Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Подключение генератора через щиток как резервный источник питания

roverspam

Рекомендовані повідомлення

Спокійно, панове!

Дуже важко щось зрозуміти після цього

IMG_2876.thumb.jpeg.05d97544c36412cd9186ff164456e3e1.jpeg

я мав на увазі провода заземлення

Бо якщо я можу заземлити гену на власний контур заземлення і туди ж можу заземлити так званий «0» то у мене виникло логічне запитання, 

чи можу я заземлити на той болтик як на моєму малюнку?

Бо абсолютно не бачу сенсу тягнути два дроти. 

Боже мій, а ви що подумали? :shock:

я хоч і дилетант, але ж далеко не адійот! :grin:

Змінено користувачем Фрай
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 26.01.2024 в 21:04, Фрай сказал:

Речь о заземлении одной из фаз.

заземление - это о электробезопасности , чтобы  минимизировать поражение электротоком , заземляется корпус электроприбора , а не какая то из фаз

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 часов назад, Фрай сказал:

хотя с тех пор, слава богу, так и не довелось воспользоваться генератором. Надо бензин слить.

 В рот тому ноги кто ванговал страшную зиму. (

можно относиться к этому , как к суперстраховке . Когда застраховал здоровье , и ничего не случилось , деньги на страховку потратил - а они как будто впустую потрачены : страховка не пригодилась , но разве это повод расстраиваться ?

а тут еще и генератор бонусом остается , вообще крутяк

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, Фрай сказал:

я мав на увазі провода заземлення

Бо якщо я можу заземлити гену на власний контур заземлення і туди ж можу заземлити так званий «0» то у мене виникло логічне запитання, 

 

наверняка можно завести провод в щиток , чтобы через провод от щитка заземлялся генератор .

с другой стороны - разве корпус генератора будет биться током , если вырабатываемое им напряжение будет попадать на корпус этого генератора ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дико извиняюсь, не хочу вас обидеть, но после ваших кастрюль на кухне ви уверены, шо конкретно ви можете меня обучать и шо-то советовать? :grin:

Пардоньте, но мне как вам такая хня в голову, (шоб лепить з лайна кулю), не приходила даже в самые трудные годы. :pozor:

Генераторы у меня тоже не с блэкаута, предпочитаю комфорт даже на природе, а у ж в хозяйстве иметь сам бог велел, а не нужда.
Ну и учить того кто пользуется страхованием со времен Госстраха, боюсь, шо по времени это больше чем ви живете, как минимум смешно.

И я задавал вопрос фахивцям, тем кто имеет знания прэдмэта не с надписей в инете, ответ уже получил.
Спасибо, совпало с моим пониманием.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

39 минут назад, Фрай сказал:

Дико извиняюсь, не хочу вас обидеть, но после ваших кастрюль на кухне ви уверены, шо конкретно ви можете меня обучать и шо-то советовать? :grin:

кастрюля отработала месяц назад на все 100 , обогревала комнату , пока сосед не вернулся и не спустил воздух и отопление в комнате появилось .

а вот обучать тут кого либо чему либо я точно не собирался.

И переход на личности - признак слабости .

Змінено користувачем igorrius
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Каков ответ, таков привет.

Я никому не жаловался и сочувствия не просил, поэтому писать тексты с мне с умным видом мог бы кто-то другой, но не вы.

19 часов назад, igorrius сказал:

наверняка можно завести провод в щиток , чтобы через провод от щитка заземлялся генератор .

О чем это? К чему это? У вас есть данные за мой щиток? А за мое заземление? Нет? Тогда о чем вы?
Вопрос нуля задаю не первый раз и наконец-то сейчас получил ответ. Спасибо троим в теме, а ваш про что?

Аллегория про страховку? Позвольте спросить, вы застраховали всех членов своей семьи?
А себя? В какой страховой? От чего?
 

 

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Фрай сказал:

Спокійно, панове!

