Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Квартира в селе

Astrolog_ua

Рекомендовані повідомлення

5 минут назад, Taisiya сказал:

Здраствуйте.Следим за Вашей темой,так как сами строим дом.Начали в июне этого года и уже на этапе накрытия крыши.Очень понравились Ваши окна.Интересует фирма,где вы их заказывали и довольны ли Вы окнами.Есть ли какие-то нюансы,которые нужно учесть?Если можно ответьте в личку.Будем очень благодарны.

Ух, смельчаки, я так немного достраиваюсь и цены на работы/материалы просто космос даже в сравнении с 2022ым, сейчас не лучшее время для стройки, но дешевле врядле будет, поэтому кто не успел достроиться - надо все равно двигаться )

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, sidus сказав:

Ух, смельчаки, я так немного достраиваюсь и цены на работы/материалы просто космос даже в сравнении с 2022ым, сейчас не лучшее время для стройки, но дешевле врядле будет, поэтому кто не успел достроиться - надо все равно двигаться )

Ціни звісно високі в порівнянні озирання назад. Але ця тенденція була завжди. Продовжуватиме здорожчання і чим раніше розпочати, тим краще.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Taisiya сказал:

Здраствуйте.Следим за Вашей темой,так как сами строим дом.Начали в июне этого года и уже на этапе накрытия крыши.Очень понравились Ваши окна.Интересует фирма,где вы их заказывали и довольны ли Вы окнами.Есть ли какие-то нюансы,которые нужно учесть?Если можно ответьте в личку.Будем очень благодарны.

Вітаю. Замовляв в Києві у знайомих. Можу дати контакт. 

Задоволен і вікнами і фірмою (якість виготовлення, монтажу, регулювання).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, sidus сказал:

Ух, смельчаки, я так немного достраиваюсь и цены на работы/материалы просто космос даже в сравнении с 2022ым, сейчас не лучшее время для стройки, но дешевле врядле будет, поэтому кто не успел достроиться - надо все равно двигаться )

Не завжди питання лежить в площині «дорого/дешево» або «буде/не буде дешевше».


Інколи просто треба доробляти якісь роботи. 

Або, ми, наприклад, продовжуємо меблюватися. Можливо через 2-3 роки це було б на 30% дешевше, але жити і чекати слушного часу просто не хочеться - нам вже не по 20 років. 

 

А от зовнішнє оздоблення ділянки (те що не впливає на комфорт) поки що відклали. 

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, standov сказал:

і так останні 20 років ))) 

Та ні, 15-16 роки були сприятливі по курсу та вартості робіт.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Taisiya сказал:

Будем очень благодарны за контакты по окнам.Спасибо.Трансфер,монтаж.

Відписав в лс

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 26.07.2023 в 21:36, Astrolog_ua сказал:

Не завжди питання лежить в площині «дорого/дешево» або «буде/не буде дешевше».


Інколи просто треба доробляти якісь роботи. 

Або, ми, наприклад, продовжуємо меблюватися. Можливо через 2-3 роки це було б на 30% дешевше, але жити і чекати слушного часу просто не хочеться - нам вже не по 20 років. 

 

А от зовнішнє оздоблення ділянки (те що не впливає на комфорт) поки що відклали. 

Згоден, тому теж добудовуюсь :) щодо ділянки то там багато чого можна зробити своїми силами, основний лайфхак: купити ще на початку будівництва рослин і висадити на дорощування на ділянці, адже у декоративних ціна з віком помножується, але якшо бюджет є, то можна і потім

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, sidus сказав:

основний лайфхак: купити ще на початку будівництва рослин і висадити на дорощування на ділянці,

Щоб так зробити, треба мати план, хоча б приблизний, по ландшафту ділянки, з чітким розумінням, де та в якій кількості , що буде рости.

