Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Моя вентиляция с рекуперацией Chandelle C 2-200

МакДо

Рекомендовані повідомлення

37 хвилин тому, Dmode сказав:

Скрутіть всі 4 сенсори разом. Підготуйте в морозилці достатньо льоду для коктейлів. Наповніть льодом півлітрову банку, залийте лід холодною водою. Дайте трохи постояти щоб вода навколо льоду охолола. Занурюйте скрутку у воду з льодом, щоб вона опинилась по центру. Дочекайтесь стабілізації температури. Запишіть на кожному сенсорі поправочний к-т. Температура плавлення льоду 0С. Так ви отримаєте якесь наближення до відправної точки. Потім подібний експеримент проведіть для води кімнатної температури. Точну температуру води ви не будете знати, але перевірите чи показники з ростом температури не роз'їзджаються. Бо ті сенсори різні бувають...

Але як на мене, це підхід побалуватись і забути/забити. Краще одразу орієнтуватись на автоматизоване відслідковування з можливістю коригування швидкостей. Для цього треба брати інші сенсори, і одразу думати як підєднатись до мізків системи. Оскільки ви можете до неї підєднатись відповідним софтом на компі, то відповідно створити зовнішній блок моніторингу/корекції при бажанні теж можливо. 

Дякую за пораду. Спробую з льодом. Поки вони лежали, то температура трішки вирівнялася. Поки виніс на двір.

А на рахунок автоматики, я тільки за. Готовий заплатити майстру за щось близьке до А21. Тільки де його (майстра) шукати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 хвилини тому, МакДо сказав:

А21

prom.ua/ua/p1495303485-plata-upravleniya-ustanovki.html?title=Плата керування установки ВУТ ПБЕ ЕС А21 може вони і встановлять. Але плата без датчиків, а датчики досить дорогі.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, TaurosRMK сказав:

Жаль не можна відкалібрувати, або підкрутити показники

Ймовірно довжиною і перерізом кабеля можна корегувати, я колись у підвал не знайшов звичайного і купив з виносним датчиком, але покази мені не сподобались, підпаяв термістор замість кабелю напряму і стало більш схоже до еталонного (і реагує швидше)

1.jpg

Змінено користувачем normal
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Dmode сказав:

ви можете до неї підєднатись відповідним софтом на компі, то відповідно створити зовнішній блок моніторингу/корекції при бажанні теж можливо. 

хіба що перешити проц, але тоді вже простіше мабуть новий блок самому збирати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, normal сказав:

Ймовірно довжиною і перерізом кабеля можна корегувати, я колись у підвал не знайшов звичайного і купив з виносним датчиком, але покази мені не сподобались, підпаяв термістор замість кабелю напряму і стало більш схоже до еталонного (і реагує швидше)

1.jpg

Чотири години на вулиці. Лежали на бетонних сходах виходу з підвалу. На вулиці -1-2.

IMG_0025.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

От два вже показують майже однаково 😁 Треба ще якись п'ятий контрольний поставити, який правильно міряє, може ніодин з них не показує правду...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це ще може бути і реально різна температура, бо один датчик торкається сходів (краще обігрівається випромінюванням від землі), інший може лежить всередні дротів без впливу конвекції (гірше охолоджується) і т.і.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Змотав щільно один до одного кінчики і повісив у холодильнику на дверцях. Експеримент з льодом проведу, коли дружина вкладатиме малу. Бо вже й так ми всі хворіємо через вентиляцію 😂IMG_0035.thumb.jpeg.24ca5e3dbb57e61714bac10c974cf268.jpeg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще цікавинка. На вулиці +6, викид на вулицю +9,5, витяжка з хати +21,5, подача в хату +15. Що при -2 на вулиці +15 подача, що при +6 подача така ж. Це взагалі ок? Бо мені ці +15 дуже нагадують температуру у підвалі 😂

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А ще я стурбований тим, що не знаю чи вірно ккд рахую. Підкажіть, будь ласка, якою формулою користуватися? Бо перед цим, здається, я рахував не вірно.

Ще цікавить питання 2го класу ЗОШ. У формулі t витяжки - t вулиці… Якщо на вулиці -2, то у формулі мінус до мінусу буде плюс, чи як? Наприклад: t витяжки 21,5, а на вулиці -2. 21,5-(-2)=23,5? Або 21,5-(+6)=15,5? Соромно таке питати 😳

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 хвилин тому, МакДо сказав:

Що при -2 на вулиці +15 подача, що при +6 подача така ж.

