Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання з електрики, які не потребують окремої теми

sanykrimea

Рекомендовані повідомлення

1 минуту назад, Андрій Миколайович сказал:

Вірю, скільки самостройщиків стільки напевно раз і задавали це питання ) Але раз ви відповіли, то запитаю - а у вас який кабель? ))

У мене - фінський))) Це щось вирішує?)))

Я вам на повному серйозі кажу - 10кв. міді = 25кв.люмінія. Це по електриці. А по фінансам - люміній обійдеться разів в три дешевше. Головне, якщо ви такий прискіпливий і сумлінний (це добре), закладуйте відразу 5-ти жильну конструкцію кабелю, з рівнозначними струмоведусими жилами.

Я часто цитую своїх західних друзів, на предмет люміній/мідь. Вони кажуть: Ми не такі багаті, щоб мідь закопувати в землю.

Є певні умови і вимоги, є особливі приміщення і тд., де повинна бути тільки мідь, але це не той випадок.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 хвилини тому, Андрій Миколайович сказав:

Привіт! Планую прокладати ввідний кабель в землі у будинок. Який краще брати - мідь 5*10 (або 4*10 + 1*10 на заземлення) чи алюміній (5*25 або 4*25 + 1*10 мідний на заземлення) ?

Залежить тільки від вас. Якщо готові періодично перевіряти та підтягувати клеми, то алюміній. Про яку довжину кабелю  йдеться мова?

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, BugS сказал:

Якщо готові періодично перевіряти та підтягувати клеми, то алюміній.

А наконечники опрессовывать, изначально, не пробовали?

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, BugS сказав:

Залежить тільки від вас. Якщо готові періодично перевіряти та підтягувати клеми, то алюміній. Про яку довжину кабелю  йдеться мова?

До лічильника приходить алюмінієвий кабель зі стовба. Я ні разу не бачив щоб хтось там підкручував клеми в лічильнику.

Чи це просто Ваша порада?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Сергей Стрельник сказал:

До лічильника приходить алюмінієвий кабель зі стовба. Я ні разу не бачив щоб хтось там підкручував клеми в лічильнику.

Чи це просто Ваша порада?

Скажу більше - і не побачите.

Прим: для промислових та господарських (офісних) електромереж, є періодичність виконання регламентних робіт. Обтягування клем - один з обов'язкових видів робіт. Як і вимірювання опору ізоляції, і таке інше. Але це стосується ОДНАКОВО як мідних провідників, так і люмінявих.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Андрій Миколайович сказал:

image.thumb.png.ee7dbc87d34815a7c9cd6f5ee7508be9.png

Ось тут метрів 7-8 + по гаражу метрів 5-6 ...

Якщо приходить 25 мм.кв. люмінія - беріть 5х10 мідного, у версії "нгд". Ви нічого не казали про гараж.....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, Firetuf сказав:

Якщо приходить 25 мм.кв. люмінія - беріть 5х10 мідного, у версії "нгд". Ви нічого не казали про гараж.....

Планую заводити в гараж у щиток, а що з гаражем? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Андрій Миколайович сказал:

Планую заводити в гараж у щиток, а що з гаражем? 

Та нічого. Просто прокладка в землі і прокладка в приміщенні, тим паче в гаражі, потребує більшого захисту з точки зору пожежної безпеки.

.....

З такою довжиною КЛ, не морочтеся. Ціна міді буде не сильно значна (загальна). Можна пошукати по об'явах залишки КПП. Бувають випадки, що і більшого перетину кабелі знайдете за ту ж ціну. 15-20 м - це практично неліквід, уж повірте мені(((

Змінено користувачем Firetuf
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, Firetuf сказав:

А наконечники опрессовывать, изначально, не пробовали?

А в клемах алюміній не "тече"? Забавна фізика.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, Сергей Стрельник сказав:

До лічильника приходить алюмінієвий кабель зі стовба. Я ні разу не бачив щоб хтось там підкручував клеми в лічильнику.

Чи це просто Ваша порада?

Це фізичні особливості алюмінія, зменшувати діаметр при нагріві. 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Firetuf сказав:

Та нічого. Просто прокладка в землі і прокладка в приміщенні, тим паче в гаражі, потребує більшого захисту з точки зору пожежної безпеки.

ЗЗЦМ вартий уваги?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, Андрій Миколайович сказав:

image.thumb.png.ee7dbc87d34815a7c9cd6f5ee7508be9.png

Ось тут метрів 7-8 + по гаражу метрів 5-6 ...

Я на таку відстань в будинок взяв мідь, а до сарая на 40м кинув алюміній 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, BugS сказал:

А в клемах алюміній не "тече"? Забавна фізика.

По перше - а куди їй витікати???

По друге - а при якій температурі буде змінюватись структура матеріалу і на скільки?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Андрій Миколайович сказал:

ЗЗЦМ вартий уваги?

Так, і ГалКат, і Інтер, і Одеса ....

Дивіться тільки уважно, відразу ставте питання - че не б/у, і чи не тягали його по підлозі...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Firetuf сказав:

По перше - а куди їй витікати???

По друге - а при якій температурі буде змінюватись структура матеріалу і на скільки?

Ви дійсно ніколи не бачили обгорілого алюмінію в багатоповерхівках, чи на розетках? Цікаво, чому це заборонили алюміній в квартирах десь з 1993р?

Змінено користувачем BugS
  • Хаха 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, Сергей Стрельник сказал:

До лічильника приходить алюмінієвий кабель зі стовба. Я ні разу не бачив щоб хтось там підкручував клеми в лічильнику.