13 хвилин тому, sidus сказав:

у декоративних ціна з віком помножується, але якшо бюджет є, то можна і потім

  Ціна рослини може вирости в рази, навіть наступного сезону. В мене таке було, що купувала ялівці за 100 з невеликим хвостиком, і не на дорощування, а доволі великі кущі діаметром 50см-75см, а наступного року цей ялівець вже коштував за 1000грн. Теж стосувалось і гортензій, наприклад. Купуєш за 100грн, через пару років ціна вже від 600грн за такий саме розмір куща.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 01.08.2023 в 12:05, allanek сказал:

Щоб так зробити, треба мати план, хоча б приблизний, по ландшафту ділянки, з чітким розумінням, де та в якій кількості , що буде рости.

  Ціна рослини може вирости в рази, навіть наступного сезону. В мене таке було, що купувала ялівці за 100 з невеликим хвостиком, і не на дорощування, а доволі великі кущі діаметром 50см-75см, а наступного року цей ялівець вже коштував за 1000грн. Теж стосувалось і гортензій, наприклад. Купуєш за 100грн, через пару років ціна вже від 600грн за такий саме розмір куща.

З приводу плана ділянка - ну бажано, але необов'язково, декоративні до 5-7 років спокійно пересаджуються, тільки трошки доведеться покопати )

  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 хвилин тому, sidus сказав:

тільки трошки доведеться покопати )

Маю великий досвід "покопати".  Ялівець Глаука пфітцеріана, посаджений в розмірі 70см в діаметрі через 2 чи 3 роки  пересадили. Трошки покопали. Про розмір самої рослини краще промовчу. В мене з півсотні чи більше таких "трошки покопати".  Та і вертикалі більше 1,5м заввишки чи туї, що волохаті від самого низу, ще те "задоволення", коли пересаджувати починаєш. І таких прикладів в мене багато.

Коли купуєш в горщику Р9 та дорощуєш до розміру горщика С3-5, з цим можу ще погодитись. Але "трошки покопати" хвойні, яким вже 5-7 років :pozor:

Ви таке пропонуєте з власного досвіду чи все це теоретично так собі уявляєте? Якщо власний досвід, то треба не спонукати до цього, а відмовляти чи застерігати від таких дій.

 

IMG_4611.JPG

IMG_7438.JPG

IMG_6976.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.08.2023 в 12:46, allanek сказал:

Маю великий досвід "покопати".  Ялівець Глаука пфітцеріана, посаджений в розмірі 70см в діаметрі через 2 чи 3 роки  пересадили. Трошки покопали. Про розмір самої рослини краще промовчу. В мене з півсотні чи більше таких "трошки покопати".  Та і вертикалі більше 1,5м заввишки чи туї, що волохаті від самого низу, ще те "задоволення", коли пересаджувати починаєш. І таких прикладів в мене багато.

Коли купуєш в горщику Р9 та дорощуєш до розміру горщика С3-5, з цим можу ще погодитись. Але "трошки покопати" хвойні, яким вже 5-7 років :pozor:

Ви таке пропонуєте з власного досвіду чи все це теоретично так собі уявляєте? Якщо власний досвід, то треба не спонукати до цього, а відмовляти чи застерігати від таких дій.

Саме це малось на увазі.

Ялівець в діаметрі 70см - це йому вже було років 5, тому вашому 8. Але туя 5-6 річна чи ялинка спокійно пересаджуються з власного досвіду

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

45 хвилин тому, sidus сказав:

Саме це малось на увазі.

Astrolog_ua, вибачте, що в вашій темі багато світлин на садову тематику. Але вважаю, що , в даному випадку, це дуже доречно. І вам, що збирається саджати багато хвойних на ділянці, ще і корисно для розуміння того, що не всі поради  мають здоровий глузд. А в питаннях саду, коли виправлення помилок рахується роками, якщо людина дає поради та не підкріплює їх власними світлинами, треба бути дуже обережним. Це теж з власного досвіду.

Почнемо...

Стосовно "саме це". Ось вам "вишенька на торті". В 2017 році мені подарували кипарисовик Лавсона в Р9. Якщо він був заввишки 20см , то добре.

