Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Villa Solva

Музей

Рекомендовані повідомлення

3 часа назад, allanek сказал:

 Про Балконе чудо не пам'ятаю, а Балконі Ред і Балконі Єлоу кожного року вирощувала в горщиках. Крім того, що вони смачні, вони ще і декоративні; маленькі кущики з картопляним листям і смачними гарними намистинами червоного та жовтого кольору Тому замість умовних петуній саджала перчіки та помидори, десь і фото показувала.

От саме так я і хочу порозважатися)))) Основні томати у мене в грунті, а теплиця для душі. Але....думаю що після гульні з балконними чудом, таки посаджу в теплицю інденти

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Nic-олаевна сказал:

По-друге, інденти потребують уваги: пасинкування, підвязування, прищипкки верхівки для швидшого дозрівання. Я на це не маю ні часу не бажання. Кущові взагалі не стрижу, не підвязую, якщо їх нагнуло від плодів до землі, то так вони і лежать (в огороді), в теплиці підвязую, щоб не заважали ходити.

Так само і в мене. Останні 2 роки садила по краю грядки пару кущів Монгольского карліка. Кущ щільно стелеться по грунту і не потребує мульчі, він сам, як мульча. Один з самих ранніх і не закінчуються помидорки, поки не приберешь з грядки.

Почитавші вас, для себе бачу сенс в кущових і в теплиці. Якщо, дасть Бог, доживемо до наступного року.

Слава Україні!!!

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Мабуть, після нічних кримських салютів,  вперше за тривалий час, проснулась з бажанням запитати про  саджанці. Наташа, як там твоя слива Озарк Прем'єр? Чи квітла вже? Розкажи про неї, якщо є що. Треба думати де купувати нові плодові, тому що з плодового садку вижили лише абрикос (дерево-сад) і кущі порічки.

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, allanek сказав:

Мабуть, після нічних кримських салютів,  вперше за тривалий час, проснулась з бажанням запитати про  саджанці. Наташа, як там твоя слива Озарк Прем'єр? Чи квітла вже? Розкажи про неї, якщо є що. Треба думати де купувати нові плодові, тому що з плодового садку вижили лише абрикос (дерево-сад) і кущі порічки.

Алла, в мене з 15-ти саджанців весняної посадки цього року не вижила лише черешня Кордія. Решта в порядку, але не скажу що дуже добре наросли. В основному, слабкі пагони сантиметрів по 30 максимум. Я з плодовими не маю досвіду, щоб стверджувати наскільки це добре чи погано, але на Оцарках пагони тонесенькі. З іншими сортами слив теж не можу порівняти, тому що Сатсума та Санта Роса мають зовсім інше листя. Оцарки мені схожі на пагони троянд, а Сатсума має м'ясисте, жмакане листя. Вони принципово різні.

Жодне деревце не квітло. 

З двох Оцарків, один тримає форму чаші, а другий обрав собі центрального провідника і росте вгору. Запитала про таке на Виноградному. Чекаю, що скажуть робити з ним...

Сезон був дуже посушливий. Ми двічі поливали відрами, а потім поклали поливну систему і вмикаємо, якщо є вода в колодязі для поливу. В липні замульчувала скошеною газонною травою і це суттєво покращило стан рослин.

Серед моїх саджанців дуже вирізняється черешня Дачниця, що була придбана від fajnij-sad.com.ua

Вона помітно наросла і навіть стовбур помітно потовщав. Дісно гарний саджанець.

Я вже зробила замовлення на нову Кордію (вона важлива в моїй схемі запилення черешень) і ще декілька абрикос, ожину, жимолость саме від цього магазину.

Можу зробити фотки, але там все безлад навколо рослин і фотографії не інформативні.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Музей сказал:

Жодне деревце не квітло. 

Тому і питала, щоб зрозуміти, це Озарк чи пересорт. В цих слив, діплоідів, мілесеньки квіточки і квітне воно саме перше, тому може попадати під заморозки. Квітнути починає вже на другий рік, вони швидкі.

 

9 минут назад, Музей сказал:

Можу зробити фотки, але там все безлад навколо рослин і фотографії не інформативні.

6 минут назад, Музей сказал:

З двох Оцарків, один тримає форму чаші, а другий обрав собі центрального провідника і росте вгору. Запитала про таке на Виноградному. Чекаю, що скажуть робити з ним...

Якщо мій досвід щось значить, то Озарк росте кущем і невисоке. Чашою, то добре, а ось там, де є проводник, я б краще  вела його чашею. І гілки зовсім низько від землі.

10 минут назад, Музей сказал:

Можу зробити фотки, але там все безлад навколо рослин і фотографії не інформативні.

Буду вдячна, що навколо неважливо, цікавить сама слива. Зараз подивлюсь в архіві, якщо знайду цю сливу так, щоб було зрозуміло, як вона росте, то можу показати.

Колись я на Виноградному шукала інфу про Озарка. Може щось змінилось за цей час, але вони самі не знали, що то за "тваринка", досвіду було обмаль.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я мала на увазі, що на фоні бур‘янів неможливо розгледіти саджанець.

