Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Моя вентиляция с рекуперацией Chandelle C 2-200

МакДо

Рекомендовані повідомлення

Датчик на вихлопі ні разу не показав +4(він бреше на +1 градус). Максимум, що було то +5,6. Чи то датчик кінчений, чи то в ПВУ такий самий стоїть. 🤷🏻‍♂️

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, МакДо сказав:

Як з язика зняли. Стою вже хв 5 біля ПВУ. В захист йде через 1-2рази. Напевно як вітер подує сильний). Переживав, що за тих 33 секунд відморозки нагрівач себе перегріє. Але помітив по датчикам, що навіть при вимкненому вітряку подачі, температура на ввідному каналі швидко зростає. Напевно через те, що витяжка працює і перетягує повітря з подачі.

а які в установки є налаштування для захисту від обмерзання? і чи є в неї свої датчики температури та чи є доступ до їх показників

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 хвилин тому, shneider_vova сказав:

а які в установки є налаштування для захисту від обмерзання? і чи є в неї свої датчики температури та чи є доступ до їх показників

Єдиний захист в А14 - це зупинка приточного вітряка. Єдиний датчик на вихлопі. ПВУ конектиться до ПК через usb. Панель керування софту виглядає ось так. Можна корегувати температуру спрацювання захисту. З заводу стоїть +3 на вихлопі.

image.jpg

Змінено користувачем МакДо
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, МакДо сказав:

Панель керування світу виглядає ось так

Навіть нема чим побавитися, 4 повзунки туда-сюда потягати і на тому все 🤣 Скучно, душа радіє коли є багато налаштувань і можливостей, сьогодні хочу так, завтра так, а післязавтра ще інакше 😄

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, TaurosRMK сказав:

Навіть нема чим побавитися, 4 повзунки туда-сюда потягати і на тому все 🤣 Скучно, душа радіє коли є багато налаштувань і можливостей, сьогодні хочу так, завтра так, а післязавтра ще інакше 😄

Та пофіг на меню конфігів, коли раз налаштував і забув. Доводиться красти у дружини лептоп. Він перманентно знаходиться біля пву.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поставив спрацювання захисту на температуру вихлопу +2. Як я можу зрозуміти, що ТО замерз? Чи ну його на ніч таке робити і повернути на +3?)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 хвилини тому, МакДо сказав:

Датчик на вихлопі ні разу не показав +4(він бреше на +1 градус). Максимум, що було то +5,6. Чи то датчик кінчений, чи то в ПВУ такий самий стоїть. 🤷🏻‍♂️

Я ще тоді, коли рекомендував ці датчики взяти, писав що годяться тільки як проміжний і швидкий варіант щоб щось бачити, так як інших датчиків немає. Щось точного і адекватного очікувати не варто. Можете провірити як датчик в ПВУ працює, виставити таку температуру спрацювання яку показує цей китайський датчик (з врахуванням -1С похибки). Якщо буде спрацьовувати захист, то може датчик в ПВУ також бреше 😁

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, TaurosRMK сказав:

Я ще тоді, коли рекомендував ці датчики взяти, писав що годяться тільки як проміжний і швидкий варіант щоб щось бачити, так як інших датчиків немає. Щось точного і адекватного очікувати не варто. Можете провірити як датчик в ПВУ працює, виставити таку температуру спрацювання яку показує цей китайський датчик (з врахуванням -1С похибки). Якщо буде спрацьовувати захист, то може датчик в ПВУ також бреше 😁

Розумію, що датчик за 18грн на Алі це не ідеальне рішення. Але бентежить точність термостату у ПВУ. Щойно повернув на +3 і ПВУ одразу пішла у захист.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну воно просто дути перестане, коли замерзне. якщо є доступ до установки легкий, та можна зняти бічну стінку та вийняти рекуператор, то його розморозка - то не є проблема. але якщо установка на горищі - то ну його там діставати теплообмінник при -20 за бортом

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, shneider_vova сказав:

