Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Моя вентиляция с рекуперацией Chandelle C 2-200

МакДо

Рекомендовані повідомлення

16 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Практично все обладнання, яке я купував і його потрібно підключати (наприклад газовий котел, думаю що і кондиціонери, ПВУ і тд сюди також входять) в гарантійці пише "гарантія діє тільки при умові монтажу кваліфікованими спеціалістами". Так що якщо змонтувати самостійно котел/ПВУ/кондиціонер, чи навіть покликати для цього знайомого який в цьому шарить, і зробити все правильно, то це автоматично може зняти гарантію, так як виробники зразу перестраховуються.

Так і є. Щось я замріявся і мав хибне уявлення. Бо підключити повітроводи, то не паяти трасу з міді і наповнювати її фреоном. Але правда життя така і хто я такий, щоб не втамувати бажання @Dmode і не витягти вітряка назовні.

@yur43 бачив у вас зняту верхню кришку. Я так розумію, що зняттям кришки там не обійдешся? ПВУ потрібно половинити?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, МакДо сказав:

@yur43 бачив у вас зняту верхню кришку. Я так розумію, що зняттям кришки там не обійдешся? ПВУ потрібно половинити?

я не розбирав своє ПВУ, механічна частина мене влаштовує. 

Розбирати мабуть з верхньої кришки, потім половинити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, МакДо сказав:

Так і є. Щось я замріявся і мав хибне уявлення. Бо підключити повітроводи, то не паяти трасу з міді і наповнювати її фреоном. Але правда життя така і хто я такий, щоб не втамувати бажання @Dmode і не витягти вітряка назовні.

@yur43 бачив у вас зняту верхню кришку. Я так розумію, що зняттям кришки там не обійдешся? ПВУ потрібно половинити?

Може для початку позвонити на гарячу лінію / в магазин, можливо скажуть що це може бути і чи можна пофіксити вдома без розбору корпусу? )) Бо потім його можна назад не зібрати, бо це фактично герметична "монолітна" конструкція, а не скручено на гвинти. Як мінімум можна зняти теплообмінник і запустити на самих мінімальних обертах і слухати з середини, можливо так буде більш зрозуміло що то може бути.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Може для початку 

я ж писав що то особливість корпусу. Якщо на нього натиснути в зоні двигуна, то він турбіною буде торкатися до другої стінки.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 години тому, yur43 сказав:

я ж писав що то особливість корпусу. Якщо на нього натиснути в зоні двигуна, то він турбіною буде торкатися до другої стінки.

Я відкручував установку та відсовував від стіни, думав може стіна не так «прилягла», чи гвинти регулювання вперлися в стіну. Але то не дало результату. У вентсі здивувалися, що за 800 годин зʼявився шум і порадили відʼєднати установку від повітроводів, послухати, якщо звук є - відправляти на гарантію. Запевнили, що гарантія працює не залежно від того, хто її встановлював.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всім привіт. Підключив нагрівач до китайської WiFi розетки з моніторингом. За 8 годин спожив 1,3кВт. Тобто 162кВт/год. Я думав там кошмар які затрати будуть на переднагів. Виявилося не так страшно. Регулятором нагрівача погрався і виставив приблизно -2. Температуру запуску захисту ПВУ встановив на +2. Працює ок. Звісно, в -15, можливо, доведеться лізти на горище і ставити регулятор нагрівача на 0 або +1. Попередній досвід показав, що при -3 на регуляторі і -15-20 за бортом, система не могла справитися і установка йшла у захист, вимикаючи приточний вентилятор при працюючому нагрівачі. Ось так от інерційність. Все ще думаю про мізки для ПВУ, в тому числі про плавне регулювання потужності нагрівача. Почекаю коли @yur43протестує свою систему і буду просити його зібрати мені щось подібне. Правда він про це ще не знає. 😁

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 хвилин тому, МакДо сказав:

За 8 годин спожив 1,3кВт. Тобто 162кВт/год.

Споживання міряється в кВт•год, а кВт/год — це взагалі прискорення споживання енергії, тобто Дж/c2.

В мене попередній нагрівач спожив 21 кВт•год за весь сезон, плюс в мене кожних 3 години на 15 відключається приточний вентилятор, щоб міг витікати конденсат, і це ще допомагає запобігати обмерзанню.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, volomoto сказав:

Споживання міряється в кВт•год, а кВт/год — це взагалі прискорення споживання енергії, тобто Дж/c2.

