Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Перевірка будинку перед купівлею

slavent

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня!

Планую купити будинок в межах Києва в садовому товаристві. Маю на розгляді: двоповерховий дуплекс на ленточному фундаменті на 10 сотках, поділений на два участка, розділених забором. Розглядаю одну частину дуплекса, інша частина також в продажі.

Коробка - 375 газоблок+ пінопласт, ЖБ перекриття. Вікна - WDS 6s. Електрика 10кВт розведена (можна прикупити ще), скважина 50 м, септики, газу немає, зроблено чорновий ремонт (стяжки, розводка води, світла, каналізації). Будинок будувався на продаж, то ж я розумію, що особливо не тратились. Проте, гарне місце, гарне планування, ціна - плюс мінус.

Я вперше купую будинок, купую для себе, цікавить все.

Сподіваюсь на вашу допомогу.

На що звертати увагу з того, що потім НЕ можна буде виправити? (для мене не проблема щось переробити або перебудувати але без фанатизму:)).

Які документи запросити при перегляді?

Чи є нюанси при купівлі дуплекса(спільна стіна)?

Нюанси садового товариства?

Дякую!

Змінено користувачем slavent
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Електрика 10кВт розведена (можна прикупити ще), скважина 50 м, септики, газу немає,

Яка площа будинку?

Думаю, при відсутності газу, 10 кВт для опалення, ГВС та решти не є достатньо.

Я би отримала повний перелік будинкового обладнання (котел опалення, бойлери, насоси, розмір септика і його конструкція) та сам проект, за я ким збудовано будинок. А вже потім, перевіряла відповідність до того проекту.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Яка площа будинку?

моя частина - 140 м.кв

 

Думаю, при відсутності газу, 10 кВт для опалення, ГВС та решти не є достатньо.

Згоден, 5 квт прикупив би ще. Газ також не виключаю, він поруч.

 

Я би отримала повний перелік будинкового обладнання (котел опалення, бойлери, насоси, розмір септика і його конструкція) та сам проект, за я ким збудовано будинок. А вже потім, перевіряла відповідність до того проекту.

дякую, корисно, так і зроблю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Будинок будувався на продаж

Как правило (точнее: мне другого и не попадалось) у дуплексов/таунхаусов и прочего жилья на продажу крыша - приговор. В лучшем случае, всё снять со стропилки и заново перестелить с обеспечением нормальной подкровельной гидроизоляции, подкровельной вентиляции и изъять всё утепление и заново переложить с уже правильной пароизоляцией.

Ибо всё течёт адски.

В худшем случае - и стропилка не совместима с жизнью.

 

Поэтому, сразу снимайте видео чердака или мансарды и кидайте сюда. Тут уже будет основное понятно

 

p.s.:

www.instagram.com/tv/CFUlICaFoTL - таунхаус. там мы полностью всё переутепляли сразу на нескольких домах + кровля негодная сразу

www.instagram.com/p/CIQ79X-FJey/ - крыша дуплекса одного из популярных застройщиков, на нескольких домах которого мы полностью всё переутепляли и там так же кровля требует перестилки

 

И ещё огромная масса аналогичных случаев, которые хранятся просто в телефоне

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розглядаю одну частину дуплекса, інша частина також в продажі.

Перевіряйте зразу чи рівень звукоізоляції між дуплексами є для Вас прийнятним.

Електрика 10кВт розведена (можна прикупити ще),

Перевіряйте чи продадуть Вам ще, не зі слів забудовника, а в Голови СТ якщо ЕЕ будете купляти в СТ.

стяжки

Ось приклад (страшилка) яке утеплення кладуть під стяжку в одному з дуплексів на продаж на садах в Києві.

KHJKJ.thumb.jpg.46e7150c13cb42b9c643ea142375cc25.jpg.

Нюанси садового товариства?

Садовий будинок не дає можливості в ньому зареєструватись.

Внутрішні мережі, дороги, прибирання, вивіз сміття, ремонт мереж - все це на плечах СТ, тобто з кишені його членів. Рідко які СТ є в змозі утримувати це все в нормальному стані.

 

По нюансах СТ є окремі теми на цьому форумі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как правило (точнее: мне другого и не попадалось) у дуплексов/таунхаусов и прочего жилья на продажу крыша - приговор. В лучшем случае, всё снять со стропилки и заново перестелить с обеспечением нормальной подкровельной гидроизоляции, подкровельной вентиляции и изъять всё утепление и заново переложить с уже правильной пароизоляцией.

Ибо всё течёт адски.

В худшем случае - и стропилка не совместима с жизнью.

