову. В моєму випадку, малину пресували слимаки в компанії з хрущами.

Змінено користувачем Музей
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, Музей сказал:

Перше що приходить в голову (і це стосується не лише малини), не правильний грунт або місце (затінок, несприятливе сусідство, лялечки хрущів?). 
Я купувала малину Полана. З 10 кущів жоден не дав мені ягід. З того часу, я й не пробувала знову. В моєму випадку, малину пресували слимаки в компанії з хрущами.

Я теж думаю у мене щось з грунтом. Думаю, з кислотністю. Дякую за підказку, буду копати в цьому напрямку.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, Музей сказал:

Ми з Алою обговорювали що краще, літні сорти чи ремонтантні.

Саме ці кущі мені подарували під назвою «солодка і плодоносить постійно». 🤫 Минулого року я отримала з неї ягоди, аж під зиму. От тому не знаю, як поводитися.

Спробуйте дати плодоносити молодим пагонам, плоди будуть раніше, ніж запускати таку малину в 2 плодоношення. Але, є одне але. Якщо вам попався пізній сорт, то переламати його не вийде. Я не зустрічала в описах ремонтанку, ака б плодоносила раніше серпня-вересня. Це вважається раннім строком. Дуже часто такі кущі дають ягоди вересень-жовтень, навіть листопад

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дівчата, з Днем Матері всіх нас. Читаю вас зі вчора, але нема натхнення відповідати. Чому? Тому що, так виглядае моя лохина, суниця та все інше. Шуткуємо з чоловіком, що можно знайомих на карпів звати. Біля сосни з води гілочки стирчать. То вишні під водою, тільки самісенькі верхівки стирчать. Для розуміння ось такий вигляд все це мало в грудні. Ті ж самі іви видно  на першому фото. Рівень води більше 2-х метрів. Той куточкок вже ніколи не буде таким, як був. Буде інший. Нагадує мені наше життя, поділене на "до війни" і "після війни". Що дивно, гілки у слив та черешень, що стирчать над водою, квітнуть. Може і виживуть дерева?   Але, хвилинка спогадів і смутку минула, на дворі весна і життя вкруг нас вирує.

Малина. Я не агроном і ніколи ним не буду. Роблю так, як заманеться. Тому, це лише мої думки і все.

Як на мене, то в горщику ремонтантна малина. Якщо потрібен врожай раніше вересня, то восени зрізаешь гілки так, щоб залишити третину від загальної довжини. Тоді на цих штурпаках будуть нові пагони с більш раннім врожаєм. Оте, що в тебе рясненько знизу росте, дасть тобі ягоду в вересні і до грудня. Крапивку, що по краю горщика росте, зрізаєшь з частиною кореня, саджаєшь новим кущем і поливаєш стімулятором кореню.

Літня малина веде себе по-іншому. Я тільки про свою малину. Вона 2-х річна, тому перший рік, навесні, починае рости-рости, а на другий рік, те, що росло, дає ягоду і потім, поступово, всихає . Тому, коли з ціх гілок зібрана ягода, я їх зрізаю, а нові пагони кормлю, бо це врожай наступного року.

Як малина поводить себе в горщиках не знаю, але в ремонтантної коріння наче поведінка орків-загарбників, лізе крізь, куди може дотягнутися. Літня малина якась тендітніша. Якщо ремонтантну я не годую зовсім і ніколи, то літню треба годувати обов'язково.

1 час назад, Nic-олаевна сказал:

Я теж думаю у мене щось з грунтом. Думаю, з кислотністю

Спостереження за малиною, яка росте в лісі. Пісок і кислий грунт. Якщо десь знайде попід парканом можливість пролізти в мій сад, обов'язково це зробить.

Моя ремонтантна Геракл дуже агресивна в мене. Колись ткнула в грунт пару "крапівок" та забула про них. Хотіла сказати "зараз", але там вода зараз, а був справжнісенький малинник, величенький, ріс сам по собі. Грунт- пісок, кислий. Може залежить не тільки від кіслотності, а і від того, наскільки тяжкий і щільний грунт? Це не більш, ніж моє припущення.

 

IMG-07bd9369a067422d879556d8e1a99f0d-V.jpg

IMG_7502.JPG

  • Сумно 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Алла, це гірка реальність. Але, я пам‘ятаю, коли ти написала, що знаходитеся під обстрілами і десь поруч кадирівці, в мене був такий стан наче мізки захололи. Такий само був стан в перші два дні війни. Єдине, що бачилося цінним - життя людей. На майно було байдуже.

В таких обставинах тобі пощастило, та ще й будинок цілий. Якщо це може бути втіхою, то спробуй не журитися за садок. Тепер, річка буде ще ближче. Садок виросте новий.

Настає нова реальність - загроза смерті на постраждалих та звільнених територіях відступає, а збитки від війни стають важливими.
Мусимо зберегти власну психіку, щоб налагодити життя.

Якщо є тераса, посади щось в контейнери і грайся в садок. Спробуй.

  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, Музей сказал:

Але, я пам‘ятаю, коли ти написала, що знаходитеся під обстрілами і десь поруч кадирівці, в мене був такий стан наче мізки захололи.

Наташа, я сумую, але не жалкую. Бо розумію, що садок можна посадити, а життя дається нам раз. Та й вода схлине, насоси чинять і все (вода) буде там, де було. Я сподіваюсь на це. А кадировці так, починаешь розуміти все, коли проходить час. Коли знаходишься всередині подій нема такого відчуття небезпеки. Дивно все це. Але, краще, будемо про твій садок, город і про те, що дає нам сили жити далі.

