Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Моя вентиляция с рекуперацией Chandelle C 2-200

МакДо

Рекомендовані повідомлення

3 години тому, МакДо сказав:

От витяжного глушника я б викинув, важко то змонтувати. Якби з ПВУ відразу у колектор, то монтаж був би просто бімба.

@Dmode, що скаже ваш перфекціонізм? 🙃

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Після розкладу компонентів на горищі, зрозумів, що будуть зміни у проєкт. А саме колекторний вузол. На цьому малюнку виключений глушник з системи витяжки. Чи ок то буде?

IMG_6945.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а що, між коллектором  і рекуператором не влазить (там, де написано "з сан.вузлів і кухні")?

 

взагалі можна й пережити, там  не спати...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, shneider_vova сказав:

а що, між коллектором  і рекуператором не влазить (там, де написано "з сан.вузлів і кухні")?

 

взагалі можна й пережити, там  не спати...

Глушник разом з колектором приблизно 1,65м в довжину. Колектор упреться в армопояс. Є ще варіант покласти його між іншими лагами, але доведеться після кутника 90 градусів робити повний розворот з радіусом 50см з ізовенту. В такому разі два 90х флексівента будуть на відстані 1м від анемостату кухні. Теж не знаю чи не відбудеться дисбалансу в системі витяжки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, МакДо сказав:

 виключений глушник з системи витяжки. Чи ок то буде?

якщо потужність не максимальна, Ви нічого не почуєте. А на максимальній глушник не спасе. Не ставте те страхопуддя. Його сенс є на промислових системах і встановлювати треба чим ближче до ПВУ, а не за метр.

І оті гнучкі муфти там теж не потрібні, підключити просто гнучкими повітроводами. 

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, volomoto сказав:

 в мене вентилятори із стабалізацієї потоку і якщо починає забиватись фільтр, то вентилятор сам підбавляє оберти і починає шуміти. Потік при цьому тих самих 100 кубів в годину, але електрична потужність і, відповіндно, шум можуть бути максимальними.

поділітся посиланням на модель, цікаво

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, yur43 сказав:

поділітся посиланням на модель, цікаво

ПВУ Вентс ВУТ 400Г ЕС, але я не знаю чи у всіх стоять однакові вентилятори, бо суть саме у вентиляторах, які в моєму випадку EBM PAPST G3G140-AV17-32, які керуються 0—10 В. Якщо поставити якесь фіксоване значення керуюючого сигналу (наприклад 5 В), почекати стабілізації обертів, а потім збільшити статичний тиск (наприклад заслонкою), то вентилятор автоматично починає підкрчувати оберти, щоб вийти приблизно на той самий потік. Якщо "отвір" закрити повністю, то вентилятор виходить на максимальну електричну потужність.

Я не знаю як вентилятори це роблять, але вони це роблять і без глушника було б дуже сумно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коротше викинув я того глушника зі схеми. Якщо буде капець як не комфортно, встановлю його одразу після ПВУ у майбутньому. Але стара система була без глушників на алювенті з вентиляторами у квадратному корпусі і можна було щось почути лиш прислухавшись у повній тиші.

Час покаже.

IMG_6955.jpeg
п.с. - продам глушник ф125мм 900мм 🤣

Змінено користувачем МакДо
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А вот эта белая тарелка в коллекторе - это крышка для чистки, или просто заглушка для подключения воздуховода сверху?

Змінено користувачем ЯД
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, ЯД сказав:

просто заглушка для подключения воздуховода сверху?

так, корпус один для різних варіацій

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, yur43 сказав:

так, корпус один для різних варіацій

Вона на гумову ущільнювачі. Думаю як ревізію теж проектували.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 хвилин тому, МакДо сказав:

Коротше викинув я того глушника зі схеми. Якщо буде капець як не комфортно, встановлю його одразу після ПВУ у майбутньому. Але стара система була без глушників на алювенті з вентиляторами у квадратному корпусі і можна було щось почути лиш прислухавшись у повній тиші.

