Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Деревянные перекрытия, электрика и грызуны

roverspam

Рекомендовані повідомлення

1 час назад, roverspam сказал:

щось мені підсказує, що 1*3 має таку саму ізоляцію, цілісність і т.д., як і 1.5*3

Мабуть, візьму 1*3, з ним буде легше працювати. КЗ на "прогоні"... ну не знаю. Засуну в труби тільки через гризунів. Взагалі, в гофру засунув би, але труби вже куплені :)

Гоніть того підкажчика...))))

1. Ізоляція у силових кабелів на низьку напругу однакова. Все залежить тільки від виробника.

2. Беріть кабель 1,5 ммкв, і не займайтеся пошуком траблов.

3. Для зручності і легкості в роботі з кабелем, враховуючи ваш вибір способу прокладки: кабель беріть круглий, якщо з заповнювачем, то зовсім гуд, з якісних матеріалів, тоді і зачищатись буде ґарно, і гнутись легко. І найголовніше - надійність та безпека.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 23.12.2022 в 23:29, Firetuf сказал:

Гоніть того підкажчика...))))

1. Ізоляція у силових кабелів на низьку напругу однакова. Все залежить тільки від виробника.

2. Беріть кабель 1,5 ммкв, і не займайтеся пошуком траблов.

3. Для зручності і легкості в роботі з кабелем, враховуючи ваш вибір способу прокладки: кабель беріть круглий, якщо з заповнювачем, то зовсім гуд, з якісних матеріалів, тоді і зачищатись буде ґарно, і гнутись легко. І найголовніше - надійність та безпека.

я тільки не зрозумів, чого гнати того підсказчика, якщо Ви написали те ж саме, що і "він" : ізоляція однакова :)

Ну добре, не буду вдаватися в деталі і візьму 1.5*3, ЗЗЦМ ВВГнг (круглий), вірний же вибір? :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 23.12.2022 в 22:09, normal сказал:

Ога, тільки подивіться на ціну, неходовий 1мм2 та 6А автомат на 30% мабуть дорожче

я автомат на 6А (а може ще й нижче) все одно поставлю, навіщо більше на 5 світлодіодних лампочок?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 минут назад, roverspam сказал:

я тільки не зрозумів, чого гнати того підсказчика, якщо Ви написали те ж саме, що і "він" : ізоляція однакова :)

Ну добре, не буду вдаватися в деталі і візьму 1.5*3, ЗЗЦМ ВВГнг (круглий), вірний же вибір? :)

Ще раз. В силових стаціонарних  електропрроаодках, кабеля нижче 1,5 ммкв немає. Нижче - це для автоматики, ткнз контрольні, або з'єднувальні, або .... 

Ззцм і круглий ВВГ? Хіхіхі.)))) Це тільки NYM.  Якщо ВВГ - рекомендую Галкат.

За АВ - я тільки радий, що 6А. Ну можливо 10А. І все буде добре.)

Дякую, що і прислухаєтесь, і переймаєтесь

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Firetuf сказал:

Ще раз. В силових стаціонарних  електропрроаодках, кабеля нижче 1,5 ммкв немає. Нижче - це для автоматики, ткнз контрольні, або з'єднувальні, або .... 

Ззцм і круглий ВВГ? Хіхіхі.)))) Це тільки NYM.  Якщо ВВГ - рекомендую Галкат.

За АВ - я тільки радий, що 6А. Ну можливо 10А. І все буде добре.)

Дякую, що і прислухаєтесь, і переймаєтесь

Ось, наприклад:

image.thumb.png.f5898f13d5372b945fe37070f34bc38f.png

насправді це не ВВГ ?

Про Галкат почитаю, а що відносно ВВГнг-LS 3х1,5 "Одескабель"? Гірше Галката?

 

Відносно автомата, я взагалі дивлюсь на 2А чи навколо :)

Дякую і Вам, за поради!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, roverspam сказал:

Ось, наприклад:

image.thumb.png.f5898f13d5372b945fe37070f34bc38f.png

насправді це не ВВГ ?

