Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Рекомендовані повідомлення

44 хвилини тому, DimaF сказав:

сразу припис дают)

вести господарство на землі, яка тобі не належить? )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, vadimv сказал:

вести господарство на землі, яка тобі не належить? )

Типа прибудинкова территория, со стороны улицы)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, DimaF сказав:

Типа прибудинкова территория, со стороны улицы)

Як казав наш минулий мер - "правова колізія - підпис здесь і підпис здесь": і господарство вести не можна, і запускать шоб заросло не можна.

Змінено користувачем vadimv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, vadimv сказал:

Як казав наш минулий мер - "правова колізія - підпись здесь і підпис здесь": і господарство вести не можна, і запускать шоб заросло не можна.

Ну какое хозяйство вы предлагаете вести на полоске земли от дороги к своему участку??

Садить деревья, цветы никто не запрещает.

Змінено користувачем DimaF
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, vadimv сказав:

Правильно, хай краще там бур'яни ростуть. 

В Америці наче штраф накладають за хащі. Навіть за поганий вигляд - штраф.

В Україні два варіанти: або бур'яни, або постійно збирати сміття. Причому "чемні" сусіди чомусь сміття кидають більше там, де красоту навели. Ба більше, якщо бур'янів немає, то саме в такому місці можна розвертатись трактором навіть пошкоджуючи паркан.

Тому перед парканом обов'язково потрібно щось посадити, щоб паркан часом не зламали.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, DimaF сказав:

Садить деревья, цветы никто не запрещает.

8 годин тому, архитектор сказав:

Ви помиляєтеся. За європейською практикою садити живопліт можна лише на власній ділянці

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, DimaF сказав:

Так мы не в Европе)

Та в Європі, в самому центрі. Тільки практики у нас далеко не європейські і система така, що до влади потрапляють зовсім не європейці. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

як влаштований ринок проектуання котеджів в Україні? Вам треба подивитися це відео щоб розібратися. Є кілька компаній, представників польських фірм в Україні, які продають їх проекти.

Для внесення видозмін в проекти є штат місцевих проектувальників. Але практика показує, що взаємодія між архітектором і замовником має бути відкритою, так само важливим є безпосередня участь архітектора в будівництві будинків в Україні. Тісні взаємоз'вязки між проектуванням в кабінеті, використанням інших за суттю польских проектів до українських норм та реаліями будівництва в Україні дадуть на виході більш адаптовані і якісні проекти, які відповідатимуть вимогам і потребам нашого ринку. Адже оцінка за зовнішнім виглядом, глянцем і новизною - це дуже поверхнева оцінка. Глянцевий зовнішній вигляд потребує досить багато грошей. Але витративши час і кошти на фасад і оболонку, виявиться, що під оболонку будинку ще треба багато вкладати.

 

Енергозабезпечення, наявність сховища, енергонезалежність, автономність, зміни складу сім'ї в майбутньому, потреба розширювати чи звужувати будинок через 15-20 років. І найголовніша проблема - жоден типовий проект не вирішить складні умови ділянки - перепад рельєфу, тип грунтів, орієнтація по сонячній стороні, додаткові споруди (гараж, будинок для садового інвентарю, заїзд на ділянку, паркан, розміщення воріт, зручні радіуси заїзду, паркування, зберігання авто, відводу води та дренажу, розміщення септика, сверловини, відстань до сусідньої забудови, виконання вимог будівельних норм з розміщення будинків). На прикладі розбору інтерв'ю Олени Кудіненко, співзасновниці Зет 500 Україна виявлені лише кілька важливих проблем і моментів для покращення проектування

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Згідно до Закону про благоустрій, потрібно узгоджувати з органами місцевого самоврядування план благоустрою територій прилеглих до власної ділянки. Якщо не помиляюся то це 20м від меж ділянки або до найближчого об'єкта (сусідня ділянка, дорога, інші обєкти). В той проект благоустрою вносяться і дерева, кущі, квіти. Після чого, маємо право садити свої туї за межами власної ділянки... або не маємо.

