Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Villa Solva

Музей

Рекомендовані повідомлення

50 минут назад, Nic-олаевна сказал:

Боже, як гарно!🤩

Оце вже точно!!!👍

Наталія,Ваша троянда (останні фото)це просто ВАХ!!!! - той момент ,коли немає слів. Ну я ж казала ,що у Вас дууууже гарно все!!!👍...треба якось ,дочитати темку)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Так, шановні, поки сезон не закінчився, напишу кілька слів про лохину.

Про агрономію не писатиму, лише про приємне. Цей сезон можна вважати щедрим на врожай. Чесно, я зважувала лише ту частину ягід, що рвала на гостинці - щоб точно був кілограм в судочку. Таких судочків було 4 шт. Решту не зважувала, тому що багато клювалося з кущів. Вірніше, майже так і було. Тому, я думаю, що з 9-ти кущів зібрано +\- 9 кг ягід. Повноцінно зформованими можна вважати 2 кущі, решта ще мають по 2-3 дорослі пагони. Наступного року ягід буде більше, хоча й цього нам досить...

Щодо смакових якостей, то найсмачнішим виявився Чандлер. Він чемпіон ще й за розміром ягід. Ягоди красиво запилені в яскравий синій колір.

Особливим виявився сорт Пінк Лємонад. На решту ягід він схожий лише формою ягід. Ягоди білого кольору з червоними щічками, можна сказати, що вони дрібні як горох. Смак відповідає назві - як вибух лімонадних бульбашок - солодкий, але позбавлений нав‘язливості. Смак не набридає - це єдине, що споріднює цей сорт з іншими сортами лохини. Коротше кажучи - сподобався.

Тут дуже спекотно. Довелося затіняти, тому що Пінк Лємонад та Бонус трохи обгоріли від сонця.

Елізабет досі не достиг. Це радує. Фактично сезон лохини покриває 6 тижнів, а можливо і довше.

Завтра зфоткаю помідори. За 2 тижні, що я була в Києві, вони поросли 2-х метровими монстрами з величезними плодами.

Томати це якась фантастика. Ну, яка ще садова рослина дає такий врожай? Я їх навіть більше за лохину люблю. 

 

C5BC3175-EB1C-44C5-8247-AF80031E0212.jpeg

0B0C6CAD-1CC2-4F9B-88FC-0861BC30C824.jpeg

Змінено користувачем Музей
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні ніч цикад.

Це щось неймовірне. Чи то раніше їх не було, чи я не здатна була чути ті цикади? Вперше за це літо насолоджуюся спокоєм Карпат. Після Києва з тривогами, тут я вимикаю всі канали з повідомленнями про тривоги. Стає так ясно, до якої міри ми не цінували мир.

І зорі на небі такі яскраві і чисельні.

Боже, яка гарна наша планета...

 

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ода помідорам.

Класна рослина. Мені нагадує казку про чарівні боби.

З малесенько зерняти виростає майже двометрова рослина з величезними плодами. Я зважувала деякі томати, важать по 350 гр. Але не це головне. Головне, що в магазині такі не купиш. 
Приємно, що знизу вже спілі томати, зверху ще з’являється нова зав’язь і так буде аж до глибокої осені. 
Я вже давала собі слово, що томатів більше не буде, але минулого року я шкодувала, що не має ніякої городини. Думаю про невелику тепличку на вільній ділянці. Наразі, допитую своїх подружок про кількість часу та зусиль, які вони приділяють теплиці. Якщо достатноьо раз на тиждень заглядати, то я таки зважуся. Я лише турбуюся, чи не хворітимуть вони в теплиці. У відкритому грунті їм добре. Єдина справа - полив.

Кріп, петер-зілля, салатна зелень в мене так толком і не виросла. Полуницю відправлю в теплицю, а як бути з лохиною я поки не вирішила. Дв‘ять кущів це дуже багато. Але сенсу виселити у відкритий грунт лише частину кущів немає. Навіть один кущ доведеться поливати окремо. Можливо, мені просто набридне і я все виселю в поле.

