Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Инвертор для солнечных батарей

Seluk

Рекомендовані повідомлення

 

1 час назад, InSAn сказал:

Це лише здається, що 8кВт - багато.

Із самого початку робились одна фаза, як "невимикаєма", на якій вісить все необхідне обладнання: це і насос для скважини, і насоси ТП, і холодильники, це і система безпеки із домашнім сервером та відеонаглядом. А це в сумі приблизно 4кВт. А тепер уявіть, що працює мікроволновка (також на цій фазі), а в цей час дружина ще в розетку увімкнула фен, а дочка - праску.

Перекидати СВЧ, фен та праску на іншу фазу? А там - духовка, індукційна плита, кавоварка, пралка, посудомийка і т.д.

Ну не знаю, грамотне розподілення навантаження по фазах і використання потужних трифазних споживачів замість однофазних вирішує проблему перевантаження по фазі. Плюс всякі некритичні споживачі можна і не через інвертор кинути. 
 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, gershpion сказал:

 

Ну не знаю, грамотне розподілення навантаження по фазах і використання потужних трифазних споживачів замість однофазних вирішує проблему перевантаження по фазі. Плюс всякі некритичні споживачі можна і не через інвертор кинути. 
 

У меня вводной автомат 3х16а электро отопление, все равномерно размазано по фазам, хватает единственно два бойлера они у меня на одной фазе и зимой разнесены по времени, с остальным проблем нет

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, gershpion сказал:

Плюс всякі некритичні споживачі можна і не через інвертор кинути.

Можна. Якщо кинути подовжувач від вводу мимо інвертора :)

В мене, наприклад, на другому поверсі - окремий щит, від якого до щита на першому поверсі йде один силовий кабель.

18 минут назад, gershpion сказал:

Ну не знаю, грамотне розподілення навантаження по фазах

Давайте порахуємо, що залишити на "основній" фазі, а що може бути відключене (в негазифікованому будинку):

1. СВЧ - коли немає світла 6-8 годин, розігріти щось... (1кВт)

2. Насос скважини 1,5кВт

3. Тепловий насос (3ф, по 1,4кВт на фазу)

4. Кавоварку чи фен/плойку можна включати по черзі 1,2кВт

5. Мультиварка (замість індукційної плити на час блекаута) - 600Вт

6. Холодильник, морозилка (3 шт) - 600Вт

7. Система життєдіяльності (охорона, відео, зв'язок, система розумного будику), всякі циркуляційні насоси  і т.п. - 1кВт

8. ТВ, комп'ютер, ноут, сервер - ще близько 800Вт

Уже майже 8кВт.

І це ще не рахував освітлення чи пристрої/інструмент, які використовую для роботи та які потребують безперебойного живлення після блекауту хоча б 20-30хв до безпечного вимикання (закінчення технологічного процесу).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, gershpion сказал:

доречі, а що буде, якщо вийде з ладу ваш основний інвертор?

Переключу на мережу або перекину фазу із другого чи третього інвертора. І запущу генератор :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@InSAn а может есть смысл поставить зубры которые показывают нагрузку по фазам и помониторить какое то время?

Что то по некоторым пунктам мне кажется вы сильно завысили потребление

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все це можна розкинути по фазах трьох і не вантажити одну, яка дає, мабуть, чималий перекос на дві інші. Як бідний компресор в ТН працює при цьому...
І, доречі, виходить з ладу один інвертор, про тепловий насос можна забути.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, gershpion сказал:

використання потужних трифазних споживачів замість однофазних

Де можна знайти 3ф чайник, фен, плойку, кавоварку, мультиварку, насос скважини, холодильники/морозилки (яких декілька і вони повинні бути на "основній" фазі), пральну машину, посудомийку, сервер і т.д.?

😎

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, mib сказал:

а может есть смысл поставить зубры

Може і є. Тим більше, що вони вже лежать і чекають встановлення 😎

6 минут назад, mib сказал:

Что то по некоторым пунктам мне кажется вы сильно завысили потребление

По яким, наприклад?

