Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Практическая автоматизация дома на базе openhab

standov

Рекомендовані повідомлення

38 минут назад, k-master сказал:

Я просто накидав java апу котра опитує періодично інвертер та складає все в influx та mqtt. Бо усі ті додаткові малини коли вже стоїть сервер з докерами графаной та інфлюксом це оверхед. - maxx-ukoo/deye-modbus2mqtt. Правда коли пофікшу усі баги у tcp2modbus шлюзі навіть без цього можна буде обійтись, нехай опенхаб сам все опитує.

Ну логіка зрозуміла, але в цій штуці є дуже цікавий функціонал - воно в залежності від часу корегує налаштування остаточної емності АКБ після який переулючає пріоритети. Умовно кажучи вдень чим більше виработка сонця тим більший пріоритет поля, вночі пріорітет банок. Я не знаю чи буду в то гратися але виглядає забавно. Ну і плюс шось я застарий в піляння напільніком, не бачу проблеми віддячити копійчиною хоробрим хлопцям з Ерітреї, які зробили рішення під ключ ) але, повторюсь, ваша логіка повністю зрозуміла 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 14.01.2023 в 20:12, standov сказал:

Ну логіка зрозуміла, але в цій штуці є дуже цікавий функціонал - воно в залежності від часу корегує налаштування остаточної емності АКБ після який переулючає пріоритети. Умовно кажучи вдень чим більше виработка сонця тим більший пріоритет поля, вночі пріорітет банок. Я не знаю чи буду в то гратися але виглядає забавно. 

Так это задача инвертора а не внешних мозгов

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, Tamburello сказал:

Так это задача инвертора а не внешних мозгов

ну можливо в якогось інвертора і є такий функціонал, в мого нема

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14.01.2023 в 20:12, standov сказав:

але в цій штуці є дуже цікавий функціонал - воно в залежності від часу корегує налаштування остаточної емності АКБ після який переулючає пріоритети. Умовно кажучи вдень чим більше виработка сонця тим більший пріоритет поля, вночі пріорітет банок. Я не знаю чи буду в то гратися але виглядає забавно.

Це в солар асістанті таке є? В мене також він стоїть на малині, але такого функціоналу я там не бачив. Моніторинг зі всіма плюшками є, але логіку із пріоритетами я не бачив. 

2 години тому, standov сказав:

ну можливо в якогось інвертора і є такий функціонал, в мого нема

Це така логіка мається на увазі?

image.thumb.png.78ebd079da0582f209e4a4ab7b5d8660.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 минут назад, volomoto сказал:

Моніторинг зі всіма плюшками є, але логіку із пріоритетами я не бачив. 

в мене підозра шо воно залежить від моделі інвертора, хз.
Виглядає то отак

image.thumb.png.60f7693eb490d1afdc8a064376ae7138.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Трошки не про опенхаб але то не точно.
Дозібрав домашній кластер proxmox до повного кворуму в 3 вузла, підняв на них розподілений сітьовий сторадж ceph (засобами самого proxmox). Тепер коли з кластера випадає якийсь вузол (живлення, мережа. залізо - бушне, економ) то всі його контейнери автоматом переносяться на робочі вузли за декілька секунд, в актуальному стані.
В результаті
1. відмовився від костильного рішення з зеркалюванням pihole (бо якось вмер диск і в мене закінчився інет)
2. додаткова потужність бо бували ситуації коли в графані трошки шось занадто виборка даних то опенхаб на тому самому "сервері" підзалипав
image.thumb.png.1bd69b282c3bd9191df7d5c815aadd9d.png

 

 

Змінено користувачем standov
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оскільки я вирішив перевести все світло в будинку з shelly (які тупо за пару років по черзі перестали працювати) на ION-8 (огляд був вище) то стало питання організації "нормального" modbus TCP (LAN) замість не зручного RTU (USB). Додатково це дозволить остаточно від'єднати мій openhab від залізного сервера, usb2rs485 то був в мене останній зашморг на шляху повної віртуалізації.

Підібрав tcp шлюз Protoss-PE11 (MODBUS : Protoss PE11-M RS485 to EThernet (marcomweb.it), він є і на алішке) - який мені найбільше сподобався по сукупності характеристик/ціна. В першу чергу через 220 живлення. В мене доки немає довготривалої статистики але поки що дивайсіна приємно здивувала. Всередині, на диво, все як мінімум акуратно.

Функціонально в неї є веб-інтерфейс в якому конфігуряться всі необхідні параметри, 3 реле ION-8 гірляндою (не забуваємо про термінуючий резистор) завелися прям одразу. В реле, окрім modbusTCP є MQTT та ще декілька протоколів, але поки що зупинився саме на modbusTCP.

Далі просто картинки подивитися.

image.thumb.png.2a195a13047319fb9dc7fac1cc1452ee.pngimage.thumb.png.49fc58980cfb932c079c7b720fe03478.png
image.thumb.png.303388a7a476d851406c1912f8fc0ace.pngimage.thumb.png.5c1d92962ec439f0428b7d8ac18028d5.png

image.thumb.png.1e2f3b7fec81b8da6a13214d629ec3f0.pngimage.thumb.png.27526c78158fd912c306e8cacf5c7682.pngimage.thumb.png.587543f4859f24e26ffcaf45c694d7f5.pngimage.thumb.png.dd6c1df3920431aa691054dfc29ebf6b.pngimage.thumb.png.7e0e097fc6f8c9f54c8dda8d766ce78a.png

 

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Tamburello сказал:

А сколько хвальбы шелби было.....

