Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Отчет о моей... ЖИЗНИ! :)

mastervovik

Рекомендовані повідомлення

20 часов назад, Dr.Yura сказал:

маю 2 озонатори з аліекспрес

www.aliexpress.com/item/32661808856.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.193.21ef1802I4ldYg

Клас! З якою потужністю? За відчутями , цифри у Китайчан відповідають дійсності? Наш виробник пише, що на кожні 10г озону потрібно 200Вт потужності. Як що це взяти за взірець, то брешуть всі, й продавці в Україні. Томущо генераторі на ринку як правило до 100Вт.

З алі сподобалось, що можна набрати любу потужність, запчасті є!
Вирішив купити самий потужний що знайшов, на 200Вт, це він порвинен видавать чесних 10 грамм озону за годину, для моєї оселі повинно вистачитьи. Головне превірити ефект, а там докуплю пластин якшо шо) я думаю вони там такіж як на алі.

  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, Dr.Yura сказал:

і маю сірчана шашка

озонатор використував для усунення запаху горілого в салоні авто, також для усунення запаху в селі в будинку, була здохша кішка або собака в хаті, вже муміфікована, але використовував ще біохлор.

озонатор ніби спрапвлявся з запахом.

від плісняви найкраще підійшов біохлор

сірчаною шашкою викурював ОС і шершнів, в житлових приміщеннях заборонено використовувати і неможна (небажано) якщо є металеві поверхні і сирість.

Ну вже замовив генератор, як шо не сподобаєтся, знач буду шашкой махать!))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, Dendnepr сказал:

Друг один от серной шашки в большой, промышленной теплице, схватил сильнейшее отравление, переросшее в аллергию. хоть и в противогазе был. через кожу впиталось.

Я думаю, если решусь на шашку, то уеду на пару дней) а потом еще денек проветрю.)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Enot123h сказал:

У нас плесень резко начала расти когда стирали раз в день и сушили на батареях в комнате

Сушим не на батареях но в комнате, стиралка такое впечатление шо ни когда не выключается когда свет есть))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, mastervovik сказал:

Сушим не на батареях но в комнате, стиралка такое впечатление шо ни когда не выключается когда свет есть))

Вот вам и ответ откуда плесень.

Теперь если одежда уже не свежая, но ещё не воняет, стирка откладывается. Уж лучше пованивать, чем спорами плесени дышать, через неделю болеть напрягло сильно. Но с сушкой только на полотенцесушителе в ванной много стирать и не получится. Постельное сушим на балконе, 3 дня, небольшие остатки влаги уже на батарее в кухне досыхают. Сейчас 1-2 раза в сутки стирать получается в зависимости от загрузки - 2 быстрых или 1 хлопок 4кг, но сушка в комнате или любом помещении без вент канала - табу

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, mastervovik сказал:

Я гадаю що проблема не в відсутністі вентиляції, чи високій вологості. А більше в ідсутності циркуляціії в певних місцях.

В Тебе вентиляція майже нульова з Твоїми показниками вологості. Спочатку зробии її, і коли в тебе зимове RH% опуститься до 30% або нижче, тоді і будеш робити висновки.

1 час назад, mastervovik сказал:

т поверхні була 6-10С!  там звісно і мокріє.

В тебе середня 50-60%/20-21с, точка роси при цьому 10С-12С, не дивно що там конденсат. Коли вологість впаде до 30% при тій самій температурі отримаєш точку роси +2С. 

1 час назад, mastervovik сказал:

А більше в ідсутності циркуляціії в певних місцях

Є три основні причини плісняви і цвілі:

  1. довготривала відносна вологість в області поверхонь понад 70% (у Тебе ж там де мокро взагалі 100%)
  2. невисока температура
  3. відсутність циркуляції повітря.  

