Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Повітряне опалення на основі камінної топки

дениска 1981

Рекомендовані повідомлення

а как делали?

 

Камин запланирован, но фактически еще нет. Тоже, как резерв.

И вот думаю как разводить по комнатам... в принципе, лишь в одну тянуть надо - в дальнюю, через чердак. Но вот получится ли эта конвекция, если это будет отверстие в потолке комнаты?

 

Через чердак не будет тяги, надо ставить каминный вентилятор, конвекционный короб. Это того не стоит. Я себе сделал так.

1589731723_202003121530511584019851376(1).thumb.jpg.9429a2f930bac1f3e8727b5fa3ffd19b.jpg

 

IMG_20200208_104841.thumb.jpg.0f2c0412cc7cb9f820f914801f684676.jpg

 

IMG_20200223_111153.thumb.jpg.b056fe6652162416f42a461de3214b10.jpg

 

IMG_20200314_110528.thumb.jpg.7b822cd552ce8b876b89ad5212ced31f.jpg

 

Камин бложили газобетоном, вату я не хотел, силикат стоит дорого. В итоге все работает, разводка идет в пять спален и гостиную.

Топка у меня Jotul i570

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если нужен один канал для одной комнаты первого этажа (такие каналы самотёчно работают достаточно посредственно) - то лучше откажитесь, большой погоды он не сыграет.

 

не нужен, просто размышляю.

Камин будет расположен в центре дома и тепла теоретически будет достаточно всем помещениям, кроме санузла и детской комнаты...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я поставил под потолком вентилятор который дует в коридор (между санузлом и детской) - стало гораздо быстрее тепло распределяться (сейчас под потолком в зале больше +30С уже не собирается)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Джої Трібіані з ТС "Друзі" був взірцем простого і туповатого дурника, якому подобались гарне життя і смачна їжа. За це ми його й любили: кожен знаходив у ньому якісь свої погані, але такі життєві риси.

 

У одній із серій він стояв біля чужого Порше і йому зробили комплімент. Він так захопився, що купив мерч від Порше і натирав машину воском, розповідаючи усім, як це круто мати Порше. Коли прийшов власник і забрав авто, Джої побудував картонний макет з коробок і накрив його автомобільним захистом від сонця. Поряд грались підлітки і один з них лапаючи м'яча впав на коробки якраз у момент, коли Джої розповідав симпатичним дівчатам, як береже свій Порше від сонця.

Є експозиція, де Джої біля Порше, є зав'язка сюжету з плануванням як видати себе за власника Порше, є розвиток дії з натиранням воску, кульмінація з втратою декорацій і розв'язка з мораллю про те, що кіч - це соромно і ганебно.

 

attachment.php?attachmentid=714277&stc=1&d=1615636372

 

Один форумчанин, який колись замість того, щоб витратити гроші на утеплення фасаду, стелі, чи заміну вікон, чи котла, витратив кошти на кіч - морально та технічно застарілу стару чавунку. Як і наш герой з Друзів, форумчанин не намагався дивитись у майбутнє далі від получки. Завдяки вродженому бажанню шукати халяву, як і наш Джої бажаючи видати себе за власника Порше з макетом з коробок, наш форумчанин теж вийшов з ситуації і знайшов брикети.

Само собою, отримавши менше-більше нормальний розв'язок задачі з обігрівом, ігноруючи усі решта факти з зольністю, естетикою, ефективнісю та комфортом, наш герой пішов на форум розповісти про досягнення. Звичайно, у пошуку халяви він не один, адже багато кому лестить варіант Джої Трібіані: видати своє життя кращим, ніж воно є насправді, і ігноруючи вищі пріоритети, поставити камін. Визнати, що помилився і просто виходить з ситуації буде надто принизливо. Ефект кривої досвіду нам говорить чітко, що чим людина менше розуміє предмет, тим вона впевненіша у своїх словах та вчинках. Чим більше я приведу аргументів - тим абсурднішими ставатимуть коментарі. Останній тому яскравий приклад. З трьох варіантів він обрав один, апріорі приведений для порівняння і неумісності, і на його підставі доводити свою правоту.

 

Кульмінація тут у тому, що через багато помилок в минулому ви опинились в ситуації, коли своїм кічевим рішенням намагаєтесь вирішити проблему першої необхідності, ігноруючи сучасність і здоровий глузд.