1. Кипарисовики Лавсона  дуже не прогнозовані на Київщині і треба розуміти наслідки, якщо вирішили посадити ці кипарисовики в саду. Вони мені дуже подобаються, але наміру посадити їх не мала. Тому мені подарували цю "пендюрку" зі словами- "варто спробувати".

2.  Не залишала на рік-два в горщику той кипарисовик. Получила подарунок і одразу в землю посадила.  Коли саджала, не робила йому гарну посадкову яму , трохи копнула і пересадила з горщика в грунт . Кипарисовик ріс сам по собі. Не було ні обробок, ні добрив. До цього добавимо сусідство з японською жимолостю, що дуже агресивна і постійно накривала собою ту нещасну рослинку. Тому Стардаст(  це був він) , замість стрункого дерева має таку розлогу крону і радісно відростив собі вертикального стовбура, коли прибрала звідти жимолость зовсім. Ну і що я маю на сьогодні з пендюрки Р9? А маю я кипарисовик, який не бачив з 2017 року нічого, крім води, завширшки більше 3 метрів та заввишки теж за 3 м. Цікаво, чи в багатьох виникне бажання пересадити рослину такого розміру? Вже мовчу за те, якого розміру ком з корінням і, головне, скільки він важить, навіть на моєму піску. Висновки  стосовно поради " покопати" кожен робить сам.

1 годину тому, sidus сказав:

Ялівець в діаметрі 70см - це йому вже було років 5, тому вашому 8.

 Спочатку я дала розлогу відповідь на цю "арифметику". Перечитала і зрозуміла, що нема бажання розтікатися думками по дереву. Є мій попередній допис зі світлинами, є моя світлина з кипарисовиком в цьому допису. Хто хоче, той прочитає, подивиться та вирішить для себе, чи корисним було все те, що прочитали-побачили в моєму дописі.

1 годину тому, sidus сказав:

Але туя 5-6 річна чи ялинка спокійно пересаджуються з власного досвіду

Я можу і тую показати, яка вирощена з Р9 і має висоту 2м.  Про ялинки, то окрема розмова з наочними прикладами в моєму саду.

sidus,  чому не показали світлини, якщо є власний досвід? Що заважає підтвердити свої слова наочно?

 

 

IMG_7963.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, allanek сказал:

Astrolog_ua, вибачте, що в вашій темі багато світлин на садову тематику. Але вважаю, що , в даному випадку, це дуже доречно. І вам, що збирається саджати багато хвойних на ділянці, ще і корисно для розуміння того, що не всі поради  мають здоровий глузд. А в питаннях саду, коли виправлення помилок рахується роками, якщо людина дає поради та не підкріплює їх власними світлинами, треба бути дуже обережним. Це теж з власного досвіду.

Почнемо...

Стосовно "саме це". Ось вам "вишенька на торті". В 2017 році мені подарували кипарисовик Лавсона в Р9. Якщо він був заввишки 20см , то добре.

1. Кипарисовики Лавсона  дуже не прогнозовані на Київщині і треба розуміти наслідки, якщо вирішили посадити ці кипарисовики в саду. Вони мені дуже подобаються, але наміру посадити їх не мала. Тому мені подарували цю "пендюрку" зі словами- "варто спробувати".

2.  Не залишала на рік-два в горщику той кипарисовик. Получила подарунок і одразу в землю посадила.  Коли саджала, не робила йому гарну посадкову яму , трохи копнула і пересадила з горщика в грунт . Кипарисовик ріс сам по собі. Не було ні обробок, ні добрив. До цього добавимо сусідство з японською жимолостю, що дуже агресивна і постійно накривала собою ту нещасну рослинку. Тому Стардаст(  це був він) , замість стрункого дерева має таку розлогу крону і радісно відростив собі вертикального стовбура, коли прибрала звідти жимолость зовсім. Ну і що я маю на сьогодні з пендюрки Р9? А маю я кипарисовик, який не бачив з 2017 року нічого, крім води, завширшки більше 3 метрів та заввишки теж за 3 м. Цікаво, чи в багатьох виникне бажання пересадити рослину такого розміру? Вже мовчу за те, якого розміру ком з корінням і, головне, скільки він важить, навіть на моєму піску. Висновки  стосовно поради " покопати" кожен робить сам.