Оцарки.

 

FEE8D84D-714C-48AC-8F2D-D95B38BDF7E7.jpeg

BEE5103B-C773-47F4-B6D2-3CE1A75CB9DE.jpeg

848D1A80-F4ED-4E80-BA59-1BABF2275995.jpeg

8E373940-E16C-4F40-8F8E-EE8FEDD6B57B.jpeg

C132B782-2208-4576-8480-B2F30AB36FAC.jpeg

B0B5A335-1EF0-411B-AD1B-BC80F88804E2.jpeg

73A40C8F-D0C2-4962-8AB0-29C9D8BBCBC7.jpeg

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я маю 10 сотин де розташований будинок і декоративний сад. І поруч ділянка 20 сотин, на якій лише колодязь для поливу. От на цих 20-ти сотинах я посадила плодові.
Трохи вище з 2016-го року росте Секвойя. Їй погано. Якось пройшлася ділянкою і знайшла барбариси, що я виселила з свого декоративного саду. Через брак світла, вони були зелені. На сонці вони жовті та пурпурні, але зовсім не розвинулися і листя дрібне. 
Бачу наскільки краще ростуть рослини, за котрими є догляд і просто увага.
Таки людина дуже важлива для Всесвіту. 

Тепер, намагаюся частіше обходити ці 20-ть сотин, щоб відчували мою увагу і турботу.

З хорошого -  вкорінився черенок кіпарисовика Елвуді. З поганого - я вбила кріптомерію штамбову і тепер шукаю де таку придбати знову.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Деревце чашею. Гілки відріж на третину, дивись, щоб зріз був на зовнішню почку. Все, що росте всередину, не жалій і зрізай на кільце, не залишає пеньочки, бо з них буде рости нове гілля. Не дуже розумію, чому чашу сформували доволі високо на стовбурі,  бо Озарк, серед діплоїдних, це кущ від природи, а не дерево.  Друге деревце,  на мій досвід, проводник убрала б і формувала б чашею. Розумієш, в Озарка нема чаші в тому розумінні,  як звикли формувати.  ВІн кущ і не потреьує прискипливого формування. Таки, пошуках фотку, щоб було зрозуміло про що я. Але ближче до вечора. Колись мені пощастило, що знайшла на Ютубі інформативний ролік про цю сливу. А що тобі на Виноградному кажуть?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Готуємося до Дня Незалежності. 
Прапори стали дефіцитом, або дуже дорого. Вирішила, дістати з антресолі машинку для шиття і зробити прапор. Приїхала прапорна сітка. Теж дифіцит... Вірніше, товар підвищеного попиту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знайшла. Фотографії не гарні , але дають розуміння того, як виглядає  і як формувати. Придивись до гілок біля паркану. Гілки, що ростуть догори, треба різати не жаліючи. Зріють плоди поступово, розмір мають великий, наче то яблуки висять. За цими сливами до нас лисиця ходила. Заввишки десь 2 метри, але крона розлога, біля 4 метрів.

Серед діплоїдних є сорти, що ростуть невеличким вузьким деревцем. Я такі сорти посадила і чекала вже першого врожаю цього літа. Не судилось.

Головне, що ми встояли і все буде Україна!

 

IMG_6259.JPG

IMG_6265.JPG

IMG_6261.JPG

IMG_6263.JPG

  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, allanek сказав:

такі сорти посадила і чекала вже першого врожаю цього літа. Не судилось.

Той що на фото теж затоплений?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, він затоплений був по саму маківку. Все було ( і зараз є) під водою. Де-ні-де стирчали кінчики гілок.

На днях плавали на лодкі...... моторошно стало від того, що там, де раніше була земля та дерева, зараз вода до обрія.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, allanek сказав:

Так, він затоплений був по саму маківку. Все було ( і зараз є) під водою. Де-ні-де стирчали кінчики гілок.

На днях плавали на лодкі...... моторошно стало від того, що там, де раніше була земля та дерева, зараз вода до обрія.

Моторошно від того, що може прийти бидло і знищити наше місце під сонцем.

Змінено користувачем Музей
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пані, велика подяка за інформацію про зелень. Занесла базілік на підвіконня в хозбудинку. Буквально за тиждень він став ніжним і соковитим. На жаль, руколу я встигла викинути. Думала, сорт насіння невдалий.

Тепличка в мене буде, але не в цей рік. Думаю, що навіть з теплообмінником. Переможемо і відразу поставлю тепличку.  Хоча, в цьому регіоні цьогоріч відчувається скромний асортимент овочів та фруктів.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, Музей сказал:

Пані, велика подяка за інформацію про зелень. Занесла базілік на підвіконня в хозбудинку. Буквально за тиждень він став ніжним і соковитим. На жаль, руколу я встигла викинути. Думала, сорт насіння невдалий.

Тепличка в мене буде, але не в цей рік. Думаю, що навіть з теплообмінником. Переможемо і відразу поставлю тепличку.  Хоча, в цьому регіоні цьогоріч відчувається скромний асортимент овочів та фруктів.