Про Галкат почитаю, а що відносно ВВГнг-LS 3х1,5 "Одескабель"? Гірше Галката?

 

Відносно автомата, я взагалі дивлюсь на 2А чи навколо :)

Дякую і Вам, за поради!

Та ВВГ, дійсно ВВГ... Але хіба сам не знаєш який круглий? Те, що на фото - воно хіба кругле? То брехня від виробника. А для протяжки в трубах, а також під пильні сальники, це дуже суттєво . Я б, не ставив АВ-2А. Надійність та безпеку , іншими засобами досяг би. )))

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Firetuf сказал:

Ще раз. В силових стаціонарних  електропрроаодках, кабеля нижче 1,5 ммкв немає. Нижче - це для автоматики, ткнз контрольні, або з'єднувальні, або .... 

 

як я розумію, ось цей 

image.thumb.png.e62a0c0028b19e46005fed7a20f4c03b.png

має ті ж самі властивості (товщину і якість ізоляції і т.д.), як і його старші брати ВВГнг 1.5/2.5/4..., тільки зріз носія 1 мм2. Можливо, я помиляюсь. Тому я і запитав, чи можна замінити 1.5 мм2 на цей. Але Ви сказали "не треба" значить не треба:)

 

1 час назад, Firetuf сказал:

Ззцм і круглий ВВГ? Хіхіхі.)))) Це тільки NYM.  Якщо ВВГ - рекомендую Галкат.

За АВ - я тільки радий, що 6А. Ну можливо 10А. І все буде добре.)

Дякую, що і прислухаєтесь, і переймаєтесь

А взагалі, може щось порекомендуєте краще, ніж вітчизняних виробників? Я розумію, що в моєму випадку якість ізоляції - дуже важлива. Працювати буде і самий дешманський, але я хочу бути впевненим, що через 30 років ніде ця ізоляція не висохне і не потріскається... На своїх 80 м2 я не буду економити (в межах розумного) і хочу зробити якісно і збільшити шанси на те, що через час буде все феншуй

 

Дякую!

 

Змінено користувачем roverspam
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Firetuf сказал:

Та ВВГ, дійсно ВВГ... Але хіба сам не знаєш який круглий? Те, що на фото - воно хіба кругле? То брехня від виробника. А для протяжки в трубах, а також під пильні сальники, це дуже суттєво . Я б, не ставив АВ-2А. Надійність та безпеку , іншими засобами досяг би. )))

не знаю, я ж не електрик :) Я просто роблю для себе (чесно кажучи, всіх електриків, кого я наймав, я розчарований. Більше того, мене переконали, що земля для лампочок - не обов'язкова, тепер в мене в ванній кімнаті освітлення без заземлення. Хз що буде, якщо проб'є фазу на плафон і будуть мокрі стіни...). 

Зрозумів, що ЗЗЦМ - невдалий вибір в моєму випадку. Дякую!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, roverspam сказал:

 

як я розумію, ось цей 

image.thumb.png.e62a0c0028b19e46005fed7a20f4c03b.png

має ті ж самі властивості (товщину і якість ізоляції і т.д.), як і його старші брати ВВГнг 1.5/2.5/4..., тільки зріз носія 1 мм2. Можливо, я помиляюсь. Тому я і запитав, чи можна замінити 1.5 мм2 на цей. Але Ви сказали "не треба" значить не треба:)

 

А взагалі, може щось порекомендуєте краще, ніж вітчизняних виробників? Я розумію, що в моєму випадку якість ізоляції - дуже важлива. Працювати буде і самий дешманський, але я хочу бути впевненим, що через 30 років ніде ця ізоляція не висохне і не потріскається... На своїх 80 м2 я не буду економити (в межах розумного) і хочу зробити якісно і збільшити шанси на те, що через час буде все феншуй

 

Дякую!

image.png

Наразі - ні. Європейських виробників сьогодні ніхто не завозить. І я також.

Вітчизняний - Галкат. Поки що. Ціна/якість.

Відносно 1 ммккв - це не по стандарту, це ТУ. Так не повинно бути. ДНАОП, ПУЕ, ДБН це вимагають не просто так. Іч.

