Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Кріплення кабелю до стелі

Domikv

Рекомендовані повідомлення

4 минуты назад, Energon сказал:

Полюбляють тут на форумі натягувати різні ситуації на палку)

Подумалось: в Штатах, якщо щось виконане не по нормам - то такий будинок не застрахують. Та й кредит на нього не дадуть (а за всю суму купують менше відсотка покупців). Рано чи пізно і ми до цього прийдемо. І років через надцять замовник буде незлим-тихим словом згадувати виконавців. Воно того варте? 😎

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, InSAn сказал:

Подумалось: в Штатах, якщо щось виконане не по нормам - то такий будинок не застрахують. Та й кредит на нього не дадуть (а за всю суму купують менше відсотка покупців). Рано чи пізно і ми до цього прийдемо. І років через надцять замовник буде незлим-тихим словом згадувати виконавців. Воно того варте? 😎

Подумалось - я думаю, що тоді в той час як будуть такі вимоги, то це буде стосуватися нового житла яке буде здаватися в експлуатацію згідно чинних норм.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Energon сказал:

тоді в той час як будуть такі вимоги, то це буде стосуватися нового житла

От тільки страхова компанія може відмовитись страхувати житло, де щось було зроблене не по нормам.

Поки що вони це не перевіряють. Поки що.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, InSAn сказав:

Подумалось: в Штатах, якщо щось виконане не по нормам - то такий будинок не застрахують. Та й кредит на нього не дадуть (а за всю суму купують менше відсотка покупців). Рано чи пізно і ми до цього прийдемо. І років через надцять замовник буде незлим-тихим словом згадувати виконавців. Воно того варте? 😎

ну так в США вони й кабелі скобами по дереву кріплять і нічого, а вас так неможна.

ось коли дійдемо до страхування будинків і т.д. тому можна буде й задумуватись на цим, на даний момент такого нема, і в своїй квартирі чи будинку вже самі вирішують як робити дотримуватись норм чи як зазвичай.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, InSAn сказал:

От тільки страхова компанія може відмовитись страхувати житло, де щось було зроблене не по нормам.

Поки що вони це не перевіряють. Поки що.

Так це ціла система, її змінювати потрібно на краще. А на даний час я бачу тільки редакції ПУЄ тих самих бородатих років совка)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, Dr.Yura сказал:

ну так в США вони й кабелі скобами по дереву кріплять і нічого, а вас так неможна

бо там не ШВВП 😎

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Energon сказал:

Так ми за квартиру приватну розмовляємо, від того і відштовхуємось.

Ми ж торговий центр не здаємо в експлуатацію)  

Полюбляють тут на форумі натягувати різні ситуації на палку)

Странно... Якщо вже починати спочатку, то суперечка виникла "про заборону кріпити кабель кабельними стяжками".

Моя відповідь Інсану була направлена щодо роз'яснення вимог пожежної безпеки вогнестійких кабельних ліній, а не до приватної квартири. Фільтруй уважно.

Так, квартира це не ТЦ. Але ДБН-56 чітко вимагає виконання вимог пожежної сигналізації, та і ДБН-15 з ДНАОП теж багато чого вимагають з приватних квартир.

 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 минуты назад, Energon сказал:

Так це ціла система, її змінювати потрібно на краще. А на даний час я бачу тільки редакції ПУЄ тих самих бородатих років совка)

ПУЕ частина 2.1 написана у відповідності до вимог  IEC60364 частини 5. Не потрібно знову розводити балаган і кивати на совкові недоліки.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Firetuf сказал:

Странно... Якщо вже починати спочатку, то суперечка виникла "про заборону кріпити кабель кабельними стяжками".

Моя відповідь Інсану була направлена щодо роз'яснення вимог пожежної безпеки вогнестійких кабельних ліній, а не до приватної квартири. Фільтруй уважно.

