Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

готовые vs индивидуальные проекты

link011

Рекомендовані повідомлення

"В чем смысл обращения к архитектору"

кстати вот это очень правильный вопрос, достойный отдельной темы.

 

лично меня проект интересует по следующим пунктам:

1. планировка до стройки, а не после или в процессе

2. расчет к-ва материалов

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Что такое, по Вашему, "архитектурная ценность"?

2. В чем смысл обращения к архитектору, если задача получить ценность - не стоит изначально?

 

Я відповім з вашого дозволу. Більшості людей зараз - "не до жиру - аби живі". В тому числі і в плані будівництва.

Я розумію і підтримую думку колеги що подібні об"єкти - аби скоріше і дешевше побудуватись - гноблять творчий дух гуру від архітектури. Їм як хірургам - якщо операція - то обов"язково на серці або на мозку - та така щоб по ній можна було б звіт в модний журнал написати або десертацію захистити ... Та біда в тому що з таким підходом не буде кому вирізати банальний апендицит.... І це інша сторона медалі.

Хтось вибирає стезю VIP-архітектури, і з висоти свого авторитету попльовує на замовників які мають нахабство немати грошей на спроектований ними шедевр. Хтось - закатує рукава і їде в провінцію глину місити - і проектує не те що у портфоліо піде - а те що ЛЮДЯМ ПОТРІБНО, у тому числі - гаражі, госп.споруди, допомагає узаконювати самострої і т.д..

Так, цю людину не надрукують у модному журналі, її ім"я не увійде в підручники архітектури. Та КОРИСТІ з цієї людтни буде на два порядки більше, тому що статистично "апендицити" трапляються на два порядки частіше - і хоч вбийся - а ними теж потрібно комусь займатись. ИМХО

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"В чем смысл обращения к архитектору"

кстати вот это очень правильный вопрос, достойный отдельной темы.

 

лично меня проект интересует по следующим пунктам:

1. планировка до стройки, а не после или в процессе

2. расчет к-ва материалов

 

 

1. Что такое планировка до стройки? Это план дома? Типа вот этого:

 

picture.php?albumid=104&pictureid=4202

 

 

2. Считаете ли Вы, что реально просчитать количество материала и купить его тютелька в тютельку по проекту? Знаете ли Вы, что вес арматуры, который записан в сортаментах и отвечает ГОСТ, отличается от того, что принято на металлобазах. Знаете ли Вы, что всегда отличие идет в меньшую сторону, тоесть приедет на 10-15 % меньше арматуры только из-за разной системы координат между стандартами и реалиями? Знаете ли Вы, какой процент материала закладывается на бой, на подрезку? Знаете ли Вы, что каждый строитель может на свое усмотрение делать больше отходов или меньше? Или за все ответит архитектор?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Что такое, по Вашему, "архитектурная ценность"?

2. В чем смысл обращения к архитектору, если задача получить ценность - не стоит изначально?

 

1. сложно обьянить, но такие домики сразу видно, меня устроит когда мне он просто будет нравится, а другим - не резать глаз...

2. как вариант - получить свой максимум комфорта за достуные средства, еще как вариант - увидеть правильную реализацию желаний в материальном виде, у каждого может быть свой смысл..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

стезю VIP-архітектури

 

Давайте не в цій темі дискутувати на тему апедицитів і віп архітектури. На сьогодні мало хто знає чітку різницю між елітною ВИПархітектрою для олігархів і якісною архітектурою. Кількість грошей прямо не впливає на якість архітектури.

 

Добавлено через 58 секунд

2. как вариант - получить свой максимум комфорта за достуные средства, еще как вариант - увидеть правильную реализацию желаний в материальном виде, у каждого может быть свой смысл..

 

Тоесть задача для архитектора - удовлетворить все желания потребителя? Независимо от того, насколько потребитель разбирается в архитектуре и строительстве. Если потребитель говорит - "мне не нужен фундамент, я хочу его минимальным, то правильный архитектор должен внять пожеланиям и отказаться от надежного фундамента в пользу максимально дешевого?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. да, план дома. типа того что на второй картинке.

2. а зачем тютелька в тютельку ? погрешность 10-15% лично меня устроит. на каких-то материалах она будет меньше, на каких-то больше. в любом случае это будет много точнее чем я буду прикидывать на бумажке.

 

Добавлено через 5 минут

Тоесть задача для архитектора - уловлетворить все желания потребителя?