Змінено користувачем allanek
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні відмічається День матері. Я не прихильник свят такого роду, але синуля прислав такий малюночок. 🥰 Це дуже про нас.

Зі святом, мамочки. Щастя нашим дітям!

 

 

27DF90FE-DAF8-4BC0-BBCA-A68D2764382F.jpeg

  • Хаха 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Алла, більшість дерев і кущів повинні вижити навіть після такої повені. Може, постраждають хвойні (там у вас на зимовому фото якась туя і ялівці), але як правильно каже Наташа, садок - то наживне. Жалко часу і потраченої роботи, але життя цінніше. Тримайтесь. У нас весь час сирени, останні 3 дні і вдень і вночі по декілька раз, дуже дратує, але беремо себе в руки і живемо тим падлюкам на перекір. І обов'язково обговорюємо сад, квіти, огірочки-помідорки...

9 часов назад, allanek сказал:

Спостереження за малиною, яка росте в лісі. Пісок і кислий грунт. Якщо десь знайде попід парканом можливість пролізти в мій сад, обов'язково це зробить

У нас дуже важкий, щільний грунт, мабуть глина з чорноземом. Він родючий, але ну дуже важкий в обробці. І маючи пічку, я не жаліючи розсипаю золу по огороду всю зиму, через що мабуть зробила свій грунт лужним (щелочным). Підозра виникла в тому році, коли почав хлорозити виноград і персик. В лужному грунті погано засвоюється залізо рослинами. Цієї зими така цінна зола вивозилися на смітник.

 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Золу можна на газон в необмеженій кількості.

Наташа, якщо маєте відходи від кавомашини, то їх варто сушити до розсипчатого стану і посипати лужні ділянки. Головне, щоб не було суцільного шару, а злегка і поступово. Я посипаю кучу з обрізками саду. Цей рік трохи посипала кущі лохини і малини, дала під туї.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

01083662-D89F-4871-9D95-A91E9A2E555F.thumb.jpeg.1d64071cde7ba6b2b015bc373eb72c2e.jpegПотрібна порада з томатами.

Моя розсада цей рік значно краща ніж минулого. Вже майже 15 см томатики. Вдень вони трохи на сонці а решту часу ховаю в тінь, вони обгоряють.

Коли можна висадити на постійне місце?

Не розумію, чому фотка догори дригом...

 

01083662-D89F-4871-9D95-A91E9A2E555F.jpeg

Змінено користувачем Музей
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 08.05.2022 в 21:42, Музей сказал:

Золу можна на газон в необмеженій кількості.

Наташа, якщо маєте відходи від кавомашини, то їх варто сушити до розсипчатого стану і посипати лужні ділянки. Головне, щоб не було суцільного шару, а злегка і поступово. Я посипаю кучу з обрізками саду. Цей рік трохи посипала кущі лохини і малини, дала під туї.

Та Ви що? Оце для мене новина! Дякую за попади. Тепер буду живити газон золою, а не смітник. Доречі, зола ж тільки зимою, то зимою прямо по снігу і розсипати чи збирати і чекати літо?

І відходи від кави теж тепер підуть у діло. В першу чергу під гортензії))) Правда, у мене не кавомашина, а звичайна турка (коли треба швидко чи є лінь, то і просто можу в чашці заварити), але я думаю різниці ніякої.

В 08.05.2022 в 21:46, Музей сказал:

Потрібна порада з томатами.

Моя розсада цей рік значно краща ніж минулого. Вже майже 15 см томатики. Вдень вони трохи на сонці а решту часу ховаю в тінь, вони обгоряють.

Коли можна висадити на постійне місце?

Вашим томатикам уже тісно в тих розсадних стаканчиках, тому вони обгорають і жовтіють. Не знаю як у вас з погодою, у нас наприклад сьогодні вночі прогнозують +5, але до -1 в повітрі. Ще рано висаджувати. Але. У мене перці висаджені у грунт з неділі і цілодобово накриті агроволокном. Тобто, або висаджувати і накривати, або чекати теплішої погоди.

Томати доречі дуже пластичні і здатні оновитися після нетривалого невеликого заморозку, але краще не ризикувати

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наташа, я попел просіваю. Мій газон паркетний. Там не може бути камінців, якими стануть недопалки з дрів. Тому, я розсипаю лише пил. Можна і по снігу, але ми по засніженому газону не ходимо, тому сиплю коли газон починає активно рости. Бажано, розсипати рівномірно.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

52 хвилини тому, Фрай сказав:

А что дает пепел газону?

В першу чергу, попел є джерелом великої кількості мікроелементів і працює протягом 3-4 років. Фосфор, калій, кальцій. В мене попел від букових дрів. Там лише кальція 30%. Окрім того, попел розкислює грунт. Оскільки на газон активно вноситься аміачна селітра, то відбувається поступове закислення грунту. А ще грунт під моїм газоном - глина. Він потребує піскування. Попел не вирішує цю проблему глобально, але покращує структуру грунту.

Попел дуже корисний для помідорів. Цей рік вони в мене знову будуть. Тримаю кілька літрів попелу для помідорів.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зрозуміло, бо не кожний грунт потребує попіл і не кожна рослина.

Камелія, рододендрон, лохина потребуть кисленького грунту, компостна купа взагалі проти нього. )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...