Коли ти усуваєш першу причину, то наявність 2-ї та 3-ї не призводить до розвитку плісняви. Підвищити температуру поверхонь в Тебе можливості немає наскільки розумію, тому самий простий і дієвий варіант - організувати вентиляцію хоча би на мінімальному рівні у 30м3/год на людину. 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 6
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я могу на тиждень дати тобі датчик СО2, за ним ти прослідкуєш за достатністю вентиляції (щоб СО2 , скажімо, до 1000 було) та він побудує тобі графіки вологості, температури та СО2 , можливо, ти зрозумієш, які саме процеси в будинку найбільш негативно впливають на мікроклимат

 

 

 

  • Лайк 3
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, shneider_vova сказал:

датчик СО2, за ним ти прослідкуєш за достатністю вентиляції (щоб СО2 , скажімо, до 1000 було) та він побудує тобі графіки вологості, температури та СО2 ,

👍І перед цим його ще відкалібрувати на вулиці. @mastervovik бери девайс поки дають :). Будемо проводити лабораторну роботу, і це набагато краще ніж наші дотихчасові припущення.

  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, mastervovik сказал:

Я гадаю що проблема не в відсутністі вентиляції, чи високій вологості. А більше в ідсутності циркуляціії в певних місцях.

О, у правильному напрямку двинув.

А то понакупляєш зараз озонаторщини.

Для розуміння процесу показую.

Є приміщення підвальне, яке вирішив зробити великою камерою для сировялу. Звичайно, пліснява - ворог в цій справі. Навіть благородна біла, як би вона не цінувалась. За чорні, жовті, бурі взагалі мови не йде - чуть де проявилась, все в утіль.

Оптимальні режими в цьому процесі - температура 12° макс, вологість 75% мін.
IMG_20220201_131822.thumb.jpg.8a4517cee079c58a80f6295128b978fc.jpg

Через релюхи контролюються електробатареї та осушувач. Але ж такі допуски - це курорт для грибків.

Період вялення, за який виріб має втратити 30% свої маси - для ковбас десь 25-40 днів.

IMG_20220205_143917_779.thumb.jpg.12cd10037092cddededdbdf08b49ad86.jpg

Великі шматки м'яса чи мацики, як на фото, 50-90 днів.

IMG_20220205_143917_767.thumb.jpg.fee4b4b1dda88969d4cddf039c1e2751.jpg

 

Так от. Основна вимога, щоб грибок в таких умовах не заводився - мікроцикруляция повітря. Навіть існуючий в приміщенні об'єм повітря не повинен бути нерухомим, а хоч мінімально рухатися.

Через реле часу підключив звичайний кімнатний вентилятор, який 5 хвилин через кожну годину-дві створює циркуляцію повітря в камері і за рік не бачив появи плісняви ні на виробах, ні на стінах чи кутках.

Ніяких озонаторів, інфра- чи УФ-ламп не використовую.

Змінено користувачем POZITIFF
  • Лайк 10
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, POZITIFF сказал:

Навіть існуючий в приміщенні об'єм повітря не повинен бути нерухомим, а хоч мінімально рухатися.

Вовік не має можливості організувати рух повітря всюди де є цвіль, якщо я правильно зрозумів, бо занадто тісно. Тому його єдиний дієвий напрямок це зниження рівня вологості в приміщенні, і найпростіше це зробити організувавши постійну вентиляцію.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Dmode сказал:

Вовік не має можливості організувати рух повітря всюди де є цвіль, якщо я правильно зрозумів, бо занадто тісно. Тому його єдиний дієвий напрямок це зниження рівня вологості в приміщенні, і найпростіше це зробити організувавши постійну вентиляцію.

