Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання з електрики, які не потребують окремої теми

sanykrimea

Рекомендовані повідомлення

7 минут назад, iks сказал:

вопрос.

к выключателю подходит два провода. в выключенном состоянии фазы нигде нет.

если выключатель включить то на одном из проводов появляется фаза.

прямо на клеммы контактов на выключателе я подключил лампочку.

лампочка не горит. в патроне контакты зачищены. почему не горит лампочка.

IMG_20221107_155309.jpg

Ви дійсно вважаєте, що ми приймемо участь в майбутній пожежі? Хочете, щоб таки загорілось?

Ваш вимикач вже підключений до електромережі освітлення і якесь "недорозуміння" вже вмикає. За ради Бога, не спаліть хату.

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, Firetuf сказав:

к выключателю подходит два провода. в выключенном состоянии фазы нигде нет.

если выключатель включить то на одном из проводов появляется фаза

😧 Ого. Ом і Кіргоф в шоці.

  • Хаха 1
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 хвилин тому, porterlv сказав:

😧 Ого. Ом і Кіргоф в шоці.

Також не зрозумів: вимикач включений (обидва проводи замкнені), а фаза з'являється на одному з них. Незрозуміло.

Змінено користувачем Вячеслав_В
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 минут назад, Вячеслав_В сказал:

Також не зрозумів: вимикач включений (обидва проводи замкнені), а фаза з'являється на одному з них. Незрозуміло.

Ну да. Або на одному, або на другому. Дивлячись, який провід індикатором заміряти))))) Два відразу він же не міг індикатором перевіряти))))))) Хоча....

Я так розумію, що вимикач ще й до цього всього кішмара, рве нуль, а не фазу. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, Firetuf сказав:

...рве нуль, а не фазу. 

Я так розумію, що навіть в такому випадку при розімкненому вимикачі на одному проводі буде потенціал (за умови, що лампочка ціла), на другому -не буде. Коли замкнути вимикач, на обох контактах вимикача індикатора викрутка світитись не буде, а лампочка загориться. Але тут... Або щось iks не так поміряв, або одне з двох.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Вячеслав_В сказал:

Я так розумію, що навіть в такому випадку при розімкненому вимикачі на одному проводі буде потенціал (за умови, що лампочка ціла), на другому -не буде. Коли замкнути вимикач, на обох контактах вимикача індикатора викрутка світитись не буде, а лампочка загориться. Але тут... Або щось iks не так поміряв, або одне з двох.

Аби хату не спалив) Там ще розетка може наводити.... Ігрища з вогнем. У сантєхніков хоч просто залиє водою, і слаботочників максимум запобіжник згорить, а тут і йо*** може)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, iks сказал:

 

IMG_20221107_155309.jpg

как это развидеть...

Змінено користувачем sly
  • Лайк 1
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, sly сказав:

как это развидеть...

А-а-а-а! sly, Ви показали те, що я не побачив! Я там думаю: чи ціла лампочка, чи контакти вимикача не підгоріли, чи ще шось... А там лампочка відкушена.

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Вячеслав_В сказал:

А там лампочка відкушена.

якщо придивитись, то там коричневі проводки є... то просто ізоляція стирчить...

я був вражений самим натюрмортом...

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

54 хвилини тому, sly сказав:

якщо придивитись, то там коричневі проводки є... то просто ізоляція стирчить...

Тю, бляха, другий раз Ви правий! 😄

  • Лайк 1
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, iks сказал:

вопрос.

к выключателю подходит два провода. в выключенном состоянии фазы нигде нет.

если выключатель включить то на одном из проводов появляется фаза.

прямо на клеммы контактов на выключателе я подключил лампочку.

лампочка не горит. в патроне контакты зачищены. почему не горит лампочка.

IMG_20221107_155309.jpg

на фото погано видно, але є питання: два провода від лампи підключені до двох проводів що прийшли на вимикач, вірно?

тобто десь по такій схемі ?

Без імені.jpg

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10.11.2022 в 09:14, porterlv сказав:

або ставте DC/DC перетворувач 5 - 12 В.