Щось тут не то... Хоча по калькулятору різниця навіть не 1С, може й все нормально.

image.thumb.png.dcb98af34100ddf995133a525a2eefd2.png

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, МакДо сказав:

А ще я стурбований тим, що не знаю чи вірно ккд рахую. Підкажіть, будь ласка, якою формулою користуватися?

selector.zern-engineering.com/heat_exchanger/counterflow

image.thumb.png.caa8a058cc631796a93cd3de127667b8.png

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Повторні заміри термометром, що висів у холодильнику 😂 станом на 15:00

подача 16,8 (як у найближчих до колектора анемостатах, так і в найвіддаленіших)

витяжка 22-24

вихлоп 10

вулиця 7

чи правильно порахував ккд? 23-10/23-7 = 81,3%

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, TaurosRMK сказав:

От два вже показують майже однаково 😁 Треба ще якись п'ятий контрольний поставити, який правильно міряє, може ніодин з них не показує правду...

Мені по правді 3 потрібно, бо сенсор температури вихлопу у ПВУ є.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, МакДо сказав:

Повторні заміри термометром, що висів у холодильнику 😂 станом на 15:00

подача 16,8 (як у найближчих до колектора анемостатах, так і в найвіддаленіших)

витяжка 22-24

вихлоп 10

вулиця 7

чи правильно порахував ккд? 23-10/23-7 = 81,3%

Це на анемостатах, а в корпусі ПВУ можуть бути зовсім інші показники.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

Це на анемостатах, а в корпусі ПВУ можуть бути зовсім інші показники.

Розумію. Тому сподіваюся сьогодні просвердлю у корпусі отвори для термометрів. У корпусі його і легше фіксувати і легше потім ту дюрку закрити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, МакДо сказав:

Розумію. Тому сподіваюся сьогодні просвердлю у корпусі отвори для термометрів. У корпусі його і легше фіксувати і легше потім ту дюрку закрити.

Я за останній час багато ПВУ переглянув, у багатьох датчики все рівно на виходах у канали. Не знаю де саме ви їх хочете вставити, але думаю що різниці не буде, чи зразу після рекуператора, чи вверху біля виходів.

image.png.20595886d4a9e325a834b780a7394331.png

Змінено користувачем TaurosRMK
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Я за останній час багато ПВУ переглянув, у багатьох датчики все рівно на виходах у канали. Не знаю де саме ви їх хочете вставити, але думаю що різниці не буде, чи зразу після рекуператора, чи вверху біля виходів.

image.png.20595886d4a9e325a834b780a7394331.png

Я думав свердлити ближче до ТО. Бо зверху там вентилятори, заслінки та двигун байпасу. Трішки стрьомно в сліпу. А біля ТО все проглядається.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, МакДо сказав:

Я думав свердлити ближче до ТО. Бо зверху там вентилятори, заслінки та двигун байпасу. Трішки стрьомно в сліпу. А біля ТО все проглядається.

Як писав @Dmode, ці датчики лише для "побавитися і забути". Я б не став для них сверлити корпус, а от гнучку вставку чи навіть повітровід якось не так шкода, тим більше їх значно простіше. І що по гарантії, просверлите корпус і все, нема гарантії? Ні в якому разі не відговорюю 🤣

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Як писав @Dmode, ці датчики лише для "побавитися і забути". Я б не став для них сверлити корпус, а от гнучку вставку чи навіть повітровід якось не так шкода, тим більше їх значно простіше. І що по гарантії, просверлите корпус і все, нема гарантії? Ні в якому разі не відговорюю 🤣

Глянув ще раз на показники на тих датчиках і зрозумів, що віддам дітям на іграшки. Нехай вони йдуть попід лісом в гай (датчики)

Змінено користувачем МакДо
  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 хвилин тому, МакДо сказав:

Глянув ще раз на показники на тих датчиках і зрозумів, що віддам дітям на іграшки. Нехай вони йдуть попід лісом в гай (датчики)

Звісно, ще спробую максимально укоротити кабель, бо вони всі мають різну довжину. Можливо звідти й похибка.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, МакДо сказав:

Звісно, ще спробую максимально укоротити кабель, бо вони всі мають різну довжину. Можливо звідти й похибка.

не витрачайте час, не в проводі діло а в датчиках, вони аналогові, це нормальна для них точність. Термометри ці калібруються, але я б просто врахував похибку, так як радив Dmode.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, МакДо сказав:

чи правильно порахував ккд? 23-10/23-7 = 81,3%

Наче так мало б бути (17-7)/(23-7) = 62.5%

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, shusta сказав:

Наче так мало б бути (17-7)/(23-7) = 62.5%

Можливо. Я не зміг загуглити формулу. Тому взяв у @shneider_vova

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, yur43 сказав:

не витрачайте час, не в проводі діло а в датчиках, вони аналогові, це нормальна для них точність. Термометри ці калібруються, але я б просто врахував похибку, так як радив Dmode.

Переглянув інфу на просторах і ці датчики мають різну можливу похибку у різних діапазонах температури. Не впевнений, що можна остаточно відкалібруватися на 0 градусів 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...