 

Поэтому, сразу снимайте видео чердака или мансарды и кидайте сюда. Тут уже будет основное понятно

 

p.s.:

www.instagram.com/tv/CFUlICaFoTL - таунхаус. там мы полностью всё переутепляли сразу на нескольких домах + кровля негодная сразу

www.instagram.com/p/CIQ79X-FJey/ - крыша дуплекса одного из популярных застройщиков, на нескольких домах которого мы полностью всё переутепляли и там так же кровля требует перестилки

 

И ещё огромная масса аналогичных случаев, которые хранятся просто в телефоне

 

Так, згоден, дах - одна з проблемних частин. проблема в тому, що з середини будинку немає виходу на дах - стеля обшита гіпсокартоном. Матеріал даху - металочерепиця, знизу - підшито дерев"яною вагонкою.

Варто буде зняти лист гіпсокартону зсередини і зробити відео. Дякую

 

Добавлено через 10 минут

Перевіряйте зразу чи рівень звукоізоляції між дуплексами є для Вас прийнятним.

Перевірити важко, але планую робити додаткову в будь-якому випадку

 

Перевіряйте чи продадуть Вам ще, не зі слів забудовника, а в Голови СТ якщо ЕЕ будете купляти в СТ.

З головою розмова - точно. поки мене цікавлять більше на що звернути увагу саме при розмові з власником.

 

Ось приклад (страшилка) яке утеплення кладуть під стяжку в одному з дуплексів на продаж на садах в Києві.

[ATTACH]711485[/ATTACH].

жесть

 

Садовий будинок не дає можливості в ньому зареєструватись.

Внутрішні мережі, дороги, прибирання, вивіз сміття, ремонт мереж - все це на плечах СТ, тобто з кишені його членів. Рідко які СТ є в змозі утримувати це все в нормальному стані.

 

По нюансах СТ є окремі теми на цьому форумі.

 

Про реєстрацію знаю, мене це не дуже цікавить.

Ну, СТ там ніби не погане - проїзд обмежений шлагбаумом, відеокамери на в"їздах та виїздах, сміття не помітив, всі електролічильники акуратно на стовпах. Хоча, згоден, це все потрібно уточнювати.

 

А що по документам? Чи правильно я розумію, що повинні бути наступні?

1. технічний паспорт

2. скільки власників? скільки прописаних? - який документ за це відповідає?

3. кадастровий номер ділянки

4. акт на право власності на земельну ділянку

5. свідоцтво про введення будинку в експлуатацію

6. свідоцтво про право власності будинку

7. по комунікаціям: світло, вода - які документи?

Це все?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Документи на власність перевірить нотаріус під час здійснення угоди.

По комуналці мають бути договори.

І таки тех стан будівлі має бути на першому місці, зараз всі роблять фото/відео процесу будівництва, хай покаже, якщо немає - варто задуматись + предмет торгу

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Перевірити важко

Просіть когось в сусідньому дуплексі (якщо туди є доступ) імітувати різні джерела шуму біля спільної стіни (розмова, підвищений тон, тощо). І все стане зрозуміло.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, згоден, дах - одна з проблемних частин. проблема в тому, що з середини будинку немає виходу на дах - стеля обшита гіпсокартоном. Матеріал даху - металочерепиця, знизу - підшито дерев"яною вагонкою.

Варто буде зняти лист гіпсокартону зсередини і зробити відео.

 

Ну и сразу заложите в бюджет по ремонту $2-5к на доведение до ума крыши и её (или чердака) утепления.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Просіть когось в сусідньому дуплексі (якщо туди є доступ) імітувати різні джерела шуму біля спільної стіни (розмова, підвищений тон, тощо). І все стане зрозуміло.

 

Друга частина ще в продажу - пусто((

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

покупать половинку,чтобы потом переделывать?

смысл?

 

может проще построить себе Новый и целый?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В садовом товариществе?

 

По электричеству между членом и СТ в лице председателя - довольно распространенная практика.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В садовом товариществе?

Так. Постачальник не буде надавати СТ послуги без договорів, і з ними має бути можливість ознайомитись кожному члену СТ.

 

Добавлено через 6 минут

Варто буде зняти лист гіпсокартону зсередини і зробити відео.

А ГК ще не шпакльований? Бо якби під чистову і я був продавцем то не дозволив би - якщо кожен бажаючий зніматиме по листу то розтягнуть весь будинок, а перекручувати/шпаклювати після кожних оглядин не комільфо

 

Добавлено через 16 минут

Просіть когось в сусідньому дуплексі (якщо туди є доступ) імітувати різні джерела шуму біля спільної стіни (розмова, підвищений тон, тощо). І все стане зрозуміло.

Буде як в анекдоті:

- Василю, ти мене чуєш?