 

 

B54EC611-4635-46AF-99C6-9985B3FB8324.jpeg

D52E6117-EC08-435A-8FCF-4C4463E6F096.jpeg

757B29E0-1E4E-4DF8-99FC-B2452C22D3B5.jpeg

48C6ED1A-12B1-4DAC-A724-6F40C87F6045.jpeg

ABDC8648-57E3-4119-8D11-66253B3AB02A.jpeg

0A4F27A8-E5E8-468D-9AE4-1445B7A24CB5.jpeg

2B9BE8F5-26CB-4E23-BEDF-AEB7C534DFCF.jpeg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Музей, у вас дуже чудові помідори. Поділюся своїм досвідом теплиці. Вона у мене маленька, розміром всього 3 х 4 метри, арочна, під плівкою, висотою 2,20. На нас трьох вистачає. Більша теплиця дає більше можливостей, особливо полікарбонатна, але все залежить від ваших потреб.

Навесні, десь після 10 квітня сію в теплицю томати, капусту, квіти на розсаду (для відкритого грунту). В березні уже висаджую вирощену на вікнах розсаду огірків, помідорів і баклажанів (на постійне вирощування в теплиці). Можу посіяти редиску. Десь до 22 травня уже маю свої свіжі гурочки. 

В теплиці помідори ростуть набагато краще, ніж у відкритому грунті. Не хворіють. Високорослі помідори виглядають як дерева, з гуртків (якщо їх не стригти) можуть бути справжні джунглі. На відміну від відкритого грунту нічим тепличне не обробляю, нема потреби. Якщо бачу что щось мене не влаштовує і я підозрюю хворобу, то достатньо біопрепаратів. 

Базилік, редиска, зелена цибуля, петрушка в теплиці просто шикарні. Сочні, великі листя. А от укроп тоненький, не дуже гарний. Полуниці в моїй теплиці теж не сподобалося, як і ранній капусті. А от пекінська капуста і дайкон були гарні.

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось моя теплиця в різні пори року. Взимку плівку не знімаємо.

IMG_20210114_112758.jpg

IMG_20210212_153324.jpg

IMG_20220503_165801.jpg

IMG_20220503_165758.jpg

IMG_20220606_160443.jpg

IMG_20220606_160455.jpg

IMG_20220625_133559.jpg

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо і справді зацікавитеся тепличною справою, завжди буду рада поділитися всім що знаю, і не тільки на просторах форму 😉IMG_20220726_083131.thumb.jpg.779b792906a05773021939dd20f8c7ef.jpg

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пы.Сы.

Прошу вибачення за краєвиди навколо теплиці...бо сусіди літні люди, нема сил на наведення порядку😞

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

Пы.Сы.

Прошу вибачення за краєвиди навколо теплиці...бо сусіди літні люди, нема сил на наведення порядку😞

 

 

Класнюче!!!

Наташа, приблизно, скільки часу витрачається на догляд?

Я та моє сімейство дуууже любимо цукіні, шпінат, порей, помідори та базілік...і листові салати. В Україні з листовими салатами повний швах. Їх фактично немає. На Закарпатті, те що я перелічила взагалі не користується попитом. Тому, асортимет вбогий.

Але мій досвід з томатами мене напружує. Щоденний полив це знущання.

Тому, або тепличка (якщо можна заходити туди раз на тиждень) або нічого. Тобто, за врожаєм то я зайду і кілька раз на день, але так щоб не поливати.

Наташа, в крайніх рядах перчики?

Змінено користувачем Музей
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шпінат, всі салати, помідори, огірки, баклажани в теплиці будуть дуже гарні. Порей і цукіні не знаю, садила їх лише у відкритому грунті.

У вас тепліше ніж у нас, тому матимете сезон зелені і овочів ще довше, особливо в полікарбонаті.

Скільки часу? Зараз зовсім не скільки. Раз на місяць можу посмикати траву, що пробилася з-під мульчі, полив за потреби. Жарко - частіше, холодно - рідше. Треба підгодувати, роблю це разом з поливом. Поливаю одразу із шланга.

А от весною роботи набагато більше. Оскільки починаю роботи в квітні, то ночі у нас ще можуть бути і мінусові. Треба слідкувати щоб не підмерзло нічого (додатково на ніч вкриваю агроволокном). Ну і поки рослини приживуться, почнуть рости, то таки треба і підрихлити земельку і підживити. Але робити це раз на тиждень реально. А якщо погода тепла, або сама теплиця краще тримає тепло (полікарбонат), то не треба щовечора бігати з агроволокном.