 

6 минут назад, gershpion сказал:

мабуть, чималий перекос на дві інші

Не дає. Бо власна ТП.

6 минут назад, gershpion сказал:

Все це можна розкинути по фазах трьох і не вантажити одну

Можна. І бути без гарячої їжі чи без води. Чи зі зіпсованими продуктами 🤔

Не розумію - навіщо себе практично обмежувати, якщо теоретично можна обійтися без цього обмеження?

7 минут назад, gershpion сказал:

І, доречі, виходить з ладу один інвертор, про тепловий насос можна забути.

В мене наразі інвертор лише на одній фазі. І про ТН я ще пам'ятаю 😉

Але перед вмиканням кавоварки/праски/фена дивимося, чи є мережа 🙃

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я ж веду до того, що навіщо робити "основну фазу" якщо можна взяти трифазний інвертор і все розподілити по трьом фазам. Або ж три однакові однофазні і синхронізувати, це якщо боятися, що вийде з ладу якийсь один, то два ще будуть працювати. 5кВт буде з головою достатньо. А ви хочете зхрестити різної потужності і невідомо чи воно взагалі буде працювати. При цьому у вас залишається перекос.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, InSAn сказал:

Не дає. Бо власна ТП.

Хочете сказати, що якщо вантажити одну фазу, то на інших це ніяк не позначається?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось приклад того, як воно наразі працює (акумулятор 280Аг):

Заряд вночі (синє - наявність мережі, зелене - ємність батареї):

i1.jpg.4e184d0415e381e81d4ad843527434b0.jpg

Протягом дня мережа (вірніше, ця фаза) практично не використовується, а розряджається акум + сонце:

i2.jpg.0697ebf5e75eb593514862fc290bc52e.jpg

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, InSAn сказав:

Місцеві (з України) спеціалісти сказали те ж саме. А на зарубіжному форумі - кажуть, що заведеться. Бо різні цифри - локалізація для різних країн (в Германії, наприклад, несертифіковане обладнання державою заборонено ставити навіть дома). А протокол - один і той же.

Дочекаюсь, що скаже саппорт Deye :)

Я думаю що супорт скаже що не можуть 3 однофазних зробити трьохфазну мережу. Паралельний режим вигадали для того, щоб вказати хто імітує мережу, а хто з цією мережею синхронізується. Тобто у інверторів є 2 канала зв'язку - сама мережа, де фактично параметри мережі й передаються та модбас де вже службова нетермінова інформація передається. Тобто щоб інвертор однофазний мав можливість видати іншу фазу в нього як мінімум повинен бути вхід для фази та налаштування скільки градусів додавати на виході до синусоїді.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, gershpion сказал:

можна взяти трифазний інвертор і все розподілити по трьом фазам

Шанс виходу з ладу одного більший, ніж трьох 😎

7 минут назад, gershpion сказал:

Або ж три однакові однофазні

Ну якщо не запрацює із різними - то продам "різний" та куплю такий, як інші. Але я сумніваюсь, що не запрацює.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, InSAn сказал:

По яким, наприклад?

6-8 пункты, ну и у инвертора же есть + сколько то процентов на перегруз, это покроет старт холодильника или работу микроволновки 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, k-master сказал:

Я думаю що супорт скаже що не можуть 3 однофазних зробити трьохфазну мережу.

Навіщо про це питати сапорта, якщо є документація? 😎

i3.jpg.d1058f4749e8b3f03168b0ac14fe14aa.jpg

3 минуты назад, k-master сказал:

налаштування скільки градусів додавати на виході до синусоїді

А це і є: "Фаза А", "Фаза В", "Фаза С".

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 минут назад, InSAn сказал:

8. ТВ, комп'ютер, ноут, сервер - ще близько 800Вт

10 минут назад, mib сказал:

6-8 пункты

Лише БЖ комп'ютера 400-450Вт. Додайте ТВ ще - 200-250Вт, ноут 50Вт. На сервер залишиться 150-200 Вт 🤔

Плюс периферія 😉

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, mib сказал:

инвертора же есть + сколько то процентов на перегруз, это покроет старт холодильника или работу микроволновки

Старт холодильника - так. Але не роботу. Тим більше не роботу СВЧ на протязі 5-10 хв.

