Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Квартира в селе

Astrolog_ua

Рекомендовані повідомлення

12.05.2023 в 21:09, Astrolog_ua сказав:

Шановне панство!

потребую допомоги/поради експертної думки тощо. 

Висадив я напочатку квітня туї, блакитну ялинку… і почалося.

IMG_9783.thumb.jpeg.0702da03af6ff715ddcdc10eaa7f6204.jpeg
 

IMG_9784.thumb.jpeg.1d0f2e8a128e2d9371fa3128a95bb272.jpeg
 

IMG_9789.thumb.jpeg.c1a39eed790037f4c18077ae40b20bac.jpeg

Порадили мені поїхати в «агроном» - начебто там толкові люди…

Порадили мені почорніли гілки на туї (тільки на одній були) обрізати і спалити, сухі гілки (3 туї) просто прибрати. В якості захисника запропонували фунніцид «фундазол». Обробив. Туї наче ок, але ялинка продовжувала жовтіти. 

Поїхав знову. Порадили обробити фунгіцидом «шавіт ф» тричі з інтервалом в 5 днів. 
Сьогодні обробив другий раз, але, щось, ялинка виглядає зовсім сумно :(

IMG_9805.thumb.jpeg.1ece1d97335f3a224bbdf95b2a9ff298.jpeg

 

Питання!

Що робити? Продовжувати і чекати на зміни чи застосувати ще щось?

Дайте їй спокій. Колір пошкодженої хвої свідчить про перелив. Ця хвоя опаде.

На календарі весна. Мульча є, в ґрунті вологи достатньо,  щоб не поливати взагалі. 

Я би зробила повітряний дренаж для коріневої і чекала реакції. Покажіть пагони зблизька. Наразі, ігляки дають молодий приріст. От приріст і покаже, що робити далі. Крону поки не оприскуйте. Молодий приріст може постраждати від оприскувань.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, Музей сказал:

Я би зробила повітряний дренаж для коріневої і чекала реакції. Покажіть пагони зблизька. Наразі, ігляки дають молодий приріст. От приріст і покаже, що робити далі. Крону поки не оприскуйте. Молодий приріст може постраждати від оприскувань.

Не зовсім зрозумів що фотографувати, бо нема ще цьогорічних пагонів на цій ялинці. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Astrolog_ua сказал:

Не зовсім зрозумів що фотографувати, бо нема ще цьогорічних пагонів на цій ялинці. 

Оце погана ознака. Все інше фігня, або не так наочно. В мене є одна сосна, яка якось від стресу напевно завмерла на один рік й не дала прирісту. Але наступного року вже з'явилися молоді пагони. А ялини в цю пору вже повинні мати точкі росту...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, Музей сказав:

Дайте їй спокій. Колір пошкодженої хвої свідчить про перелив. Ця хвоя опаде.

На календарі весна. Мульча є, в ґрунті вологи достатньо,  щоб не поливати взагалі. 

Я би зробила повітряний дренаж для коріневої і чекала реакції. Покажіть пагони зблизька. Наразі, ігляки дають молодий приріст. От приріст і покаже, що робити далі. Крону поки не оприскуйте. Молодий приріст може постраждати від оприскувань.

От то спірно . Зараз  в нас в округе 60 см вглибину абсолютно сухой землі.  Зараз.За 10 років ще такого тут не бачила . Цікаво що вода стоїть на поверхні,прі поліві, а якщо копнуть, то там сухо, як в пустелі. Виглядае, як горщик з занадто сухім ґрунтом . Тому  Тут у кого як з вологім ґрунтом 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, Astrolog_ua сказав:

Не зовсім зрозумів що фотографувати, бо нема ще цьогорічних пагонів на цій ялинці. 

Завтра пориюся в фотках моїх ялин - чи були прирости в перший рік.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, Astrolog_ua сказав:

бо нема ще цьогорічних пагонів на цій ялинці. 

Їх і не буде, бо бруньки, що повинні були дати приріст, візуально, всі сухі. Я це помітила , коли ви виклали фото, тому і сказала вам, що терміново пробуйте стимулювати коріння, якщо воно ще живе, можливо вам пощастить, бо ялинка досить велика і не факт, що в коріння вистачить сил і самому отямитись, і крону підтримувати.