Для зменшення кількості роботи в теплиці, треба трошки попрацювати))) Щоб не росла трава, треба мульчувати землю. Це додатково вбереже від пересихання грунту в жару. Чоловік косить газон, от мені і мульча.

Дорожки встилаю старим лінолеумом, знову ж таки щоб не росла трава і ходити було приємніше. Можна зробити ще краще. Обрамити грядки в теплиці бортами, а на дорожки покласти плитку.

Коли починається спека, натягую притіняючу сітку (на фото зелена сітка на теплиці), це теж дасть вам змогу рідше поливати і рослини не горітимуть.

Для зменшення хвороб, щоосені убираю з теплиці всі посадки (крім тих, що спеціально посаджені на весняну зелень), сію в теплиці гірчицю, чекаю поки відносин пухнастий зелений килим і переконую грунт разом з гірчицею. Це буде і підживлення грунту на наступний рік і оздоровлення.

Не можу сказати що от зовсім нічого не роблю в теплиці, але якщо б у мене запитали, чи поставила б я теплицю знову, я б відповіла "обов'язково"!

 

 

 

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, Музей сказал:

Наташа, в крайніх рядах перчики?

В крайніх рядах баклажани (ті, що на фото з кабачками). У нас їх у відкритому грунті дуже їдять колорадські жуки, тому вони в теплиці. Перці і мене ростуть просто неба)))

Забула сказати що рукола і базилік в теплиці не такі гіркі і жорсткі як на вулиці.

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Музей сказал:

Я та моє сімейство дуууже любимо цукіні, шпінат, порей, помідори та базілік...і листові салати. В Україні з листовими салатами повний швах. Їх фактично немає. На Закарпатті, те що я перелічила взагалі не користується попитом. Тому, асортимет вбогий.

Базилік, рукола, шпинат, листові салати, порей, різні духмяні трави і спеції, пекінка - насіння цього всього у нас у вільному продажу, "купуй - не хочу")))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Он як з базіліком та руколою...

Руколу я викинула, тому що вона була як дріт. Я думала, то через те, що в контейнері, а не в грунті. Базілік росте, але дійсно не такий ніжний, як має бути. Я не знала, що то через відкритий грунт. Занесу контейнери в хозблок і поставлю на підвіконня.

В 2020-му я вирощувала селеру листову. Кущ був красивий, а на смак - дрова. Можливо, це з ряду тих само причин, що і рукола та базілік жорсткі у відкритому грунті.

Дякую за інформацію.

Змінено користувачем Музей
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так розумію, щоб на весну щось садити, тепличку потрібно ставити вже тепер...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Музей сказал:

В 2020-му я вирощувала селеру листову. Кущ був красивий, а на смак - дрова. Можливо, це з ряду тих само причин, що і рукола та базілік жорсткі у відкритому грунті.

Дякую за інформацію.

Так, думаю що листова селера буде в теплиці ніжнішою, але у мене вона теж у відкритому грунті. Використовую її при квашені огірків, тому не звертаю увагу на жорсткість.

1 час назад, Музей сказал:

Я так розумію, щоб на весну щось садити, тепличку потрібно ставити вже тепер...

100%

Навесні буде складно її поставити через промерзлий грунт і прогріватися вона буде довше. Да і землю під грядочки краще підготувати з осені.

Можна осінню вже посіяти укропчик (він буде не такий товстий як на вулиці, але буде) - навесні він зійде. Можна прямо з відкритого грунту пересадити коріння петрушки, селери. Або можна петрушку теж посіяти. Можна під зиму (десь у жовтні) потикати цибульку, весною буде зелень. Можна посіяти редиску, руколу багаторічну, але думаю що якщо сіяти, то зараз. Теплиця, це дуже довгий сезон смачної травички))))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, Nic-олаевна сказал:

Прошу вибачення за краєвиди навколо теплиці...бо сусіди літні люди, нема сил на наведення порядку

Наташа, я  задивилась на вашу гарну тепличку і не помітила, що навколо, поки ви не сказали))).

А  плівка не руйнується від ультрафіолету?