Час покаже.

IMG_6955.jpeg
п.с. - продам глушник ф125мм 900мм 🤣

Ще бувають довжиною 600

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, shneider_vova сказав:

Ще бувають довжиною 600

Так, знаю. Враховуватиму у майбутньому 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

06.11.2023 в 05:38, yur43 сказав:

ЦАП - цифро-аналоговий перетворювач, формує напругу 0-10в для керування EC вентиляторами

Я мав на увазі не що таке ЦАП, а хто цим управляє. Це просто сервер НА, чи якась окрема залізяка, яка зчитує дані датчиків і автоматизує вентиляцію?
По датчиках СО2, один на весь будинок чи декілька? Аналогічно і з датчиками присутності, по всіх кімнатах чи тільки в основних?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, TaurosRMK сказав:

Я мав на увазі не що таке ЦАП, а хто цим управляє. Це просто сервер НА, чи якась окрема залізяка, яка зчитує дані датчиків і автоматизує вентиляцію?
По датчиках СО2, один на весь будинок чи декілька? Аналогічно і з датчиками присутності, по всіх кімнатах чи тільки в основних?

Краще була б окрема залізяка, типу модуля А21 від Вентс, але датчики до нього коштують задорого і це дротова система. Через це в мене просто ЦАП від LED освітлення, в нього менше сходинок регулювання, але цього вистачає. А розумний будинок може керувати ним способом встановлення певного рівня, або способом крокування сходинками вгору-вниз. Якщо хочеться повноцінного керування, датчики СО2 і присутності мають бути в кожній регульованій кімнаті, але бюджет теж значно виросте. Я спростив до одного датчика і некерованої переточної з однієї в іншу кімнату системи. Датчиків вологості маю багато, але в автоматизаціях приймають участь основний (вітальня) і датчик санвузла. Всі пристрої бездротові, zigbee.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поборов свою лінь і виліз на горище. Канал подачі у спальні та вітальню буде лежати тут. Зараз почну вирізати фігурно мін вату для утоплення цих девайсів і труб.

IMG_6962.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, зараз буду пиляти перестінки. Занадто вилазять вище стелі і заважають 125мм трубу просунути, бо між фермою і перестінком 11см.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підрізав та відбив, ніби скульптор квазімодо, в темноті 3 виступаючих перестінки. Задовбався. Якби я лише знав поняття рекуперація до початку внутрянки…

Лишилося замотати скотчем пару стиків і гілка на подачу готова до розводки флексівенту. Фото робив у режимі х0,5

IMG_6963.jpeg

Змінено користувачем МакДо
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шановні, чи можна переднагрів розміщувати у холодному контурі? Скоріш за все буде НК 125-1,2-1 У, що керуватиметься через зовнішній термостат (F-3000) та пресостат (ДТВ-500). І який краще фільтр перед ним розмістити: касетний чи кишеньковий?

Змінено користувачем МакДо
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще одне питання по регуляторах швидкості для вентиляторів. Думаю купити твердотільне реле с сигналом 4-20 mA і керувати через контролер, але попалися вживані трансформаторні регулятори Systemair RE 1,5 по хорошій ціні, хоча вони з ручним перемиканням. Трансформаторний регулятор напевно самий кращий і безбечний варіант, але нюанс в тому, що він ручний (хоча є варіанти 0-10В/4-20мА, але ціни космічні). Питання для тих, хто може в цьому розбирається, чи можна буде якось автоматизувати переключення швидкостей? По ідеї там галетний перемикач і трансформатор з різними обмотками, такі трансформатори продаються навіть окремо. Тим не менше це в зібраному виді з ручним перемикачем, а задача якось це автоматизувати, можливо через якісь реле/контактори перемикатися між обмотками, або інші "розумні" варіанти, щоб це робив контролер відповідно до записаного сценарію. Там є 5 позицій, думаю якщо б була мождивість задіяти 3 з них (мін, середня, макс), то було б супер.