Дуже важко щось зрозуміти після цього

IMG_2876.thumb.jpeg.05d97544c36412cd9186ff164456e3e1.jpeg

я мав на увазі провода заземлення

Бо якщо я можу заземлити гену на власний контур заземлення і туди ж можу заземлити так званий «0» то у мене виникло логічне запитання, 

чи можу я заземлити на той болтик як на моєму малюнку?

Бо абсолютно не бачу сенсу тягнути два дроти. 

Боже мій, а ви що подумали? :shock:

Изменил сообщение я вот по какой причине. Вначале подумал, что собираетесь занулить генератор - то есть, подключить заземление корпуса к городскому нулю от щита. Так тоже можно сделать, но не совсем грамотно. 
Потом обратил внимание на заземление - то есть, свой собственный контур генератора. И, насколько понял, Вы собираетесь разорвать городской ноль и сформировать собственный. Это более грамотное решение. То есть, от генератора к дому будут идти две жилы вместо трех, верно?

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Фрай сказал:

Каков ответ, таков привет.

Я никому не жаловался и сочувствия не просил, поэтому писать тексты с мне с умным видом мог бы кто-то другой, но не вы.равно

О чем это? К чему это? У вас есть данные за мой щиток? А за мое заземление? Нет? Тогда о чем вы?
Вопрос нуля задаю не первый раз и наконец-то сейчас получил ответ. Спасибо троим в теме, а ваш про что?

Аллегория про страховку? Позвольте спросить, вы застраховали всех членов своей семьи?
А себя? В какой страховой? От чего?
 

 

просто отпущу тролля с Богом , слава Богу ответы он все получил , и может идти с Богом

Змінено користувачем igorrius
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 26.01.2024 в 22:13, Dendnepr сказал:

Так бы и сказали, что в мануале только про заземление корпуса и ни слова про защемления одной из "фаз" :)

ту жешь одни буквоеды сидят :)

у меня вообще мануал на турецком :)

если у Вас нет электроприборов , требующих фазировки , то и париться с получением нейтрали у генератора не нужно

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, engeneer сказал:

Вы собираетесь разорвать городской ноль и сформировать собственный. Это более грамотное решение. То есть, от генератора к дому будут идти две жилы вместо трех, верно?

Упс, а от тут вы меня поставили в тупик, бо городской ноль я и так отрубаю автоматом на щитке вместе с фазой, а земля своя, не со столба.

завтра гляну, как подключена земля к проводу идущему от генератора, давно лепил, не помню.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, igorrius сказал:

если у Вас нет электроприборов , требующих фазировки , то и париться с получением нейтрали у генератора не нужно

Забыли добавить - только в случае, если это однофазный альтернатор. Если генератор трехфазный, то на его однофазной розетке есть нулевой провод, и его нужно подключать не случайным образом, а только в "0" домовой сети.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, Фрай сказал:

завтра гляну, как подключена земля к проводу идущему от генератора, давно лепил, не помню.

Достаточно помнить 2 вещи. 1 - Если генератор трехфазный, то фазные выводы и ноль там имеются по умолчанию, и клемму "0" нужно обязательно подключать только на 0 домашней сети, даже если для подключения нагрузки используется однофазная розетка выхода генератора (этот вывод прозванивается на клемму 0 трехфазной розетки). Также и с заземлением, корпус и нулевую шину нужно заземлять. Лучше всего подключить к шине PEN щитка, но, если это невозможно, то корпус можно заземлить и локально. При правильном подключении сеть будет безопасна, и штатные средства защиты (УЗО) будут работать нормально. 2 - Если генератор однофазный, то таки да, фазировка для работоспособности приборов технически не обязательна. Электроприборы будут работать при любом варианте подключения. Но требования безопасности это не отменяет, поэтому корпус генератора заземлить нужно. А чтобы обезопасить себя и близких от пробоя на корпус самого генератора, придется соединить один из выходов обмотки (лучше тот, что идет напрямую, мимо автомата защиты генератора) с заземлением. Хотя бы локальным. И подключать такую схему тоже не случайным образом, созданный таким способом "0" включать только в 0 домовой сети. 