 

а вы думаете иначе ?

может конечно кому и нравится дома строить как художнику картины рисовать - для эстетического удовольствия.

но в основном, об этом seyvalter сказал, люди строят дома как раз для удовлетворения своих, даже не желаний, а потребностей.

Потребность простая - отдельное жилье, с неким желаемым уровнем комфорта. И весь процесс стройки, включая создание проекта, как раз и направлен именно на удовлетворение потребности в жилье.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1.

2. Считаете ли Вы, что реально просчитать количество материала и купить его тютелька в тютельку по проекту? Знаете ли Вы, что вес арматуры, который записан в сортаментах и отвечает ГОСТ, отличается от того, что принято на металлобазах. Знаете ли Вы, что всегда отличие идет в меньшую сторону, тоесть приедет на 10-15 % меньше арматуры только из-за разной системы координат между стандартами и реалиями? Знаете ли Вы, какой процент материала закладывается на бой, на подрезку? Знаете ли Вы, что каждый строитель может на свое усмотрение делать больше отходов или меньше? Или за все ответит архитектор?

 

На металобазах арматуру відпаскаютьне на вагу - а погонними метрами - і рахують по кількості 6-тиметрових прутів. На вагу - можливо лише на дуже великі об"єми - і то не факт.

По цеглі - блоках згоден - точно не вирахуєш - та можна зменщити похибку з десяти кубів - до одного.

Дерево - можна вирахувати до тріски - зновуж таки з невеличким запасом - щоб підстрахувати замовника від косих зрізів балок.

Дах - залежно від даху.

 

Похибка буде полюбому - але скажіть самі собі - хто помилиться більше - архітектор який підрахує - чи замовник який смостійно буде вгадувати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. сложно обьянить, но такие домики сразу видно, меня устроит когда мне он просто будет нравится, а другим - не резать глаз...

 

это такие дома?

 

71724.jpg

 

(%D1%81%D1%81%D1%8B%D0%BB%D0%BA%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%20%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B0)

 

188917.jpg

 

Добавлено через 2 минуты

На металобазах арматуру відпаскаютьне на вагу - а погонними метрами - і рахують по кількості 6-тиметрових прутів. На вагу - можливо лише на дуже великі об"єми - і то не факт.

 

Ви впевнені? Чи часто купляли арматуру? Чи відомість витрати сталі в проекті пишеться в метрах погонних? Чи арматура випускається 6-ти метровими кусками? Що таке НДЛ і міра? Можливо вже норми проектування переглянули? Може я чогось не зауважив?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тоесть задача для архитектора - удовлетворить все желания потребителя? Независимо от того, насколько потребитель разбирается в архитектуре и строительстве. Если потребитель говорит - "мне не нужен фундамент, я хочу его минимальным, то правильный архитектор должен внять пожеланиям и отказаться от надежного фундамента в пользу максимально дешевого?

 

Не плутайте архітектуру і конструктив. Це різні речі - хоч і близькі.

Щодо фундаментів - в серйозних проектах ф-ти робляться в кількох варіантах - з яких потім вибирається максимально доцільний і дешевий.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Похибка буде полюбому - але скажіть самі собі - хто помилиться більше - архітектор який підрахує - чи замовник який смостійно буде вгадувати?

 

Помиляться обоє, якщо не буде зв"язку між реальним будівництвом і кабінетним проектуванням чи підрахуванням.

 

Добавлено через 1 минуту

Не плутайте архітектуру і конструктив. Це різні речі - хоч і близькі.

Щодо фундаментів - в серйозних проектах ф-ти робляться в кількох варіантах - з яких потім вибирається максимально доцільний і дешевий.

 

Де таке написано? Скільки коштує зробити три варіанти робочого проекту фундаменту? Скільки коштує зробити геологічні дослідження фундаменту? Скільки в середньому коштує фундамент (матеріали+ робота)? Хто має право порівнювати три робочих проекти і три кошториси до них?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви впевнені? Чи часто купляли арматуру? Чи відомість витрати сталі в проекті пишеться в метрах погонних? Чи арматура випускається 6-ти метровими кусками? Що таке НДЛ і міра? Можливо вже норми проектування переглянули? Може я чогось не зауважив?

