Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Опалення 2022-2023.....

Музей

Рекомендовані повідомлення

5 минут назад, Kirill_Dnepr сказал:

У вас там да, если русские отключат транзит, будет 0 на 0.

перед прийняттям рішення я би дочекався закінчення війни. бо однією з її причин було саме питання розробки сланцевого газу на Донеччині з наступним відключенням кацапстану від постачання в Європу. якщо це буде зроблено, то сенсу відмовлятися від газу не буде. тоді дійсно питання лише пережити зиму...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, murava сказал:

В результате все равно будет газ для населения по профсоюзной цене.

Все ходит по кругу - мы входим в ажиотаж и панику, которая зацепила домовладельцев в 2015-2016. Все массово ринулись в альтернативку, похоронили там тонны денег, экономического выхлопа в этом не было.

Но никто не признается :)

Життя навчило, що не потрібно робити різких рухів в кризових ситуаціях. Вчора, задувши бак метану (на сьогодні найдешевше паливо з викопних) в автівку з заводським метановим гбо ще раз в цьому пересвідчився. До того радили переробляти на пропан. Але інерція взяла своє. 
тому зараз просто поповню запас сухих дрів. Навіть якщо прийдеться переміщуватись в інший регіон, то сума в 8-10 к абсолютно не критична на тлі пошуків тих самих дров восени. + за літо хоч трохи вилежаться.

Змінено користувачем Gonchik
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, Музей сказал:

В будинку є кондиціонери, які теж можуть використовуватися як нагрівальні прилади. Є також електричні нагрівальні прилади, що за наявності електропостачання легко нагріють спальні кімнати.

Що я точно зроблю, переобладнаю бойлер на живлення від електромережі. Залишається вирішити, чи додавати електрокотел в систему.

Маю бажання встановити трохи панельок для сонячного настрою, але мій чоловік вважає, що це економічно не вигідно, в умовах ажіотажного попиту.

 

Мабуть на даному етапі дійсно буде достатньо кондиціонерів та поки що не доцільно переробляти систему опалення на електрокотел.

Особисто я не планую робити якісь кардинальні переробки, а планую лише підстрахуватися на наступну зиму - поповнити запас дров для каміну для опалення однієї кімнати в найгіршому випадку; купити додатковий автономний інвертор для сонячних панелей, щоб навіть при відсутності електричної мережі та бензину для генератору хоча б декілька годин на добу бути з електрикою; вже купили електромобіль.

А вже потім, за підсумками зими та, сподіваюсь, після закінчення війни - будемо робити щось більш кардинальне, якщо це буде потрібно...  

Змінено користувачем vrmsumy
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Gonchik сказал:

 Навіть якщо прийдеться переміщуватись в інший регіон, то сума в 8-10 к абсолютно не критична на тлі пошуків тих самих дров восени. + за літо хоч трохи вилежаться.

100% Теж місяць тому 20 кубів колотої берези взяв. Хай сохне. Одне погано система не гравітаційна в мене, а камінами топити то морока.

Взяв ще UPS на 6КВТ*г та генератора. Але чи буде бензин, то питання.

Панелі взимку гроші на вітер, як є на панелі то на мою думку краще куб бензину запасти.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас электрокотел. Один этаж, 109 метров. В центре дома поставил камин. 24 февраля под грохот танков за забором и шум обстрела аєродрома лихорадочно при помощи болгарки и такой-то матери приклепал трубу дымохода к камину (поставщик сильно накосячил, обещал исправить но "война же"). Запустил таки и не зря - как обстрелами повредили линии, несколько суток сидели без электрики. И все просто отлично - было тепло на всех 109 метрах, по дому ходил в футболке. В гостиной, где котел - 24-25 градусов, в самой дальней комнате - 23. На улице мороз -10..-15.

Но есть нюанс - у меня внутренние стены из красного кирпича и потому работают теплоаккумулятором, как и стяжка теплого пола. Потому постоянно топить камин нет необходимости.

А так как камин не обшит - так и еду на нем грел :)

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@Музейа сколько вам газа нужно в месяц?

может как вариант есть смысл найти от котла форсунку под сжиженный газ, купить штук 6 газовых баллонов заправить их и пусть стоят?