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 25.12.2022 в 23:54, roverspam сказал:

всіх електриків, кого я наймав, я розчарований.

То був хто завгодно, але не електрики😉

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 21.12.2022 в 11:27, Firetuf сказал:

А возможное возгорание, может произойти только в местах соединений, но никак не по цельной длине кабельной линии. 

 

Я б посперечався на рахунок цієї думки. Є деякі фото і заміри вітчизнянного кабелю типу "топ" , що підштовхує на думку, що цільна довжина кабелю не така і вже цільна. 

Змінено користувачем Energon
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, Energon сказал:

Я б посперечався на рахунок цієї думки. Є деякі фото і заміри вітчизнянного кабелю типу "топ" , що підштовхує на думку, що цільна довжина кабелю не така і вже цільна. 

Якщо кабель перевіряли на виробництві, як вимагається, проводили на об'єкті, при вводі в експлуатацію, необхідні заміри, як вимагається, та виконували монтажні роботи, як вимагається, то і не було б таких прикладів.... Але вони є. І це сумно. Хоч і дуже малий відсоток. Далі буде....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Energon сказал:

То був хто завгодно, але не електрики😉

Ви ж розумієте, що на обличчі не написано, а проводити екзамен кожному якось не з руки (да і впевнений, що мене пошлють в усіх випадках 😀)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, roverspam сказал:

Ви ж розумієте, що на обличчі не написано, а проводити екзамен кожному якось не з руки (да і впевнений, що мене пошлють в усіх випадках 😀)

Знаєте, краще щоб або Ви послали або Вас послали в такому випадку, чим наробили якоїсь невідомої фігні з фінансовими і психологічними втратами і наслідками.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 20.12.2022 в 19:19, Firetuf сказал:

 

Щодо гризунів..... І да, і ні. Закордонний досвід та практика кажуть, що це все надумано

 

А досвід та практика одного нашого форумчанина,у якого в 0 згорів будинок на 400 м2,в який вже занесли меблі і через 2 дні мали бути пересування, кажуть що Ви трохи не в темі.

Спочатку я йому особисто казав що в будинку повно мишей,бо ночував там,а потім ми разом ходили по згарищу і він мені показував пучок спеченних дротів та мишаче гніздо зі скловати прямо на ньому.По камерам сусіда було прекрасно видно що його покрівля з бітумки зайнялася саме там.Після цього його сусідка,доволі активна в свій час форумчанка,повністю переробила в себе бітумну покрівлю на черепицю,а усю проводку запхала в металеві труби.

Дроти були якісь круті не горючі,з добавками від мишей,запхані в пластікову гофру.Но миші не знали що то такі круті дроти,тому погризли їх нафіг,своїм тілом замкнули ,далі вогонь і пожежа.В того форумчанина єлектошкафи були що пульт космічного корабля,купи усіляких захистів,але від такого не захищає жоден,бо горяще мишаче тіло це не КЗ ,а УЗО сприймає його просто як нагрузку.Це усе не я придумав,а офіційний висновок пожежників,бо власник хотів судитися з єлектриками.

Змінено користувачем мастерок
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 21.12.2022 в 09:29, DimaF сказал:

Проложили в ПЕТ трубе

В 21.12.2022 в 11:14, DimaF сказал:

Так его надо зажечь, а так он просто оплавиться если успеет.

Не хочу сильно Вас лякати, але розповім історію із власного досвіду.

Капельний полив, до трубок якого піходить ПЕТ-труба, наповнена водою. Рядом (метрів 3) спалювали сухий бур'ян (наголошую для еко-активістів, що бур'ян сухий - диму не було). Іскра із багаття потрапила на решки бур'яну рядом із трубою, яка спалахнула як бікфордів шнурок. Не дивлячись на те, що ПЕТ-труба була наповнена водою і активно виливалася із неї - труба горіла дуже добре, допоки не засипав землею.

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, мастерок сказал:

А досвід та практика одного нашого форумчанина,у якого в 0 згорів будинок на 400 м2,в який вже занесли меблі і через 2 дні мали бути пересування, кажуть що Ви трохи не в темі.