 

Мораль тут у тому, що бідне життя потребує раціональних рішень, середнього достатку - рекомендує, а вже багатство - не зобов'язує. Камін починається з середнього достатку. Сперечаючись тут зі мною ви сперечаєтесь з Європейським досвідом, європейською культурою і філософією. Ніякий чеський камінщик не буде маратись з чавуниною в халупі, він радитиме робити з халупи дім. Якщо ж ви не зробили зі своєї халупи дім, то займайтесь цим, а не ходіть по форумах з дурницями. Зробите порядок з домом, назбираєте коштів, походите по салонах з працюючими камінами, а вже тоді йдіть на форум за порадами. І тільки тоді, через деякий час і вивчення теми ви матимете шанс отримати предмет побутової розкоші - сучасний, ефективний, естетичний та комфортний камін.

 

Намагання свою некомпетентність компенсувати демагогією з недолугими спробами образити співрозмовника це жалюгідно і нецікаво. Будь-яка, не реагуйте більше на мої повідомлення, не витрачайте свій, мій та час інших форумчан. Дякую.

 

Добавлено через 25 минут

P.S.

Сперечаючись тут зі мною ви сперечаєтесь з Європейським досвідом, європейською культурою і філософією.

Шановний @admin заради поваги до "Європейскої культури та філософії" чи не можна шановне джерело досвіду, носія європейскої культури та філософії @sheridan, яке черпало натхнення для своїх філософських алігорій із підліткового серіалу "Друзі", якось обмежтити у можливості сперичатись з простими та бідними українцями, яких більшість як в Україніі так і на цьому форумі. Дякую

Змінено користувачем douglas
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Намагання свою некомпетентність компенсувати демагогією з недолугими спробами образити співрозмовника це жалюгідно і нецікаво. Будь-яка, не реагуйте більше на мої повідомлення, не витрачайте свій, мій та час інших форумчан. Дякую.

 

Я не так часто веду дискусії тут, тож не переймайтесь. Ви сказали, що вивчали питання. Як виявляється, нічорта ви не вивчали, принципово не будете і просто маєте дешеву чавунку, яку хренячите брикетами, бо просрали запасти дров.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тепер про брикети.

Є два основні види брикетів: піні кей та руф. Перші якраз придумувались для камінів і печей. Ми їх впробовували ще років з 7-8 тому як альтернативу для користувачів, які встановлюють собі камін восени (а таких переважна більшість, тож задача актуальна). Форма піні кей продовгаста, як у дров, обпалена зовні, має отвір для збільшення площі горіння. Горять активно, не розпадаються. Мають більшу густину. Якраз у активності горіння є проблема: при перевищенні закладки легко перегрівають топку.

Другі направлено розроблялись для твердопаливних котлів. Менш спресовані, зате повільніше горять. Їхня проблема у тому, що вони мають суттєво вищу зольність. Якщо для ТП котла то байдуже з їхніми 20 літровими зольниками, то для каміна це означає часте обслуговування. Додатковим атракціоном є саме виробництво: від партії до партії, від виробника до виробника якість брикетів відрізняється, тобто доводиться дивитись, як з однієї пачки брикети нормально горять, а з іншої розсипаються на стружку, бо смолистість конкретно цього дерева була нижчою.

Економічної доцільності брикети не мають: горять сумно, а коштують дорожче за дрова. Вже кілька разів тут на форумі доводилась недоцільність рішень по брикетах з каміном, кілька разів доводилась економічна недоцільність використання брикетів у котлах. Можливо зараз ситуація з підвищенням ціни на газ трішки похитнулась, але актуалізовувати розрахунки усім ліньки. Зараз взагалі мабуть найвигідніше опалення відеокартами.

 

Кілька простих правил і прикидок для розрахунку камінного опалення:

1) скло маласенької топки (37х52 чи 60х42) видає 20% тепла через скло, середньої (70х52) 30%, великої 40%, слім версія +10% на скло. Кутові дають +5%, більші кутові +10%

2) за найефективнішого згоряння відбувається 70% втрати маси за годину. Усі зміщення ведуть до зниження ефективності

3) подвійне скло підвищує ефективність. Подвійне скло збільшує температуру в камері. При збільшенні температури в камері за однакових закладок кількість тепла через скло зросте.

4) реальна ефективність найкращих камінних топок буде завжди нижча 80%. Варто брати за взірець 70%, чавунних 60%, дешевих чавунних 50%, на тлінні половину з того. Автоматика видовжує горіння з 1,5-2годин до 4 годин з найменшою втратою ефективності. Ручне керування навіть дуже досвітченого користувача буде менш ефективним.