я на днях купил газовый камин и закинул его на чердак пусть валяется :-)

еще нужно купить пару баллонов, заправить их и пусть стоят

В условиях полного отсутствия всего отопление уже будет десятым вопросом, а этого запаса хватит на то что бы спокойно подумать 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, mib сказав:

@Музейа сколько вам газа нужно в месяц?

может как вариант есть смысл найти от котла форсунку под сжиженный газ, купить штук 6 газовых баллонов заправить их и пусть стоят?

я на днях купил газовый камин и закинул его на чердак пусть валяется :-)

еще нужно купить пару баллонов, заправить их и пусть стоят

В условиях полного отсутствия всего отопление уже будет десятым вопросом, а этого запаса хватит на то что бы спокойно подумать 

За повний рік( в тому числі газовий  бойлер) споживаємо 1900-2100 газу. Наша звична температура в будинку 21-23 градуси. Будинок оптимально утеплений, внутрішні стіни повнотіла цегла, стяжка теплої підлоги.

Котел Buderus Logamax plus GB 112 газовий.

Якщо розраховувати на балони, то все рівно потрібне електричне живлення?

Змінено користувачем Музей
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Музей сказал:

За повний рік( в тому числі газовий  бойлер) споживаємо 1900-2100 газу. Наша звична температура в будинку 21-23 градуси. Будинок оптимально утеплений, внутрішні стіни повнотіла цегла, стяжка теплої підлоги.

Котел Buderus Logamax plus GB 112 газовий.

Якщо розраховувати на балони, то все рівно потрібне електричне живлення?

Да не это наверно не ваш вариант, в месяц получается около 400 кубов, а это грубо 8 баллонов 

Электричество да нужно для котла, около 100-150 ватт в час соответственно генератор ради такой мощности гонять постоянно нет смысла, нужен ИБП с запасом часов на 10 это грубо 200 а/ч и потом его подзаряжать в те моменты когда оправдано запускать генератор к примеру в то время как работает скважина стиралка, холодильник и так далее

у меня мелкий генератор инверторный, его основное назначение зарядка батарей, и что бы холодильнику дать поработать с такой нагрузкой он потребляет 300-400 грамм бензина

в мыслях поставить немножко панелек, но в плане экономии это бессмысленно и зимой практически бестолково :-) но кто то на рыбалку ходит кто то за солнышком охотится, если рассматривать как хобби и не за все деньги мира то почему нет, но проще и дешевле бочку бензина купить

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я правильно зрозумів, що всі вже порахували свій опалювальний сезон без електрики та газу від традиційних постачальників?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 минуты назад, US7IGN сказал:

я правильно зрозумів, що всі вже порахували свій опалювальний сезон без електрики та газу від традиційних постачальників?

Вообще без не получится, да и смысла упираться нет в этом направлении, так как помимо отопления есть и другие нужды, а вообще без, их не будет

Но на случай не стабильной поставки либо веерных отключений стоит подготовиться, в каком то проценте домов резервирование и в мирный час присутствовало

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, US7IGN сказав:

я правильно зрозумів, що всі вже порахували свій опалювальний сезон без електрики та газу від традиційних постачальників?

Ніт!

Ми намагаємося оптимізувати опалення в оглядом на можливі перебої з постачанням або суттєві обмеження.

Я вважаю, що перехід на АЕ є оптимальним варіантом для людства.

Найгірше вже позаду. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, US7IGN сказал:

я правильно зрозумів, що всі вже порахували свій опалювальний сезон без електрики та газу від традиційних постачальників?

У випадку постійної відсутності газу, елекрики консервуємо будинок і виїжджаємо в регіон зі сталим постачанням принаймні електрики.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 хвилин тому, Gonchik сказав:

У випадку постійної відсутності газу, елекрики консервуємо будинок і виїжджаємо в регіон зі сталим постачанням принаймні електрики.

На термальні води Ісландії.

  • Лайк 1
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

с ноября прошлого года по апрель и часть мая тратил по 1квт/ч  на отопление и столько же на всё остальное (ГВС, хавка, свет и тд)

Я о чём, если светы нет то хоть печкой хоть тушкой хоть чучелом... Ни воды ни др радостей, а если гену запустили так уже и поднагреть можно.