ну воно просто дути перестане, коли замерзне. якщо є доступ до установки легкий, та можна зняти бічну стінку та вийняти рекуператор, то його розморозка - то не є проблема. але якщо установка на горищі - то ну його там діставати теплообмінник при -20 за бортом

ПВУ в теплому контурі. Справа в тому, що вже час спатуні і я не зрозумію, що воно перестало дути(

Ще раз пересвідчився в тому, що продавцям аби продати. Потрібно було брати готове рішення з А21я

  • Лайк 1
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, МакДо сказав:

і я не зрозумію, що воно перестало дути(

ну перестане, як проснетеся від задухи - трохи привідкриєте віконце і далі спати. а зранку будете відморажувати.

я це проходив у першу зиму. воно безпечно :-) тут головне, щоб підар-си не заважали спати. а з рекуператором розберетесь

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, shneider_vova сказав:

ну перестане, як проснетеся від задухи - трохи привідкриєте віконце і далі спати. а зранку будете відморажувати.

я це проходив у першу зиму. воно безпечно :-) тут головне, щоб підар-си не заважали спати. а з рекуператором розберетесь

Погоджуюсь. Але ж не дуже розумний нагрівач буде продовжувати гріти. Чи буде приточний вітряк тягнути далі підігріте повітря при замерзлому ТО?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нагрівач, якщо фірмовий, він піде в захист при перегріві, в нього 2 термостати зашиті на +50 та +90

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А як мучають сумніви - то вимкніть все гріха подалі та зранку вже експериментуйте. А то будете погано спати :-)

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, МакДо сказав:

Погоджуюсь. Але ж не дуже розумний нагрівач буде продовжувати гріти. Чи буде приточний вітряк тягнути далі підігріте повітря при замерзлому ТО?

А чого він має замерзнути якщо ПВУ буде працювати? Навіть в моєму саморобному рекуператорі такий самий захист ))) Є датчик на вихлопі на +5С і контролер вимикає на деякий час приточний вентилятор, здається просто на 90-120 сек, або на 90-120 сек після того як Т на вихлопі підніметься вище +5С. Після цього приточка запускається і працює до наступного спрацювання. Кількість таких спрацювань виставлено на 9-10 після цього повна зупинка системи. Але в мене немає переднагріву і на ТО при вимкненому притоці поступає вуличне холодне повітря, але тим не менше витяжне повітря прогріває пластини і на виході температура за цей час росте більше ніж +5С. Але через відсутність переднагріву цей захист дуже часто спрацьовує, якщо б був переднагрів, то чому там щось має замерзнути, якщо нагрів буде працювати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Продовжимо.

Ще одним доводом логічності попередження обмерзання теплообмінника рекуператора шляхом часткового відкривання байпасу притоку я назву відсутність при цьому ефекту зворотньої тяги через димоходи печей, камінів, інших пристроїв з димоходами. Цей ефект неминуче виникає при розморожуванні вимкненням вентилятора притоку. Проявляється як обмерзання теплообмінників опалювальних пристроїв, відсутністю або поганою тягою в печах/камінах.

Вентилятори, на мою думку, повинні працювати синхронно парно, тиск в приміщенні і зовні має бути однаковий, а при використанні опалювальних пристроїв навіть компенсувати розхід повітря через димоходи. 

Ломоносов

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Про морозну ніч. Я не розумію як воно на нагрівачі працює. Нічого не корегував, та установка вийшла в норм режим по притоку: 1-3 градуси при тій же вуличній температурі, хоча увечері вмикався захист. Сама ж установка при зменшеній температурі витяжки викидає в хату тепліше повітря. Чи то вологість, чи вітер. Я не знаю.

 

Upd: блін, я вчора забув поставити вмикання захисту на заводські +3 і лишив на ніч +2. Працює 🤷🏻‍♂️

IMG_0167.jpeg

Змінено користувачем МакДо
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, МакДо сказав:

Про морозну ніч. Я не розумію як воно на нагрівачі працює. Нічого не корегував, та установка вийшла в норм режим по притоку: 1-3 градуси при тій же вуличній температурі, хоча увечері вмикався захист. Сама ж установка при зменшеній температурі витяжки викидає в хату тепліше повітря. Чи то вологість, чи вітер. Я не знаю.

