Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Потреба організувати точку заряджання "електрички"( випилено з теми" Питання з електрики..")

standov

Рекомендовані повідомлення

2 минуты назад, Vikctor сказал:

а означений добродій публічну зарядку замутив

навряд ліцензію отримував ) сподіваюся в нього все добре. Взагалі є таке враження що закон про мікрогенерацію би багато чого змінив але нажаль

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, standov сказав:

це нажаль в нас це все ще нелегально, але кого зупиняє

А хіба це нелегально?

6 хвилин тому, standov сказав:

інша справа заміняти досить дорогою електрикою невеликого домашнього сесу досить дешеву місцеву електрику (якщо вона звісно є)?

Дивлячись коли була побудована СЕС. Якщо за останній рік-два, то собівартість кВт•год не більше 2 грн. Чим старша СЕС — тим вигідніше продавати за ЗТ.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, standov сказал:

навряд ліцензію отримував ) сподіваюся в нього все добре. Взагалі є таке враження що закон про мікрогенерацію би багато чого змінив але нажаль

Виходячи з того, що на плагшейрі його зарядки немає, то підозрюю що й ліцензії також.

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, volomoto сказал:

А хіба це нелегально?

звісно, на продаж енергоносіїв потрібна ліцензія відповідна, її отримувати це круги аду і не має жодного сенсу на одну сес. Була ідея закону про мікрогенерацію, який би по аналогії з розвиненими країнами в рамках якогось ліміту дозволяв продавати її сусідам але він забуксував "чогось". Зараз єдиний законний варіант це зелений тариф де ви державі надлишок зливаєте, а так лише для власного використання

5 минут назад, volomoto сказал:

то собівартість кВт•год не більше 2 грн

можливо, але 2 це все одно більше нічного тарифу

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, standov сказав:

а який в цьому економічний сенс *зараз*?

За кВт "сонця" я отримую 6 грн чи щось таке, а нічний тариф в мене гривня з копійками.

12 хвилин тому, standov сказав:

коли електрику власної сес "продавати" наружу на публічну заправку

 В мене "сонце" купує ДТЕК. Я не продаю нічого нікому, крім ДТЕКа. Лінію зробили для себе.

26 хвилин тому, Vikctor сказав:

Ваша автівка дозволяє заряджатись по АС порту від 40А? Круто. Це однофазна зарядка чи трифазна?

Попросила чоловіка сфотографувати, задала йому ваше питання. Сказав, що так, трифазна. Силова розетка  - червона. Якщо автівка на однофазну зарядку, для цього стоїть перехідник. В нас все є, на всі випадки життя😄.

 

20240105_171757.jpg

20240105_172620.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, allanek сказал:

Я не продаю нічого нікому, крім ДТЕКа. Лінію зробили для себе

це зрозуміло, ну може в цьому є сенс якщо в вас нема розділених рахунків і все по чеснаку то математика працює, але якщо є розділені рахунки (як в переважної більшості зеленщіків) то більш логічно всі надишки продавати по 6 одному рахунку а заправлятися від міста по іншому за півтори. Але якщо в вас рахунок один то честь вам і повага, без сарказму

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, standov сказав:

Але якщо в вас рахунок один то честь вам і повага, без сарказму

В нас СЕС ставилась для себе, десь на форумі я розповідала. чому вирішили її поставити. Поставили на 10кВт, могли і на 30кВт, але в мене ліс (сосни), то поставили те, що мало сенс по віддачі. І зовнішній вигляд ділянки теж мав значення. Потворити панелями двір я не  готова і не згодна була.

Рахунок один, ніяких "муток"). Математика працює, тому , поки що,  є сенс заряджатись вночі, а не від СЕС.

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 хвилини тому, standov сказав:

звісно, на продаж енергоносіїв потрібна ліцензія відповідна, її отримувати це круги аду і не має жодного сенсу на одну сес.

Я просто не вкурсі чи публічна зарядка також попадає в категорію енергоносіїв. Одне діло продавати в мережу, а інше — "на розлив" через зарядку для ЕМ. 

