Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання з електрики, які не потребують окремої теми

sanykrimea

Рекомендовані повідомлення

Привіт! Напишіть будь-ласка чи є правила, а якщо є, то де краще почитати, або підкажіть по розміщення підземних труб з проводами та кабелями по ділянці

image.thumb.png.9b0aab65be1d7c33d1c24442c7bd807c.png

На фото до прикладу показав варіанти - чи без різниці?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я би робив по "червоному" варіанту з точки зору економії кабелю. На рахунок правил то читайте ПУЕ-2017 глава 2.3 (прокладання кабельних ліній у грунті). якщо по простому, то закладуєте кабель на глибину 0,7 м від поверхні землі, але враховуючи що кабель буде в трубі і те що це власна ділянка то можна і на 0,5 м закладати щоб зменшити об'єми земляних робіт. По правильному робиться підсипка з піску товщиною 10 см прокладається по цій підсипці кабель а потім засипається знов піском товщиною 10 см. Далі вже грунтом. І знов же якщо кабель буде в трубі на всю довжину то засипати можна зразу вийнятим грунтом.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Shturman1 сказал:

На рахунок правил то читайте ПУЕ-2017 глава 2.3 (прокладання кабельних ліній у грунті)

2.3.1. Ця глава Правил поширюється на силові кабельні лінії (КЛ) напругою до 330 кВ промислової частоти, з одножильними або багатожильними кабелями з ізоляцією будь-якого типу, а також на контрольні кабелі. Вимоги цієї глави Правил в частинах, що стосуються способів прокладання кабелів, поширюються також на силові КЛ постійного струму напругою до 1,5 кВ.

Ця глава Правил не поширюється на внутрішні кабельні мережі житлових і громадських будинків , а також на:

- КЛ спеціальних електроустановок (НПАОП 40.1-1.32 Правила будови електроустанок);

- кабельні електропроводки напругою до 1 кВ з фазним перерізом кабелю до 16 мм2 (Глава 2.1 ПУЕ «Електропроводка»).

А також, кабелі типу ВВГ та АВВГ не призначені для безпосередньої прокладки в землі. Для цього є версія "Б" - броньовані.

Кабелі без броні на напругу від 10кВ і вище, які дозволено прокладати безпосередньо у грунті, бо мають зовсім іншу товщину оболонки, як і сам матеріал та конструкцію жил.

Ще раз:

1. Або ВВГ/АВВГ в трубі/шахті в грунті.

2. Або ВБбШВ/АВБбШВ безпосередньо в грунті.

дотримуючись всіх нормативних документів.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 08.11.2023 в 17:04, Firetuf сказал:

В землю труба або тяжка двухстінна гофра, (якщо немає 90° кутів  та не плануєте ще щось протягувавати, можна і менше в діаметр)

Як щодо норм про "вільний простір" в гофрі/трубі? Якщо не помиляюсь - 40%? 😎

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, InSAn сказал:

Як щодо норм про "вільний простір" в гофрі/трубі? Якщо не помиляюсь - 40%? 😎

То для забезпечення зміняємості проводки.

В нашому випадку, це не стосується, раз, а по друге, зовнішній діаметр ВВГ 5х10 до 20 мм, а мова йшла про трубу 50 мм....))) 🤗

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, InSAn сказал:

Не лише - а й для температурного режиму.

 

При прокладці в пучках - ще можливо, хоча якщо розглядати прокладку в лотках в приміщеннях, а в землі??? Допускається максимальний нагрів , якщо XLPE то навіть до 90°С.... І що це дасть, у замкненому просторі з можливістю тепловідводу в "холодну" землю. А при одиночній прокладці - ну мені, чесно, невідомо, які є заборони по даному питанню....(((

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

09.11.2023 в 15:40, Андрій Миколайович сказав:

На фото до прикладу показав варіанти - чи без різниці?

