Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Гідроізоляція утепленого фундаменту підвалу

Ihor Chumak

Рекомендовані повідомлення

18 минут назад, vovoronale сказал:

Ви відкрили мені очі, і справді я помилявся. Ваші аргументи «… а тепер уявіть» побити неможливо. Використання рулонних гідроізоляцій це технологія, яка застаріла вже на четверть століття. Про консультації не переймайтеся, такого не буває і всі навколо лише дилетанти. Ви великий спец дякую.

Вы не правильно меня поняли. Прочтите еще раз. Я не писал о том, что рулоны устарели. Я писал о моем отношении к рулонной гидре после многих лет не теоретического общения. О моем. Я ее "вижу" только и исключительно как вариант кровельной гидры. Вот и все. 

Тут уточнение. Я лучший в Украине спец. Так что если что - обращайтесь. На консультациях я не зарабатываю. 

 

Змінено користувачем Propeller
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, vovoronale сказал:

Використання рулонних гідроізоляцій це технологія, яка застаріла вже на четверть століття.

А ви хочете довести протилежне?

То назвіть у Києві якісь значні площі покрівлі на відомих будівлях і скільки років експлуатації.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для мене дуже не звично оцінювати матеріали. Зазвичай міряються знанням великої кількості технологій та межами їхнього застосування. Деколи історією появи нових технологій. Але щоб мати якесь емоційне забарвлення до них, то це дуже дивно.
Мембранні дахи застосовуються на мільйонах метрів квадратних що року. Дахи з бітумних матеріалів менш популярні, але теж застосовуються. Окрім цього ще є металеві та багато інших. Схожа історія з гідроізоляцією фундаментів. І вас напевно здивує, але існують будови де невдало застосовують різні матеріали  і серед цих матеріалів є гідроізоляції і серед тих гідроізоляцій є усі їхні види. І серед причин помилок є усі учасники будівництва.

Моя мета проста. Застерегти ТС від наступної помилки. Найкращий спосіб - інженер. Випадок не складний і посередній інженер з ним справиться . Головне підійти до питання комплексно. Дорогий інженер, за звичай, дозволить заощадити гроші. Якщо когось дивує те, що люди беруть гроші за консультації, то не платіть. Сам я платних консультацій не надаю.
Казали мені, що це затратна справа помагати людям на форумі, а я не вірив. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 хвилини тому, Propeller сказав:

Вы не правильно меня поняли. Прочтите еще раз. Я не писал о том, что рулоны устарели. Я писал о моем отношении к рулонной гидре после многих лет не теоретического общения. О моем. Я ее "вижу" только и исключительно как вариант кровельной гидры. Вот и все. 

Тут уточнение. Я лучший в Украине спец. Так что если что - обращайтесь. На консультациях я не зарабатываю. 

 

Консультації, навіть безкоштовні, це відповідальна справа. Хоча не всі це розуміють.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, vovoronale сказал:

Моя мета проста. Застерегти ТС від наступної помилки. Найкращий спосіб - інженер. Випадок не складний і посередній інженер з ним справиться . Головне підійти до питання комплексно. Дорогий інженер, за звичай, дозволить заощадити гроші. Якщо когось дивує те, що люди беруть гроші за консультації, то не платіть. Сам я платних консультацій не надаю.
Казали мені, що це затратна справа помагати людям на форумі, а я не вірив. 

Как человеку, который есть рафинированный гуманитарий, отличить дорогого инженера от посредственного? 

К примеру, ваша рекомендация-вопрос прижать ПВХ мембрану кирпичной кладкой к стене - это рекомендация какого инженера? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, Propeller сказав:

К примеру, ваша рекомендация-вопрос прижать ПВХ мембрану кирпичной кладкой к стене - это рекомендация какого инженера? 

Це питання, щоб показати вашу профдеформацію. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, vovoronale сказал:

Це питання, щоб показати вашу профдеформацію. 

Ну вот.... Вы опустились до субъективных защитных оценочных суждений. Это проявление профессиональной слабости (некомпетентности). Но вы же не такой. Вы же не слабак. Целый застрахованный инженер. 

Давайте ближе к теме.

  1. Технически обоснуйте ваше предложение сделать гидроизоляцию стены ТС способом "прижать кипичной стенкой ПВХ мембрану к несущей жб стене в несъемной опалубке".
  2. Дайте технологию (последовательность выполнения работ) реализации вашего предложения.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене нема мети бути сильним чи компетентним на форумі. Мета бути корисним. Профдеформація це нормально. У всіх вона є і я не хотів вас ображати. Прочитайте що таке профдеформація. Я хотів показати можливим замовникам, що інженери теж бувають профдеформованими. Це як прийти до хірурга і 99% він скаже різати.

