Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Моя вентиляция с рекуперацией Chandelle C 2-200

МакДо

Рекомендовані повідомлення

Я кожні 3 години форсовано виключаю приточний вентилятор, щоб розрідження було на стороні витяжного і нормально витікав конденсат. Як побічний ефект це ще й зменшує ймовірність обмерзання, зокрема компенсує дуже тупий алгоритм керування нагрівачем: 5хв період ШІМ.

9C8EB29A-BF5B-4415-898E-E79EA2820587.jpeg.4ae6b4309c7dd93d1c0ac9599fee3033.jpeg

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні, під час роботи нагрівача, лічильник показував 1,4 кВт/год споживання. Тобто він працює як on/off на всю потужність 1,2кВт. Мені це не підходить. Втрачається концепція енергоефективності.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що помив теплообмінник. Він сам не розмерзся, довелось мити під краном. Група пластин в льоду, трохи дірочок було, але дуже мало.

ККД після розморожування. Спад іде через циклування термостата розморожування.

Роблю висновок, що мій будинок вийшов надто герметичним, під час вимкнення приточного вентилятора потік не зупиняється, бо повітрю взятись ніде, і процес розморожування малоефективний. Тимчасово в котельній відкрив вікно на зимове провітрювання.

 

Знімок екрана 2024-01-10 172325.png

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, yur43 сказав:

Роблю висновок, що мій будинок вийшов надто герметичним

Швидше надто мала швидкість потоку в ТОв режимі розморожування і ніякого розморожування толком не відбувається. Та й взагалі на дуже малій щвидкості конденсат погано витікає і є великі шанси, що він там замерзне навіть якщо температура вихідного повітря виглядає як ок.

Мій досвід показує, що розморозка по температурі вихлопу — це дуже ненадійний підхід і краще керуватись температурою вхідного повітря та вологістю витяжного.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 хвилину тому, yur43 сказав:

мій будинок вийшов надто герметичним

думаю, просто не працює такий спосіб захисту. мій точно не герметичний, в мене класс В, і воно не працювало.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, МакДо сказав:

Сьогодні, під час роботи нагрівача, лічильник показував 1,4 кВт/год споживання. Тобто він працює як on/off на всю потужність 1,2кВт. Мені це не підходить. Втрачається концепція енергоефективності.

не впевнений, що лічильник зможе зрозуміти оті увімкення на 1 секунду через 5 секунд.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, yur43 сказав:

Група пластин в льоду, трохи дірочок було, але дуже мало.

От про це я і казав вище.

1 година тому, yur43 сказав:

Роблю висновок, що мій будинок вийшов надто герметичним, під час вимкнення приточного вентилятора потік не зупиняється, бо повітрю взятись ніде, і процес розморожування малоефективний. Тимчасово в котельній відкрив вікно на зимове провітрювання.

Якщо між пластинами втратилась прохідність для повітря, то ніякого розмороження від витяжки вже не буде, і герметичність будинку тут не грає ролі. 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, volomoto сказав:

Та й взагалі на дуже малій щвидкості конденсат погано витікає і є великі шанси, що він там замерзне навіть якщо температура вихідного повітря виглядає як ок.

Як варіант спадає на думку, що на зиму для тих, хто користується малими об'ємами, можна заклеювати частину перерозміреного теплообмінника з кожної сторони (а 500мм глибини це перерозмірений для малих об'ємів). Таким чином швидкість в каналах між пластинами збільшиться і покращиться ефективність видалення конденсату.

Я ж пробую підрулювати витяжним вентилятором, слідкуючи за співвідношенням дельт. Коли канали заповнюються конденсатом збільшується іх опір та зменьшується в них швидкість, це впливає на співвідношення. Тоді витяжний трохи ступенево підгазовує, поки не отримається потрібне співвідношення.

Змінено користувачем Dmode
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, yur43 сказав:

Тільки що помив теплообмінник. Він сам не розмерзся, довелось мити під краном. Група пластин в льоду, трохи дірочок було, але дуже мало.

ККД після розморожування. Спад іде через циклування термостата розморожування.