Як на мене, по зручності краще буде щось середнє. На виході піти по синій траєкторії, під кутом пройти через в'їзд і біля вводу в будинок по жовтій. По ідеї не повинно порушувати ніяких правил, але тут вже хай мене поправлять.

На фото одразу не помітив трубу. Вона напевно буде заважати.

Прихований текст

944697030_.png.4faa27d113ea84542e89c61c261bd331.png

 

Змінено користувачем MAuCTEP
Додано
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 минуты назад, MAuCTEP сказал:

Як на мене, по зручності краще буде щось середнє. На виході піти по синій траєкторії, під кутом пройти через в'їзд і біля вводу в будинок по жовтій. По ідеї не повинно порушувати ніяких правил, але тут вже хай мене поправлять.

На фото одразу не помітив трубу. Вона напевно буде заважати.

  Скрыть контент

944697030_.png.4faa27d113ea84542e89c61c261bd331.png

 

Прокладання по діагоналі дає виграш на копійки по довжині кабелю, але дарує чарівні миті в майбутньому, коли на ділянці щось треба буде зробити с землею в тій частини.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 10.11.2023 в 00:52, Firetuf сказал:

зовнішній діаметр ВВГ 5х10 до 20 мм, а мова йшла про трубу 50 мм

Уважніше треба читати 😎

В 08.11.2023 в 16:15, Андрій Миколайович сказал:

Я можу 5*10 помістити у 32мм гофру а потім в 50мм трубу

891773837_.png.3f5dcfbaac5cf8239d630e2d55fe369d.png

В 10.11.2023 в 01:06, Firetuf сказал:

А при одиночній прокладці - ну мені, чесно, невідомо, які є заборони по даному питанню

Є. Якщо не помиляюсь - повинно бути не менше 40% вільного простору. Буде час - пошукаю норми.

  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, InSAn сказал:

😎Якщо не помиляюсь - повинно бути не менше 40% вільного простору. Буде час - пошукаю норми.

Буду тільки вдячний!) Бо так виходить, що гофра 16 і 20 зовсім заборонена)))) 👏

Змінено користувачем Firetuf
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 10.11.2023 в 00:52, Firetuf сказал:

То для забезпечення зміняємості проводки. 

 

4 часа назад, InSAn сказал:

Буде час - пошукаю норми.

Трошки допоможу у пошуках)))))

IMG_20231114_223335.jpg.f5ba503601c34d0e4be02f5338c18692.jpg

Питання залишається відкритим: Якими пожежними вимогами (температура, тощо) забороняється заповнення кабелеводів більше як на 40%? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Firetuf сказав:

 

Трошки допоможу у пошуках)))))

IMG_20231114_223335.jpg.f5ba503601c34d0e4be02f5338c18692.jpg

Питання залишається відкритим: Якими пожежними вимогами (температура, тощо) забороняється заповнення кабелеводів більше як на 40%? 

Ну це рекомендації, я купив 32 трубу для 5*10, 32 трубу для слаботочних - кілька витух + оптика і зе одну 32 трубу просто резервну кину.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 минуту назад, Андрій Миколайович сказал:

Ну це рекомендації, я купив 32 трубу для 5*10, 32 трубу для слаботочних - кілька витух + оптика і зе одну 32 трубу просто резервну кину.

Не переймайтеся. Ці норми для зміняємості проводки, які вимагає ДБН 23-10. Ви зробили все на "відмінно"!

У нас просто виникли власні з'ясування. Не звертайте уваги.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Андрій Миколайович сказав:

Ну це рекомендації, я купив 32 трубу для 5*10, 32 трубу для слаботочних - кілька витух + оптика і зе одну 32 трубу просто резервну кину.

Я протягивал у себя 5*10 в 32 трубу. По прямой - норм, но какой-то поворот (у меня поворот на 90 на протяжении около 2м плавный) - гемор ещё тот. Матюков много новых услышал от помощников, но протянули. Лучше 50 трубу было взять. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, ЯД сказал:

Я протягивал у себя 5*10 в 32 трубу. По прямой - норм, но какой-то поворот (у меня поворот на 90 на протяжении около 2м плавный) - гемор ещё тот. Матюков много новых услышал от помощников, но протянули. Лучше 50 трубу было взять. 