 Спочатку я дала розлогу відповідь на цю "арифметику". Перечитала і зрозуміла, що нема бажання розтікатися думками по дереву. Є мій попередній допис зі світлинами, є моя світлина з кипарисовиком в цьому допису. Хто хоче, той прочитає, подивиться та вирішить для себе, чи корисним було все те, що прочитали-побачили в моєму дописі.

Я можу і тую показати, яка вирощена з Р9 і має висоту 2м.  Про ялинки, то окрема розмова з наочними прикладами в моєму саду.

sidus,  чому не показали світлини, якщо є власний досвід? Що заважає підтвердити свої слова наочно?

 


Із всього вищесказаного випливає, шо у вас дуже непогані темпи росту рослин, в мене трошки інший досвід (можливо через те, шо рослини в бурьяні росли довгий час). в мене 5річні ялинки ростуть, так вони см 40-50 завишки. Завтра сфоткаю, якшо не забуду, але іх точно легко пересадити (цієї осені буду пересаджувати ялинки 5річні і туі десь такого ж віку (см 50 вони)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, allanek сказал:

Astrolog_ua, вибачте, що в вашій темі багато світлин на садову тематику.

навпаки! я тільки за.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, sidus сказав:

Із всього вищесказаного випливає,

Із всієї розмови випливає, що в вас нема досвіду саду і вам нема з чим порівняти поведінку рослин. Моєму саду 10 років, але я і досі вважаю себе початківцем-аматором і дуже обережна в порадах. Якщо про щось і кажу, тільки про те, де маю досвід поведінки рослин(и) та досвід порівняння цієї поведінки чи то по відношенню до інших рослин, чи то по відношенню умов зростання.

10 годин тому, sidus сказав:

у вас дуже непогані темпи росту рослин, в мене трошки інший досвід

В мене пісок і сосновий ліс. І темпи росту залежать від того, чи підходять умови моєї ділянки рослинам. Тому в саду більшість рослин тих, для кого кислий грунт та пустий пісок є звичними і рослинам не треба витрачати сили на боротьбу за виживання в не природних умовах.

10 годин тому, sidus сказав:

можливо через те, шо рослини в бурьяні росли довгий час

Багаторічники, теж стосується і бур'янів, можуть "забити ногами" ялівці і не тільки. Такі, як лісова суниця або  яглиця(снить) запросто можуть загубити рослину. Теж стосується і барвінків, особливо звичного нам барвінку малого звичайного. Якщо він має хоч трохи поживний грунт, то стає страшенним агресором, якому грунтопокривні (і не тільки) ялівці, тсуги, туї, ялини програють в конкуренції за місце під сонцем. Мала досвід, тому  раджу дуже обережно робити вибір багаторічників.

Теж стосується і грунту. "Завезу автівку землі" може мати дуже негативні наслідки. Бо чорнозему на Київщині нема, а те, що продають під виглядом чорнозему може виявитись луговою землею, що дуже погано впливає на хвойні. Теж маю досвід , добре, що вчасно зрозуміла  та маю змогу порівняти, як поводять себе хвойні на піску та на  землі з автівки.

Тож, погодьтесь, коли ви дали більше інформації, то стала зрозуміла поведінка ваших рослин. І вона має не загальний характер, а поводять себе ваші рослини так через неналежні умови для них.

Про покупки очима, а не розумом. В мене є гарний приклад. Ялівець звичайний Sentinel.  В мене він не один, тому я добре розумію його поведінку. В інеті купа світлин, де він гарнюній "олівець", як на моєму фото 1, але якщо вам розплідник не скаже, чи ви самі не допетраєте, що такий вигляд він буде мати лише при постійній стрижці, то будете мати отаке  розхристане непорозуміння (архівне фото 2) і будете постійно дивуватись чи обурюватись, що вам продали не те, що обіцяли.

