Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Protherm СКАТ-v.13

Interso

Рекомендовані повідомлення

21.10.2023 в 12:57, volomoto сказав:

Хтось може опізнати тип роз'єма (той що К2 на плані), яким підключено 3-ходовий клапан:

image.thumb.png.4189c44eb73c0e08793c81f45b2f4bd7.png

Хочу підключитись інтерфейними реле, щоб знімати положення 3-ходового і передавати в HASS, але не хочеться різати існуючі дроти. Якщо це якийсь стандартний роз'єм, то можна зробити подовжувач з розгалуженням на інтерфейсні реле.

Роз'єм знайшов і це NX5080 папка, та NX5081 — мамка.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Невеличкий звіт про те, як мені вдалось осідлати 3-ходовий, щоб зати в якому режимі зараз котел і щоб можна було точно рахувати енергію витрачену на опалення та нагрів води.

Отже, з допомогою додаткових папки та мамки зробив розгалужувач, до якого підключив інтерфейсні реле 220 В -» сухий контакт. Реле підключаються до клемників ваго:

Прихований текст

image.thumb.png.3a52c7f5977a9c2f3c92d68c054e7b7e.png

З іншої сторони реле подають сигнал ци цифрові входи контроллера, який на esp32:

Прихований текст

IMG_1022.thumb.jpeg.f54e50d434af24eb9ee7f1ab00c6ad8d.jpeg

Воно все трохи колгоспно виглядає, бо це тестовий режим і не хочеться робити якихось капітальних робіт, поки не віддестую все, хоча щиток вже купив.

Все діло залітає в Home Assistant і можна малювати отакі графіки:

Прихований текст

image.thumb.png.c9250b60b951c5c26a7e8b4052b7c235.png

Туди ще залітають темпетарури подачі за зворотки, але сенсори я поставив не в найкращому місці, тому нагрів нагрів води в бойлері показується дуже неточно. То таке.

До підрахунку енергії ще руки не дійшли і це питання часу, бо вся інформація вже є.

 

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Підхід виявився робочим, тому все окультурив:

Прихований текст

IMG_1036.thumb.jpeg.149277933d1c9a423e17b5ed4608c01e.jpeg

IMG_1045.thumb.jpeg.f5550f4805607aecca7c1c281e1208ba.jpeg

Крім моніторингу є ще повне керування ззовні часом та температурою нагріву води в бойлері. Залишилось ще одне реле, яке я планував використати на контакт обмеження потужності, але покищо не бачу в тому потреби.

  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 04.12.2023 в 16:52, volomoto сказал:

ци цифрові входи контроллера, який на esp32:

Де такий контролер купити? Я так розумію його потрібно самому конфігурувати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, kvintich сказав:

Де такий контролер купити? Я так розумію його потрібно самому конфігурувати?

Ось він - www.aliexpress.com/item/1005002823617497.html

Я програмував його з домогою ESPHome, а весь контроль і моніторинг фактично відбувається через Home Assistant.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, volomoto сказал:

Ось він - www.aliexpress.com/item/1005002823617497.html

Я програмував його з домогою ESPHome, а весь контроль і моніторинг фактично відбувається через Home Assistant.

Я так розумію це просто реле, із купою входів, які можна підстроїти під свої потреби. А яким чином цей контролер зчитує показники по споживанню електрики споживачами? Чи у вас ще щось використовується?

Змінено користувачем kvintich
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 хвилину тому, kvintich сказав:

Я так розумію це просто реле, із купою входів, які можна підстроїти під свої потреби. А яким чином цей контролер зчитує показники по споживанню електрики споживачами? Чи у вас ще щось використовується?

Це не просто реле, але й процесор із цифровими інтерфейсами, тому там можна зробити багато чого. Саме цей контроллер в мене нічого не зчитує, бо моніторинг споживання був зроблений ще раніше, коли ще не було цього котроллера де зокрема покази окремого котлового лічильника (Eastron SDM630) залітають в HA. Але можна вичитувати і цим котроллером, якщо додати RS232-RS485 конвертер. Або ж краще тоді відразу взяти Kincony A6, який має вже на борту RS485.

А взагалі можна використовувати будь-який лічильник, який інтегрується із НА, де вже склеювати дані з різних джерел. Для мене моніторинг споживання був тривіальним, а основна проблема була в тому, щоб знати чи котел зараз працює на опалення, чи на бойлер. Також хотілося керувати графіком і температурою в бойлері і для цього я використовую обманку термістора, який підключається до котла.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...