Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Villa Solva

Музей

Рекомендовані повідомлення

10 часов назад, Музей сказал:

Я запитувала що то за ягода, кажуть ожина.

Так і є, то ожиною прикрашають. Вона в мене не в фаворі. Купила з цікавості. Прикрашала паркан, жила своїм життям. Ягода була солодка і велика, але для мене вона що є, що нема ії. Як ліана декоративна і без примх, добриво і воду мала, бо росла поряд з лохиною. Якщо тримати кущем, стригти гілки, щоб не дістали землі, тому що відразу укорінюються, то виглядає декоративно, фонтаном. Чоловік залишив одного куща і бавився собі.

Мабуть багато залежить від сорта- солодка чи ні. І від погодних умов. Ожина не моя ягода, хоч яка б вона була.

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, Музей сказал:

Щоб убезпечити себе від помилок, замовила два Шалах у різних садивництвпх і один Ананасний.

Схаменися😆. Уяви, що ти будешь робити с тою кількістю плодів, якщо всі три будуть родити. Вже не кажу про те, що почнеться боротьба з моноліозом, абрикос вразливий до нього. В мене росли три сливи і потім посадили ще дві (діплоїдні), врожаю від них не дочекались-війна. Але вони були розтягнуті по визріванню і ми знали, що таку кількість з'їмо. Коли замовляєшь саджанці, то враховуй і час созрівання, і кількість врожаю. Вчора була в садових кооперативах поряд. Ну що тобі сказати, оте, що описувала Наташа Nik-олаівна, один-в-один. На 6-ти сотках натикано по 5-6 яблунь, дороблі дерева, утикані яблуками. що вони будуть з ними робити і роблять? Через дорогу роблять кучі з цих яблук і всього, що насаджали і не можуть дати йому ради. Навіщо? Добавь сюди те, що багато ділянок зачинені, люди поїхали від війни. Все це висить на деревах, потім буде гнити. Співчуваю сусідам поряд з такими ділянками.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 хвилин тому, allanek сказав:

Схаменися😆. Уяви, що ти будешь робити с тою кількістю плодів, якщо всі три будуть родити. Вже не кажу про те, що почнеться боротьба з моноліозом, абрикос вразливий до нього. В мене росли три сливи і потім посадили ще дві (діплоїдні), врожаю від них не дочекались-війна. Але вони були розтягнуті по визріванню і ми знали, що таку кількість з'їмо. Коли замовляєшь саджанці, то враховуй і час созрівання, і кількість врожаю. Вчора була в садових кооперативах поряд. Ну що тобі сказати, оте, що описувала Наташа Nik-олаівна, один-в-один. На 6-ти сотках натикано по 5-6 яблунь, дороблі дерева, утикані яблуками. що вони будуть з ними робити і роблять? Через дорогу роблять кучі з цих яблук і всього, що насаджали і не можуть дати йому ради. Навіщо? Добавь сюди те, що багато ділянок зачинені, люди поїхали від війни. Все це висить на деревах, потім буде гнити. Співчуваю сусідам поряд з такими ділянками.

Я замовила кілька саджанців та від різних постачальників, саме для того, щоб викинути те, що буде пересортом, і отримати бажане з більшою вірогідністю.

І чому я маю неодмінно зїсти все, що там вродить? Ну впаде. Я розумію, про що йдеться. Оси, мухи не те що мені подобається. Саме тому, мої плодові у віддаленні від житла. В гіршому випадку, зріжемо зайве.

Змінено користувачем Музей
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

12 минут назад, Музей сказал:

Ну впаде.

На тому фото, де синя слива, видно, що під нею лежить те, що впало. То не в нас не вистачило сил зняти врожай, то слива скидала те, що було зайвим. Приствольний круг затянуто агроволокном і засипано корою. Що було б, якби не прибирали того опаду? Кожне моє не продумане рішення, це зайві рухи для мене. Сад дорослішає, я старію. Чим більше мені років, тим більше відчуваю наслідки своїх рішень. Ось про що був мій посил.

Твій сад-твоі правила). Давай повернемося до розмови про плодовий сад через 2-3 роки, коли твій плодовий сад почне дорослішати.

 

 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, allanek сказав:

 

На тому фото, де синя слива, видно, що під нею лежить те, що впало. То не в нас не вистачило сил зняти врожай, то слива скидала те, що було зайвим. Приствольний круг затянуто агроволокном і засипано корою. Що було б, якби не прибирали того опаду? Кожне моє не продумане рішення, це зайві рухи для мене. Сад дорослішає, я старію. Чим більше мені років, тим більше відчуваю наслідки своїх рішень. Ось про що був мій посил.

Твій сад-твоі правила). Давай повернемося до розмови про плодовий сад через 2-3 роки, коли твій плодовий сад почне дорослішати.

 

 

Алла, я розумію про що ти пишеш. Я з цим абсолютно згодна. Мабуть, ця війна щось зломила, і я стала більш емоційною, ніж практичною і намагаюся робити те, чого не робила ніколи раніше.

От наприклад, тепличка. Я ж категорично не сприймаю агро-фітнес.... а думаю про тепличку. Сподіваюся, на цьому епопея з нею і закінчиться. :grin::pozor:

Нехай живе здоровий глузд.

Я іноді думаю, що ми надто зосереджені на садках. Особливо ті з нас, хто прожив життя в місті і раптом опинився в індивідуальному будинкові, побачив землю.

Змінено користувачем Музей
  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Музей сказал:

От наприклад, тепличка. Я ж категорично не сприймаю агро-фітнес.... а думаю про тепличку. Сподіваюся, на цьому епопея з нею і закінчиться. :grin::pozor:

Нехай живе здоровий глузд.