Так, квартира це не ТЦ. Але ДБН-56 чітко вимагає виконання вимог пожежної сигналізації, та і ДБН-15 з ДНАОП теж багато чого вимагають з приватних квартир.

 

Я думаю все почалось з того, що побачили кабельні лінії прокладені без гофр, труб на кріпленнях і стяжках. І народ думає, щось тут не те)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Firetuf сказал:

ПУЕ частина 2.1 написана у відповідності до вимог  IEC60364 частини 5. Не потрібно знову розводити балаган і кивати на совкові недоліки.

Якби воно було приведено до норм, то я думаю в пунктах були б чіткі вказівки як і кому і коли потрібно робити. Я того не бачу. Та по ідеї і не маю бачити, має бачити інспектор який прийме в мене ту роботу) а зараз бачу совкову систему через дупу введену в якісь сучасні норми)імхо, можу помилятись

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, InSAn сказал:

Правилами пожежної безпеки заборонено кріпити кабелі матеріалами, які під впливом вогню перестають виконувати свої функції.

:pardon:

PS: Посилання на нормативку не дам - прочитав, запам'ятав, документ не зберігав.

І в доповнення, навіть в вогнестійких лініях використовують додатково неметалеві кабельні стяжки.

(На фото тотожній переклад, вір на слово))))

IMG_20230830_123554.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, InSAn сказал:

в Штатах, якщо щось виконане не по нормам

Ой, не, в штатах мягко говоря очень специфическое строительство, ну его нах)

Лучше на нормы ЕС ориентироваться. 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Раніше кріплення кабелю до стелі було через металорукав, зараз щось змінилося?

P.S. Через металорукав зменшується майбутня висота стелі. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 26.08.2023 в 10:28, Domikv сказал:

Підскадіть будь-ласка, чи нормальне таке кріплення кабелю через пластикові стяжки, протягнуті в платформи? Чи не тріснуть вони через кілька років?

Ви якось по різним темам обговорюєте рішення які обирають ваші виконавці. Логічно буде завести власну тему будівництва і там такі робочі моменти обговорювати, бо імхо якось то питання без питання, не зрозуміло шо має статися щоб автор питання для себе його "закрив", куча різного холівара і ото всьо)

ПС. Якщо мало холівара то моє особисте ділетантське 
1. мене трохи цікавить отой білий кабель в пучке, бо якщо то слаботочка то в пучку силових йому не місце
2. Якщо у вас буде натяжна підлога і ви переймаєтесь надійністю стяжек то попросіть вашого електрика раз в пару метрів лентой перфорованою *через ізоляцію* продублювати кріплення. Бо якщо стяжка якась колись лопне то та вся коса може лягти на натяжку стелю і буде пісюн. Якщо ГК стеля то точно пофіг
 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, standov сказал:

Якщо ГК стеля то точно пофіг

Якщо ГК, то та вся коса може лягти на профіля.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Chatter сказал:

Якщо ГК, то та вся коса може лягти на профіля.

і думаєте стелі де змонтовано 50-100-150кг ГК стане тяжко?

 

 

4 минуты назад, Chatter сказал:

чегой-то?

чогось. Ви ж тут ратували за безумовне виконання норм пує.

2.1.16. В одной трубе, рукаве, коробе, пучке, замкнутом канале строительной конструкции или на одном лотке запрещается совместная прокладка взаиморезервируемых цепей, цепей рабочего и аварийного эвакуационного освещения, а также цепей до 42 В с цепями выше 42 В (исключение см. в 2.1.15, п. 5 и в 6.1.16, п. 1).

Але то таке, є ще перешкоди і є ще китайська техніка яка не маючи ЕМІ-фільтрів (бо сертифікацію на електромагнітну  сумісність придумали кляті капіталісти) - сре в свою лінію живлення чим завгодно. Це що завгодно може індукувати перешкоди на довгі лінії слаботочки шо розташовані *паралельно*. Це нормани Пує не регламентується бо це не питання пує. Нашо то треба робити власними руками?