Можливо, то оманливий ефект на фото та мені здалось, що на кінці гілок не побачила ні одної живої бруньки. Буває, що деякі бруньки засихають, а в вас це масове явище. Відірвіть бруньку з кінця гілки та розітріть пальцями, щоб побачити стан бруньок. Якщо ялина виживе, то в кінці літа, можливо, дасть приріст, зазвичай, він буває не масовим, але вам і не потрібно, щоб  густо було. Для вас то буде сигналом, що ялинка жива.

В вас ялина колюча ( Picea pungens), вона одна з останніх, серед моїх ялин, починає давати новий приріст. Та , навіть, серед моїх сортів колючих, колюча Глаука (блакитна) в аутсайдерах по терміну нового приросту, але і вони, на зараз, вже почали розкривати бруньки і мають десь 1см-3см приросту.

До речі, вам розплідник сказав, що за сорт ялинки ви купляєте?

 

 

 

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, allanek сказал:

До речі, вам розплідник сказав, що за сорт ялинки ви купляєте?

Ось така proxima.net.ua/ua/picea-pungens-glauca.html

 

Бруньки зараз ось так виглядають 

IMG_9814.thumb.jpeg.4400b64b4cb853dfec0a96d6135b980f.jpeg

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Так, як я і казала, колюча Глаука. Ви даєте посилання на Проксіму, ви там купували ялинку?

2. Я бачила їх стан на вашому першому фото. Розітріть одну з них. та розкажіть чи покажіть, що побачили.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

52 минуты назад, allanek сказал:

1. Так, як я і казала, колюча Глаука. Ви даєте посилання на Проксіму, ви там купували ялинку?

2. Я бачила їх стан на вашому першому фото. Розітріть одну з них. та розкажіть чи покажіть, що побачили.

1. Купував в пітомник на виїзді між Вишгородом на Межигірʼя. 
2.  Ледь зірвав, ледь розврвав. Розтерти не виходило. 


IMG_9815.thumb.jpeg.43a866dbeed3474f3679169e2d7525df.jpeg

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, Astrolog_ua сказав:

Купував в пітомник на виїзді між Вишгородом на Межигірʼя. 

"Естет"? Так, в них там поле з ялинками є. Але нічого не скажу про той розплідник, не купувала. Була в них кілька днів тому, бо поряд з ними опинилась, ціни не малі. Завжди такими були. Сусіди замовляли в них ялівці та вони їм газон стелили і обслуговували. На другому році  щось пішло не так. Сусід сказав, що непорядні люди, не тримають обіцянок. Я не цікавилась, бо мені вони не цікаві були.

19 хвилин тому, Astrolog_ua сказав:

Ледь зірвав, ледь розврвав. Розтерти не виходило. 

 

Наче щось зелене там є. Але сил нема, бо коріння не працює. Тож висновок робить самі, що робити. Залишати , як є чи бігом стимулювати коріння.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, allanek сказал:

"Естет"? Так, в них там поле з ялинками є. Але нічого не скажу про той розплідник, не купувала. Була в них кілька днів тому, бо поряд з ними опинилась, ціни не малі. Завжди такими були. Сусіди замовляли в них ялівці та вони їм газон стелили і обслуговували. На другому році  щось пішло не так. Сусід сказав, що непорядні люди, не тримають обіцянок. Я не цікавилась, бо мені вони не цікаві були.

Наче щось зелене там є. Але сил нема, бо коріння не працює. Тож висновок робить самі, що робити. Залишати , як є чи бігом стимулювати коріння.

 

Так естет. Купив тому що до них 15 км, і я чітко розумів що треба, а до проксими 65км. 
ціни однакові +/- але доставка копійчана - 400 грн за туї віддав. 
 

Да сьогодні візьму радіофарм + другий препарат і зроблю по вашій схемі 2х2. Дякую. 
 

там ще питання було 🫣 - туї хочу так само обробити - скільки лити під 140см дерева?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, Astrolog_ua сказав:

ціни однакові +/- але доставка копійчана - 400 грн за туї віддав. 