Як буде тепличка, обов'язково покажіть, цікаво.

І щодо слив. Минулого року садила сливу Бербанк гігант, теж з розплідника Файний сад. Не знаю, диплоїдна вона чи ні, але в цьому році не квітла, а я сподівалась....

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Музей сказал:

Бачу наскільки краще ростуть рослини, за котрими є догляд і просто увага.
Таки людина дуже важлива для Всесвіту. 

Згодна. Але, дивись, це Полар Бир. Останнього разу ця гортензія бачила увагу восени, коли я ії стригла. Більш нічого. І полив в цьому році аби який- нема натхнення.

Таки, те, що  мій сад складається з рослин не вибагливих, дало змогу саду вижити. І моя улюблена гортензія мене порадувала.

11 минут назад, Nic-олаевна сказал:

садила сливу Бербанк гігант, теж з розплідника Файний сад. Не знаю, диплоїдна вона чи ні, але в цьому році не квітла, а я сподівалась....

 А скільки років саджанцю? Так, це діплоідна слива.  Наташа, діплоіди потребують запилювача. Хто потрібен в пару до неї- це здогадки. В мене не було ні аличі, ні чогось другого . Може щось таке є в сусудки- не знаю. Але слива родила кожен рік і дуже рясно. Коли квітла, не видно було гілок.

IMG_7653.JPG

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 минут назад, allanek сказал:

 

 А скільки років саджанцю? Так, це діплоідна слива.  Наташа, діплоіди потребують запилювача. Хто потрібен в пару до неї- це здогадки. В мене не було ні аличі, ні чогось другого . Може щось таке є в сусудки- не знаю. Але слива родила кожен рік і дуже рясно. Коли квітла, не видно було гілок.

IMG_7653.JPG

Свій Бербанк я садила минулої весни, отже цієї весни їй був рік. Вона звичайно ще молода, але я сподівалась хоча б на "сигнальне" цвітіння, бо дерево міцне. Щодо запилювачів, не знаю. У багатьох сусідів є вишні, сливи, абрикоси...може з цього всього щось і буде мені запилювачем.

Наприклад персик Ред Хевен, що був посаджений в один день із сливою, дав мені один сигнальний плод. Уже з'їли, залишились задоволені.

Щодо Полар Біру. Шикарний кущ. Мій ще зовсім малий, бо придбала його тільки цієї весни. Дивлюсь на ваш і мрію про такий самий)))

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я для моїх слив взяла Санта Росу. Вона є універсальним запилювачем. Ще хвалять сливу Широ, і як запилювач, і за смак.

Серед моїх саджанців є два дворічних. Решта однорічні. В цілому від 5-ти різних постачальників. Жоден саджанець не цвів.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хочу бузок! Вірніше, хочу бузковий аромат....

Замовлятиму білий та бузковий кольори.

Щойно, з чоловіком обходили наші 20 сотин. Знайшли кілька дубів, барбарис, берези. Решта - дика ожина.

жесть...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Nic-олаевна сказал:

Бербанк я садила минулої весни, отже цієї весни їй був рік.

Наташа, не зрозуміла. Якщо сажала той рік, то саджанці повинно бути 2 роки цієї весни? 

 

1 час назад, Nic-олаевна сказал:

Щодо Полар Біру.

Там 2 куща. Що подобається в гортензії-вона має компактний кущ і тендітні гілки тримають масивні шапки квітів. 

 

36 минут назад, Музей сказал:

є два дворічних.

Мої діплоїди-дворічки завжди були з квітами,  небагато, але квіти були.  Це і дивувало. Саджанец невеличкий, висотою менше метра, тоненькій і квітне. 

 Оленка волохата полюбляє жерти квіти цих слив. То ж раджу запасатись Каліпсо чи як воно зараз зветься. 

 

 

 

 

 

  

 

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 минут назад, Музей сказал:

Знайшли кілька дубів,

Обережніше з дубками. Вони страждають на мучністу росу. Хочешь ще з цим мати клопіт? Якщо бачу паростки дуба, позбавляюсь від них одразу

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, allanek сказав:

Наташа, не зрозуміла. Якщо сажала той рік, то саджанці повинно бути 2 роки цієї весни? 

 

Там 2 куща. Що подобається в гортензії-вона має компактний кущ і тендітні гілки тримають масивні шапки квітів. 

 

Мої діплоїди-дворічки завжди були з квітами,  небагато, але квіти були.  Це і дивувало. Саджанец невеличкий, висотою менше метра, тоненькій і квітне. 

 Оленка волохата полюбляє жерти квіти цих слив. То ж раджу запасатись Каліпсо чи як воно зараз зветься. 

 

 

 

 

 

  

 

 

Алла, я садила в цю весну однорічками. Я так розумію, що дворічними вони стануть наступної весни.

Змінено користувачем Музей
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наташа, це не про твоі саджанці, це було питання про Бербанк.  Наташа Nic-олаевна написала, що садила в тому році, а в цьому йому буде рік)))

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...