Для ТС... ЭК в систему - копейки! лучше врезать и забыть! ИМХО

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 минут назад, Музей сказал:

На термальні води Ісландії.

Я ж просив нікому не казати.

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, tansss сказав:

с ноября прошлого года по апрель и часть мая тратил по 1квт/ч  на отопление и столько же на всё остальное (ГВС, хавка, свет и тд)

Я о чём, если светы нет то хоть печкой хоть тушкой хоть чучелом... Ни воды ни др радостей, а если гену запустили так уже и поднагреть можно.

Для ТС... ЭК в систему - копейки! лучше врезать и забыть! ИМХО

Я чайник.

Що таке ЄК?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Музей сказал:

Я чайник.

Що таке ЄК?

Гадаю електокотел

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, Kirill_Dnepr сказал:

в господаря, куб бензину вже має стояти :)

куб бензину? У Вас є особистий досвід довготривалого збереження бензину?

Я б ще зрозумів зберігати куб дизпалива, але ж бензин?.... В мене в баку генератора зберігається бензин з середини січня, вчора намагався завести генератор - схоже потрібно бензин оновляти....

Змінено користувачем vrmsumy
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, vrmsumy сказав:

У Вас є особистий досвід довготривалого збереження бензину?

Опит - син ашибак трудних. Нехай людина розважається. 
І я б у своєму гаражі не хотів би мати куб бензину без відповідних систем безпеки, які навряд чи там з‘являться.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, vrmsumy сказал:

В мене в баку генератора зберігається бензин з середині січня, вчора намагався завести генератор - схоже потрібно бензин оновляти....

В одной из тем про войну уже докладывал... 95ый за несколько месяцев в карбе гены закукоживает фсё аж страшно! Уже давненько не пользую эту марку для бензотехники! 

Для информации - в пунктах аренды бензотехники (трамбовки, виброплиты, и тд и тп строго-настрого и на технике и в договоре указано... ТОЛЬКО 92 БЕНЗ (ни каких 95ых)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, vrmsumy сказал:

куб бензину? У Вас є особистий досвід довготривалого збереження бензину?

Я б ще зрозумів зберігати куб дизпалива, але ж бензин?.... В мене в баку генератора зберігається бензин з середини січня, вчора намагався завести генератор - схоже потрібно бензин оновляти....

Если редко пользуетесь то глушите краником, не так давно стоит скорее в карбюраторе горючее все испарилось, а кака бека осталась

Но куб да многовато, литров 200 почему нет :-) у самого 100 стоит но больше хранить не в чем

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, tansss сказал:

В одной из тем про войну уже докладывал... 95ый за несколько месяцев в карбе гены закукоживает фсё аж страшно! Уже давненько не пользую эту марку для бензотехники! 

Для информации - в пунктах аренды бензотехники (трамбовки, виброплиты, и тд и тп строго-настрого и на технике и в договоре указано... ТОЛЬКО 92 БЕНЗ (ни каких 95ых)

Де ж взяти цей самий 92-й? У нас в місті є лише 95-еко (спиртовий). Кажуть, що хтось робив аналіз - в цього 95-го октанове число десь 70-72... 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, tansss сказал:

В одной из тем про войну уже докладывал... 95ый за несколько месяцев в карбе гены закукоживает фсё аж страшно! Уже давненько не пользую эту марку для бензотехники! 

Для информации - в пунктах аренды бензотехники (трамбовки, виброплиты, и тд и тп строго-настрого и на технике и в договоре указано... ТОЛЬКО 92 БЕНЗ (ни каких 95ых)

Это вроде про двухтактную технику речь что только 92, я лью и тот и тот, но глушу всегда краником проблем нет, бензин заливаю штатно раз в полтгода бывает реже, ну по мере выработки у меня бак огромный 4 литра :-) но и расход соответствующий :-) 300-400 грамм

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, vrmsumy сказал:

Де ж взяти цей самий 92-й? У нас в місті є лише 95-еко (спиртовий). Кажуть, що хтось робив аналіз - в цього 95-го октанове число десь 70-72... 

ему наверно в ведре постоять дали перед анализом пока весь спирт не испарился :-)

спирт же как раз и добавляют для повышения температуры, одна беда не всем движкам это в радость, но если не рысачить то и так сойдет

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...