В якості та розмірі рослин є відмінність. Перед війною, щоб не їхати в Проксіму, хотіла в них купити ялівці лежачі. Купила в Проксімі, відправили НП. Тож я розумію різницю між цими розплідниками. Може з туями і був сенс, бо вони в них, теж, в полі ростуть і це така рослина, що є в кожному розпліднику.

22 хвилини тому, Astrolog_ua сказав:

там ще питання було 🫣 - туї хочу так само обробити - скільки лити під 140см дерева?

А я вам на нього , одразу, і відповіла, з подробицями. Тож я витрачаю свій час на відповіді вам, а ви не читаєте :no:?

16 годин тому, allanek сказав:

Дерево- 10л, кущ - 3-5 л. Туя 1,40м заввишки я би не шкодувала 10 литрову лійку. І не обов'язково проливати 4 рази в випадку, коли мова не про спасіння, а про те, щоб простимулювати коріння при посадці. Можна пролити 1 раз Радіфармом і ще 1 раз гуматом калію чи іншим біостимулятором. Зазвичай, в інструкціях до препарату пишуть норму витрат.

І пам'ятайте про Антіхрущ (Актара) чи щось проти хруща. Обов'язково  проливати  треба.

 

 

І ще, Аня (Сарочка) вже згадувала про грунт. Яка в вас земля? Бо перелити рослину погано так само, як і залишити без поливу. Тож треба дивитись, щоб в вас там болота не було. Це я, на моєму піску, можу дозволити лити воду без поганих наслідків.

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, allanek сказал:

А я вам на нього , одразу, і відповіла, з подробицями. Тож я витрачаю свій час на відповіді вам, а ви не читаєте

Вибачте, прогавив 😌

грунт: 40-50 см наведений чорнозем (у попередьного власника був сад на місці моєї ділянки), нижче - пісок. 
 

ями я копав десь на 50% глибше і майже вдвічі ширше, проливав,  ставив дерева по рівню, потім присипав і трамбував. 

Змінено користувачем Astrolog_ua
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 18.04.2023 в 17:41, Astrolog_ua сказал:

По тримеру майже визначився - акумуляторний. Тепер питання - який обрати?

Знайомі радять Ryobi. Знаю ще stihl, makyta, Gardena, karcher… 

може є якийсь Китай непоганий?

 

З цією епопею по рятуванню хвої забув відписати чим діло скінчилось. 
 

Передивився все що є в епіцентрі, штилі, дніпро-м. Перечитав відгуки про все що є онлайн. 
Майже купив на олх штатівську 40-вольтову косу від ryobi. Але класика жанру, комплект стартуючи від 7,5 тис грн на початку діалогу з продавцем плавно доріс до 9 тис грн. 

Випадково заїхав в лерой мерлен і купив от таку косарку - www.leroymerlin.ua/p/12000163_PimStd_Product?q=коса акумуляторна

До неї купив акум 40v/5a та швидку зарядку (80хв заряджає акум з нуля). 

Комплект вийшов 7 000 грн (185$). 

Пластик дешевенький, не має блокіратора кнопки (постійно треба тримати), подача лески напівавтоматична (шпулю треба натискати об землю), але намотка суто вручну. Ручка норм, ремінь плечовий паршивенький- треба купити щось покраще. 
 

Тим не меньш:

- рубає все що не має кори

- акумулятора на мої півметрові хащі вистачало на 50 хв роботи. 
- не гучна - нема бажання викинути її за паркан через 20 хвилин роботи. 
- баланс ваги. 

- по ціні аналогів нема - конкуренти від 12 000 і вище. 
IMG_9808.thumb.jpeg.54aa765beb00bd64c777222beff05011.jpeg

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Astrolog_ua сказав:

40v/5a

Не густо в них у порівнянні з макітою...

1.jpg

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, normal сказал:

Не густо в них у порівнянні з макітою...