Мої шановні пані, про руколу, базілік, селеру- з мого досвіду, багато залежить від сортів. Базілік сіяла полоскою з різних сортів, 5-6, тому різницю відчувала. Листова селера теж саме, сортів небагато взагалі, але вони різні. Селеру вирощувала завжди, сушвла і багато використовую взимку, літом в супи, тому, мабуть, для мене не критично, яка вона. Петрушка, так, багато залежить від сорту. Але обережно з нею, вона, як і рукола, агресивна дуже. Про руколу. Якість, знов таки, залежить від сорту. В мене  є якісь сорт з присмаком горіха, багаторічна. Ой-ой, все навколо заполонила. Листя в руколи ніжне, поки не будете давати квітнути. Квітнуть по-різному. Е, як сорняк, такий жовтий, а є приємніи колір ніжного жовтого відтінку, наче припудрений.

І дякую за фото і розмови. Від них стає тепліше на серці)

Наташа Музей, дивлюсь на твої помідори і іншу вкусну красу і посміхаюсь, бо городина може  захопити не менш, ніж декоративний сад)))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, allanek сказал:

А  плівка не руйнується від ультрафіолету?

У мене світостабілізована плівка, тобто спеціальна теплична плівка, при виробництві якої додають спеціальні компоненти, щоб плівка не руйнувалася. Виробник обіцяє 5 років гарантію. Потім звичайно треба буде міняти. На сьогодні теплиця під цією плівкою стоїть уже третій рік. Вирішили подивитися, на скільки буде вистачати плівки. Якщо виявиться що плівка то не дуже гарно, можна замінити її на полікарбонат. Єдиний мінус плівки навесні і восени типлиця швидко вистигає вночі, п/к тримав би температуру краще.

Стосовно сортів. Звичайно ж їх багато. Як і у всяких рослин. Але в теплиці всі сорти будуть ніжніші, бо їм не треба опиратися гарячому і холодному вітру, дощу, перепаду температур. Вона виходять зніжені, тепличні, мякенькі)))

А чому петрушка агресивна дуже? Перший раз чую про таке. Не помічала такої її особливості. Щоправда я не даю розсіюватися насінню і мені подобається не вирощувати її як багаторічники. Сію весною, залишаю на зиму, наступної весни їм з неї листя аж поки вона не почне викидати стрілки. Тоді я її прибираю, а на її місце уже встигає підрости інша петрушка, яку я посіяла весною

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене петрушка росте на одному місці. Сію широкою полюсом, зрізуючи кілька разів за літо і сушу. В цьому році, коли повернулись  вся площа грядки була засіяна петрушкою. Як і листову селеру, петрушку сію на одне місце вже кілька років, поступово вони розповзаються. Але так, щоб все було захоплено петрушкою, вперше.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 08.08.2022 в 21:51, Nic-олаевна сказал:

Якщо і справді зацікавитеся тепличною справою, завжди буду рада поділитися всім що знаю, і не тільки на просторах форму 😉

Все обмірковую розмову про теплицю. Дуже сподобалась ваша👏🏿 Того року , як і в Наташі Музей, були думки поставити тепличку. 

Наташа, пам'ятаю, що ви  віддаєте перевагу кущовим помідорам. Чи має то сенс в теплиці, де обмежена площа  і, мабуть, логічно вирощувати індети?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 минут назад, allanek сказал:

👏🏿Наташа, пам'ятаю, що ви  віддаєте перевагу кущовим помідорам. Чи має то сенс в теплиці, де обмежена площа  і, мабуть, логічно вирощувати індети?

Маю досвід вирощування в теплиці кущових і індентів. 

Інденти ростуть набагато вищі, пишніші і здоровіші ніж у грунті. Зав'язі у них як на картинках садових журналів, гроздями. Нажаль, не робила фото, але було дуже гарно

Кущові теж гарні, і сам кущ і урожай, але з точки зору зручності, естетики, кількості врожаю інденти кращі. Але дуже хочу в наступному році спробувати посадити хоча б декілька кущиків томату "балконне чудо". Ну, така у мене "мулька"))))

Але майте на увазі, що в такій маленькій теплиці як у мене (3 х 4 метри) можна помістити 4 - 6 рослин огірка і максимум 15 помідорів (індентів). Або, як я це роблю останні 2 роки: 4 огірка, 6 помідорів (кущових) і 20 баклажанів. Базилік або інші салати будуть мати місце десь між іншими рослинами. Тому, зважаючи на свої потреби, треба розраховувати розмір теплиці. Мені велика не потрібна, бо всі культури що в теплиці продубльовано в грунті. Теплиця - це для ранньої продукції, щоб дочекатися основного урожаю з грунту

  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 минуту назад, allanek сказал:

👏🏿Наташа, пам'ятаю, що ви  віддаєте перевагу кущовим помідорам. Чи має то сенс в теплиці, де обмежена площа  і, мабуть, логічно вирощувати індети?

