Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Покриття для дерева

TaurosRMK

Рекомендовані повідомлення

Хочу зробити стіл на кухню з мебельного щита, або ж самому склеїти дошки до потрібних розмірів. Матеріал сосна.
Чим краще покрити, щоб довго протрималося? При цьому хочу зребегти натуральну структуру, тобто варіант фарбувати не підходить.

В одній кімнаті є стінка-робоча зона і там столешниця якраз з мебельного щита, покривав (якщо не помиляюся) Dufa Wood Protect в 3 шари. Виглядає не погано і в цілому вже 2.5 роки тримається, за виключенням того, що стерлося в місцях підвищеного навантаження на фасках. Думаю на кухні також зітреться, навіть може і скоріше.

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, TaurosRMK сказал:

Хочу зробити стіл на кухню з мебельного щита, або ж самому склеїти дошки до потрібних розмірів. Матеріал сосна.
Чим краще покрити, щоб довго протрималося? При цьому хочу зребегти натуральну структуру

Можу порекомендувати матеріал від компанії ADLER.

ADLER Legno-Dura-Öl (матова, універсальна олія для меблів і внутрішньої обробки).

Legno-Dura-Ol кольори.jpg

legno-dura-oel.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Продовжу тему. Плани трохи змінилися і буду робити стіл зі слебів + епоксидна смола, опори напевно металеві. Знайшов пару широких дощок, навіть не знаю з чого вони, скоріше за все акація, стоять вже років 15 напевно. Збереглися нормально, рівні, тому і вирішив з них зробити стіл, а не з мебельного щита. По задумці має бути щось схоже, як на фото, є 3 слеби, з них сформую прямокутник потрібного розміру, а пустоти залию смолою. Ширина пустот приблизно 3-7 см, тобто краї не обрізні, а живі.

Питання в тому як краще обробити дерево перед фінішним покриттям і чи потрібно це? Готові вирівняні дошки, їх треба додатково обробляти якоюсь хімією біозахистом, чи щось такого плану, від шкідників і тд? Хоча не знаю чи щось з деревом станеться, вже стільки років стоїть і збереглося, але... Фінішне покриття напевно буде масло з воском. Тобто як буде, дошки виставляються по розміру, заливаю пустоти смолою, після висихання ще раз вирівнюється і підрізається до чистового розміру, шліфується, а потім покривається маслом з воском. Цього вистачить чи краще ще чимось обробити перед фінішним покриттям? Хочеться зберегти природню текстуру.

image.webp

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 минуту назад, TaurosRMK сказал:

Фінішне покриття напевно буде масло з воском.

Дивлячись для чого вам цей стіл?
якщо для трапези то я б не радив, свій у лаку і вже стільки разів собі подякував, що втримався від масла.

а дошки шикарні! :good:

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

54 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

Продовжу тему. Плани трохи змінилися і буду робити стіл зі слебів + епоксидна смола, опори напевно металеві. Знайшов пару широких дощок, навіть не знаю з чого вони, скоріше за все акація, стоять вже років 15 напевно. Збереглися нормально, рівні, тому і вирішив з них зробити стіл, а не з мебельного щита. По задумці має бути щось схоже, як на фото, є 3 слеби, з них сформую прямокутник потрібного розміру, а пустоти залию смолою. Ширина пустот приблизно 3-7 см, тобто краї не обрізні, а живі.

Питання в тому як краще обробити дерево перед фінішним покриттям і чи потрібно це? Готові вирівняні дошки, їх треба додатково обробляти якоюсь хімією біозахистом, чи щось такого плану, від шкідників і тд? Хоча не знаю чи щось з деревом станеться, вже стільки років стоїть і збереглося, але... Фінішне покриття напевно буде масло з воском. Тобто як буде, дошки виставляються по розміру, заливаю пустоти смолою, після висихання ще раз вирівнюється і підрізається до чистового розміру, шліфується, а потім покривається маслом з воском. Цього вистачить чи краще ще чимось обробити перед фінішним покриттям? Хочеться зберегти природню текстуру.

image.webp

Обычно финиш на таких столах та же эпоксидка. Посмотрите как их делают. Просто залить - будет не то. Заливают с немного наплывам, потом выравнивают поверхность. При этом эпоксидка станет матовой. И тогда делают как финиш более текучую и поливают так чтоб был ровный слой 

Кароче, сначала изучите матчасть 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 минут назад, Фрай сказал:

Дивлячись для чого вам цей стіл?

На кухню, тобто постійне навантаження. Із того що я шукав і цікавився, рекомендували масло з твердим воском спеціально для стільниць.

37 минут назад, Фрай сказал:

а дошки шикарні!

Які саме, ті що на фото? )) Надіюся в мене щось схоже буде. Вигляд в них був так собі, стояли стільки років, але сьогодні порізав і зробив грубу очистку, всередині дошки ідеальні, без гниття і тд, навіть не потріскані. Думаю що то акація, бо памятаю що колись росла акація дуже близько до будинку і її зрізали. Хоча і тополі вздовж дороги росли і їх зрізали тоже. В любому випадку дерево тверде і для стола в самий раз.

12 минут назад, ЯД сказал:

Обычно финиш на таких столах та же эпоксидка

Ну як варіант можна, тонким слоєм. Але все рівно, дерево лишати чистим чи обробляти? Можливо трохи затоную, хоча подивлюся який натуральний колір буде. І це більше стосується верхньої сторони, її можна залити тонким слоєм епоксидки, а нижню особливо нема сенсу, там "ніхто не бачить" і думаю стане якогось масла для дерева.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, ЯД сказал:

Кароче, сначала изучите матчасть

З цим по ходу діла буду розбиратися, питання поки що про обробку дерева, треба чи не треба. Передивлявся різні відео, не бачив щоб хтось обробляв дерево, але і якість дерева там була краща, відповідного зберігання.