Роблю висновок, що мій будинок вийшов надто герметичним, під час вимкнення приточного вентилятора потік не зупиняється, бо повітрю взятись ніде, і процес розморожування малоефективний. Тимчасово в котельній відкрив вікно на зимове провітрювання.

 

Знімок екрана 2024-01-10 172325.png

Не можу сказати, що мій будинок супер-герметичний. Недавно писав, що виставленого порогу спрацювання нагрівача було замало і ПВУ ходила в захист. І при вимкненому приточному вітряку, термометр на подачі показує поступове підвищення температури, бо нагрівач увімкнений (нагрівач далеко від ПВУ). Напевно витяжному вітряку легше втягти повітря через анемостати подачі, а ніж через щілини у контурі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 годин тому, volomoto сказав:

Що це за одиниця вимірювання?

Одиниця виміру витрачених коштів 👌

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Життя ПВУ під час "льодового" періоду.

Частина перша - ефективне розморожування, до 9-00 9-го.

Частина друга - замерзаємо, до 21-00 9-го. Термостат розморозки 3-5С.

Частина третя - змінив налаштування термостату на 4-6С, але теплообміннику це не допомогло, до 16-00 10-го.

Частина четверта, щаслива - ручна розморозка з розбиранням .

Знімок екрана 2024-01-11 112121.png

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, yur43 сказав:

Життя ПВУ під час "льодового" періоду.

Об'єм повітря, або потужність вентиляторів можна вивести до цього графіку? І температуру поканально? І вологість у витяжному?

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, Dmode сказав:

Об'єм повітря, або потужність вентиляторів можна вивести до цього графіку? І температуру поканально? І вологість у витяжному?

всього запрошеного нажаль немає

Знімок екрана 2024-01-11 124352.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, yur43 сказав:

всього запрошеного нажаль немає

А змасштабувати по вертикалі щоб можна було більш точно зрозуміти яка температура була на вулиці? Бо зараз важко зрозуміти...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10Вт потужності це якому об'єму відповідає, або якому % співвідношенню потужності ПВУ? Нагадайте модель та глибину вашого теплообмінника.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Dmode сказав:

10Вт потужності це якому об'єму відповідає, або якому % співвідношенню потужності ПВУ? Нагадайте модель та глибину вашого теплообмінника.

максимальне споживання цієї моделі 160w, це 300м.куб/годину в буквах інструкції. Інших даних немає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

Zern HC EC6 366/285 😄

Ця модель по калькулятору свариться якщо об'єм опустити нижче 100кубів. Бо швидкість в теплообміннику занадто низька.

47 хвилин тому, yur43 сказав:

максимальне споживання цієї моделі 160w, це 300м.куб/годину в буквах інструкції.

10Вт на ПВУ, це по 5Вт на вентилятор. Припускаю що це відповідає об'єму в рази меньшому ніж 100кубів.

В такому режимі штатні антизамерзайні уставки 3-5С перестають бути актуальними, бо конденсат не видаляється потоком повітря, так як на вищих швидкостях. При цьому на графіках видно що температура на вулиці була нижче -10.

Вірогідно при такій температурі, штатних уставках і низкій швидкості, конденсат встигає замерзнути до стану коли блокує нормальний рух повітря через проміжок між пластинами, раніше ніж температура на датчику вихлопу опуститься нижче 3С. І потім відключення притоку вже не допомагає.

Можна припустити що на більших об'ємах мало би працювати більш передбачувано. Хоча це теж не точно. Бо наприклад виробник Паул, зазначає що використовувати такий метод захисту від заморозки можна лише в умовах коли приточне повітря рідко опускається нижче -2С. Також згадує що у високоефективних теплообмінниках нижній поріг по вуличній температурі може бути -2С, а на низьких швидкостях Зерн якраз може видати ефективність близько або понад 90%. Тому рекомендує або грунтовий або електричний переднагрів.

 

 

 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

image.png.368455d8a578fd875eed3f2ad58cba8a.png

Дякую. А що означає /2,1 після типорозміру ТО у назві моделі? 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, МакДо сказав:

Ніби /2,1? 

Раніше така відстань була доступною в калькуляторі. Тепер її немає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...