Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Як підключити однофазний генератор до 3 фазної мережі?

viktor02

Рекомендовані повідомлення

В соседней мне не ответили, а эта тема прямо по моему вопросу. Может будет и автору полезно. 

У меня hager SF463. Сверху три фазных кабеля из городской сети и N. Генератор у меня однофазный. Как я понимаю, от генераторной розетки один провод я завожу на фазы G1, G2, G3 а вот второй провод из розетки я подключаю на GN, то есть ноль генератора. Тут на прошлой странице советовали соединить второй провод из розетки генератора с городским нулём. Так вот у hager SF463 мне второй провод из розетки генератора соединить с городским нулём? То есть  в одной клемме зажать и ноль из города и второй провод генератора? Или второй провод гены соединить просто с нулём дома? Насколько я понимаю  SF463 ноль города разорвёт в этом случае и гена не увидит городского нуля. 

Или короче говоря куда подключить второй провод из розетки генератора на SF463?

download.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • Dr.Yura змінив заголовок на Як підключити однофазний генератор 3 фазної мережі?
45 минут назад, sanyas15 сказал:

Невже це не така тема? Чи українською мовою назва не так звучить?

2 однотипні теми обєднав і змінив назву теми.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • Dr.Yura змінив заголовок на Як підключити однофазний генератор до 3 фазної мережі?
В 03.11.2022 в 22:45, engeneer сказал:

Лучший вариант - перекидной рубильник I-0-II на три полюса. Правда, найти их сейчас непросто. 
Один из полюсов генератора садится на общий ноль

Вот вопрос конкретно об этом. Означает ли это, что в перекидном рубильнике надо перемычками соединить ноли? Ноль городской, ноль генератора и ноль домовой. Или где взять "общий ноль"? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене також питання по приєднанню генератора до будинку. 

Купив інверторний kraft&dele kd134 3,5 кВт. Знайшов в інтернеті що у звичайного генератора можна заземлювати один з полюсів і він стане нулем. А ось у інверторних це категорично заборонено, можна спалити інвертор (наприклад тут) . Як мені тоді під'єднати його до будинку, якщо у мене в щітку N і PE шини з'єднані перемичкою? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, Zak сказал:

В мене також питання по приєднанню генератора до будинку. 

Купив інверторний kraft&dele kd134 3,5 кВт. Знайшов в інтернеті що у звичайного генератора можна заземлювати один з полюсів і він стане нулем. А ось у інверторних це категорично заборонено, можна спалити інвертор (наприклад тут) . Як мені тоді під'єднати його до будинку, якщо у мене в щітку N і PE шини з'єднані перемичкою? 

я подключал различные инверторники в систему с глухозаземленной нейтралью ( перед подключением ,конечно, брал официальный ответ от техподдержки, что такое подключение допустимо на данной модели)

все экземляры работают нормально.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підключили разом з сервісником. Правий провід на фазу, лівий та заземлюючий контакт на PEN. На віделці помітили верх та низ, щоб не переплутати. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, Zak сказал:

Підключили разом з сервісником. Правий провід на фазу, лівий та заземлюючий контакт на PEN. На віделці помітили верх та низ, щоб не переплутати. 

Аналогично)

Вилки в розетку только в одном положении включаю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Питання підключення однофазного генератора генератора до 3-фазного вводу в будинок виникає в багатьох, і тут написано багато, але одна схема краще багатьох слів :)

Отак зроблено в мене і я вважаю це наоптимальнішим способом стаціонарного підключення генератора:

100730639_Electricalstuff(2).thumb.png.3e7b61fc4e870042422e72abb6a1ec1c.png

 

Контур заземлення має відповідати вимогам для заземлення нейтралі (4 Ом для 400 В, якщо не помиляюсь).

В мене стоїть технічний лічильник після ПЗВ, щоб можна було відслідковувати параметри мережі (лічильник має Modbus). Без того лічильника, звичайно, можна обійтись. РЕМівського лічильника із ввідник автоматом я на схемі не показав, а також я упустив ПЗІП, бо це стандартне обладнання яке має бути в кожного.

Як хто розкидає споживачів по фазах і як відключати певне навантаження (наприклад елекрокотел), коли живлення йде від генератора, — це окрема розмова.

Замість 1-0-2 може бути ATS (АВР) і схема від того не змінюється. В мене, наприклад, стоїться саме ATS із реле затримки, щоб не було хибних спрацювань, коли в мережі на секунду з'явилась напруга. Також Є реле затримки, яке чекає на прогрів генератора. Якщо комусь цікаво, то можу намалювати схему для цього вузла.

UPD.

Для тих, хто не дружить з англійською:

СВ — circuit breaker, або ж автоматичний вимикач.

RCD — residual current device, або ж ПЗВ.