Щодо страховки, то у нас в країні усі інженери застраховані. Це обов'язок, тому ваші насмішки видаються ..., навіть не знаю яке слово підібрати, щоб вас не образити. Розповіддю про страховуку я лагідно натякав, що навіть інженери застраховані, не те що будівельники чи будови. Ви ймовірно з такими речима не зустрічаєтеся в практиці, тому і не знаєте і насміхаєтеся з гарантій. Професійна будова, це не про найдешевше, це про результат, про бізнес. І бізнес в першу чергу замовника.

Ще раз нагадую, ви "Властелін форуму", спіть спокійно. 😉

По темі. ТС - до інженера. Усі решта маніпуляції - бракоробство.

Змінено користувачем vovoronale
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, Ihor Chumak сказал:

Оце по нашому, радикально. Все, як я люблю. :) Спробую порахувати.

Периметр контуру (рахую верхню, праву та нижню стінки на малюнку - вони зовнішні; ліва стінка - під будинком, вважаю вона не протікає; без урахування двох внутрішніх стінок) 1920 см. Висота 2,5 м, ширина зазору 5 мм (це ще треба постаратися таке зробити!). Об'єм 240000 см куб.

Густина цієї штуки практично 1, тобто для заповнення мого об'єму треба 240 кг. Це майже 150 тис. грн. Плюс ще стінка. Ну, круто... Хоча, це і зрозуміло.

Не считал. Решил вернуться посчитать.

1. Итак 1 л = 1 дм куб.

Длина = 1920 см = 19,2 дм

Высота = 2,5 м = 25 дм.

"Толщина" = 5 мм = 0,05 дм

Объем = 19,2 х 25 х 0,05 = 24 дм куб или 24 литра. Плотность , да, около единицы. 

Толщина в 5 мм - это усредненная величина. 

Так что делим все на 10.

2. Можно было бы применить и водорективную полиуретановую пену и из 1 кг смолы получить около 35 литрав пены. И можно было бы обойтись 1 кг.

Но, вам как любителю DIY не буду советовать. В применении есть нюансы. А вы еще молодой и неопытный.

На фото ниже как эта пена герметизирует проходное в многквартирном доме (ввод отопления). На видео сам процесс.

drive.google.com/file/d/15CH8c5vUpyguAktr7iWx_zZpHQuHYwxt/view?usp=drive_link

drive.google.com/file/d/1wWJ6K7Yo5NtC8Oe79uasRGOP2FlOQUEa/view?usp=drive_link

 

 

3.jpg

11.jpg

13.jpg

19.jpg

20.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Розколупав стіни знизу. Як і очікував, бетон погано пролився внизу.

Виробники термоблоків радять заливати по 2 ряди - це 50 см висоти. Ми заливали 4 блоки - 1 м. Трамбували руками - штрикаючи палкою. Механічну трамбувалку не використовували, бо резонно боялися, що блоки розіпре.

Ну і плюс тріщина в самому низу, де стіна опирається на плиту, бо новий бетон не щально зціписвя з тим, що вже висох.

Ось це перша стінка:

Цитата

20240203_133535.thumb.jpg.5887344063776b0b071702b4137ea651.jpg

20240203_133520.thumb.jpg.9a34806dc12e2b3ade3b2cda73ec53bd.jpg

20240203_133507.thumb.jpg.8f7a7cdabad1d38b5d5e3be8da2394cc.jpg

20240203_133445.thumb.jpg.ef596f3d27fb977d27f333baced0da08.jpg

Ось це кут другої стінки.

Цитата

 

20240203_151852.thumb.jpg.9999d83b2b1bf5a2da269c2658c45ae8.jpg

20240203_151834.thumb.jpg.8ce18a4e7c492cdb8cc1b87ec1e75bd9.jpg

20240203_151822.thumb.jpg.cdb5e0ef2fa92e57172114735a9f30f3.jpg

 

 

Змінено користувачем Ihor Chumak
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І ще. Розколупав першу стіну десь на 115 від підлоги. Це - нижче за рівень землі назовні. Я думаю, що колупати вище нема сенсу, бо вище бетон вже щільний і навряд чи там є такі порожнини. Ну і з того, що я спостерігав під час однієї зливи - бачив, як зі стін текло десь на цій висоті. Не вище розколупаного.

Кут другої стіни розколупав на висоту до рівня землі. Решту стіни - нижче. Сама стіна, в принципі, нормальна. Тріщини і порожнечі внизу. Тож сподіваюся, що вище не протікає.