Таким образом, если нет возможности завести в дом и правильно подключить на щиток 3 или 4 (для трехфазного генератора) провода, то технически, для небольших мощностей, можно обойтись и двумя, но при этом выполнить все пункты плана, описанные ранее. 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 минуту назад, Vladdi сказал:

Но требования безопасности это не отменяет, поэтому корпус генератора заземлить нужно.

на форуме ранее писали, что если стоять на земле и взять рукой за любой вывод работающего генератора- током бить не будет .

И если провод с обмотки генератора коротнет где то на корпус- то корпус генератора током бить не будет .

Какой тогда смысл в заземлении корпуса генератора ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, Фрай сказал:

завтра гляну, как подключена земля к проводу идущему от генератора, давно лепил, не помню.

Если коротко то все по феншую, розетка имеет заземление и провод мой на штепселе тоже, в щитке аналогично (фаза/ноль/земля)

Неправильно?

кстати, выше приводил скрины с Хендая, но заглянул в свою книжку и там вообще ни слова про заземление! :shock:

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, igorrius сказал:

Какой тогда смысл в заземлении корпуса генератора ?

Відповідаю як посадова особа, яка експлуатує такого роду обладнання. Дійсно, підвішені "в повітрі" обмотки однофазного альтернатора теоретично не мають потенціалу відносно землі, але справа в тому, що є вимоги ПУЕ.  Ось пряма цитата:

...
1.7.56 Для запобігання ураженню електричним струмом у разі пошкодження ізоляції слід виконувати окремо або в поєднанні такі заходи захисту:
– захисне заземлення (1.7.63, 1.7.65, 1.7.66);
– автоматичне вимикання живлення (1.7.61, 1.7.63);
– зрівнювання потенціалів (1.7.78);
– обладнання класу ІІ або з рівноцінною ізоляцією (1.7.86, 1.7.87);
– захисне електричне відокремлення (1.7.86, 1.7.88);
– ізолювальні (непровідні) приміщення, зони, площадки (1.7.86, 1.7.89);
– системи наднизької (малої) напруги БННН, ЗННН, ФННН (1.7.68-1.7.70);
– вирівнювання потенціалів (1.7.65, 1.7.66).
Заходи захисту в разі непрямого дотику слід виконувати в усіх випадках, якщо номінальна напруга перевищує 50 В змінного і 120 В постійного струму.
У приміщеннях з підвищеною небезпекою, в особливо небезпечних і в зовнішніх установках виконання заходів захисту від ураження електричним струмом у разі непрямого дотику може знадобитися і за нижчих напруг, наприклад: 25 В змінного і 60 В постійного струму або 12 В змінного і 30 В постійного струму – за наявності вимог відповідних глав ПУЕ та інших нормативних документів.

1.7.57 Заходи захисту від ураження електричним струмом повинні бути достатніми і реалізованими під час виготовлення електрообладнання або в процесі монтажу електроустановки чи в обох випадках. Два чи більше вжитих заходів захисту в електроустановці не повинні призводити до зниження  ефективності кожного з них.
1.7.58 Для заземлення електроустановок можна використовувати штучні і природні заземлювачі.  Використання природних заземлювачів як елементів  заземлювальних пристроїв не має призводити до їх пошкодження струмами коротких замикань або до порушення роботи пристроїв, з якими їх пов’язано.
Якщо в разі використання природних заземлювачів напруга дотику не перевищує допустимих значень, а також забезпечуються нормовані значення  напруги на заземлювальному пристрої (опору заземлювального пристрою) і допустима густина струму в природних заземлювачах, то обладнувати штучні заземлювачі для електроустановки не обов’язково.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Vladdi сказал:

ПУЕ.  Ось пряма цитата:

...
1.7.56 Для запобігання ураженню електричним струмом у разі пошкодження ізоляції слід виконувати окремо або в поєднанні такі заходи захисту:
– захисне заземлення (1.7.63, 1.7.65, 1.7.66);
– автоматичне вимикання живлення (1.7.61, 1.7.63);
– зрівнювання потенціалів (1.7.78);

то есть незаземленная обмотка генератора не несет никакой опасности в плане , если ее каснуться ?