Так. І перед цим все ж таки прийдеться побороти вже існуючу плісняву. Бо вона так просто сама не щезне😕

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, shneider_vova сказал:

Я могу на тиждень дати тобі датчик СО2, за ним ти прослідкуєш за достатністю вентиляції (щоб СО2 , скажімо, до 1000 було) та він побудує тобі графіки вологості, температури та СО2 , можливо, ти зрозумієш, які саме процеси в будинку найбільш негативно впливають на мікроклимат

 

 

 

А шо він дорогий? На алі чи у сонофа є щось?
Як шо нужна річ то до 1000грн я б уже пожирував)
Як шо дорожче, то завези на роботу)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коли усунеться основна причина (висока вологість) то подальший розвиток цвілі зупиниться. Те що вже розвинулось варто добре обробити розчином хлору (білизною). На білих поверхнях сліди цвілі таким чином можна очистити повністю, по крайній мірі візуально не буде видно де була цвіль взагалі (бачив подібний результат після кількох годин обробки білої стіни). Якщо не буде в подальшому виникати сприятливих умов (вологість, температура, циркуляція), то про цвіль Вовік забуде як про страшний сон.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, Dmode сказал:

Вовік не має можливості організувати рух повітря всюди де є цвіль, якщо я правильно зрозумів, бо занадто тісно. Тому його єдиний дієвий напрямок це зниження рівня вологості в приміщенні, і найпростіше це зробити організувавши постійну вентиляцію.

 

9 минут назад, POZITIFF сказал:

Так. І перед цим все ж таки прийдеться побороти вже існуючу плісняву. Бо вона так просто сама не щезне😕

Ви обоє праві як завжди!

Є багато мілких осередків плісняви, куди не підлізеш, тому й так радикально хотів це все знищити озоном чи шашкою. Ну а потім вже займаться вологістю та можливо додатковим утепленням балок та іншого зовні. Я к що погода дозволить.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, mastervovik сказал:

Як шо нужна річ то до 1000грн я б уже пожирував)

Така приблизна ціна NDIR китайського сенсора. Девайс в зборі з сенсором і логгінгом буде коштувати значно дорожче. 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, Dmode сказал:

Така приблизна ціна NDIR китайського сенсора. Девайс в зборі з сенсором і логгінгом буде коштувати значно дорожче. 

На алі 700грн.
Но сам він безкорисний я так зрозумів?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, mastervovik сказал:

Но сам він безкорисний я так зрозумів?

Так з нього треба зчитувати і зберігати дані, щоб їх можна було якось проаналізувати потім. І це тільки СО2 сенсор. У @shneider_vova девайс в зборі з сенсорами температури і вологості, з записами логів.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, mastervovik сказал:

Клас! З якою потужністю? За відчутями , цифри у Китайчан відповідають дійсності? Наш виробник пише, що на кожні 10г озону потрібно 200Вт потужності. Як що це взяти за взірець, то брешуть всі, й продавці в Україні. Томущо генераторі на ринку як правило до 100Вт.

З алі сподобалось, що можна набрати любу потужність, запчасті є!
Вирішив купити самий потужний що знайшов, на 200Вт, це він порвинен видавать чесних 10 грамм озону за годину, для моєї оселі повинно вистачитьи. Головне превірити ефект, а там докуплю пластин якшо шо) я думаю вони там такіж як на алі.

озонатор саме цей що на лінку, це лінк з покупки

220V/110V 10g, пише 10грам озону, в мене такі відразу 2 шт працюють.

в приміщенні після включення через секунд 10 вже "вічувається озон", перебувати в приміщенні неможливо, починає сильно пекти горло.

спробую поміряти струм споживання на цих озонаторах.

  • Лайк 1
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знайшов канадське дослідження по реакції плісняви на обробку озоном. Висновок - озонування загалом працює як фунгіцид усуваючи або зменьшуючи к-ть плісняви. Генератор озону Viroforce1000. Кімната 34м3. Озонування проводили при рівні 35ppm озону в повітрі на протязі 20хв. T 19–21C RH 90-99%. Рівень меньше 35ppm згадується як малоефективний. Що цікаво: зазначають що висока вологість під час обробки озоном підвищує ефективність. Деякі види плісняви помирали після першої обробки, деякі після другї. Деякі просто зменьшувались, але не помирали після другої обробки.