Наразі, не відслідковую ситуацію. Можливо, щось змінилося.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

макет дає змогу поримати в руках і відчути справжню тривимірність майбутнього проекту. Для того, щоб уявити в просторі майбутній проект, щоб внести корективи, рухаючи його по зменшеній копії ділянки, прорахувати відстані до сусідів, як буде рухатися сонце та які приміщення будуть добре освітлені - на допомогу прийде макет в масштабі.

У макета можна зняти дах, побачити планування кімнат, розставити меблі в масштабі, зняти верхній поверх і поглянути що внизу. На відео показані два дослідних макети проектів архітектора Олега Гречух, виготовлені лезерною різкою з фанери та звичайного картону. А також сімейство будинків збудованих за проектами архітектора Гречуха у Київській області, площею від 115 м2 до 145 м2. Проекти відрізняються наявністю чи відсутністю гаража, розміщення гаража попереду чи збоку, наявністю однієї чи двох терас, навісів, балконів. По-різному вирішені і вікна на фасадах, планування та кількість кімнат. Конструктивно будинки збудовані як з керамічних блоків, так і з газобетону.

Перекриття виконані з панелей перекриття чи часторебристого перекриття Теріва (залежить від розмірів ділянки, збереженню дерев, можливостей доставки крупних габаритів і великих кранів). Дахи накриті як цементно-піщаною, так і керамічною, бітумною чи металочерепицею. Фасади утеплені мінеральною, базальтовою ватою, мають як мокру штукатурку, так і вентильовані фіброцементні, дерево-полімерні фасади чи обкладені клінкерною цеглою. Розміри будинків також значно відрізняються, є варіанти з цокольним поверхом. Усі ці будинки об'єднує одна концептуальна конструктивна схема, розташування тримальних стін та сходи на мансардний поверх, розташовані у вітальні. Кожен будинок має камін, але в кожному абсолютно різний дизайн - адже люди і їх вподобання - різні

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
3 часа назад, Sunshine сказал:

Погляньте при можливості на мою тему, випадок не з простих. Тільки сильно не сваріть))

та що ж сварити? Машини часу немає. 

 

У таких темах і питаннях основна проблема - дуже мало даних для того, щоб радити. Така історія, як ви написали, не може бути до кінця зрозумілою і оціненою з багатьох причин.

Немає жодного фото будинку, причому найцінніші фото не з відстані 2-3 метри, а такі фото, які максимально розкривають суть. Зверніть увагу на оголошення фахівців з продажу нерухомості. Як правило дилетанти фоткають якісь фрагменти - шматок дверей, підлога, якась стіна, стіл, посуд. Привабити таке оголошення може хіба що низькою ціною. Ясно що треба йти і дивитися власними очами, бо нічого не ясно. Якийсь кіт в мішку. Якщо ж фото з хорошим освітленням, з хороших інформативних ракурсів - вони, подібно до якісного рентгену для лікаря - дають наближення до розуміння достовірної і об'єктивної картини.

 

Взагалі, перебудова старих будинків - затратна і невдячна справа. Завжди невідомо який фундамент, які стіни, яке перекриття і як тримається дах. Почав щось переробляти, не усвідомивши комплекс питань - маєш на виході нові проблеми.

Взагалі напрямок правильний - люди повинні хотіти і повинні мати якісне і зручне житло. Це бажання було пригнічене і поруйноване в СРСР і після нього. Тому ми бачимо багато незручних старих будинків в Україні, які коштували половину продуктивного життя їх господарям, а зараз потребують нових вкладень і не мають такого бажаного результату сьогодні. Я навіть не кажу про болісну тему - руйнувань. Навіть без військових руйнувань, житло у більшості далеке від ідеалу і енергоощадності, зручності і зручного дизайну.

 

Тому, якщо ви хочете і можете ділитися тут фото і деталями, я можу консультувати тут. Можливо воно ще комусь буде корине у подібних проблемах. Приватні консультації - це дещо інший формат роботи. Від нього отримують результат лише дві сторони, а форум - така річ, де є ще й глядачі.