 

В тому і справа - сам зараз будуюсь - купую регулярно, і повірте на слово - ніхто 6-тиметрові прути на базі НЕ ВАЖИТЬ. Рахують прутами (для прикладу 30 метрів замовив - пішли нарахували 5 прутів і все - якось так). Більш того- можу викласти прайс з металобази - всі ціни прокатного матеріалу стоять за 1м.п. а не за кг.

В специфікаціях даються маси - щоб їх можна була використаи при зборі навантажень. Я особисто - даю і массу - і метраж.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Рахують прутами (для прикладу 30 метрів замовив - пішли нарахували 5 прутів і все - якось так). Більш того- можу викласти прайс з металобази - всі ціни прокатного матеріалу стоять за 1м.п. а не за кг.

В специфікаціях даються маси - щоб їх можна була використаи при зборі навантажень. Я особисто - даю і массу - і метраж

 

Скільки погонних метрів фундаменту можна зробити з 30 м.п. арматури? За якою шкалою у Вас ведеться перерахунок арматури з метрів погонних в тони?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Де таке написано? Скільки коштує зробити три варіанти робочого проекту фундаменту? Скільки коштує зробити геологічні дослідження фундаменту? Скільки в середньому коштує фундамент (матеріали+ робота)? Хто має право порівнювати три робочих проекти і три кошториси до них?

 

Ви мене засмучуєте, ви ніколи не чули про техніко-економічне обгрунтування? Ви ніколи не мали справу з держ.замовленнями де над тобою КРУ стоїть і копійки рахує а об"єкт йде через Укрінвестекспертизу?

Я проектував адмін.установу - якя йшла через все це - фундаменти рахувались в ТРЬОХ ЕКЗЕМПЛЯРАХ - збірні стрічкові, монолітні стрічкові та пальові - по них робилось ТЕО і вибирався найдешевший варіант з трьох.

 

Добавлено через 1 минуту

Скільки погонних метрів фундаменту можна зробити з 30 м.п. арматури? За якою шкалою у Вас ведеться перерахунок арматури з метрів погонних в тони?

 

Ви пропустили мої слова "для прикладу". - це може бути і 300 м.п. - відгрузять 50 стержнів. Так краще?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я проектував адмін.установу - якя йшла через все це - фундаменти рахувались в ТРЬОХ ЕКЗЕМПЛЯРАХ - збірні стрічкові, монолітні стрічкові та пальові - по них робилось ТЕО і вибирався найдешевший варіант з трьох

 

Питання №1 - конструктор три варіанти фундаменту рахував безкоштовно? Чи по ціні одного? Як чиновники КРУ (юристи та економісти) розбиралося в робочому проекті? При чому тут цей приклад до котеджної забудови?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скільки погонних метрів фундаменту можна зробити з 30 м.п. арматури? За якою шкалою у Вас ведеться перерахунок арматури з метрів погонних в тони?

Вы начинаете новую серию из сериала "Битва архитекторов"? зачем?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Питання №1 - конструктор три варіанти фундаменту рахував безкоштовно? Чи по ціні одного? Як чиновники КРУ (юристи та економісти) розбиралося в робочому проекті? При чому тут цей приклад до котеджної забудови?

 

Так, за тіж гроші. Кру не розбиралось - розбиралась експертиза. А приклад при тому - що інколи замовник просить порахувати різні варіанти фундаментів щоб вибрати найдешевший - а сказано це було до того - що конструктор може допомогти зекономити дещицю і на фундаменті, в межах допустимого - але зекономити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви пропустили мої слова "для прикладу". - це може бути і 300 м.п. - відгрузять 50 стержнів. Так краще?

 

 

Для того, щоб перевірити чи справді металургійними заводами арматура випускається прутами по 6 метрів, достатньо зателефонувати в "Українську гірничо-металургійну компанію" або "Метал-холдинг".

 

Добавлено через 4 минуты

А приклад при тому - що інколи замовник просить порахувати різні варіанти фундаментів щоб вибрати найдешевший

 

Ви сказали, що перевіряла експертиза три варіати робочого проекту фундаменту. Хто є членами експертної групи, чи мають ці люди профільну освіту та досвід роботи за спеціальністю? Чи Ви справді свідомо урівняли експертів з Держекспертизи з приватним забудовником в площині об"єктивного аналізу роботи конструктора?