Спочатку я йому особисто казав що в будинку повно мишей,бо ночував там,а потім ми разом ходили по згарищу і він мені показував пучок спеченних дротів та мишаче гніздо зі скловати прямо на ньому.По камерам сусіда було прекрасно видно що його покрівля з бітумки зайнялася саме там.Після цього його сусідка,доволі активна в свій час форумчанка,повністю переробила в себе бітумну покрівлю на черепицю,а усю проводку запхала в металеві труби.

Дроти були якісь круті не горючі,з добавками від мишей,запхані в пластікову гофру.Но миші не знали що то такі круті дроти,тому погризли їх нафіг,своїм тілом замкнули ,далі вогонь і пожежа.В того форумчанина єлектошкафи були що пульт космічного корабля,купи усіляких захистів,але від такого не захищає жоден,бо горяще мишаче тіло це не КЗ ,а УЗО сприймає його просто як нагрузку.Це усе не я придумав,а офіційний висновок пожежників,бо власник хотів судитися з єлектриками.

Досить цікава історія. Повчальна. Але має і трошки запитань.

1. Яким чином, під покрівлею, був цілий пучок проводів? Транзит, розгалуження, горючі матеріали для кабельних мереж на горищах заборонені. 

2. АВ спрацьовує на КЗ. ПЗВ спрацьовує на струм витоку. Ви дійсно вважаєте, що мишаче тіло разжарилося як спіраль в лампі і спричинило займання горючої основи?

3. Коли я написав, що "закордонний досвід та практика" - то мав на увазі і виконання робіт як у них, і матеріали з обладнанням як у них. Читайте уважно, бо я таки в темі, можливо навіть більше, ніж ви можете собі уявити.

4. Висновок пожінспекції? Без коментів. Ви б ще висновок нашого "ревізора" навели в приклад. Хоча, а хто той висновок бачив? Покажіть.

5. І на останок. Дайте марки цих чудо кабелів, для житлового господарства, з домішками від гризунів. (Гугл не допоможе, кажу відразу).

Я ні в якому разі, не заперечую можливості заподіяння шкоди гризунами аідкритої кабельної лінії, також не заперечую можливості виникнення пожежі в разі такого пошкодження, але!!! Якщо виконувати все у відповідності до загально прийнятих Норм і Правил, то таке дуже і дуже малоймовірно. Да і сама історія, тільки но завезли весь "хлам" у дім, як відразу бац - і пожежа))) Може це ті міші які і зерно наше були з'їли?

Скажу вашими ж словами "мабуть це ви трошки не в темі". Без особистостей.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пронумеруемо і відповіді.

1 це не горище,це мансандрний поверх,пучок дротів був між ватою та ГК стелею санузла.

2 я нічого не вважаю,форумчанин попав мінімум на 200 000 баксів,заказував єкспертізи щоб судитися з єлектриками,це вважають єксперти.Якщо це Вам чимось допоможе,то до пожежі будинок живився переносками, в день перед пожежею електрики  встановили усю фурнітура та світильникі і увімкнули стандартне живлення.

3 соррі якщо я Вас не так зрозумів.

4 я не бачив,усе що знаю мені розповів власник,коли ми ходили по згарищу через місяць після пожежі.Справа в тому,що я робив під ключ не тількі сгорівщий будинок,а й будинок поруч.До речі,власник відбудував заново свій будинок і зараз там живе.Якщо дуже цікаво,то це село Княжичі,там на сусідній вулиці якраз менти постріляли друг друга,може пам'ятаєте,захочете,то знайдете той будинок.

5 невже це мені було цікаво,на той час мені електрика була пофіг.Це також зі слів власника,він ні на чому не економив,не багато на форумі було будинків по 400 м2.