 

10.11.2022 в 11:26, volomoto сказав:

Вам потрібен отакий кабель

я був впевнений, що це рішення буде працювати, але сьогодні потрапив у схожу ситуацію: є повербанк Baseus з USB виходами 5V 3A, є кабель перетворювач 5V-12V (дійсно видає 12V, міряв мультиметром), і є 2 роутери Mikrotik із живленням 12V, жоден з яких не подає ознак життя при підключенні до павербанку (окремо). повербанк при цьому робить вигляд, що просинається, але видає на екрані не заряд, а незрозумілу комбінацію :88 чи188. пошук вивів лише на 1 відео, де ця комбінація на дисплеї описується, як якась помилка.

павербанк робочий, телефон заряджає. куди копати далі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, Firetuf сказал:

Ви дійсно вважаєте, що ми приймемо участь в майбутній пожежі? Хочете, щоб таки загорілось?

Ваш вимикач вже підключений до електромережі освітлення і якесь "недорозуміння" вже вмикає. За ради Бога, не спаліть хату.

image.png.1a592c6f9cc0009356f3258cc1033f62.png

 

😎

  • Лайк 2
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, outdoor24 сказав:

павербанк робочий, телефон заряджає. куди копати далі?

Є ні. Просто так повербанк на УСБ 12 не дасть. То має бути окремий вихід (круглий). АБО брати китайський спецкабель  - в середині є мікросхема, котра прикидується пристроєм з підтримкою швидкої зарядки і переконує повербанк вдути їй аж 12 вольт.

Зі звичайними +5 теж може бути аналогічно (необхідно опізнання пристрою і макс допустимого струму). Як варіат - візьміть якийсь простіший повербанк. чи простий акумулятор.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, porterlv сказав:

АБО брати китайський спецкабель

так все є

11 годин тому, outdoor24 сказав:

є кабель перетворювач 5V-12V (дійсно видає 12V, міряв мультиметром)

тобто павербанк видає 12V через цей кабель

сьогодні спробував від порту USB ноута з цим кабелем, то онушка запустилася, а з павербанка не хоче

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Відділяйте тепле від м'якого. В мому досвіді кабель з перетворювачем - це ДС/ДС перетворювач, котрий з одної напруги робить інше.

У випадку повербанку мудрого вам треба не перетворювач а в перешу чергу імітацію пристрою по УСБ лінії. Тобто повербанк по УСБ має опізнати телефон і допустимі для нього напругу/струм

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, outdoor24 сказав:

так все є

тобто павербанк видає 12V через цей кабель

сьогодні спробував від порту USB ноута з цим кабелем, то онушка запустилася, а з павербанка не хоче

а мікротік часом не 12VAC?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, vbb сказав:

а мікротік часом не 12VAC?

наче ж нє. завів один роутер з павербанка через кабель DC-DC 5v-12v та POE-інжектор.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня. Виникло таке питання. Є однофазний генератор потужністю 5,06 кВт (6,32 кВА). Струм навантаження 23 А. Це дані з шильдика генератора в номінальному режимі. На цьому генераторі є дві розетки стандартні на 220 В, 16 А. Тепер питання. Яким чином зняти з генератора все навантаження маючи дві розетки по 16 А? Тобто, є споживач скажімо 5 кВт, а 5 кВт це занадто для однієї розетки на 16 А. На генераторі відсутні якісь силові клеми щоб можна було підключити і знімати все навантаження. Я не розумію чому конструкцією не передбачено силову клему чи розетку щоб можна було зразу підключити потужний споживач. Чи може я щось в цьому житті не до кінця розумію.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, Shturman1 сказав:

Тепер питання. Яким чином зняти з генератора все навантаження маючи дві розетки по 16 А?

Простий спосіб це запаралелити дві вилки і механічно заблокувати їх в розетках, щоб ніхто не ватягнув і не вткнув потім не тою стороною.

Можна також відкрити кришку блоку розеток і подивитись чи можна звідти вивести кабель, щоб до нього підключити розетку на 32А

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, volomoto сказал:

Простий спосіб це запаралелити дві вилки і механічно заблокувати їх в розетках, щоб ніхто не ватягнув і не вткнув потім не тою стороною.