 

Чи Ви справді вважаєте що консиліум лікарів примає рішення на тому ж рівні, що і пацієнт?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А ви на будівництво берете з завода чи з бази? я писав - великі об"єми - можливо - десятки тон арматури - коли її відгружають з виробництва вагонами - ніхто не буде рахувати стержнями - та роздріб іде метражом - тому що тих 30 чи 300 метрів ніхто на базі важити не буде.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А ви на будівництво берете з завода чи з бази? я писав - великі об"єми - можливо - десятки тон арматури - коли її відгружають з виробництва вагонами - ніхто не буде рахувати стержнями - та роздріб іде метражом - тому що тих 30 чи 300 метрів ніхто на базі важити не буде.

 

Я дав лінки на роздрібні металобази Києва, де є в наявності великий асортимент доволі якісного металопрокату. На фундамент,як правило, арматура йде від однієї тони, залежно від грунтів і розмірів будинку. Буває і 4-5 тон. А це кілометри арматури.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А ось прайс бази де тарюсь я. Весь прокат - метражом.

 

Це прайс магазинчика, що торгує всім потроху, від віконного скла і шифера до арматури. Це не металобаза.

 

Навіть у прайсі, наданому Вами, вказана довжина арматури - 12,01 м Якщо вони її порізали по 6 м, то тільки тому, що в малу машину не влазило.

 

Що робити з 6-ти метровою арматурою, якщо розміри фундаменту 8х9 метрів?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я дав лінки на роздрібні металобази Києва, де є в наявності великий асортимент доволі якісного металопрокату. На фундамент,як правило, арматура йде від однієї тони, залежно від грунтів і розмірів будинку. Буває і 4-5 тон. А це кілометри арматури.

 

Ви самі на свої лінки заходили? А варто було б. Ознайомтесь хоч тут.

2140593701_..thumb.JPG.6b1a5f40f6ba6ecb1a24353bc01680d8.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви самі на свої лінки заходили? А варто було б. Ознайомтесь хоч тут.

 

кожен бачить те, що хоче побачити :-)

 

проблема в тому, що відсутня спільна шкала перерахунку метрів погонних в тони і кілограми. Тому що теоретично (за ДСТУ) метр 12-ї арматури важить 0,888 кілограма, а фактично 0,937 і більше. Тобто вказуючи в специфікації (як того вимагають стандарти) вагу, варто звернути увагу, що є безлад у продавців арматури і може бути недостача. Такі нюанси є у всьому.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ок, я показав вам ціну за погонний метр - ви можете показати мені там ціну за кілограм? Так - вага вказана, та ЦІНА стоїть на погонному метрі. Ви бачите там ще щось чого я непомітив?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ок, я показав вам ціну за погонний метр - ви можете показати мені там ціну за кілограм? Так - вага вказана, та ЦІНА стоїть на погонному метрі. Ви бачите там ще щось чого я непомітив?

 

Я Вам ще раз повторюю, є загальноприйняті норми. Про це знає кожен професійний архітектор. Норми регламентують товщину ліній на кресленні, глибину закладання фундаменту і правила оформлення креслень. Норми також регламентують вагу погонного метра арматури, так само, як вмісту рослинного жиру в вершковому маслі чи сої в ковбасі. Експертиза перевіряє на відповідність норм.

 

Згідно норм в проекті вказується загальноприйнята таблиця - "відомість витрати сталі" В ній вказується вага арматури. Не для того, щоб рахувати навантаження, а для кошторису. Розрахунок арматури робиться перед цим, на підставі геометрії фундаменту і збору навантажень. Потім викреслюються всі вузли і розраховується довжина арматури. Після цього, на етапі оформлення креслення, крім специфікації арматури (де є метри і тони) робиться загальна відомість, де все переводиться в тони. Тобто до стільного знаменника.

 

А проблема в тому, що курс гривня/доллар (тобто вага погонного метра арматури) у кожного продавця своя, на підставі його внутрішнього стандарту.

 

І проблема тут спільна - немає загальноприйнятого стандарту обміну інформацією. Хтось робить ковбасу з сої і каже, що то є щире м"ясо, а хтось бачить, що конкурент продає сою і розуміє, що його натуральні свині і телята заводять його в збитки і теж починає пхати туалетний папір замість сої. Так само і з проектами і з продажами будівельних матерілів і оцінкою рівня виконання і професійністю. Якщо гривні на сьогодні в межах України мають однакову вартість, то проекти, так само як і будинки можуть суттєво відрізятися не за ціною, а за вартістністтю. (цена и ценность)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...