Ну і взагалі,на тому будинку 2 моїх людей ледве врятувалися,вибігли практично голі зимою,ночью,згоріла купа мого інструменту.Також я знаю ще зо 5 нових будинків,які згоріли через проводку.Причому на одному з них,доречі у форумчанки, було 2 трупи,тому я завжди тількі обома руками за максимальні заходи в плані електробезпеки,бо на свої очі бачив  жахливі наслідки пожеж.І зневажати мишаків у цьому плані  дуже необачно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, мастерок сказал:

По камерам сусіда було прекрасно видно що його покрівля з бітумки зайнялася саме там

Тому я і вирішив, що це під дахом, і назвав горищем....

1 час назад, мастерок сказал:

в день перед пожежею електрики  встановили усю фурнітура та світильникі і увімкнули стандартне живлення.

Порушення вводу в експлуатацію стаціонарних електромереж. Де заміри ізоляції? Де заміри опору? Де заміри навантажень? І тд. 

Я ж не просто так зауважив, що на практиці, якщо все правильно, такого майже не буває. А також хочу зауважити, що при діючій електропроводці, така історія практично неможливо.

Більш за все, електрики......(((

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знаєте, в мене одне питання. Що в житловому будинку роблять гризуни? Наче,  це не будинок, а хлів якийсь)

Ну серйозно, який нормальний господар допустить в своєму житлі гризунів, мишей, крисюків і крокодилів))

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Energon сказал:

Знаєте, в мене одне питання. Що в житловому будинку роблять гризуни? Наче,  це не будинок, а хлів якийсь)

Ну серйозно, який нормальний господар допустить в своєму житлі гризунів, мишей, крисюків і крокодилів))

Ну так, с живностью ж веселее 😂

А если серьёзно: у меня в доме свалки нет, гигиена на надлежащем уровне, сквозных дыр вроде не наблюдается, но вот некуда было доски деть, затащил ящик на второй этаж, а он видно был с жильцами. Одну кошка поймала, а вторая нашла лазейку и залезла между гипсокартоном и потолком и теперь тупотит временами, чем очень сильно возбуждает кошку (я даже не знаю, что мне больше мешает, "тупотиння" или попытки кошки туда добраться). Теперь или сдохнет там (что тоже не очень хороший вариант), или расплодятся в геометрической прогрессии.

К сожалению, в частном доме уберечься от них на 100% невозможно, как минимум когда в открытый гараж заезжаешь есть риск, что проскочит. Поэтому лучше перебдеть и засунуть всю электрику, контактирующую с деревом, в трубу толщиной 2 мм 😂

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, roverspam сказал:

Поэтому лучше перебдеть и засунуть всю электрику, контактирующую с деревом, в трубу толщиной 2 мм 😂

Так Нормы писали совсем не об этом))))))

А лутсче, всю электрику, засуньте в металл 2мм, залейте бетоном 10см, и засыпать песком 1м. Думаете поможет?

  • Дізлайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, Energon сказал:

Знаєте, в мене одне питання. Що в житловому будинку роблять гризуни? Наче,  це не будинок, а хлів якийсь)

Ну серйозно, який нормальний господар допустить в своєму житлі гризунів, мишей, крисюків і крокодилів))

Вот такі вони падлюка,лізуть туда де тепло і є чим поживитися.Особисто в мене вони також оселилися в тому самому проміжку між ГК стелею та дерев'яним перекриттям.Не можливо було спати,коли вони влаштовували гонки і тупотіли своїми пазурями по ГК.Коло кроваті стояла дерев'яна швабра,ми перед сном гупали нею по гіпсу,щоб вони хоча б перебігли у іншу кімнати.Отрута їх не брала,тому ми мусили завести 2 котів,які і до нині живуть з нами,і яких періодичну беруть в оренду наші сусіди,щоб вони виловлювали мишаків і в їх будинках.У нас коти звели не тількі мишаків,але й усіх кротів.

Ось і виходить,що замість металевих труб можно просто завести дуже чудових і приємних котиків. 

  • Лайк 2
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мишаки в стелі тількі живуть і плодяться,бо там тепло й сухо.А пожерти вони таки мусять вилазити звідти,от коти їх і виловлювали і на чердаку і коло хати.Сам колись бачив як миша по фасаду залазила аж на кришу.

Змінено користувачем мастерок
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...