 

Upd: блін, я вчора забув поставити вмикання захисту на заводські +3 і лишив на ніч +2. Працює 🤷🏻‍♂️

IMG_0167.jpeg

Зараз на вулиці -6. На тому ж режимі нагрівача подача у ПВУ від +3 до +5,7. Чи не втрачається концепція економії рекуперації на опаленні? На жаль ще не можу визначити споживану потужність за годину. Мені потрібно буде 2 рази на день лізти на горище, щоб відкоригувати температуру на нагрівачі? Тепер я розумію, чому він зветься догрівач. 🥲

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А хтось знає чи можна у нагрівач втулити термостат типу такого як на картинці? Там точність більш однозначна, температуру вимкнення можна ставити і гістерезис можна регулювати

IMG_0172.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, МакДо сказав:

А хтось знає чи можна у нагрівач втулити термостат типу такого як на картинці?

Ні, такий термостат не підходить для канального нагрівача. Потрібен термостат з PID регулятором.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, МакДо сказав:

А хтось знає чи можна у нагрівач втулити термостат типу такого як на картинці? Там точність більш однозначна, температуру вимкнення можна ставити і гістерезис можна регулювати

IMG_0172.jpeg

Це ж той самий китайський термодатчик, які в канали врізані, на яку точність там розраховувати ))

Щось типу такого наче ставлять для нагрівачів www.aliexpress.com/item/32884775297.html

Змінено користувачем TaurosRMK
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Це ж той самий китайський термодатчик, які в канали врізані, на яку точність там розраховувати ))

В мене такий копійочний термостат стоїть на ТЕНах у ТА опалення. Достатньо схожі дані з аналоговим термометром. Він керує пускачем. В мене більше питань до термосенсору в ПВУ на вихлопі. Хоч ці китайські термометри і брешуть на +- 0,1-1 градус, але не на стільки, щоб термосенсор ПВУ показує +3, а китаєць +5…

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, МакДо сказав:

Він керує пускачем.

У випадку нагрівача потрібно підтримувати певну температуру, а не вмикати його на 100% і гріти поки термодатчик не спрацює. Це вже встроєно в нагрівач, навіщо зверху ще те саме прикручувати? )) Не пам'ятаю який нагрівач і що в ньому є, але виглядає наче там те саме, термодатчик і реле яке вмикається по датчику.

Той регулятор по ссилці вище наче регулює потужність нагріву в залежності від заданих параметрів. Якщо потрібно тримати на вході в рекуператор не нижче -3С, то регулятор буде плавно змінювати потужність нагріву в залежності від вуличної температури, щоб по датчику триматися не нижче -3С. Але треба дивитися на ці регулятори, там різні модифікації є, може якись просто так само працює як реле on/off.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Це вже встроєно в нагрівач, навіщо зверху ще те саме прикручувати?

В тому то і справа. Хотілося б виставити на тому регуляторі -3 і бути впевненим в тому, що він підтримувати температуру -3 градуси, регулюючи потужність. А виглядає, ніби там on/off алгоритм.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, МакДо сказав:

А хтось знає чи можна у нагрівач втулити термостат типу такого як на картинці? Там точність більш однозначна, температуру вимкнення можна ставити і гістерезис можна регулювати

отаке норм. PID вихід 4-20mA, 0-10в, SSR, RS-485, сигнали аварії або аварійного відключення. Швидке шо капець. Промислові датчики.

IMG_20240109_222401.jpg

До речі про вбудований датчик ВУЕ270А14. Там TNC 10кОм, я підключив до нього зовнішній термостат, він рік поробив і почав показувати на вихлопі +40-55С. Вкинув другий датчик в трубу - працює. Тобто заводський датчик виявився невологостійким амном.

Але і це не спасло. Замерз минулої ночі. Думаю цей процес тривав поступово. Змінив налаштування термостату розморозки з 3-5 на 4-6С.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...