Ось графік реакції різних видів плісняви на два єтапи обробки. Два види померли. Три види зменьшились понад 3 рази.

fungi.thumb.jpg.c446b4d8ce4c204e11a7d92ed8dc538c.jpg

p7_1[1].jpg

  • Дякую 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кілька років тому вибрав УФК лампу озон (схожа на фото) + ультрафіолет із таймером 15, 30 і здається 60 хвилин), брав не для боротьби з пліснявою, а дезінформації приміщень від ковіда (думав може допоможе, оскільки бачив такі лампи в лікарнях, але більш великі) :). Зараз використовую приблизно раз на тиждень для усунення запаху свійських тварин з озоном треба бути обережнішим :), потужність лампи до 80 Вт. 200 Вт, щось занадто багато, я лампу більше 15 хвилин в приміщенні не використовую (для усунення запаху цього цілком вистачає).

23.jpg

Змінено користувачем laritus
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, Dmode сказал:

Озонування проводили при рівні 35ppm озону в повітрі

Перевести це значення на зрозумілу мову можеш?
Як що генератор буде виробляти 10грам озону в годину, яка концентрація буде скажімо в 100кубах повітря?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, mastervovik сказал:

А шо він дорогий? На алі чи у сонофа є щось?
Як шо нужна річ то до 1000грн я б уже пожирував)
Як шо дорожче, то завези на роботу)

100 уе

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 минуту назад, mastervovik сказал:

Перевести це значення на зрозумілу мову можеш?

In Air By Volume 1 ppm O3 = 2.14 mg O3/m³,

тобто 35 ppm O3 = 75 мг O3/m3 або 0.075 г O3/m³

для 100м3 потрібно буде 7.5 г О3/м3

При цьому в дослідженні вказано що 35ppm концентрація розпадалася до 1ppm за близько 30-40хв після закінчення генерації. Тобто якщо в тебе 10г на годину, а майже така сама к-сть здатна розпастись до 1ппм за пів години, то сумнівним є те, що генератор потужністю в 10г на годину буде здатним досягти концентрації в 35ппм для 100м3. Думаю кількість таких генераторів для 100м3 має бути більшою в кілька разів. Напевно тому розмір їх девайсу висотою в 1м або вище, для кімнати в 34м3.

p7_1[1].jpg

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, laritus сказал:

Кілька років тому вибрав УФК лампу озон (схожа на фото) + ультрафіолет із таймером 15, 30 і здається 60 хвилин), брав не для боротьби з пліснявою, а дезінформації приміщень від ковіда (думав може допоможе,

І як, щей досі інформовані? :grin: (жартую)

За проблему ТС то на мій куций погляд 

1. вентиляція закутків

2. утеплення містків холоду

3. Знищення плісняви та грибка

як це зробити у рукавичці хз, хіба що принести в жертву зайві меблі чи речі.

у мене така хрінь у кутку де сейф із зброєю, конденсат випадав аж у ньому.

Прийшлося відсунути з кутка сантиметрів на 10, а під сейф підкласти проставки для вентиляції.

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Dmode сказал:

Тобто якщо в тебе 10г на годину, а майже така сама к-сть здатна розпастись до 1ппм за пів години, то сумнівним є те, що генератор потужністю в 10г на годину буде здатним досягти концентрації в 35ппм для 100м3

Для того і докопуюсь, тому що інформації детальної мало, а загальної багато).

Зрозумів що треба рахувать на півгодини чи зменшити температуру, чим нижча тім довше розпад. Десь читав що при нулі більше суток розпад).

100кубів в мене і кімнати такої нема) спробую поки що на маленьких вони до 50 кубів , а там як що сподобається, переколхозю цей що замовив на більш потужний, там ні чого воєнного немає.)

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...