46 хвилин тому, standov сказав:

який би по аналогії з розвиненими країнами в рамках якогось ліміту дозволяв продавати її сусідам але він забуксував "чогось"

Так є можливість продавати електрику прямих договорах сусідам чи якомусь підприємству, це стало можливим десь з минулого року. Там вводиться поняття "активний споживач". Правда спрощену процесуальну частину не розробили, тому звичайним сметрним юрист буде коштувати дорожче, ніж дохід від електрики :)

51 хвилину тому, allanek сказав:

За кВт "сонця" я отримую 6 грн чи щось таке, а нічний тариф в мене гривня з копійками.

Ну воно ж не так працює. Ви отримуєте 6 грн. за кожен кВт•год різниці між виробленою та спожитою енергією. Баланс зводисять вкінці місяці і якщо ви ви експортували 1000 кВт•год, але спожили 600, то вам запляться по 6 грн. тільки за різницю, тобто за 400 кВт•год. 

При ЗТ нічний тариф має сенс тільки в тих місяцях, коли споживання перевищує генерацію, тоді працює пропорційна формула.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, volomoto сказал:

Я просто не вкурсі чи публічна зарядка також попадає в категорію енергоносіїв. Одне діло продавати в мережу, а інше — "на розлив" через зарядку для ЕМ. 

все потрапляє що не для власного користування. Ходили історії коли виписували штрафи за переноску від сес до сусіда, але я хз чим закінчувалося, шось думаю що хабарем перевіряючому.

4 минуты назад, volomoto сказал:

Правда спрощену процесуальну частину не розробили, тому звичайним сметрним юрист буде коштувати дорожче, ніж дохід від електрики 

ну так нашо такий хокей, там воно все почалося якісь зміни пройшли але до запровадження механізмів не дійшло, сподіваюся після перемоги дійде, бо ЕВМ :)

6 минут назад, volomoto сказал:

При ЗТ нічний тариф має сенс тільки в тих місяцях, коли споживання перевищує генерацію, тоді працює пропорційна формула.

я чогось думав що там різниця рахується в грошах а не в квтах

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, volomoto сказал:

Так є можливість продавати електрику прямих договорах сусідам чи якомусь підприємству, це стало можливим десь з минулого року. Там вводиться поняття "активний споживач"

Про схвалення Концепції впрова... | від 14.10.2022 № 908-р (rada.gov.ua)

"Про схвалення Концепції впровадження “розумних мереж” в Україні до 2035 року"

дивно що не меморандум про наміри схвалення становлення концепції

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, volomoto сказав:

При ЗТ нічний тариф має сенс тільки в тих місяцях, коли споживання перевищує генерацію, тоді працює пропорційна формула.

На Київщині ЗТ взагалі має сенс тільки з весни по осінь. В мене ділянка тільки на електриці. Перший рахунок за електроспоживання я отримала лише в жовтні, щось гривень на 260. Тож, як не ра***, а сенс заряджати електричку по нічному тарифу має сенс весь рік.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, standov сказав:

я чогось думав що там різниця рахується в грошах а не в квтах

Якби ж то. Балансним періодом є один місяць, а балансною одининицею — кВт•год.

zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0312874-18#Text, стаття 11.3.23:

Прихований текст

image.thumb.png.4d3bc64f13be5890082d115af8a09652.png

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, standov сказав:

Про схвалення Концепції впрова... | від 14.10.2022 № 908-р (rada.gov.ua)

"Про схвалення Концепції впровадження “розумних мереж” в Україні до 2035 року"

Ну це про мікромережі, вони є енергетичні острови. Продавати електрику сусіди можна і без побудови мікромереж.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, volomoto сказал:

Ну це про мікромережі, вони є енергетичні острови. Продавати електрику сусіди можна і без побудови мікромереж.

А можете дати якусь норму чи закон, бо з того що я дивився там лише проекти які навіть до читань не доходили 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, standov сказав:

А можете дати якусь норму чи закон, бо з того що я дивився там лише проекти які навіть до читань не доходили

Під руками не маю, треба шукати. Точно пам'ятаю, що це було влітку минулого року.

31 хвилину тому, allanek сказав:

Тож, як не ра***, а сенс заряджати електричку по нічному тарифу має сенс весь рік.