В мене попередній нагрівач спожив 21 кВт•год за весь сезон, плюс в мене кожних 3 години на 15 відключається приточний вентилятор, щоб міг витікати конденсат, і це ще допомагає запобігати обмерзанню.

image.png.12ffc6b48af01dd8188699405ce9c608.png

 

тут мої цифри за цей сезон, вентиляція не вимикається, +-250 м3/год

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, МакДо сказав:

За 8 годин спожив 1,3кВт. Тобто 162кВт/год

За місяць ~120 кВт годин набіжить, прм умові середньої температури яка була на сьогодні. Напевно якщо б була автоматика для попереднього нагрівача, з датчиками до і після, і підтримкою потужності, то може розхід був би меншим і робота пву стабільніша, без частих походів в захист. 

17 хвилин тому, shneider_vova сказав:

тут мої цифри за цей сезон, вентиляція не вимикається, +-250 м3/год

Емм... А я щось не зрозумів, виходить на практиці ефективність рекуперації недостатня і ще обов'язково потрібен догрів? Без постнагріву взагалі ніяк? 

Бо по розрахунках калькулятора на виході з рекуператора мало б бути приблизно +18-19С, чого достатньо для подачі в кімнати. Думав що можна обійтися без постнагріву. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Бо по розрахунках калькулятора на виході з рекуператора мало б бути приблизно +18-19С, чого достатньо для подачі в кімнати. Думав що можна обійтися без постнагріву. 

Це температура подачі:

image.png.64280697cf941ce3dc98ee5c1b12b5fe.png

 

це температура з будинку:

 

 

Тобто вдень подача вище чи приблизно рівна внутрішній температурі, що можливо звісно тільки з підігрівом.

Вночі відкривається байпас.

 

Можна і без всього цього, але за 0 на вулиці. При сильно мінусових температурах буде не вище +15 подача, що в принципі вдень некомфортно.

 

 

image.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Бо по розрахунках калькулятора на виході з рекуператора мало б бути приблизно +18-19С, чого достатньо для подачі в кімнати. Думав що можна обійтися без постнагріву. 

Та навіть 16 достатньо для подачі, головне підібрати дифузори так, щоб не дуло десь точково на людей. Я не бачу змісту гріти ТЕНом з СОР 1, якщо можна підігріти повітря в приміщенні з допомогою кондиціонера з СОР 2.5. А в спальні я взагалі хочу +18, тому підігрів всього повітря буде тільки шкодити.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

За місяць ~120 кВт годин набіжить

У випадку, якщо увесь місяць температура на вулиці буде нижча за  -2 і вдень і вночі))) З 10:00 нагрівач вимкнув, правда не автоматично, а пальцем у додатку. Додаток може реалізовувати сценарії по погоді з китайського серверу. Але вчора увечері китайці показували -1,5 у своєму додатку, айфон -3, автомобіль -3. Як я з тобою вже обговорював - це не надто надійна схема, а зовнішніх датчиків температури для цього застосунку я поки не знайшов)

 

1 година тому, volomoto сказав:

В мене попередній нагрівач спожив 21 кВт•год за весь сезон

Нагадайте, будь ласка, чи у вас по тому ж алгоритму перед нагрів працює як і в мене?

 

В планах ще докупити мін вати і накрити додатково шаром в 5см шляхи проходу подачі та зворотки. Потрібно хоча б перекрити шви зʼєднання вже існуючого шару утеплення в 5см.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 хвилини тому, volomoto сказав:

Та навіть 16 достатньо для подачі, головне підібрати дифузори так, щоб не дуло десь точково на людей.

Зараз датчик прямо за анемостатом показує 17-17.5, цього не відчувається навіть коли сидиш десь поряд, а тим більше коли рухаєшся. На подачі такі анемостати vents.ua/product/am-150-prf/ які розприділяють повітря під стелю, так що дути на людей не має. Буду пробувати без постнагріву, а там подивлюся, його можна добавити в будь який момент.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, shneider_vova сказав:

При сильно мінусових температурах буде не вище +15 подача, що в принципі вдень некомфортно.

Так а яка різниця яка вулична температура, якщо все рівно є переднагрів до потрібної? Теоретично перед рекуператором буде підтримуватися однакова температура, відповідно і на виході з нього також плюс-мінус однакова. Щоб на виході була +15С, то це десь при витяжці з будинку +16-17С і низькій вологості, але ж наче середня витяжки по графіку +21-21.5С. Або я щось не розумію, як після рекуперації може бути всього +15С 🤔

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

На подачі такі анемостати vents.ua/product/am-150-prf/ які розприділяють повітря під стелю, так що дути на людей не має.