Чи таки здирати все? Чи можна спробувати поремонтувати тут внизу, а потім якось дочекатися наступної зливи і перевірити знову.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, Ihor Chumak сказал:

Чи таки здирати все? Чи можна спробувати поремонтувати тут внизу, а потім якось дочекатися наступної зливи і перевірити знову.

Золотые слова. 

Змінено користувачем Propeller
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

У підвалі стоїть 1-2 см води. Я думаю, якщо би були тріщини між плитою та стіною, то вода би через них не тільки поступала всередину, але і виходила би назовні, так? Проте вода стоїть. Значить тріщин внизу немає, так? Не існує же ніяких фізичних процесів, які б затримали воду всередині та не дали їй витікти?

Те, що вода затікає з тріщин вище - то зрозуміло, то я бачив на власні очі. Ну і цей шов внизу все одно проштроблю і замажу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Ihor Chumak сказал:

У підвалі стоїть 1-2 см води. Я думаю, якщо би були тріщини між плитою та стіною, то вода би через них не тільки поступала всередину, але і виходила би назовні, так? Проте вода стоїть. Значить тріщин внизу немає, так? Не існує же ніяких фізичних процесів, які б затримали воду всередині та не дали їй витікти?

Те, що вода затікає з тріщин вище - то зрозуміло, то я бачив на власні очі. Ну і цей шов внизу все одно проштроблю і замажу.

Если Ваша теория верна, то самый простой способ это проделать отверстия в плите около наружных стен по периметру. Делов то. Вода как пришла так и ушла. :)

Теория говорит что с природой не нужно бороться, нужно ей помогать. И тогда наступит гармония. 

Змінено користувачем tansss
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если это грунтовые воды, и если в полу или стене ниже уровня этих вод есть отверстие, то сработает принцип сообщающихся сосудов. Уровень воды в подвале сравняется с уровнем воды за бортом и будет меняться по мере поднятия или падения УГВ за бортом.

На фото ниже хороший пример работы грунтовых вод. 

Если это "только после дождя или таяния снега " со стены на уровне .....см от пола, то её просто надо затапонировать. Только важно найти эту дырку. Обычно это не сложно.

Грунтовые подняли пол.jpg

Змінено користувачем Propeller
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, tansss сказав:

Если Ваша теория верна, то самый простой способ это проделать отверстия в плите около наружных стен по периметру.

Та була така думка. Найперша. Зробити кілька отворів у плиті вниз. Але таки побоявся, що станеться щось отаке, як на малюнку вище.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, Ihor Chumak сказал:

Та була така думка. Найперша. Зробити кілька отворів у плиті вниз. Але таки побоявся, що станеться щось отаке, як на малюнку вище.

Так а шо там страшного? Ну попрёт вода, потом уйдёт... 

Или вы думаете что с этим можно бороться, особенно после общестрой? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 минут назад, Propeller сказал:

Какое-то странное направление приняло обсуждение. Понаблюдаю. 

Вопросик имеется... Как по вашему мнению, вот тот пол подвала что на фото Несколькими постами выше попёрло и выломало водой или есть другие причины? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, tansss сказал:

Вопросик имеется... Как по вашему мнению, вот тот пол подвала что на фото Несколькими постами выше попёрло и выломало водой или есть другие причины? 

Если честно, то я не нахожу еще вещество, которое есть в статичном грунте, может создать такое давление. Событие? Землетрясение? Но как-то слишком локально. Что-то техногенное? Проложенный под зданием магистральный трубопровод? Нет. Нельзя.  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, Propeller сказал:

Если честно, то я не нахожу еще вещество, которое есть в статичном грунте, может создать такое давление. Событие? Землетрясение? Но как-то слишком локально. Что-то техногенное? Проложенный под зданием магистральный трубопровод? Нет. Нельзя.  

Ниче не понял. Так это таки давление воды проломило плиту фундамента? Или это просто стяжка по грунту? 

Змінено користувачем tansss
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Судя по всему это таки вода. Фото с сайта компании, которая продает инъекционное оборудование. Видимо проектировщики не рассчитали возможного подъема грунтовых при массовой застройке вокруг. В водный горизонт засунули много полых коробок домов с подземными паркингами и подняли уровень. 

 

 

33.jpg

Змінено користувачем Propeller
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, tansss сказал:

Ниче не понял. Так это таки давление воды проломило плиту фундамента? 

Да. Я, просто, поискал еще возможные причины (вы же об этом спрашивали), но не нашел. 

Змінено користувачем Propeller
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...