Так це справедливо і при відсутності ЗТ. Я веду до того, що в місяці, коли генерація перевищує споживання, з фінансової нема ніякої різниці як саме споживання розподілене впродовж доби. З точки зору стабільності мережі краще споживати вироблену енегргі в непіковий час (з 11 до 16) та максимально експортувати в інший час.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, standov сказав:

я чогось думав що там різниця рахується в грошах а не в квтах

Приходить окремо рахунок за електроенергію і окремо акт по ЗТ . Як рахується, можете побачити  рахунок. "видача А-", це ті кВт, за які прийде Акт на виплату.

В Акті вказується обсяг кВт*год, вартість в гривні з урахуванням курсу євро, тому що в договорі вказана вартість в євро, та сума до виплати з урахуванням ПДФО та військового збору.

2 хвилини тому, volomoto сказав:

З точки зору стабільності мережі краще споживати самому в непіковий час (з 11 до 16) та максимально експортувати в інший час.

В мене свій ( приватний) трансформатор, на якому 4 споживача-власника, тож для мене не має особливої різниці в пікових-непікових годинах, бо мережа стабільна. Виняток - торішня зима, тоді вночі були коливання.

1704474741504.JPEG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

О так окремо по ніч день, вже непогано, бо так як написав одразу @volomotoя подумав що загальне. Ну тоді звісно є сенс заряджати вночі а надлишок зливати днівний 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, standov сказав:

О так окремо по ніч день, вже непогано, бо так як написав одразу @volomotoя подумав що загальне.

Завжди краще показати наглядно)

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, standov сказав:

О так окремо по ніч день, вже непогано, бо так як написав одразу @volomotoя подумав що загальне.

Та не окремо, бо від загальної видачі віднімається загальний прийом: 1477 - 612 = 865. Ніч і день там не фігурують.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, volomoto сказал:

Та не окремо, бо від загальної видачі віднімається загальний прийом: 1477 - 612 = 865. Ніч і день там не фігурують.

угу, точно. шось я не одразу зрозумів математику (п'ятниця), тоді сенсу не має (
А нащо тоді вони ото всьо рахують окремо? 

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

54 хвилини тому, standov сказав:

я подумав що загальне.

Влітку воно так і виходить, що рахуються загальні спожиті кВт. Від сонячної генерації відраховують те, що ви спожили, незалежно від день-ніч.

42 хвилини тому, standov сказав:

шось я не одразу зрозумів математику (п'ятниця), тоді сенсу не має (

 Нульові рахунки, коли генерація перевищує  споживання, в мене з травня по серпень. Останні 8 місяців дуже відчувається наявність нічного тарифу, особливо, якщо ділянка тільки на електриці. Тож сенс є .

 

 

 

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 минут назад, allanek сказал:

Сенс є в любому випадку

ви трошки не зрозуміли, мова не про сенс від СЕС взагалі, мова про то що нема для вас різниці заряджати машину напряму від сес чи від мережі при підключеному зеленому тарифі, що вчергове показує абсурдність зеленого тарифу в існуючому вигляді.

Стосовно автономності взагалі питань нема.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

04.01.2024 в 20:23, standov сказав:

будинок - школа/школа -садочок/садочок-будинок/будинок-школа/школа-секція/секція-будинок/будинок-садочок/садочок-будинок

Це ви з дружиною на двох автівках будете встигати? (коли ж залишається працювати...)

Змінено користувачем normal
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, normal сказал:

Це ви з дружиною на двох автівках будете встигати? (коли ж залишається працювати...)

ні це дружина робить одна (сам в шоке), ну інколи я коли якісь накладки (ну і в неділю, у малої "пласт" то теж туди-сюди-забрать). Дружина працює "домогосподаркою" з моменту як стало відомо що діти в нас можуть бути лише за певних умов не сумісних з роботою, ну зараз ще працює свічним заводіком областного масштабу для ЗСУ. Гроші лише я приношу.

Змінено користувачем standov
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В нас так само, зразу поділилися: вона таксує з дітьми, а я працюю (в поті лиця), але завжди однієї машини вистачало, хоча вони і не викатували стільки бензу за тиждень, як я за одну рибалку на вихідних і то було колись... Зараз школа і рибалка онлайн, з садочка і секції діти швидко виросли, перша машина вже стоїть практично без діла, але дві так дві...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...