Load — навантаження.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

04.11.2022 в 21:19, normal сказав:

работает без нуля, но заземление обязательно (без него ошибка)

Забираю слова назад, работает и без заземления (я забыл втыкнуть в розетку), но при этом должна быть ещё включена нагрузка на ИБП с синусом (у меня это была зарядка ноута и телефона), котел включился на ГВС, но как только убрал нагрузку - выдал ошибку 6A. Итого: или заземление или параллельно нагрузить на ватт 80+

Змінено користувачем normal
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 02.12.2022 в 14:43, volomoto сказал:

Питання підключення однофазного генератора генератора до 3-фазного вводу в будинок виникає в багатьох, і тут написано багато, але одна схема краще багатьох слів :)

Отак зроблено в мене і я вважаю це наоптимальнішим способом стаціонарного підключення генератора:

100730639_Electricalstuff(2).thumb.png.3e7b61fc4e870042422e72abb6a1ec1c.png

 

Контур заземлення має відповідати вимогам для заземлення нейтралі (4 Ом для 400 В, якщо не помиляюсь).

В мене стоїть технічний лічильник після ПЗВ, щоб можна було відслідковувати параметри мережі (лічильник має Modbus). Без того лічильника, звичайно, можна обійтись. РЕМівського лічильника із ввідник автоматом я на схемі не показав, а також я упустив ПЗІП, бо це стандартне обладнання яке має бути в кожного.

Як хто розкидає споживачів по фазах і як відключати певне навантаження (наприклад елекрокотел), коли живлення йде від генератора, — це окрема розмова.

Замість 1-0-2 може бути ATS (АВР) і схема від того не змінюється. В мене, наприклад, стоїться саме ATS із реле затримки, щоб не було хибних спрацювань, коли в мережі на секунду з'явилась напруга. Також Є реле затримки, яке чекає на прогрів генератора. Якщо комусь цікаво, то можу намалювати схему для цього вузла.

UPD.

Для тих, хто не дружить з англійською:

СВ — circuit breaker, або ж автоматичний вимикач.

RCD — residual current device, або ж ПЗВ.

Load — навантаження.

Очень интересная схема, не в смысле подключения генератора, а в каше с N, PE, PEN. Приходит N на шину PEN синего цвета, от нее почему-то уходят нули. Земля приходит на шину PE, затем на нее подключают шину типа PEN или N ? Где ГЗЩ, где разделение проводника PEN, где вообще проводник PEN ? Я лично в этой каше ничего не понял

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, Antim сказав:

 

...а в каше с N, PE, PEN. Приходит N на шину PEN синего цвета, от нее почему-то уходят нули...

Приходе PEN, розщепляється на робочий нуль (який можна комутувати) і PE, яка вже без розривів. Від PEN нуль дан генератору і на захист. Захист відокремлює будівлю повністю (і фази і нуль). Після вузла обліку поєднання PE з N немає. Не побачив каші.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Вячеслав_В сказал:

Приходе PEN, розщепляється на робочий нуль (який можна комутувати) і PE, яка вже без розривів. Від PEN нуль дан генератору і на захист. Захист відокремлює будівлю повністю (і фази і нуль). Після вузла обліку поєднання PE з N немає. Не побачив каші.

По схеме нарисовано что приходит N(имеется ввиду что это PEN ?) на синюю шину. Если это PEN, то вначале должно быть разделение, а потом раздача .Т.е. должна быть чистая земля, но она подключается на другой шине. Вы считаете что это правильно? 

PS ничего не доказываю, просто спрашиваю

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, Antim сказав:

...ничего не доказываю, просто спрашиваю

Так, я зрозумів. Якщо що -схема не моя,  також нічого не доказую. Я так зрозумів, що зверху зліва (Grid) - то ввод, столб, мережа. Від вводу заходить PEN, одразу розділяється. PE (зелене) пішло собі, робочий нуль N - пішов собі. Розщеплення виконано до вузла обліку. Після вузла обліку PE та N більше не поєднуються. Злочину не побачив. Може я щось не туди дивлюсь? 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Вячеслав_В сказал:

зверху зліва (Grid) - то ввод, столб, мережа. Від вводу заходить PEN, одразу розділяється. 

 

Каким образом ? Где повторное заземление? Разделение должно быть на шине нулевого защитного проводника, а по схеме PEN заходит на шину нулевого рабочего проводника, т.к. от нее отходят нули и провод на шину PE, к которой подключен контур заземления 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 хвилини тому, Antim сказав:

 

..а по схеме PEN заходит на шину нулевого рабочего проводника, т.к. от нее отходят нули и провод на шину PE, к которой подключен контур заземления 

А, Ви цю "кашу" мали на увазі, нарешті зрозумів. Трохи є.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 години тому, Antim сказав:

Где повторное заземление?

Якщо ви не розбираєтесь в умовних позначеннях і не побачили повторного заземлення, то зрозуміло, що для вас на схемі "каша".

04.12.2022 в 08:56, Antim сказав:

Приходит N на шину PEN синего цвета, от нее почему-то уходят нули.

А що від неї має виходити?

Ну і на схемі чітко видно, що то не робочий нуль, бо жоден споживач до цієї шини не підлключений.