и заземление корпуса генератора не несет никакого здравого смысла ?

вот на холодильеике , работающем от сети - есть смысл заземлять корпус , на его корпусе может появиться опасный потенциал .

а вот если завел генератор и заряжаешь от него аккумуляторы во дворе - то тут и смысла нет заземлять корпус генератора .

Разве что генератор , подключкнный к электрошиту может рассматриваться , как электроприбор , корпус которого надо заземлить

Змінено користувачем igorrius
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

генератор как источник питания в мобильных условиях имеет изолированную нейтраль

чтобы, извиняюсь, не ебнуло при работе в полевых условиях от контакта с землей

а вот при подключении в стационарную сеть ПУЭ требует переводить этот источник питания в режим нейтрали этой сети

 

что  еще не ясно

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, igorrius сказав:

и заземление корпуса генератора не несет никакого здравого смысла ?

По-перше: заземлення знімає статику з корпусу.

По-друге: є ємнісний виток струму на корпус, з усіма наслідками.

По-третє: теж як посадова особа, відповідальна за електрогосподарство підприємства- дуже рекомендую робити все по правилах. Рано чи пізно щось піде не так, і під час розслідування в першу чергу будуть шукати що зроблено не по правилах. 

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, Дед Звукарь сказал:

По-третє: теж як посадова особа, відповідальна за електрогосподарство підприємства- дуже рекомендую робити все по правилах.

Саме це я теж мав на увазі. Але в першу чергу :)  Все, як в тому старому анекдоті про екзамен для виконробів по ТБ. 

...Після завершення екзамену викладач звертається до найближчих слухачів і каже:

- Ось ви прослухали курс та склали іспит. А тепер маю до всіх вас лише одне питання щодо ваших конкретних дій в реальній ситуації на виробництві. Ситуація така - на ваших очах з риштувань зривається та падає працівник. Сильно забився і лежить без свідомості. Ви знаходитесь недалеко поруч. Скажіть, що ви будете робити в першу чергу?

Слухачі: - Викликаємо швидку.

Викладач: - Неправильно!

Слухачі: - Викликаємо поліцію, викликаємо швидку, повідомляємо старшого майстра та начальника дільниці!

Викладач: - Неправильно!

Слухачі розгублено: - А що ж тоді робити у першу чергу?

Викладач: - Ви підбігаєте до працівника, одразу надягаєте на нього каску, натягуєте та застібаєте страховочний пояс, а вже потім буде і швидка, і старший майстер, і все інше!!

Так і в цих випадках з генератором. Те, що за певних умов генератор навряд чи когось вб'є, то неважливо. Важливо виконати всі належні правила та приписи, а що буде потім, то вже справа працівників.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, Дед Звукарь сказал:

По-третє: теж як посадова особа, відповідальна за електрогосподарство підприємства- дуже рекомендую робити все по правилах

Конкретніше можна?

Що ви пропонуєте робити з «нулем»?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 24.01.2024 в 13:46, Фрай сказал:

бо у меня обычный, один вывод по совету здесь заземлил через лампочку, но вот не на общую землю, а забил 4,5 метра штырь-оцинковка, он правда рядом с основным заземлением

Щодо штиря, то все правильно Ви зробили. До нього підключаємо штатний бовт заземлення генератора. На цьому етапі перша умова ПУЕ виконана.