 

Щодо можливості отрмувати безліч порад від безлічі людей на форумі (часто анонімно без розуміння широкого контексту) - я не в захваті від такої ідеї. Власне, якщо я особисто потребую консультацій, то я скоріше мовчки без зайвих питань, читав би чужі теми, жорстко фільтруючи їх. Це займає багато часу, але якщо проблема вагома, а серед флуду і води вдається знайти те, за чим можна розвивати тему далі, я бі фокусувався на поглибленні, ніж на масовому обговоренні, яке зазвичай ходить по нових колах до безкінечності

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, архитектор сказав:

та що ж сварити? Машини часу немає. 

 

У таких темах і питаннях основна проблема - дуже мало даних для того, щоб радити. Така історія, як ви написали, не може бути до кінця зрозумілою і оціненою з багатьох причин.

Немає жодного фото будинку, причому найцінніші фото не з відстані 2-3 метри, а такі фото, які максимально розкривають суть.

Взагалі, перебудова старих будинків - затратна і невдячна справа. Завжди невідомо який фундамент, які стіни, яке перекриття і як тримається дах. Почав щось переробляти, не усвідомивши комплекс питань - маєш на виході нові проблеми.

Щодо можливості отрмувати безліч порад від безлічі людей на форумі (часто анонімно без розуміння широкого контексту) - я не в захваті від такої ідеї. Власне, якщо я особисто потребую консультацій, то я скоріше мовчки без зайвих питань, читав би чужі теми, жорстко фільтруючи їх. Це займає багато часу, але якщо проблема вагома, а серед флуду і води вдається знайти те, за чим можна розвивати тему далі, я бі фокусувався на поглибленні, ніж на масовому обговоренні, яке зазвичай ходить по нових колах до безкінечності

Дякую за відгук. Стосовно фото, то постараюсь додати сьогодні.

Звернувшись на форум очікую окрім порад спеціалістів, і можливо сотень повідомлень не по суті, знайти також якусь цінну ідею, можливо в когось був подібний випадок. Маю думку що частина проектантів переважно працює або з новим планом, або з тотальною реконструкцією, де клієнт готовий відразу вкласти значну суму коштів в короткі строки, тому моя проблема для частини з них буде не профільною або не цікавою.

Що стосується фундаменту, стін, то будинок немає жодних ознак просідання, тріщин і т.д., при тому що перші 60 років свого життя провів без армопоясу, відмостки, водостоків і т.д. Тому років 40 ще протяне легко))

Фундамент з підігнаних гранітних каменів/блоків, висота над землею 50 см, несучі стіни саманні блоки 40см, перекриття дубові балки 15см х 15см, армопояс, новий дах з металочерепиці. Вінка та вх.двері пластикові, двухкамерний склопакет, утеплення 100мм пінопласт (окрім нових зовн.стін в коридорах 7 і 8

P.S. Звісно якби в 2010 я знав наперед розмір своєї з/п в майбутньому то на цей дім би не тратив ні гривні, і вже б потихеньку збудував щось нове невеличке і набагато зручніше. Але..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

03.02.2023 в 00:51, архитектор сказав:

 

Тому, якщо ви хочете і можете ділитися тут фото і деталями, я можу консультувати тут. Можливо воно ще комусь буде корине у подібних проблемах. Приватні консультації - це дещо інший формат роботи. Від нього отримують результат лише дві сторони, а форум - така річ, де є ще й глядачі.

 

додав фото до теми

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Sunshine сказал:

додав фото до теми

image.png.0c16254ae6bf3f2ff152fe79d8c92baf.png

Дивіться - такий план будинку - це схема, яка не дає проектувати. Такі схеми підходять для гри в квест-кімнатах, але для проектування навіть ескізного, має бути план з реальними товщинами стін. Товщини стін можуть бути 10-12-25-38-40 см і більше. Майже півметрова стіна - це не одне й те саме, що стінка 25 см, чи перегородка. Також на вашій схемі немає масштабу і меблів. Як вони зараз стоять, як розташовані сантехнічні прилади, як кухонне обладнання. Може проблема саме в непродуманій організації, через відсутність будь-якого фахового підходу. Треба самому, або за допомогою когось, хто вміє, зробити чіткий у масштабі план першого поверху з розстановкою меблів.