Або відразу кабель затягувати в трубу, а потім в траншею, якщо не планується в подальшому протяжка додаткових кабелів. І ніяких геморів. 

Ще раз кажу: якщо хочете виконувати вимоги по зміняємості проводки, або протяжки у змонтовані кабелеводи, то труба чим товща, кутів згину чим менше, або додаткові колодязі, змазки і таке інше....

Змінено користувачем Firetuf
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Андрій Миколайович сказал:

Ну це рекомендації

45639859_.png.089980b63c026a6328d771d5a2b7b0f8.png

:pardon:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, InSAn сказав:

45639859_.png.089980b63c026a6328d771d5a2b7b0f8.png

:pardon:

Класна в нас нормативка- трактуй правила як хочеш (або по-своєму)💪

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Дед Звукарь сказал:

Класна в нас нормативка- трактуй правила як хочеш (або по-своєму)

Наша нормативка приведена до загальносвітових норм.

Для уникнення "вільного трактування" саме й призначений пункт ПУЕ 1.1.16

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, InSAn сказав:

Наша нормативка приведена до загальносвітових норм.

Для уникнення "вільного трактування" саме й призначений пункт ПУЕ 1.1.16

Не повинно бути в НТД фраз: "зазвичай", "переважно", і т.д.- це якраз і призводить до подвійного/вільного трактування. 

А в загальносвітових нормах теж прийнято робити посилання з одного НТД на інший, і в результаті ні в одному з них нема чіткої відповіді?😉

P.S. Це я вже мовчу про граматичні помилки в ПУЕ, яких там є досить велика кількість.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, InSAn сказал:

45639859_.png.089980b63c026a6328d771d5a2b7b0f8.png

:pardon:

Це все балаканина, до теми стосується дуже віддалено.

Де Пожежні вимоги щодо "40% заповненості труб"?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 минут назад, Дед Звукарь сказал:

Не повинно бути в НТД фраз: "зазвичай", "переважно", і т.д.- це якраз і призводить до подвійного/вільного трактування. 

Вільне трактування - це у тих, хто вчора був піхволікарем, а сьогодні експерд з електрики, як і навпаки.

Ні в одному погодженому проєкті ніколи немає сперечань. Для цього Норми і Правила погоджуються через Мін'юст тощо.

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Firetuf сказав:

Вільне трактування - це у тих, хто вчора був піхволікарем, а сьогодні експерд з електрики, як і навпаки.

Ні в одному погодженому проєкті ніколи немає сперечань. Для цього Норми і Правила погоджуються через Мін'юст тощо.

Гарно сказано тим, хто вчора експерт з електрики, а сьогодні юрист. Нормативні акти не погоджуються в Мінюсті, а реєструються, тобто проходять формальну процедуру.

Змінено користувачем BugS
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 минуты назад, Дед Звукарь сказал:

Не повинно бути в НТД фраз: "зазвичай", "переважно", і т.д.- це якраз і призводить до подвійного/вільного трактування. 

А в загальносвітових нормах теж прийнято робити посилання з одного НТД на інший, і в результаті ні в одному з них нема чіткої відповіді?😉

P.S. Це я вже мовчу про граматичні помилки в ПУЕ, яких там є досить велика кількість.

"Зазвичай" переходять дорогу на зелений сигнал світлофору...а на червоний "допускається" обгрунтовано один раз в житті)

  • Хаха 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, BugS сказал:

Гарно сказано тим, хто вчора експерт з електрики, а сьогодні юрист. Нормативні акти не погоджуються в Мінюсті, а реєструються, тобто проходять формальну процедуру.

А я і не претендую на звання "Юрист", а також не лізу в профільні  юридичні теми зі своїми вказівками.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Питання з електрики, які не потребують окремої теми

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...