Тепер треба убезпечити користувачів від можливих негараздів, адже, незважаючи на те, що начебто потенціалу відносно землі обмотки не мають, ситуація, коли через споживача може замкнутись коло між цими ж провідниками, при деяких несправностях електроприладів, не виключається. Тому треба виконати другу умову ПУЕ, а саме, зв'язати один із виводів альтернатора (штучно створений нуль) із землею, щоб забезпечити можливість протікання ("витікання") струму за межі кола "обмотка альтернатора - несправний струмоприймач" у випадку несправності електроприладу, а також і самого генератора. Це створить умови для спрацювання захисту (ПЗВ), а у випадку несподіваної появи потенціалу на корпусі генератора забезпечить захист оператора від ураження струмом, адже його металевий корпус вже заземлений на штир заземлення, хоч він може бути і не ідеальний за опором. Тому крок другий - з'єднати обраний вивід Вашого генератора (з вихідної розетки генератора) з бовтом заземлення (ніяких лампочок не треба туди тулити, там і так опір може бути понаднормовий), і саме цей провід з'єднувати (підключати) до "0" мережі будинку. Додатковий захист забезпечиться за рахунок наявності у Вашому ввідному щитку зв'язку шини "0" міської лінії із штатним заземленням будинку на шині PEN. Тут слід пам'ятати лише про те, що при перемиканні всіх провідників вхідної електромережі, включно з "0", на ввід від генератора цей фокус не спрацює, але все ж таки буде наявне коло через заземлення генератора, що й вимагають ПУЕ.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як все складно. )

От навіщо у розетці генератора три контакти як у звичайній якщо там не все так просто?

куди саме в ній підключено заземлення? 

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

49 минут назад, Фрай сказал:

Як все складно. )

От навіщо у розетці генератора три контакти як у звичайній якщо там не все так просто?

куди саме в ній підключено заземлення? 

Я понял так. 

Заземление корпуса генератора и заземляющего контакти в розетке генератора - связано.

У меня заземление выведено в щит и поэтому провод, который идет на генератор - тоже  заземлен (желтозеленый). Таким образом корпус генератора у меня заземлен через розетку генератора на щит в доме.

Дальше два варианта. Даже три:

1) не рубить "ноль" из "города". Тогда автоматически получится, что один из контактов будет иметь глухое заземление (ибо "городской ноль " глухозаземлен.

Если отключается "городской ноль" от дома, то два варианта:

2) объеденить (хоть в щитке) один из выводов генератора и заземление всего дома. получится, как бы аналог "зануления"

3) сделать отдельный контур заземления подальше от основного и на него "заземлить" один из фазных выводов генератора.

 

Как по мне, то лучше третий вариант. Как самый понятный в плане безопасности.

Змінено користувачем Dendnepr
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Фрай сказал:

куди саме в ній підключено заземлення?

На корпус генератора. 

1 час назад, Dendnepr сказал:

Заземление корпуса генератора и заземляющего контакти в розетке генератора - связано.

Все правильно. 

1 час назад, Dendnepr сказал:

Дальше два варианта. Даже три:

1) не рубить "ноль" из "города". Тогда автоматически получится, что один из контактов будет иметь глухое заземление (ибо "городской ноль " глухозаземлен.

Це нормальне рішення, я сам собі теж так і зробив, АВР підключений поза вхідним рубильником, який відключає всі дроти для якихось робіт в щиті або на мережі будинку.

1 час назад, Dendnepr сказал:

2) объеденить (хоть в щитке) один из выводов генератора и заземление всего дома. получится, как бы аналог "зануления"

Це можливо зробити прямо на самому однофазному (важливо!) генераторі. А провід, який в такому випадку стає "нулем", підключати до нуля будинку. І ніяк не інакше.

Якщо генератор трифазний (у мене такий), то там в трифазній розетці є окремий контакт саме нуля обмоток альтернатора, який теж має гальванічний зв'язок із корпусом. 

1 час назад, Dendnepr сказал:

3) сделать отдельный контур заземления подальше от основного и на него "заземлить" один из фазных выводов генератора.

Цей варіант мені не подобається, адже для виконання нормативів безпеки треба пересвідчитись, що опір кіл заземлення будинку та генератора однакові. Після того, як створений таким чином "нуль" генератора буде підключений до нуля мережі будинку, яка має гальванічний зв'язок з шиною PEN та/або нулем ТП (зовнішньої мережі), то в результаті отримаємо аналог варіанту 2, тільки дорожчий за рахунок облаштування додаткового контура заземлення. Чи треба такий гемор - вирішувати власнику.

  • Дякую 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...