такий варіант розглядали. Але дуже стрьомно для замовника робити таке, бо потім перевернуть вилку не тим боком, попалять генератор, а потім крайнього будуть шукати хто так зробив.

 

30 минут назад, volomoto сказал:

Можна також відкрити кришку блоку розеток і подивитись чи можна звідти вивести кабель, щоб до нього підключити розетку на 32А

Те ж розглядали. Але замовник боїться, що потім по гарантії, якщо що, то відмовлять, бо було відкриття корпусу. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Shturman1 сказал:

такий варіант розглядали. Але дуже стрьомно для замовника робити таке, бо потім перевернуть вилку не тим боком, попалять генератор, а потім крайнього будуть шукати хто так зробив.

 

Те ж розглядали. Але замовник боїться, що потім по гарантії, якщо що, то відмовлять, бо було відкриття корпусу. 

Так нехай замовник и ибется сам з такими задачами, або купляє другій генератор.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Shturman1 сказав:

Те ж розглядали. Але замовник боїться, що потім по гарантії, якщо що, то відмовлять, бо було відкриття корпусу. 

А замовник сам купив той генератор? Якщо так, то треба йому пояснити, що чудес не буває і він тепер сам має взяти на себе відповідальність за костильне рішення. Якщо ж замовник цього робити не хоче, то я б відмовився від виконання такого проекту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Смотрел недавно ролик на ютубе, там человек рассуждает про "выштамповку" на боковых сторонах в нижней части автомата, в районе гнезда для fork-шины.

Такие "выштамповки" возле гнезда под fork можно заметить, например, у GE G60/DG60, ABB S280 (снизу и сверху), Hager MB/MC и других автоматов.

20221124_180300.thumb.jpg.50f909f90fea5fdd6d7bd3174eb43a03.jpg20221124_180332.thumb.jpg.c973820eb8f61eb22af4be8376537bc6.jpg

Автор видео считает, что эта "выштамповка" показывает длину снятия изоляции, потому что глубина гнезда равна длине этой выштамповки. А я вспомнил другое ...

АВВ S260, щель внизу не закрыта по бокам, благодаря чему можно установить универсальную неизолированную 1-фазную шину SZ-KS 1/12 (нижняя шина на фото), которая не выступает вниз за габариты автомата.

s-l1600.thumb.jpg.6d6553fff9473ac4d6650f460c7daec2.jpg2CDC061005S0014_720x540.jpg.621a9d7bf828e93ab007df846335e653.jpg

А теперь лайфхак от АВВ из брошюрки про автоматы (1Мб, 45 страниц).

datasheet.octopart.com/SA1-ABB-Control-datasheet-43722675.pdf

Где-то всередине 6 фотографий подключения проводов и шин. На 5-ой фотографии подключение двух 1-полюсных автоматов S260 прямым куском моножилы, без геморроя со сгибанием этой жилы для придания ей формы гребёнки. Это когда шин под рукой вообще никаких нет, есть только моножила, а гнуть медную шестёрку или десятку с радиусом 9 мм - ну, сами понимаете как это приятно ))

Я здесь проиллюстрирую этот лайфхак на примере Hager. Обратите внимание на маленький квадратный слегка выпирающий вперёд "язычок" на нижнем контакте, поддерживающий горизонтально расположенную жилу. Такой "язычок" есть у АВВ S250, 260, 270, 280, у GE и Hager, но не у всех автоматов допускающих установку fork-шины. На одной фотке я в Hager засунул жилу не под винтом, а над винтом. Но это уже мой колхоз, а не уважаемой компании ABB )) На фото жила 6 кв.мм.

20221124_123348.thumb.jpg.a9cc69526b7a3a41f76111521b52f415.jpg20221124_124008.thumb.jpg.b336364d5e3eea0d1195f52f150e8e19.jpg20221124_124831.thumb.jpg.e5083ab9d1561103cca7cf00f7481d45.jpg

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Питання з електрики, які не потребують окремої теми

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...