1.jpg

Взагалі не густо. 
Але я вирішив що покористуюсь і, якщо буде потрібна подібна косарка, цю продам, втративши небагато,  і куплю щось брендове в одній екосистемі. 
 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Високі грунтові води цього року змусили все ж таки скористатися послугами асенізатора. 
З 2-х камер викачали 4 куба і стало ясно що це не діло і треба робити 3-ю камеру. 
Замовив 2 кільця по 2 метри (внутрішній діаметр). 
Приїхав трактор - викопав яму

IMG_9827.thumb.jpeg.0a04ec37ed19a8cf2cefd55c8641c7f3.jpeg


Маніпулятором перекинули кільця через паркан

IMG_9830.thumb.jpeg.c2d2d6f060d614d2c14db828eec8a624.jpeg

 

Трактором виставили рівень

IMG_9832.thumb.jpeg.64f0cc23b3c816e2adb36125b16f37e7.jpeg

 

Встановили кришку та перехідні кільця (не знаю як правильно називаються)

IMG_9833.thumb.jpeg.505ec23ebaf671aef1d6ad9c31fc03ed.jpeg

 

Засипали септік

IMG_9834.thumb.jpeg.91cbd8da323ee64fcded5e4d367b0902.jpeg

 

На все пішло 2 години.

Залишилось підрізати кільце по рівню, встановити кришку та зробити перелив з першої камери. 
 

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 минут назад, shneider_vova сказал:

а як робити тепер перелив, коли закопали? відкопувати знов?

Так. Прораб сказав дешевше/простіше відкопати ніж потім більший обʼєм лопатами засипати. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вы еще пролейте вокруг кольца. У меня где то на метр грунт просел. Может и копать не понадобится. :-)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

… зробили перелив, зрізали під рівень кільце і встановили люк. 
IMG_9839.thumb.jpeg.4ff101a794e9b694861de45c94bfb845.jpeg

 

з цін на матеріали офігіваю все більше 

IMG_9840.thumb.jpeg.4e45e0777915d5317d35d23606f2227f.jpeg
 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 14.05.2023 в 09:16, allanek сказал:

Повторити "радіфарм- інший біостимулятор" ще по разу. Всього 4 рази (2х2).

Сьогодні закінчив схему 2х2. 
 

Ялинка виглядає так так собі. Так і незрозуміло - жива чи ні. 


IMG_9863.thumb.jpeg.75418b738c1fed8cbaf8570fa2fb1dc8.jpeg

 

Туї наче всі тьху-тьху - навіть дали пагони. 


IMG_9862.thumb.jpeg.343f3c4acb708c95654f939e24b342dd.jpeg

Але на деяких купа шишок. Я так і не зрозумів - зривати їх чи ні? В інеті думки протирічливі - що думаєте?

 

Несподівана радість - дала непоганий  приріст, десь у 5 см, ялинка яку ми привезли під час подорожі Закарпаттям у січні 2021. 


IMG_9860.thumb.jpeg.db50a6c73aa699e487690a56f34df5f5.jpeg
 

Вона пережила рік на балконі, перші 3 місяці повномасштабної війні без поливу, мій рагульний догляд 2 місяці (поки дружина була за кордоном), 3 пересадки у листопаді, грудні (в ґрунт) і квітні (знов у кадку).
І тьху-тьху 🤩

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хвойним потрібен час, щоб вони показали, чи допомогло. Тож чекайте. Якщо коріння було живе, то оклигається.

По шишками. 

1. Є сорти, що генетично дають багато шишок. 

2. Якщо рослині не вистачає вологи, в неї вмикається "думка" про те, що вона загине і треба продовжити себе в нових поколіннях, тому і обвішується шишками.

 

  • Лайк 2
  • Дякую 1
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 минуты назад, allanek сказал:

По шишками. 

1. Є сорти, що генетично дають багато шишок. 

2. Якщо рослині не вистачає вологи, в неї вмикається "думка" про те, що вона загине і треба продовжити себе в нових поколіннях, тому і обвішується шишками

Так, читав таке. 
Поливав раз на тиждень. Останні 2 (як пішла більш-менш спека) тижні поливав 2 рази на тиждень. Десь по 1,5-2 відра.
 

туя смарагд.  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...