Чи це просто Ваша порада?

В мене і в більшості замовників провод зі стовпа заходить на клеми вводного АВ, а вже від нього на клеми лічильника. Так як автомат теж захіщений пломбами, то підтягнути там не можна. В мене за пару років електроопалення через послаблення контактів один вводний АВ згорів. Тому при заміні довелось використовувати клеми мідь/люміній. С тих пір все ок. Монтажник при заміні казав, що ця проблема доволі розповсюджена, тому РЕС ввів послугу - розпломбування для перевіркі контактів за меньший кошторіс ніж зазвичай беруть за розпломбування.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, BugS сказав:

Ви дійсно ніколи не бачили обгорілого алюмінію в багатоповерхівках? Тоді з вами нема про що говорити.

Обгорілий алюміній опресований наконечниками - не надто поширене явище (за умови правильної експлуатації)

  • Лайк 1
  • Дякую 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, BugS сказал:

Ви дійсно ніколи не бачили обгорілого алюмінію в багатоповерхівках? Тоді з вами нема про що говорити.

Я не бачив? Смішна ви людина, ще й фантазер)))

Можу зустрічне питання - а ви що, ніколи не бачили обгорілих мідних провідників? Можливо питання у вмінні та правильності з'єднання???

Ось фото стандартних муфт окінціювання (перчатка). І як ви будете обслуговувати перехід провідника на накінечник? А?category-zka-mufta-kabelna-image-360x360.jpg.eba84cc9cb5605a08978e166309be421.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, BugS сказал:

Ви дійсно ніколи не бачили обгорілого алюмінію в багатоповерхівках, чи на розетках? Цікаво, чому це заборонили алюміній в квартирах десь з 1993р?

Тепер все ясно. У вас просто немає, чи недостатньо, знань, інакше, ви би не писали дурниць.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 хвилин тому, BugS сказав:

Це фізичні особливості алюмінія, зменшувати діаметр при нагріві. 

Вже давно придумали рішення від цього, зокрема наконечники під гвинт, як вище кидав @Firetuf, або конічні зажимні гвинти, які вгризаються в пучок дротів або гільзу.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, volomoto сказал:

Вже давно придумали рішення від цього, зокрема наконечники під гвинт, як вище кидав @Firetuf, або конічні зажимні гвинти, які вгризаються в пучок дротів або гільзу.

Якщо дизлайкнув больненький - значить ми на правильному шляху)))

Що хочу ще додати. Обтягування гвинтових з'єднань звичайно річ правильна та потрібна. Але не температура тут головний фактор. Правильніше сказати - не та температура. Ну хай буде максимальний нагрів токоведучої жили 60-70°С. Хоча на практиці, особливо для домашніх умов, це ненормально і не рекомендовано. Так ось. Маємо середнє 40-50 градусів, хоча і це вже обігрівач повітря, і як воно діє на провідник? Це як? Все, що знаходиться люмінієве під сонцем, все утєкло??? Ну маразм жеж???

Так, мідь прочніша, мідь витримує більші навантаження при менших діаметрах. А основне, як для мене - це поведінка провідника при КЗ. Не тупі ж люди заборонили люміній для захисного заземлення? Чи хіба там є робочий нагрів провідника??? Гиги))) (саркзма трохи)

"Кесарю - кесарево.....(с)"

  • Лайк 3
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Firetuf сказав:

Якщо дизлайкнув больненький - значить ми на правильному шляху)))

Та то фоновий шум і не повинен відволікати від роботи :)

Я передивився багато відео від толкових електриків в штатах. Оскільки там обов'язкова інспекція третьої сторони, то краще відразу все зробити добре, бо додатковий виклик інстпектора часто коштує гроші. Так от там основним матеріалом для підключення електрики є алюміній, бо струм підключення переважно більше 100 А для індивідуального будинку. Типово це 200 А і мідь на ткий струм можуть собі дозволити хіба дууууже багаті, тому про неї в кодах говориться, але практично всі можнажні елементи розраховані на алюміній. І якось все добре працює і нікуди нічого не тече, тобто очевидно, що проблема не алюмінії як такому.

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 минут назад, volomoto сказал:

Вже давно придумали рішення від цього, зокрема наконечники під гвинт, як вище кидав @Firetuf, або конічні зажимні гвинти, які вгризаються в пучок дротів або гільзу.

І як ці варіанти застосувати на клемах автомату чи лічильника?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 хвилин тому, Firetuf сказав:

Якщо дизлайкнув больненький - значить ми на правильному шляху)))

Що хочу ще додати. Обтягування гвинтових з'єднань звичайно річ правильна та потрібна. Але не температура тут головний фактор. Правильніше сказати - не та температура. Ну хай буде максимальний нагрів токоведучої жили 60-70°С. Хоча на практиці, особливо для домашніх умов, це ненормально і не рекомендовано. Так ось. Маємо середнє 40-50 градусів, хоча і це вже обігрівач повітря, і як воно діє на провідник? Це як? Все, що знаходиться люмінієве під сонцем, все утєкло??? Ну маразм жеж???

Так, мідь прочніша, мідь витримує більші навантаження при менших діаметрах. А основне, як для мене - це поведінка провідника при КЗ. Не тупі ж люди заборонили люміній для захисного заземлення? Чи хіба там є робочий нагрів провідника??? Гиги))) (саркзма трохи)

"Кесарю - кесарево.....(с)"

Я можу 5*10 помістити у 32мм гофру а потім в 50мм трубу - ту частину що йтиме у землі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Питання з електрики, які не потребують окремої теми

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...