- Не те що чую - я тебе бачу! :lol:

 

Там в кращому випадку стіна в цеглу, а то й в півцегли - ізоляція потрібна точно = зменшення площі = предмет торгу

Якщо приміщення не заселене то достеменно визначити звукоізоляцію вкрай важко - відсутність фінішного оздоблення, шпарини в примиканнях, відлуння з усіх боків і відсутність предметів домашнього вжитку - і все впливає. Хіба що дійсно - мати на увазі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

покупать половинку,чтобы потом переделывать?

смысл?

 

может проще построить себе Новый и целый?

Це ж не половинка - це дуплекс, спільна лише стіна і будувалось це для економії місця на ділянці - комунікації спочатку були розведені на двох, а не в процесі.

Пєрєдєливать не хочу, на вигляд будинок непоганий - хочу мінімізувати додаткові непередбачені витрати і оцінити/врахувати їх на початку.

 

Побудувати новий - це звичайно краще, проте в тому місці ділянка коштує як весь будинок :)

 

Добавлено через 11 минут

А ГК ще не шпакльований? Бо якби під чистову і я був продавцем то не дозволив би - якщо кожен бажаючий зніматиме по листу то розтягнуть весь будинок, а перекручувати/шпаклювати після кожних оглядин не комільфо

 

Не шпакльований - тому і подумав, що це можливо, а під чистову я б дивився хіба що на фінальній стадії купівлі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Навіть якщо не шпакльований то це сумнівний спосіб перевірки.

Ну зняли один лист (якщо власник дозволить), і що бачимо? А бачимо пароізоляцію на площі 1 лист, а далі що? :unknown:

А далі потрібно зрізати ПІ, зняти утеплення і заглянути всередину і побачити в кращому випадку проміжок між кроквами - тобто локально знову ж на площі 1 лист, який за збігом обставин може виявитись лише в тому місці, в якому "дозволено" заглядати.

Коротше треба бути вкрай уважним, і не стільки щодо конкретного об’єкта скільки до конкретного забудовника.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так. Постачальник не буде надавати СТ послуги без договорів, і з ними має бути можливість ознайомитись кожному члену СТ.

Кто кому не будет предоставлять услугу? Кто с чем должен иметь возможность ознакомиться?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кто кому не будет предоставлять услугу?

Постачальник СТ

Кто с чем должен иметь возможность ознакомиться?

Член з договорами

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Член з договорами

И что он там увидит? Договор типовой у всех. Приложения разные. Единственное, что интересно для всех-выделенная СТ мощность. Так ее никто никогда и не скрывает...Покупателю, считаю, необходимо озаботиться достоверностью информации о выделенной ему мощности... Где это отражено у них в СТ? Вот для этого и необходимо познакомиться с Правлением... Выяснить, нет ли каких либо претензий к владельцам?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Первый вопрос, который Вы должны задать продавцу - это наличие фотографий процесса строительства от первого дня до последнего. Если фотографий нет, то и говорить дальше не о чем. Бегите оттуда.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И что он там увидит? Договор типовой у всех. Приложения разные. Единственное, что интересно для всех-выделенная СТ мощность.

Підозрюю, для початку побачить сам договір, потримає в руках і переконається що послуги справді надаються, а не закопаний балон.

 

Додаток до договору є невід’ємною його частиною, у т.ч. щодо потужностей.

А оскільки самі договори зберігаються в правлінні, і надаються для ознайомлення виключно членам, то так чи інакше доведеться познайомитись з правлінням але у присутності продавця - і відповідно вислухати всі претензії якщо такі є, і головне задати питання обом без стрілочників.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А оскільки самі договори зберігаються в правлінні, і надаються для ознайомлення виключно членам,

Не спорю. Только вот из опыта: Электроэнергия в СТ с 1997 года. Ни разу никто не изъявил желания ознакомиться с договором . Потребителей интересует узкий круг вопросов, а именно: получать услугу требуемого качества за адекватную цену. А какой кровью- никого не интересует...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А какой кровью- никого не интересует...

Завжди є можливість встати і піти - це ж не рабство...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Завжди є можливість встати і піти - це ж не рабство...

Согласен. Только желающих нет...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. По электроэнергии. Требуйте от председателя ст провести заседание правления по вопросу вашего подключения. После этого требуйте заверенную копию витягу з протоколу засідання правління в котором будет указана виделенная мощность и сроки. Иначе прийдет новый председатель и обрежет всех нечленов.

2. Кроме проблем с кровлей в домах на продажу есть и проблемы с фундаментами. Как минимум туда не кладут арматуру. Как вы это проверите? Армопояса и газоблок тоже никто не армирует. Таунхаусы и дуплексы это говнострои по определению.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...