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, standov сказал:

і думаєте стелі де змонтовано 50-100-150кг ГК стане тяжко?

Та стелі може не важко, а ось кабелі на профілях це норм (бляха, другий раз те саме писати - чи я тупо пишу, чи люди не вміють читати, х.з.)?

 

3 часа назад, standov сказал:

2.1.16. В одной трубе, рукаве, коробе, пучке, замкнутом каналестроительной конструкции или на одном лотке запрещается совместная прокладка взаиморезервируемых цепей, цепей рабочего и аварийного эвакуационного освещения, а также цепей до 42 В с цепями выше 42 В (исключение см. в 2.1.15, п. 5 и в 6.1.16, п. 1).

К чему отнести витую пару?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Chatter сказал:

чи я тупо пишу, чи люди не вміють читати, х.з.

наявність варіантів то вже непогано )
 

2 минуты назад, Chatter сказал:

К чему отнести витую пару?

емм, повертаючись до "люди не вміють читати"(с). на скільки я пам'ятаю спеку ieee там логічний рівень 1в, ще там може бути і пое де напруга від 25в, але я так думаю що 1в логічного рівня це точно "до 42В"(с), а 220 то я схильний думати що "выше 42в"(с). А тепер ще раз уважно перечитайте норматив 2.1.16.

ПС то шо ви проігнорували історію з відсутністю сертификації emc трошки показово

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, standov сказал:

там логічний рівень 1в, ще там може бути і пое де напруга від 25в

PoE до 57В и 90Вт мощности, а сама витуха сертифицирована до 125В.

Тогда уместно процитировать п. 2.1.15

Цитата

2.1.15. В стальных и других механических прочных трубах, рукавах, коробах, лотках и замкнутых каналах строительных конструкций зданий допускается совместная прокладка проводов и кабелей (за исключением взаиморезервируемых):

Всех цепей одного агрегата

Силовых и контрольных цепей нескольких машин, панелей, щитов, пультов и т. п , связанных технологическим процессом

Цепей, питающих сложный светильник

Цепей нескольких групп одного вида освещения (рабочего или аварийного) с общим числом проводов в трубе не более восьми

Осветительных цепей до 42 В с цепями выше 42 В при условии заключения проводов цепей до 42 В в отдельную изоляционную трубу

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, Chatter сказал:

а сама витуха сертифицирована до 125В.

о_О а це тут до чого?
Згідно цієї логіки якщо кабелька сертифікована на 600 то це ланцюг 600В?
Написано "цепи до 42В" - це означає шо робоча/номінальна напруга в ланцюгу до 42в.
 

12 минут назад, Chatter сказал:

PoE до 57В и 90Вт мощности

а пасивне пое від 24, далі шо? а переважна кількість лану без пое і тільки з логічним рівнем. А ще є телефон, sat з слаботочки. Ви ще скажіть шо лан то не слаботочка. Ви це взагалі до чого? Закидать якимись фактами що не мають відношення до теми
 

13 минут назад, Chatter сказал:

при условии заключения проводов цепей до 42 В в отдельную изоляционную трубу

знову таки, де труба? нема труби. Є ще питання?

Якесь хрючево пішло, просто визнайте шо зморозили дурню і підемо далі

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, standov сказал:

далі шо?

Та ні чого, 57В > 42В. Також, такого терміну "слаботочка" не існує.

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, standov сказал:

вибачте за кацапську

По перше, не вибачу, час такий :classic_biggrin:

По друге, це провокація. Бо вітуха до ПУЄ не має відношення, оскільки не призначена для "виробництва, трансформації, передавання, розподілу електричної енергії і перетворення її в інший вид енергії". Стандарти СКС дозволяють сумісну прокладку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

39 минут назад, Chatter сказал:

Бо вітуха до ПУЄ не має відношення, оскільки не призначена для "виробництва, трансформації, передавання, розподілу електричної енергії і перетворення її в інший вид енергії"

оце ви капітан)
 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...