Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Инвертор для солнечных батарей

Seluk

Рекомендовані повідомлення

Страшно, но вроде контора нормальная. В общем в течении двух-трех дней буду видеть, или все нормально или поеду я в Севилью задавать неудобные вопросы. В случае успеха присоединюсь к стану Диевладельцев. Ну и будет возможность помочь форумчанам с приобретением.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, Самусев С.Э. сказав:

Страшно, но вроде контора нормальная

ви у них уточніть перед замовлення, щодо наявності, бо те що на сайті дуже часто не відповідає дійсності. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Возможно кто то из понимающих прояснит ситуацию

В характеристиках инвертора есть следующие параметры

1400 ват на заряд акб от pv

Максимальная мощность pv 1600 ват

И тут же есть следующее

Мощность мппт 60 ампер

Максимальный ток от pv 40 ампер

Максимальное напряжение 100 вольт

Рабочий диапазон 30-85

Собственно если я беру 4 панели по схеме 2s2p с характеристиками 35 вольт 17,25 ампер я вкладываюсь по всем параметрам, но мощность получается 2400 ват

Вот откуда взялось это ограничение 1600 ват? 

Ну и чем грозит :-) кроме лишних потраченых денег если он мощность будет обрезать до 1600 на нагрузку

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, mib сказав:

В характеристиках инвертора есть следующие параметры

А можете скинути скріншот або посилання на даташит англійською?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 минут назад, volomoto сказал:

А можете скинути скріншот або посилання на даташит англійською?

Модель

hf2430s60-100

Мануал прикрепил

All-in-one-solar-charger-inverter-HF2430S60-100-Instructions.pdf

Змінено користувачем mib
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прошу прощения за то, что в чужой теме. Таки инвертор и батарейки уже у меня. Первый этап пройден.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23.01.2023 в 14:45, mib сказав:

Модель

hf2430s60-100

Мануал прикрепил

Максимальна потужність МППТ — 1600 Вт, а максимальний струм — 40 А, тобто при 85 В панелей більше, ніж 19 А той трекер не візьме.

Мінімальна напруна, при якій трекер буде видавати максимальну потужність, — 1600Вт/40А = 40 В. Але на заряд піде максимум 1400 Вт, бо 200 Вт зарезервовано на внутрішнє споживання і втрати.

23.01.2023 в 14:13, mib сказав:

Собственно если я беру 4 панели по схеме 2s2p с характеристиками 35 вольт 17,25 ампер я вкладываюсь по всем параметрам, но мощность получается 2400 ват

Це максимум, якщо сонце світить перпендикурярно і освітленість 1000Вт/м2, а реально буде меншою, хоча в деякі моменти буде перевищувати 1600 Вт, тоді відбувається сонячне обрізання (solar clipping), яке само по собі мало що означає і не мало б становити ніякої небезпеки для сонячної системи, якщо зроблене в допустимих межах. Мало того, воно навіть корисне, бо можна загалом витиснути більше енергії впродовж довшого періоду часу:

image.thumb.png.18c5c87479cd36bf5ee14fad94589605.png

23.01.2023 в 14:13, mib сказав:

Вот откуда взялось это ограничение 1600 ват?

Напевно із обмежень системи охолодження.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, volomoto сказал:

Максимальна потужність МППТ — 1600 Вт, а максимальний струм — 40 А, тобто при 85 В панелей більше, ніж 19 А той трекер не візьме.

Мінімальна напруна, при якій трекер буде видавати максимальну потужність, — 1600Вт/40А = 40 В. Але на заряд піде максимум 1400 Вт, бо 200 Вт зарезервовано на внутрішнє споживання і втрати.

Посмотрел его же у easun, ну с их наклейкой там есть рекомендация для 250 ват панелей по схеме 4p2s получается 2000 ват от панелей, ну и 1600 мне все же кажется он может давать на нагрузку, а 1400 на заряд, собственное потребление у него судя по боливийскому :-) обзору 25 ват. 

9 минут назад, volomoto сказал:

Це максимум, якщо сонце світить перпендикурярно і освітленість 1000Вт/м2, а реально буде меншою, хоча в деякі моменти буде перевищувати 1600 Вт, тоді відбувається сонячне обрізання (solar clipping), яке само по собі мало що означає і не мало б становити ніякої небезпеки для сонячної системи, якщо зроблене в допустимих межах. Мало того, воно навіть корисне, бо можна загалом витиснути більше енергії впродовж довшого періоду часу:

У меня 30 градусов наклон крыши и 200 градусов ЮЗ около часа дня часто бывает номинал панелей

И вот с одной стороны да, больше времени я смогу получить эти 1400/1600 от панелей 2400, но учитывая что у меня еще есть мппт контроллер который я могу использовать для двух дополнителтных панелей, и тогда в идеальных условиях я смогу получить 1200 на инвертор и 1200 на акб через мппт контроллер, такой по сути у меня изначальный план и был

Правда есть момент с настройкой заряда, на мппт он не управляем, тоесть если будет 40 ампер от солнца и не будет нагрузки то все 40 будет пытаться упаковать в акб, но на инверторе можно поставить к примеру 20 или 10 ампер что в целом укладывается в параметры заказанной акб

Но как всегда хочется и к умным и к красивым :-)

Спасибо за ответ! Как минимум стало понятно что если сильно хочется то можно, а вот нужно ли надо эксперементиррвать, но пока наверно все соберу на 2х панелях, а потом уже буду добавлять по первой или второй схеме, а может вообще есть смысл продать мппт контроллеры и купить еще один такой же комбайн и подключить его на ту же акб 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, volomoto сказав:

Максимальна потужність МППТ — 1600 Вт,

Вся фішка не в тому.