04.12.2022 в 10:50, Antim сказав:

Если это PEN, то вначале должно быть разделение, а потом раздача

Зелена перемичка між шинами PEN і PE про щось вам говорить? А окрема шина N після ПЗВ?

04.12.2022 в 08:56, Antim сказав:

Где ГЗЩ

А він повинен бути в індивідуальному будинку?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По порядку:

1. Что у нас приходит по схеме N или PEN? Написано N,  но почему-то на шину PEN;

2. На какой шине происходит разделение PEN? Если это шина синего цвета PEN,  то это должна быть шина нулевого защитного проводника и ни какие нули от нее уходить не могут. Кроме одного ,на шину нулевого рабочего проводника. И на шине  PEN тогда должен быть подключен контур заземления , а он где-то в другом месте.

Что не правильного в мной написанном?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Antim сказав:

1. Что у нас приходит по схеме N или PEN? Написано N,  но почему-то на шину PEN;

Звичайно, що приходить PEN, бо з нас за нормами індивідуальні будинки підключаються тільки по TX, де Х може бути Т або N, але це вирішується на стороні вводу, а на стороні трасформатора нейтраль завжди заземлена, значить це PEN. Це само собою розуміється, тому всі опускають PEN і говорять просто N.

Далі на стороні вводу вирішується чи це TT чи TN-C-S, але вони мають однакові компоненти: шина PE локально заземлена і шина PEN, до якої приєднується PEN провідник з мережі. У випадку ТТ це дві окремі шини та опер заземлення до 30 Ом, а у випадку TN-C-S між шинами PEN та PE є перемичка і опір контура заземлення — до 4 Ом. Відповідно для TN-C-S PEN і PE — це одне і те ж.

2 години тому, Antim сказав:

2. На какой шине происходит разделение PEN?

Ота перемичка і є розділенням, хоче технічно це з'єднання. 

2 години тому, Antim сказав:

И на шине  PEN тогда должен быть подключен контур заземления , а он где-то в другом месте.

Через ту ж перемичку контур заземлення підключений до PEN.

2 години тому, Antim сказав:

Если это шина синего цвета PEN,  то это должна быть шина нулевого защитного проводника и ни какие нули от нее уходить не могут.

Оце мені не зрозуміло: нуль має висіти в повітрі? Як тобі підключати однофазне навантаження? Якщо ж мається на увазі робочий нуль, то до шини PEN (вона ж PE), жоден споживач не підключений. Для споживачів є окрема N шина, яка хоч і з'єднана з PEN, але є нюанс — ПЗВ. І цей нюанс дуже важливий, бо якщо тепер закоротити N та PE, то спрацює ПЗВ. Ось власне це і реалізовано:

2 години тому, Antim сказав:

Кроме одного ,на шину нулевого рабочего проводника.

 

2 години тому, Antim сказав:

Что не правильного в мной написанном?

Тут швидше питання що неправильно в моїй схемі? Все, що ви описали, саме так і реалізовано на схемі, але ви це назвали кашею.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, volomoto сказал:

Звичайно, що приходить PEN

Ота перемичка і є розділенням, хоче технічно це з'єднання. 

Через ту ж перемичку контур заземлення підключений до PEN.

 

Проблема в том, что PEN делится на какой-то шине PEN, к которой через перемычку подключена шина PE, а к шине  PE подключена Земля. Согласно ПУЭ: РЕN-провідник необхідно приєднувати до затискача (шини) захисного
провідника. Я це розумiю так ,що PEN потрiбно було приєднувати на шину PE, а не PEN .

Т.е. земля должна быть на шине разделения напрямую, а не через перемычку( не дай бог отвалится) от другой шины.

По факту PEN подключен к шине N (которая названа PEN), а к ней перемычкой шина PE, что противоречит ПУЭ

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, Antim сказав:

Т.е. земля должна быть на шине разделения напрямую, а не через перемычку( не дай бог отвалится) от другой шины.

Це ваше трактування, яке нічим не підтверджене. З такою логікою земля може відвалитись від шини PEN.

Це є принципова схема, а не монтажна, бо відповідно там упускаються певні деталі, які прописані у відповідних нормативних актах. Зокрема, щоб дві шини можуть стати однією, якщо їх правильно між собою з'єднати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 28.11.2022 в 20:32, LITMANENko сказал:

Вот вопрос конкретно об этом. Означает ли это, что в перекидном рубильнике надо перемычками соединить ноли? Ноль городской, ноль генератора и ноль домовой. Или где взять "общий ноль"? 

а зачем делать общий ноль от городского света с нулем гены?

представь просто, что у тебя вообще нет городской линии электрики и ты питаешься только от гены, рубильником І-0-ІІ отрубился от города и завел гену. Все. Мне по крайней мере таким примерном объяснили.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, oam сказал:

а зачем делать общий ноль от городского света с нулем гены?

Затем что у гены нет ноля, есть две фазы и газовый котел работать с двумя фазами в розетке не хочет. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...