5) Будь-яка акумуляція дає видовження віддачі тепла. Навіть наскладування повнотілої цегли з проміжком біля каміна як біля банної печі дасть помітний позитивний результат, не говорячи вже про навісну чи димооборотну. Найпростіше рахувати прикидками 80кг=1кВт. Рахується тільки те, що вище низу дверцят. Наскладувати тонни змісту немає.

6) вихід на тепле повітря завжди береться в кінці, тобто по залишку від випромінювання і усіх облицювань. Треба збільшувати кількість тепла на інші приміщення - берете топку з меншим склом і більшим колектором, зашиваєте товстішим шаром кальцій-силікату.

7) Пропалки завжди більше однієї, бо перша завжди йде на прогрів топки й димоходу

8) Камін ніколи не є основним джерелом тепла, а тим паче єдиним. В нормальних країнах це заборонено. Якщо так випадково виходить - файно, але зовсім не обов'язково.

9) Одна з решіток при розводці теплого повітря завжди відкрита і нерегульована, байдуже яка. Січення відведень починається зі 125мм, менше безглуздо.

10) чим більше січення теплоканалів - тим далі можна завести тепло, але все-одно не далі 5м в бік.

11) турбіна шумить, протяг неприємний

12) від повітряних розводок у будинку завжди погіршується акустичний комфорт. Добре лікується кожухом на топку, але не остаточно.

13) каміном не опалити санвузол, каміно не комфортно опалювати спальню через нерегульованість потоку. Треба ставити терморегульовану решітку.

14) вартість хорошої системи повітряного опалення не є нижчою за вартість хорошої системи водяного. Питання тільки в компромісах.

15) сухі листяні дрова є єдиним хорошим паливом. Ні хвої, ні брикети, ні вугілля не є хорошим паливом для каміна. Бажана вологість до 15%.

16) водяні системи найбільше проблем мають через автоматику

17) від водяних топок теж можна відводити конвективне тепло у інші приміщення, зручно користати відведенням у коридори чи сходові

18) монтаж водяної топки не терпить економії з т.з. надійності системи, повітряної поблажливіший.

19) не варто приміряти на себе чужий досвід щодо комфорту та естетики. У людей часто занижені критерії щодо власного вибору і завищені щодо чужого. Це пов'язано з внутрішніми переконаннями та простим звиканням. Так ми влаштовані.

20) хочете знати більше? TR-OL 2006 по всьому, EN13229 по камінах, EN13384-1 по димоходах, EN15544 по печах, EN12809 та EN12815 по котлах.

  • Лайк 13
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я не так часто веду дискусії тут, тож не переймайтесь. Ви сказали, що вивчали питання. Як виявляється, нічорта ви не вивчали, принципово не будете і просто маєте дешеву чавунку, яку хренячите брикетами, бо просрали запасти дров.

 

"Просрали", "хренячите" - як я мало знав про "европейску культуру" носієм якої ви себе тут назвали. Ви мене тут записали в бідняки з дешевою "халупою" і рекомендували назбирати грошей перед тим, як предстати перед вами на форумі. Мене бідність не принижує, в мене немає таких комплексів, хоч і не вважаю себе бідним. Але ви такими постами ображаєте 90% людей, які дійсно знаходяться за межею середнього прибутку. "Понти" спеціаліста з "елітної" сфери обслуговування залиште клієнтам, тут прості люди спілкуються. І, будь ласка, припиніть образливі вислови, порівняння, залиште оціночні судження про особу співбесідника при собі. Давайте вести лише цікаву дискусію без емоцій та образ.

 

По суті. Я не використовую конвекційний камін, як основне джерело опалення. Дубові дрова в мене закінчились, тому що я не люблю запасати їх на декілька сезонів, тому що в залишках часто зводиться шашель, який потім перекидається на свіжі дрова. Не хочу я нести в свою "бідняцьку халупу" труху з шашлю. Тому спробував брикет випадково, який зовсім не естетично горить, про що я теж написав. Та є плюс в тому що брикет горить рівномірно і довго. Все! Та ви ж зачепились за використання цегли або іншою накопичувальної маси в середні конвекційного приладу. Та шкільна фізика і ваші розрахунки підтвердили, щоб отримати більш менш відчутний результат, то маса ця має обчислюватись тонами при інших рівних умовах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я себе сделал так.

 

[ATTACH]714456[/ATTACH]

 

Разводка идет в пять спален и гостиную.