Нижче - мої приклади як виглядає план будинку в масштабі, з реальними товщинами стін і з меблями. Також в масштабі всі віконні і дверні прорізи. Взагалі, без цієї базової абетки неможливо робити подальші проектні роботи, і всі поради будуть неточними, через дуже неточну схему

 

1786046578_.thumb.jpg.3d781e6c4681717e3a465c0c409f1992.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, архитектор сказав:

Також на вашій схемі немає масштабу і меблів. Як вони зараз стоять, як розташовані сантехнічні прилади, як кухонне обладнання. Може проблема саме в непродуманій організації, через відсутність будь-якого фахового підходу. Треба самому, або за допомогою когось, хто вміє, зробити чіткий у масштабі план першого поверху з розстановкою меблів.

 

 

 

якщо пробувати малювати самому то можливо порадите якусь програму яка є у вільному доступі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Sunshine сказал:

якщо пробувати малювати самому то можливо порадите якусь програму яка є у вільному доступі?

В вашем случае вам программа не нужна.

Попробуйте интуитивно подойти к вопросу.

Что больше всего мешает, не достает и пр.

И ищите решение.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, Sunshine сказав:

якщо пробувати малювати самому то можливо порадите якусь програму яка є у вільному доступі?

Sweethome. Також Sketchup.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, Sunshine сказал:

якщо пробувати малювати самому то можливо порадите якусь програму яка є у вільному доступі?

Найпростіший спосіб - це лінійка і олівець або кулькова ручка. Масштаб оберіть або в одному сантиметрі один метр, це 1:100, але може бути задрібне. Або в одному сантиметрі півметра, це 1:50.

Програма, якщо її вивчати без азів проектування, більше заплутає, забере часу, ніж дасть простіший шлях до потрібного рішення

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще як варіант при наявності плану з технічного паспорту, малювати на його ксерокопії з урахуванням існуючого масштабу

Змінено користувачем ПГС-Проект
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, ПГС-Проект сказал:

Ще як варіант при наявності плану з технічного паспорту, малювати на його ксерокопії з урахуванням існуючого масштабу

Зараз якраз переводжу такий план БТІ з паперового вигляду в електронний, для роботи.

Технік БТІ був максимально неуважний, я маю на увазі той план, з яким я зараз працюю. Розміри зняти - це також непросто. В одній кімнаті на протилежних стінах можуть бути різні розміри. Чим складніше планування, тим складніше якісно його обміряти.

У вас виходить одна половина приміщень і логічно, що зовнішні стіни можна продовжити в інші приміщення, а розміри автоматично зійдуться. А вони не сходяться. Десь є помилки. Чи в товщинах стін, чи в кутах, бо не завжди скрізь є прямий кут під 90 градусів.

 

Але загалом, без плану в масштабі немає куди рухатися. Принаймні - це як вміти писати і читати, без креслення в точному масштабі немає як проектувати навіть ескіз

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, архитектор сказал:

Зараз якраз переводжу такий план БТІ з паперового вигляду в електронний, для роботи.

Технік БТІ був максимально неуважний, я маю на увазі той план, з яким я зараз працюю. Розміри зняти - це також непросто. В одній кімнаті на протилежних стінах можуть бути різні розміри. Чим складніше планування, тим складніше якісно його обміряти.

У вас виходить одна половина приміщень і логічно, що зовнішні стіни можна продовжити в інші приміщення, а розміри автоматично зійдуться. А вони не сходяться. Десь є помилки. Чи в товщинах стін, чи в кутах, бо не завжди скрізь є прямий кут під 90 градусів.