Наташа, про тепличку і я думаю не перший рік. Як на мій погляд, то вона і є здоровим глуздом))). Але йшла до цієї думки поступово. Спочатку  саджала  в грунт, мульчувала травою, але товктися біля всього того треба було чимало. Потім мені чоловік зробив грядки, затягнув їх агроволокном і я там саджала перці, помидори, салати, кабачки та огірки. Купа "плюшок" в такого варіанта. Коли в мене суцільний пісок, то не треба засипати килимом родючий грунт, достатьно заправити ямку під рослину. Коли є компостер, то нема питання, що сипати в ті ямки. Поливати треба рідше, агроволокно зберігає вологу, нема боротьби з сорняком, нема хвороб і усіляких жужалок.  А в теплиці всі ці плюси тільки посилюються. Колись я придбала парник, коштував копійки, вирощувала в ньому солодкі перці. Різниця, про яку каже Нік-олаівна, дійсно, відчутна. Але, набивши сінців на початку свого садівництва, зараз можу обмірковувати якесь рішення рік-два або до тих пір, поки вже терпець урветься😆

Що до емоційності, то я розумію твій стан. Сама така, тому все нормально🤝

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 місяці потому...
В 28.08.2022 в 10:23, Музей сказал:

От наприклад, тепличка. Я ж категорично не сприймаю агро-фітнес.... а думаю про тепличку. Сподіваюся, на цьому епопея з нею і закінчиться. :grin::pozor:

Чомуууу? Я так сподівалася, що у вас буде тепличка😪 А як же ніжна, смачна зелень з ранньої весни до пізньої осені? А томати які, набато пишніші ніж у горщику. А якщо захотіти, то можна мати не лише томати, а і огірки, томати, зелень - і все це в одній теплиці. Я думула, що майже впевнила вас в користі теплиці.:cry:

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26.01.2023 в 16:51, Nic-олаевна сказав:

Чомуууу? Я так сподівалася, що у вас буде тепличка😪 А як же ніжна, смачна зелень з ранньої весни до пізньої осені? А томати які, набато пишніші ніж у горщику. А якщо захотіти, то можна мати не лише томати, а і огірки, томати, зелень - і все це в одній теплиці. Я думула, що майже впевнила вас в користі теплиці.:cry:

Я й досі вважаю, що тепличка, то класно.

Я лиш зрозуміла, що всі ці садові справи втягують мене в щоденний марафон, який має перерву лише взимку. А мені цього вже не хочеться. Я сім років прожила з моїм домом і садом, і тепер, відчула, що я більше не хочу тим займатися.

Повернулася в Київ, і маю таке відчуття, ніби я звільнилася від чогось важкого і безперспективного.

Поки я вивчала справи садові в мене була мета - знати і вміти доглядати сад. Тепер, я навчилася всьому необхідному і мені стало не цікаво. 

Можливо, війна впливає... не знаю. 

 

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Музей сказал:

Я сім років прожила з моїм домом і садом, і тепер, відчула, що я більше не хочу тим займатися.

Повернулася в Київ, і маю таке відчуття, ніби я звільнилася від чогось важкого і безперспективного.

 

Як гірко! Не може бути! Я таке бачу/чую чи не в перше. Зазвичай, преситившись швидким і невгамовним життям міста, народ купує/будує власні дома і радіє щасливому і спокійному життю. Дуже рідко потім повертаються в суматоху міста. 

І що, тепер не буде ваших чарівних фото садочка, квітів?

Змінено користувачем Nic-олаевна
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, Nic-олаевна сказав:

Як гірко! Не може бути! Я таке бачу/чую чи не в перше. Зазвичай, преситившись швидким і невгамовним життям міста, народ купує/будує власні дома і радіє щасливому і спокійному життю. Дуже рідко потім повертаються в суматоху міста. 

І що, тепер не буде ваших чарівних фото садочка, квітів?

Будуть. Все й далі ростиме, але без моєї безпосередньої участі. Не хочу навіть думати про обрізки, обробки і решту справ в саду. Навіть ягідник мені байдужий. 

Здається, то був для мене фальш-фініш. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже шкода😔 Може, це і справді, депресія на фоні війни і воно колись налагодиться

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, Nic-олаевна сказав:

Дуже шкода😔 Може, це і справді, депресія на фоні війни і воно колись налагодиться

Ні, депресія була в очікування цієї війни. Я тепер це розумію. Невизначеність положення України, що постійно підштовхувало до думки десь бігти, щоб сховатися. Живеш і очікуєш, що не сьогодні то завтра точно почнеться. Я з Києва виїхала, саме тому, що розуміла, в разі війни Путін пошле війська на Київ. Намагалася сховатися від важких думок в клопотах за садом. Не сховалася.

Треба повертатися до повноцінного життя.

Марк Туллий Цицерон  писав, що якщо ти маєш сад та бібліотеку, то ти маєш все.

Це точно не про мене.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нажаль, зараз нам ЗМІ і розвідка пророкують другу хвилю наступу, і знов не зрозуміло, чи то на Київ, чи то на південь, чи на північ. Така сама невизначеність.

Я не можу від цього сховатися ніде, ні в квітнику, ні в огороді, ні в домі. Тому думаю, що у мене таки депресія і я намагаюся приборкати її саме відволікаючись на буденні справи + рослини. Дуже гарно що вам вдалося себе опанувати.

Але, нехай садок буде доглянутий і не вашими руками, ваших гарних фоток я чекаю)))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...