Топка у меня Jotul i570

 

Добрый день. У Вас одна из труб на фото проходит через плиту перекрытия. Расскажите, пожалуйста, подробнее про этот момент. Интересует диаметр трубы, диаметр отверстия, утеплена-ли труба в этом месте, чем делали отверстие и задели-ли арматуру плиты при резке?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день. У Вас одна из труб на фото проходит через плиту перекрытия. Расскажите, пожалуйста, подробнее про этот момент. Интересует диаметр трубы, диаметр отверстия, утеплена-ли труба в этом месте, чем делали отверстие и задели-ли арматуру плиты при резке?

 

Через перекрытие проходит 4 трубы. Трубы покупные, покупал мастер-установщик. Я только знаю. что это алюминиевые мягкие каркасные утепленные трубы. Отверстие делали ребята, которые режут бетон, заплатил им по 300 грн/отверстие. Прорезают всё, и бетон и арматуру.

Отверстия делали там, где надо по второму этажу, возможно где-то арматуру и срезали. Но, думаю это не критично.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 7 місяців потому...

Ребят такой вопрос, собираюсь ставить каминную топку, и планировал делать разводку воздуховодов по комнатам с целью дополнительного источника тепла от камина.

Но остановил тот фактор что уже несколько человек сказали что при разводку труб, очень сильно увеличиваешься слышимость в доме.

Так ли это? Возможно тут есть люди которые на своём опыте расскажут, слышимость увеличилась сильно или нет?!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, Buek сказал:

Ребят такой вопрос, собираюсь ставить каминную топку, и планировал делать разводку воздуховодов по комнатам с целью дополнительного источника тепла от камина.

Но остановил тот фактор что уже несколько человек сказали что при разводку труб, очень сильно увеличиваешься слышимость в доме.

Так ли это? Возможно тут есть люди которые на своём опыте расскажут, слышимость увеличилась сильно или нет?!

Нет такого. Разводка в 2 комнаты 2 этажа и в 2 по 1 этажу. Все гибкими воздуховодами. Может это есть при разводке оцинковкий квадратной?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, Gitan сказал:

Нет такого. Разводка в 2 комнаты 2 этажа и в 2 по 1 этажу. Все гибкими воздуховодами. Может это есть при разводке оцинковкий квадратной?

Спасибо за информацию.

не уточнял гибкими или металлом, говорили только что все слышно становиться очень сильно (комната с камином — комната куда выведен воздуховод)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.11.2021 в 09:07, Buek сказал:

Спасибо за информацию.

не уточнял гибкими или металлом, говорили только что все слышно становиться очень сильно (комната с камином — комната куда выведен воздуховод)

Слышимость - очень субъективный параметр. От некоторых клиентов мы получаем обратную связь что вообще ноль проблем, от некоторых - что да, есть слышимые звуки. В целом у нас небыло ни одного клиента, который сделал разводку горячего воздуха и очень пожалел об этом.  Тянем практически всегда оцинкованными плоскими каналами, с обязательным утеплением фольгированным рукавом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Камины на Осокорках сказал:

Слышимость - очень субъективный параметр. От некоторых клиентов мы получаем обратную связь что вообще ноль проблем, от некоторых - что да, есть слышимые звуки. В целом у нас небыло ни одного клиента, который сделал разводку горячего воздуха и очень пожалел об этом.  Тянем практически всегда оцинкованными плоскими каналами, с обязательным утеплением фольгированным рукавом.

P.S. На всякий случай мы всегда предупреждаем клиентов, что вопрос слышимости имеет место быть, и клиент на этапе проектирования решает, насколько для него это критичный фактор.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Звуки из комнаты, где установлен камин будут слышны в комнате, куда вывели воздуховод. Они будут более выражены при жестких трубах и менее при мягких, но будут всегда. Просто одни люди не могут спать с мухой в комнате, другим сладко спится при любом шуме. При закрытых жалюзях решеток в комнете слышимость будет минимальной. Еще можно поставить на самом каминном кожухе поворотные заслонки. Они перекроют горячий воздух, если он не нужен и уменьшат шум. Я хотел поставить их, но остановило количество крутилок на камине. Учитывайте, что у вас по правилам под межкомнатными дверьми должен быть зазор в 1-2 см, через него тоже проходит шум.

Еще не забывайте, что со временем в воздушных каналах будет накапливаться пыль, которую будет затягивать из гостиной (обычно там стоят камины). Убрать ее оттуда практически невозможно. Но грибка вроде не будет, зимой там все сдохнет. У меня температура выходящего воздуха более 100С. Хотя я еще проверял на практике.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...