Змінено користувачем TaurosRMK
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А, так то не ваші дошки?!!! )))

масло то таке, наче й гарно, але для кухонного стола зовсім непрактично. імхо

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

 

Ну як варіант можна, тонким слоєм. Але все рівно, дерево лишати чистим чи обробляти? Можливо трохи затоную, хоча подивлюся який натуральний колір буде. І це більше стосується верхньої сторони, її можна залити тонким слоєм епоксидки, а нижню особливо нема сенсу, там "ніхто не бачить" і думаю стане якогось масла для дерева.

Это как вам будет угодно. Но маслом же пропитывают, а остатки снимать с эпоксидки. С трещинок как на фото - не удобно. Плюс масло надо обновлять регулярно. Масло не защитит от твердого (на сосне могут оставаться вмятинки) и царапин, пролитого кофе, надо выждать какое-то время после нанесения, чтобы не мазало одежду.

Зато красиво, не спорю. Особенно на дереве с структурой. 

Если что, я не профи, просто делал пару поделок (тумбочку, столик, шкафчик для специй, досточки и лестницу) как хобби 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И ещё, обязательно посмотрите как заливать эпоксидкой. Это не просто взял и вылил) особенно столик. Пузыри как убирать, как не приклеить заготовку к столу)))

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот кстати, из того что я запилил. Покрытие - лак Альпина для паркета, матовый, 2 слоя.

Мне больше всего нравилось именно так. Но конечно через год немного желтеет.

 

IMG_20190919_204700.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А вот неудачный пример покрытия. Лазурь, типа чтобы как при масле оставить фактуру и не желтело. Она осталась, не желтеет, только ещё + блеск как пластик. Вот тут думаю масло было бы лучшим решением.

IMG-b2892de39e881694e3a3436f94c0aac0-V.jpg

PXL_20210508_184432895.PORTRAIT.jpg

Змінено користувачем ЯД
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Добрався до стола, зараз вирівнюю дошки. Але виникло інше питання, як нормально в домашніх умовах пофарбувати метал? Ніжки для стола напевно будуть з профільної труби, чорного кольру. Конструкція поки в проекті, для прикладу схоже як на картинках. Тобто не просто 4 опори. 

Чим метал обробити / покрасити, щоб було практично і на роки? Фарбувати пензлем/валіком не дуже гарно, видно сліди. Інших інструментів немає. Фарба в балончиках ніби вирішує проблему, але здається вона буде обдиратися від ударів, наприклад ніжкою крісла чи пилососом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот ту тумбу под телек я красил валиком, краска Альпина ауф Раст. Держится и вроде ок, это уже 4-й год, не отошла и не лущится. Только обезжиривал

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, ЯД сказал:

красил валиком, краска Альпина ауф Раст

Який реальний розхід на таку конструкцію і скільки шарів?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

Який реальний розхід на таку конструкцію і скільки шарів?

2 шара, расход - даже не замерял. Краска в литровых банках, я ее недавно открывал на стройке дома - было ещё пол банки) но вот не помню использовал ли ее ещё где-нибудь 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если таки будете валиком - краски на валик не много и равномерно. Чтобы не получилось подтеков. Я использовал мелкий валик (чуть шире трубы) и обычную 'ванночку'. Первый слой совсем тонкий. Предварительно попробовал на обрезке трубы

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, ЯД сказал:

Если таки будете валиком

Буду бачити по конструкції, якщо будуть недоступні місця, куди валіком не прокрасити, то не знаю... в такому випадку тільки розпилювачем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 тижнів потому...

Чим можна затонувати дерево? Я думаю що фінішне покриття буде маслом з воском Borma 6020, воно безколірне. Дошка в мене акація, ніби колір не поганий, але думаю може чуть-чуть затонувати, трохи темнішу зробити. Морилка як варіант? А потім зверху вже масло з воском?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, TaurosRMK сказал:

Чим можна затонувати дерево? Я думаю що фінішне покриття буде маслом з воском Borma 6020, воно безколірне. Дошка в мене акація, ніби колір не поганий, але думаю може чуть-чуть затонувати, трохи темнішу зробити. Морилка як варіант? А потім зверху вже масло з воском?

Що саме Ви плануєте фарбувати?
Наружну конструкцію чи щось для інтер'єру?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, ЧП Ненашев А Б сказал:

Що саме Ви плануєте фарбувати?
Наружну конструкцію чи щось для інтер'єру?

В темі йдеться про стіл для кухні. В даному випадку верх з дерева, ніжки напевно металеві. Поки що работа з деревом, зклеїв дошки, буду шліфувати, пустоти заливаю епоксидкою. Заливати зверху весь стіл епоксидкою не хочу, дороговато буде. Так що вибрав масло з твердим воском Borma 6020, в 2 шари. В принципі можна і безколірне масло, може буде не поганий натуральний віддінок.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доречі, якщо це буде доволі навантажена конструкція (вода, жир, хімія..) то непагано було б спочатку покрити гарячею оливою (без воску) щоб дерево взяло якнайглибше. А вже потім, коли підсохне, тоді вже з воском. 

І ще - не женіться за ціною оливи. Вона майже вся однакова, за вийнятком  того, що в імпотрних додають хімію щоб скоріше сохла. Різниця в добу як на мене не вартує таких коштів. 

В Дніпрі є олійниця де варять оливу з домішками. Непагана по якості. Мені сподобалась більше ніж закордонна. www.olx.ua/d/obyavlenie/maslo-vosk-s-kanifolyu-dlya-dereva-1-l-230-grn-IDNSgHN.html?reason=observed_ad

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...