PS: Холодильники - то не основне споживання. Це лише 5-8% від потужності однієї фази. І лише 2-3% від трьох фаз.

 

PPS: Проводка робилася, де "основна" фаза планувалась під час відключення аварійно живитися від 1ф генератора. І переробляти після завершення оздоблювальних робіт бажання зовсім немає. Та й дорого це обійдеться...

А як буде встановлено 3 інвертори - тоді частина обладнання перекомутується на інші фази. А поки що - одна резервна...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, InSAn сказав:

Навіщо про це питати сапорта, якщо є документація? 😎

i3.jpg.d1058f4749e8b3f03168b0ac14fe14aa.jpg

А це і є: "Фаза А", "Фаза В", "Фаза С".

 

Так це онгрід, думаю що як тільки мережа зникне так вони й припинять роботу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, k-master сказал:

Так це онгрід, думаю що як тільки мережа зникне так вони й припинять роботу

І який тоді сенс їх встановлення, якщо вони мають припинити роботу із зникненням мережі? 😃

i3b.jpg.a641fc1d0acfb7b45b5db6e844734551.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, InSAn сказал:

Лише БЖ комп'ютера 400-450Вт. Додайте ТВ ще - 200-250Вт, ноут 50Вт. На сервер залишиться 150-200 Вт 🤔

Плюс периферія 😉

 

 

Блок питания да 400-450 может и 1,2 кВт быть но если это не майнинг то с монитором это максимум 200 ват

Тв если не ламповый то около 100 мой xiaomi 65 потребляет 120 ват

Ноут 15 если батарея заряжена

Сервер тоже скорее до 100 ват

Холодильник мой двудверный 90 в работе и 600 стартовых

Перефирия у меня это онушка и вайфайка 7 ват еще юсб удлинитель 10-15 ват если все телефоны разряжены и заряжаются

У меня стоит sonof pow r2 до инвертора и после, и я всегда вижу потребление

16 минут назад, InSAn сказал:

Старт холодильника - так. Але не роботу. Тим більше не роботу СВЧ на протязі 5-10 хв.

PS: Холодильники - то не основне споживання. Це лише 5-8% від потужності однієї фази. І лише 2-3% від трьох фаз.

 

PPS: Проводка робилася, де "основна" фаза планувалась під час відключення аварійно живитися від 1ф генератора. І переробляти після завершення оздоблювальних робіт бажання зовсім немає. Та й дорого це обійдеться...

А як буде встановлено 3 інвертори - тоді частина обладнання перекомутується на інші фази. А поки що - одна резервна...

Да это понятно что сейчас переделывать уже или жалко или дорого, но мне тут повезло у меня от каждой розетки в щит идет свой провод и уже там могу вертеть все что хочу 

Сейчас оранизована как бы 4я фаза куда выделено все резервируемое, у меня это аж 200 ват :-) постоянной нагрузки и потенциально если включить весь свет в доме то 500 :-)

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По пиковым у вас вроде до 5 минут привышение на 20% соответственно микроволновка успеет нагреть за это время 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 минут назад, k-master сказал:

Так це онгрід

Секунду, це гібрид, а не он-грід. Гібрид поєднує в собі онгрід та оффгрід.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, mib сказал:

По пиковым у вас вроде до 5 минут привышение на 20% соответственно микроволновка успеет нагреть за это время 

А якщо в цей час увімкнеться ще холодильник? А хтось із сім'ї, не знаючи, що зникла мережа, увімкне ще щось?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, mib сказал:

Да это понятно что сейчас переделывать уже или жалко или дорого, но мне тут повезло у меня от каждой розетки в щит идет свой провод и уже там могу вертеть все что хочу

В мене також так. Але між щитами (а в мене їх лише в будинку чотири в різних місцях) - один силовий (плюс сигнальні та слаботочка). Відповідно перекомутувати між фазами можу, але пустити "мимо" інвертора - ні.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...