Є моменти весною-осінню коли прийшла чорна хмара, падає дождь, прямого сонця нема, панель досить охолонули

генерація типу так

 image.png.30f9addf241d56b693384b81fb12cd6d.png

Потім через хвилину вийшло сонце і стало так, якщо це ближче до обіду то може бути 110%, відстоки то потужність від номіналу.

image.png.46b44a0830b8a8e354dcca1972f3eadb.png

 

Якщо інвертор не має куди це утилізувати, і  або його mppt повільний може бути халепа.

тут якраз маю статистику по такому дню sun.restudio.dev/history?date=08-03-2022&time=11%3A55

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, shusta сказал:

Якщо інвертор не має куди це утилізувати, і  або його mppt повільний може бути халепа

Но по току заявленому в 40 ампер проходит же, 110% тоже укладывается в 40 ампер

Надо китайцам написать когда протрезвеют :-) вдруг ответят

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, mib сказав:

Надо китайцам написать когда протрезвеют :-) вдруг ответят

напишете потім що скажуть, цікаво.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, shusta сказал:

напишете потім що скажуть, цікаво.

Ну вот мне тоже, но по другим инверторам часто в мануалах видел что они как правило оперируют ранелями 100-300 ват в рекомендациях возможно еще и с этим связано

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, mib сказав:

Ну вот мне тоже, но по другим инверторам часто в мануалах видел что они как правило оперируют ранелями 100-300 ват в рекомендациях возможно еще и с этим связано

ці мануалі древні, як і перший вольтронік з якого пішли ці копії.

 

Якщо є можливість Ви можете рознести панелі на різний азимут, буде більший охват, і менше піків.

Змінено користувачем shusta
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, shusta сказал:

ці мануалі древні, як і перший вольтронік з якого пішли ці копії.

Srne это не копия вольтроника, это ге наклейка как easun или powmr ,или renogy как раз они на srne клеят свои наклейки

У них достаточно популярные mppt контроллеры, собственно я и комбайн их решил попробовать потому что у меня два их мппт сейчас в работе

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

наскільки я читав в цьому сегменті всі пішли з вольтроніків, або тупо клони і реверсінженіринг, або по ліцензії і потім власна доробка на їх базі. Хоча srne можливо і виняток.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, shusta сказал:

наскільки я читав в цьому сегменті всі пішли з вольтроніків, або тупо клони і реверсінженіринг, або по ліцензії і потім власна доробка на їх базі. Хоча srne можливо і виняток.

 

Ну они для многих брендов делают, по сути они оем производитель и года два как начали продавать под своим именем

У нас они просто мало известны, но один интернет магазин завез партию, на олх продают они же, в целом их может привезти кто угодно от 50 штук цена 290$ это без торга, на алишке 400, у нас грубо 500 в европе и штатах кто на что горазд видел и 800

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, mib сказав:

Солар асистент недавно добавил их в список поддерживаемых

та бачив, я там і знайшов що є ще такий виробник як sumry, і він робить наші powmr)

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, shusta сказал:

та бачив, я там і знайшов що є ще такий виробник як sumry, і він робить наші powmr)

 

Powmr вообще у всех заказывает у кого можно заказать, единственно когда то читал что они урезают прошивки от оригиналов, но может дело в том что заказывают не только у оригинала но и у клонов, покрайней мере мейкскайблу вроде заказывают и там и там и внутри это совершенно разные железяки

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

9 годин тому, shusta сказав:

Якщо інвертор не має куди це утилізувати, і  або його mppt повільний може бути халепа.

тут якраз маю статистику по такому дню sun.restudio.dev/history?date=08-03-2022&time=11%3A55

 

Щось я трохи не зрозумів як інвертер повинен це утилізувати. Сонячний день, є теоретично 7 кВт, але мережі немає, власне споживання 500Вт. І ніхто нікуди ті зайві кіловати не утилізує, вони просто не виробляються.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 хвилин тому, k-master сказав:

Сонячний день

мова йшла не про сонячний день, а день коли є переходи і потужність сонячного поля змінюється за короткий час

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, shusta сказав:

мова йшла не про сонячний день, а день коли є переходи і потужність сонячного поля змінюється за короткий час

Ну гаразд, фізику процесів можна пояснити? Мережі немає, похмуро, я споживаю 500 Вт, тут виходить сонце, я продовжую споживати 500 Вт і нічого поганого не відбувається. І так весь день. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, k-master сказав:

Ну гаразд, фізику процесів можна пояснити? Мережі немає, похмуро, я споживаю 500 Вт, тут виходить сонце, я продовжую споживати 500 Вт і нічого поганого не відбувається. І так весь день. 

фізика в тому що можлива ситуація коли 500 вт в похмуру погоду це максимум що можуть видати Ваші панелі в певний момент часу, це є певна точка на вольт-амперній кривій, через короткий проміжок часу різко вийшло сонце, при цій самій напрузі вже буде інший струм, і буде не 500вт, а 1500вт, mppt трекер почне шукати нову точку щоб генерувати потрібні вам 500вт, за час пошуку нової точки енергія надлишкова 1000вт має кудись дітись, якщо 1500 ват це більше ніж потужність яку може опрацювати інвертор виникають нюанси.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...