 

Прихований текст

Screenshot_6.png.3ae51f6327f65437d99827b8cbb9af0b.png

Screenshot_7.thumb.png.f32ff97dc5aa1bdc032252ce9d6fb897.png

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, TaurosRMK сказав:

Ще одне питання по регуляторах швидкості для вентиляторів. Думаю купити твердотільне реле с сигналом 4-20 mA і керувати через контролер, але попалися вживані трансформаторні регулятори Systemair RE 1,5 по хорошій ціні, хоча вони з ручним перемиканням. Трансформаторний регулятор напевно самий кращий і безбечний варіант, але нюанс в тому, що він ручний (хоча є варіанти 0-10В/4-20мА, але ціни космічні). Питання для тих, хто може в цьому розбирається, чи можна буде якось автоматизувати переключення швидкостей? По ідеї там галетний перемикач і трансформатор з різними обмотками, такі трансформатори продаються навіть окремо. Тим не менше це в зібраному виді з ручним перемикачем, а задача якось це автоматизувати, можливо через якісь реле/контактори перемикатися між обмотками, або інші "розумні" варіанти, щоб це робив контролер відповідно до записаного сценарію. Там є 5 позицій, думаю якщо б була мождивість задіяти 3 з них (мін, середня, макс), то було б супер.

 

  Приховати вміст

Screenshot_6.png.3ae51f6327f65437d99827b8cbb9af0b.png

Screenshot_7.thumb.png.f32ff97dc5aa1bdc032252ce9d6fb897.png

 

 

Может тупой вариант, но сервопривод на ручку?))) А его уже крутить всякими домами умными 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

54 хвилини тому, МакДо сказав:

Шановні, чи можна переднагрів розміщувати у холодному контурі?

Та можна, але будуть більші втрати тепла, бо утепляти нагрівач неможна.

55 хвилин тому, МакДо сказав:

І який краще фільтр перед ним розмістити: касетний чи кишеньковий?

Кишеньковий краще.

53 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

Тим не менше це в зібраному виді з ручним перемикачем, а задача якось це автоматизувати, можливо через якісь реле/контактори перемикатися між обмотками, або інші "розумні" варіанти, щоб це робив контролер відповідно до записаного сценарію. Там є 5 позицій, думаю якщо б була мождивість задіяти 3 з них (мін, середня, макс), то було б супер.

Можна і схема десь така, як у ватоматичного перемикача фаз. Тобто потрбно 3 реле з перекидним контактом:

image.thumb.png.d9941a0031cd895c0b82c5a1342a33c7.png

56 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

але попалися вживані трансформаторні регулятори Systemair RE 1,5 по хорошій ціні

А де попалися і чи там ще є? Я б купив якщо ціна дійсно хороша.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, volomoto сказав:

А де попалися і чи там ще є? Я б купив якщо ціна дійсно хороша.

Може це воно?

m.olx.ua/d/uk/obyavlenie/regulyator-shvidkost-systemair-re-1-5-IDQlxiQ.html?gclid=Cj0KCQiAgK2qBhCHARIsAGACuzloAGULEm7RmlQq0JUzqG0ulw5RTa_LicU60UyLRilrA5X-Gd8oqY8aAjfWEALw_wcB&utm_campaign=electronics-[uk]-shopping-cpc-ukraine-np-ads-[m]&utm_content=147569058405&utm_id=20145336620&utm_medium=cpc&utm_source=google

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, volomoto сказав:

Тобто потрбно 3 реле з перекидним контактом:

Є esp32, яка також зв'язана з вентиляцією по rs485, значить можна використати таке реле. 10А витримує, на вентилятор 0.5А має вистачити з головою. Тільки потрібно щоб в один момент було замкнуте одне реле, вірно? Бо може бути бах 😁

8 годин тому, volomoto сказав:

Я б купив якщо ціна дійсно хороша.

Перебиваєте пропозицію? 🤣 На олх час від часу є пропозиції до 60-70$

103092.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...