На першій світлині ялівець, що приїхав до мене стрижений з розплідника, та стрижеться кожен рік. На другій світлині такий самий Sentinel, приїхав з того ж розпліднику, але його ніхто не стриг ні в полі розплідника, ні в мене в саду перші кілька років. Як тільки почали стригти, став набувати звичного вигляду "олівця".

Тож сад,  це не  просто "купив та посадив". Щоб мати те, що намалювала уява, треба витратити багато часу на те, щоб вивчити які рослини потрібні; їх поведінку; чи мають вони природньо той вигляд, що потрібен; чи завдяки яким засобам вони будуть мати той вигляд.

Якщо потрібен невеликий ялівець, який завжди буде акцентом в саду, то Sentinel ідеально підходить на таку роль. Стригти його не обтяжливо, раз на рік, в нас це на початку літа, пройтись по кроні сучкорізом(гілкорізом). В мене електричний Бош. Цього досить, щоб він мав щільну крону та виглядав струнким.

IMG_7811.JPG

Изображение 2027.jpg

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Несподівано:classic_smile:. Але чому і ні? Раніше мені більше подобались хвойні, що ростуть без стрижки або легкої корекції. Випадок все змінив. Так склалось, що потрібно було відстригти кілька гілок   ялівцю. Була здивована наскільки стрижка міняє вигляд рослини на краще.  Звісно, що в мене є рослини, які я не чіпаю, але багато чого стрижеться.

Стосовно Sentinel. Якщо його не стригти, з віком він все більше буде набувати неохайного вигляду. Серед ялівців небагато тих, що мають висоту не більше 2-х метрів. Якщо вам більше подобаються кудлаті форми, є Gold Cone, в мене він є, тому бачу , що він не втрачає привабливості без стрижки. З малят, бо то все карликові форми, що повільно зростають та мають висоту до 2-х метрів, ще є Arnold, але в мене його немає, нічого не можу сказати.

Іноді форум, якщо не ходити по темам-смітникам, буває корисним. Зараз в нас літають Кинджали, в моєму кутку гучно, тож такі розмови трохи відволікають.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Раз тут зібрались такі досвідчені садоводи, будь-ласка порадьте: де купити мульчі і якої?
Ідеально - кора соснова, але купити мішками, то поганий варіант, бо потрібно мабуть кубів 5 тої мульчі, може й більше, оскільки шар має бути 5-10см, шоб бур'ян не ріс.

Поділіться плз досвідом, хто як мульчує хвойні і інші декоративні

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Геотекстиль +мармуровий гравій. Якщо поряд є листяні дерева, то будут падати листя. Я збираю її пилососом. Якщо буде кора, то засмокче і кору.

В мене гравій 5-20. Декілька каменців таки засмоктує. Треба прилаштуватись. Наступну клумбу буду засипати 20-70

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, Gitan сказал:

Геотекстиль +мармуровий гравій. Якщо поряд є листяні дерева, то будут падати листя. Я збираю її пилососом. Якщо буде кора, то засмокче і кору.

В мене гравій 5-20. Декілька каменців таки засмоктує. Треба прилаштуватись. Наступну клумбу буду засипати 20-70

Тоже присматриваю садовый пылесос. Какая у вас модель?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, vadim240283 сказал:

Какая у вас модель?

Якась Gardenа. Дали не пам ятаю бо подарували.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 11.08.2023 в 18:30, Gitan сказал:

Геотекстиль +мармуровий гравій. Якщо поряд є листяні дерева, то будут падати листя. Я збираю її пилососом. Якщо буде кора, то засмокче і кору.

В мене гравій 5-20. Декілька каменців таки засмоктує. Треба прилаштуватись. Наступну клумбу буду засипати 20-70

Так мощность же на пылесосе регулируется (у меня помоему 4 режима и пятый буст) - можно для каждого покрытия подобрать. Ну и расстоянием тоже поиграться. С 5-20 у меня проблем точно нету а с коры пока не пробовал т.к. на ней нету листьев

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...