Маю досвід вирощування в теплиці кущових і індентів. 

Інденти ростуть набагато вищі, пишніші і здоровіші ніж у грунті. Зав'язі у них як на картинках садових журналів, гроздями. Нажаль, не робила фото, але було дуже гарно

Кущові теж гарні, і сам кущ і урожай, але з точки зору зручності, естетики, кількості врожаю інденти кращі. Але дуже хочу в наступному році спробувати посадити хоча б декілька кущиків томату "балконне чудо". Ну, така у мене "мулька"))))

Але майте на увазі, що в такій маленькій теплиці як у мене (3 х 4 метри) можна помістити 4 - 6 рослин огірка і максимум 15 помідорів (індентів). Або, як я це роблю останні 2 роки: 4 огірка, 6 помідорів (кущових) і 20 баклажанів. Базилік або інші салати будуть мати місце десь між іншими рослинами. Тому, зважаючи на свої потреби, треба розраховувати розмір теплиці. Мені велика не потрібна, бо всі культури що в теплиці продубльовано в грунті. Теплиця - це для ранньої продукції, щоб дочекатися основного урожаю з грунту.

І ще додам. Апетит приходить під час їжі. Іноді мені хочеться щоб теплиця була більшою і щоб не треба було щовесни шукати компроміс. Оскільки нашу теплицю чоловік робив самостійно, то він мені уже пропонував її продовжити, я ще вагаюсь....

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, Nic-олаевна сказал:

в такій маленькій теплиці як у мене (3 х 4 метри) можна помістити 4 - 6 рослин огірка і максимум 15 помідорів (індентів). Або, як я це роблю останні 2 роки: 4 огірка, 6 помідорів (кущових) і 20 баклажанів.

 Не зважаючи на те, що співвідношення на боці індетів, віддаєте, таки, перевагу, кущовим. Чому? Що тут має значення для вас- смак, звичка, інше?

29 минут назад, Nic-олаевна сказал:

Але дуже хочу в наступному році спробувати посадити хоча б декілька кущиків томату "балконне чудо".

Про Балконе чудо не пам'ятаю, а Балконі Ред і Балконі Єлоу кожного року вирощувала в горщиках. Крім того, що вони смачні, вони ще і декоративні; маленькі кущики з картопляним листям і смачними гарними намистинами червоного та жовтого кольору Тому замість умовних петуній саджала перчіки та помидори, десь і фото показувала.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, allanek сказал:

 Не зважаючи на те, що співвідношення на боці індетів, віддаєте, таки, перевагу, кущовим. Чому? Що тут має значення для вас- смак, звичка, інше?

У мене свої фактори вибору.

По-перше ми північ, у нас серпень уже може бути дощовим і з ночами +10 і туманами (не завжди, але буває). Тому мені важливо, щоб я встигла зібрати певний урожай до фітофтори. Інденти, за моїми спостереженнями, навіть умовно ранні, всеодно дозрівають набагато пізніше ніж кущові. Наразі я збираю з кущових сортів по 1,5 - 2,5 відер томатів на день (з грунту), а інденти ще всі стоять зелені. Отже, якщо мова про інденти в нашому кліматі, то ранньої продукції я не зможу отримати.

По-друге, інденти потребують уваги: пасинкування, підвязування, прищипкки верхівки для швидшого дозрівання. Я на це не маю ні часу не бажання. Кущові взагалі не стрижу, не підвязую, якщо їх нагнуло від плодів до землі, то так вони і лежать (в огороді), в теплиці підвязую, щоб не заважали ходити.

У моїх умовах тепличні інденти і грунтові кущові зріють одночасно і виходить що сенс теплиці втрачається.

А ще слушне зауваження щодо звички. Чомусь у серпні мені всі ці огірочки-помідорчики набридають настільки, що мені хочеться вирвати все, щоб очі мої не бачили. Навіть в теплиці я уже поступово прибираю огірки і помідори, залишаю лише всяку смачну зелену травичку або сію дайкон, редиску, пекінку і десь у жовтні отримую урожай ще і цих культур

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...