Доброго дня всім!

 

Прошу ваших порад. Коли ставив камін, камінщик переконав мене зробити два воздуховоди у верхні кімнати. Ідея мені сподобалась, так і зробили.

На фото ви можете побачити вихід цих воздуховодів зверху каміна по стелі у верхні спальні.

IMG_8278.thumb.jpeg.964db3740e18934e697979047a16e111.jpeg

До-речі, протестував систему, все працює. 

Виконане це діло за допомогою 150го терморукава. Вихід з каміну знаходиться біля стояка каналізації (про що я через відсутність досвіду не подумав).

Але, моя помилка - я не врахував, що в тій зоні стелі мають іти труби каналізації із верхніх санвузлів. Відповідно сантехніки думали думали, і відчепили один терморукав який їм заважав.

 

Результат:

 

IMG_8271.thumb.jpeg.2ea647e7e36920e025f01b397b16c356.jpeg
 

IMG_8275.thumb.jpeg.80eff87c3a532e078c3943bb43bc2f08.jpeg

IMG_8276.thumb.jpeg.41ba0b39ac6db5fca4dd1375695ebeef.jpeg

По проекту стеля опускається на 20 см.
 

Маю три варіанти вирішення проблеми:

1. Повсовувати насильно назад всі терморукава, по факту монтажу гіпсокартону на стелі якось пробувати «обіграти» і опустити стелю в тій зоні нижче. Смущає прямий контакт терморукава з каналізаційною трубою, зокрема, чи не буде трубі погано через високу температуру, враховуючи, що зона контакту біля самого каміну знаходиться, а там температура найбільша. Плюс завуження самого терморукава, особливо того, який буду впихувати назад в цю щілину:

IMG_8279.thumb.jpeg.bd64b52e3347c3c3722a59cea9ab88a0.jpeg


2. Інший варіант: висячий терморукав не пихати в щілину, а зробити новий отвір в коробі але не зверху, а збоку, а стелю в тій зоні опустити на сантиметрів 30-40. Довший терморукав пустити «в обхід» (на фото позначено жовтим):

IMG_8277.thumb.jpeg.bb92738a0d3c6f2a2c054f0d5d770031.jpeg

Мене хвилює як можна «наростити» терморукав, чи треба якісь муфти, чи просто вставити і скотчем обмотати? І як його зафіксувати на стелі, щоб не висів? І він буде проходити через провода, як їх додатково захистити чи не потрібно? І чи взагалі не задовгий шлях?

Хотів би послухати ваших порад. Дякую!

 

Змінено користувачем Mykola87
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проблема у чому? Тільки випав рукав з короба? Можливо ви забули купити хомути і скотч не витримав

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 минут назад, normal сказал:

Проблема у чому? Тільки випав рукав з короба? Можливо ви забули купити хомути і скотч не витримав

Проблема у тому, що якщо все поставити як було, то терморукав буде сильно притиснутий до каналізаційних труб, коли буде опускатися стеля. Відповідно лякає температура терморукава по відношенню до труби каналізації, а також завуження діаметру терморукава внаслідок стискання.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, Mykola87 сказав:

Відповідно лякає ... завуження діаметру терморукава внаслідок стискання.

Терморукав з круглого стане овальним/прямокутним/..., але площа внутрішнього проходу не зміниться.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, Mykola87 сказав:

Хотів би послухати ваших порад. Дякую!

Переробити каналізацію. Висуньте каналізаційний стояк максимально до зовнішньої сторони короба , а терморукав заховаєте частково в стіну , і пустите поза стояком.

ПС.. У вас терморукав дивно заходить у короб каміна.

У вас є ось ця камера?

3.jpg.65809af374bf5a86211a577382956810.jpg

Змінено користувачем andrey_ka
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, Mykola87 сказав:

лякає температура терморукава по відношенню до труби каналізації

Ззовні каналія витримує 95°, а всередені рукава буде не більше 70° і ззовні після утеплювача взагалі не повинно бути більше 30°, інакше навіщо такий утеплювач...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Игорь&Ира сказал:

Терморукав з круглого стане овальним/прямокутним/..., але площа внутрішнього проходу не зміниться.

Площа поменшає. А ось наскільки це критично, треба дивитися.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 годин тому, DimaF сказав:

Это кто же так придумал канализацию!??😱

Не хто винуватий, а що робити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...