 

Але загалом, без плану в масштабі немає куди рухатися. Принаймні - це як вміти писати і читати, без креслення в точному масштабі немає як проектувати навіть ескіз

Гадаю що в данному конкретному випадку, замалювати цифри в плані з паспорту БТІ, переміряти все та проставити фактичні розміри(саме це я мав на увазі)буде достатньо для прийняття якогось базового рішення.

Якщо вже йде мова про реконструкцію, де може суттєво збільшитись площа, або й поверховість, то порадами як перенести креслення на папір не обійтись... 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.02.2023 в 09:50, Sunshine сказал:

P.S. Звісно якби в 2010 я знав наперед розмір своєї з/п в майбутньому то на цей дім би не тратив ні гривні, і вже б потихеньку збудував щось нове невеличке і набагато зручніше. Але..

якщо я правильно зрозумів, то загальна площа будинку з добудовами понад 100 м2, є лише один санвузол, і проживає три покоління людей: батьки-пенсіонери, середнє покоління та двоє неповнолітніх дітей. Мені здається, що у такій великій родині взагалі складно приймати рішення.

Вік дітей такий, що вони уже мають власну думку стосовно своїх особистих просторів, вигляду інтер'єру. Літні люди, які все активне життя прожили в СРСР також мають свій вагомий вплив. Підозрюю, що літні люди мають певний алгоритм порад, і це напевно універсально для будь-яких людей за 60-т років, що мешкають будь-де в Україні. На цю тему у мене особисті тригери.

Наприклад спосіб шукати інформацію. Старші люди у нас навіть у відносно мирний час не вивчали іноземні мови та не подорожували не те що в Європу, але і в межах України. А це суттєво обмежує кругозір. Людина стає дуже інертною, і тягне в сучасне складне життя рішення і стереотипи ще часів СРСР. Доконаний факт, який не потребує доказів, у СРСР дуже погано будували приватні будинки. Це було стидно і могло викликати перевірку КДБ - звідки у простого радянського громаддянина зайві гроші на якісне будівництво? Навіть проекти були в СРСР недоступні. Цеглу треба було десь мутити, діставати, плаити хабарі. Небуло вільного продажу будматеріалів. Чи можна було в магазині купити цеглу? Чи була конкуренція між видами цегли і різними виробниками за якість? Чи був широкий асортимент стінових матеріалів? 

Я думаю сучасній людині, яка бувала в великих будівельних гіпермаркетах, або навіть у районних ццентрах, в будмагазинах, уявити собі життя без цих магазинів і товарів? 

Тому у людей на підсвідомості виробилися звички як в ті роки знайти дефіцит, як зібрати готівку і як її витратити так, щоб не запитали з компетентних органів. Який там пошук передових будівельних технологій? Ніякого, немає ринку будматеріалів, немає і технологій.

Тому, коли в будівництві та проектуванні бере участь літня людина, для мене це неймовірний шок і маже нерозв'язаний тягар. Радянські люди ніколи нічого не викидали, завжди старі і непотрібні речі зберігали і намагалися їх прилаштувати, чим дуже гордилися. Саме тому одна упряжка для такого будівництва - це як мінімум три різні напрямки, в які кожен з учасників тягне ковдру.

І не тому архітектори не беруться за реконструкцію старих будинків, що там малий бюджет, а тому, що там треба психолога, який би забив болт на будівельну науку та займався б будівельною демагогією і терапією. Не можеш переконати літню людину в новому? Не бийся головою об стіну, приймай найабсурдніші поради, кивай головою. Тому що на одній шальці терезів - спокій родини і злагода, а на іншій якісні і сучасні будівельні рішення.

 

Сам був не раз свідком конфліктів між поколіннями, які намагалися будуватися і жити разом. Надзвичайно рідкісні випадки, коли у родині настільки мудро живе колектив, де дружина, свекр, свекруха, син та внуки мают кожен свою роль, не втомилися від співжиття один з одним і ще й вміють демократично чи політично приймати рішення, які всі стерплять в меншій чи більшій мірі

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • архітектор змінив заголовок на Поради архітектора
  • архітектор змінив заголовок на Запитай у архітектора

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...