Блін, в мене ось такі:IMG_0319.thumb.jpeg.343cfba6e1f39292c65a1403da554cff.jpeg

В кабінеті прямо відчуваю прохолодне повітря. Воно на мене прямо дує. Не сильно, але приємного мало. Може замінити?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Або я щось не розумію, як після рекуперації може бути всього +15С 🤔

Ніби в yur43 та volomoto таких провалів немає, а теплообмінники аналогічні.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Так а яка різниця яка вулична температура, якщо все рівно є переднагрів до потрібної?

це так, але глибокий мінус на вулиці повпливає на вологу в будинку, тож ефективність рекуперації впаде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, МакДо сказав:

В кабінеті прямо відчуваю прохолодне повітря. Воно на мене прямо дує. Не сильно, але приємного мало. Може замінити?

Тут потрібно пробувати відрегулювати анемостат. В залежності на скільки викручена тарілка, більше чи менше, повітря може розприділятися в сторони або вниз. Але також залежить від швидкості повітря, тобто від фактичного розходу. Якщо подавати 30 кубів і 90 кубів то швидкості будуть різні і повітря по різному буде рухатися.

Як на мене приточні анемостати мають бути саме приточними, а не як виробник хоче зробити універсальний. Наприклад в приточних форма тарілки приблизно така, або навіть така як на другому фото, тобто потік повітря практично завжди в сторони, а не вниз.

Прихований текст

image.png.8c760a916091d28ebfc7db4f1db5250b.png

image.png.4a855989a399ff210fe8ed71af5384e1.png

 

 

Змінено користувачем TaurosRMK
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, shneider_vova сказав:

це так, але глибокий мінус на вулиці повпливає на вологу в будинку, тож ефективність рекуперації впаде.

Ну не знаю, калькулятор показує що вологість витяжки хоть 30% не дуже сильно змінює ефективність, температура притоку після рекуперації не сильно впаде. Вологість витяжки 30% і 60% дає різницю притоку лише 1С. А от велика залежність температури притоку після рекуперації саме від температури витяжки до рекуперації і при середній +21-21.5С точно не мало б бути максимум +15С на притоці в морози. Цікаво як у вас виходить не більше +15С, можливо якісь інші фактори впливають на це.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Dmode сказав:

Ніби в yur43 та volomoto таких провалів немає, а теплообмінники аналогічні.

В мене ТО глибиною 500мм, а в @yur43 здається 300.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, volomoto сказав:

В мене ТО глибиною 500мм, а в @yur43 здається 300.

Але і потоки в Юри меньші наскільки розумію, тож режими для теплообмінника у вас напевно подібні.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, Dmode сказав:

Але і потоки в Юри меньші наскільки розумію, тож режими для теплообмінника у вас напевно подібні.

Можливо, але я вже загубив з чого все почалося і чому мене згадали :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, volomoto сказав:

Можливо, але я вже загубив з чого все почалося і чому мене згадали

Я побачив скрін @shneider_vova де вказано розхід на догрів повітря, запитав чому так багато, у відповідь отримав що в морози ефективність рекуперації дає на виході не більше +15С, тому і догрівається до +21С чи скільки там. Але ж навіть по калькулятору Zern щоб отримати на подачі +15С, потрібно щоб витяжка була приблизно +16-17С, а у @shneider_vova середня витяжка десь +21.5С. Не зрозуміло чому так. На тому і затихло. У вас же такий сами теплообмінник, тому і згадали ))

Це я побачив той скрін і стало цікаво чому так, бо поки тут сиджу і думаю як це все робити, про постнагрів не думав, тільки переднагрів, бо теоретично на подачі мала б бути комфортна температура. А тут скрін з нормальним таким розходом на постнагрів, я аж налякався що прийдеться ще постнагрівач ставити 😁

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене при -1 на вулиці подача без додаткового підігріву йде +15. Я вже писав, що коли помітив низький по відношенню до рекламного ККД, запитав у техпідтримки, вони сказали, що в інструкції кпд - за ідеальних умов, а в реальності то вже інше. тож я не переймаюся цим

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, shneider_vova сказав:

В мене при -1 на вулиці подача без додаткового підігріву йде +15. Я вже писав, що коли помітив низький по відношенню до рекламного ККД, запитав у техпідтримки, вони сказали, що в інструкції кпд - за ідеальних умов, а в реальності то вже інше. тож я не переймаюся цим

перевірив свої дані - при -1С вулиці 17,8С подача, кімнатна 20,3С. Датчики в мене цифрові, а в А21 аналогові, може в цьому причина.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...