Ну я розумію що уколи тут в правилах ) але справедливості задля хвальба була а) ціні б) дуже якісному бондінгу на опенхаб. Від жодного з цих пунктів я не відмовляюся і можу повторити. Більш того я писав що "подивимось як воно буде працювати", подивилися.

По факту працюють реле напруги трифазні (2шт), працює реле чотирьохканвльне (але не підтримується виробником). Здохли всі компактні реле по черзі.

ПС. Шеллі а не Шелбі 😉

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, standov сказал:

usb2rs485 то був в мене останній зашморг на шляху повної віртуалізації

А zigbee не використовуєте?

Цікаво, чи є варіанти від'єднати "свисток" на базі cc26xx/cc25xx від USB та приєднати до Ethernet, створивши віртуальний USB-порт на сервері?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, InSAn сказал:

А zigbee не використовуєте?

пару років тому використовував але зараз не, якось так склалося шо всі залізки яки були зігбішні - мігрували на інше залізо. В теорії є ймовірність шо повернуся до phillips hue, бо не придумав як краще завести в систему дімери і усіляке дивне освітлення.

 

 

4 минуты назад, InSAn сказал:

Цікаво, чи є варіанти від'єднати "свисток" на базі cc26xx/cc25xx від USB та приєднати до Ethernet, створивши віртуальний USB-порт на сервері?

так, звичайно є, віртуальні драйвери, навіть платні, я колись таким грався але там питання в тому шо той самий свисток все одно має бути кудись втикнутий, звідки вже буде прокинутий по tcp, і тоді виникає питання що нащо цей колхоз коли є готові мережеві шлюзи типу zigbee2mqtt та sls. З Zwave все значно складніше але по факту я так в нього і не втикався більше ніж погратися з одним пристроєм.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 минут назад, standov сказал:

всі залізки яки були зігбішні - мігрували на інше залізо

Я датчики відкриття вікон використовую (вірніше, збираюся - бо саме купив для тестів декілька штук).

При ціні близько $4/шт - варто використовувати :)

Бо звичайні RF-433 - схильні до банальної підміни сигналу.

 

48 минут назад, standov сказал:

готові мережеві шлюзи типу zigbee2mqtt

От був би zigbee2mqtt Ethernet, а не WiFi... Чи є такі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, InSAn сказал:

От був би zigbee2mqtt Ethernet

маліна же ) піднімається на ній досить штатно і виходить езернет zigbee2mqtt

 

 

4 минуты назад, InSAn сказал:

Я датчики відкриття вікон використовую (вірніше, збираюся - бо саме купив для тестів декілька штук).

При ціні близько $4/шт - варто використовувати :)

Бо звичайні RF-433 - схильні до банальної підміни сигналу.

я пару років з Конотопським з аджаксу зарубався на тему "відкрийте в аджаксі хоча-б лог станів залізок назовні", не вийшло вмовити (вірніше спочатку думав шо вийшло але згодом сказав шо "не"), себе не можу вмовити на вікна ставити другий комплект датчиків, при тому шо в мене вікна ще-й не білі. а 433 то і справді хлам, я коли грався з сніфером то наловив сусідських ворот та датчиків пачками, деякі от прямо з можливістю керування 
 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, standov сказал:

маліна же )

Мікроскопом по цвяхах? Ні 😜

 

3 минуты назад, standov сказал:

я коли грався з сніфером то наловив сусідських ворот та датчиків пачками, деякі от прямо з можливістю керування 

Для тестів я колись зібрав не просто сніфер, а RF-шлюз. Тепер можу новорічні гірлянди вмикати у сусіда на даху.

Але гірлянди - то таке... В когось із сусідів бойлер управляється по 433 😱 😁

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, InSAn сказал:

Тепер можу новорічні гірлянди вмикати у сусіда на даху.

я за сутки наловив брелоків від ворот (судячи по фінгепринту) і в рфлінку прямо мав можливість керувати але вирішив шо пробувати не буду бо в сусіда за воротами собака міні-лошадь, хз його не його ворота )

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, InSAn сказал:

От був би zigbee2mqtt Ethernet

О!

www.aliexpress.com/item/1005004740321069.html

Ще не вникав, положив в закладки...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 01.02.2023 в 14:04, InSAn сказал:

О!

www.aliexpress.com/item/1005004740321069.html

Ще не вникав, положив в закладки...

Тут знайшов ще один цікавий проект:

Залізо - https://github.com/mercenaruss/zigstar_gateways

Софт - github.com/xyzroe/ZigStarGW-FW

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, InSAn сказал:

Тут знайшов ще один цікавий проект

з зігбі координаторами (ті шо мережеві а не USB) в опенхабі ситуація якась дивна, вони наче як мають підтримуватися але документації нема (вона типу пише шо да і на тому тишина), шо робити не зрозуміло, да і взагалі у випадку із зігбі мені расклад із zigbee2mqtt якось значно зрозуміліший бо там є спільнота яка шось підтримує, є якийсь перелік залізок які мають працювати, розписано як із ними працювати і тд. А коли то абстрактний координатор, абстрактна залізка, ну воно сутку намалювало, побачило один одного і ти такий "і шо далі?" ) Хоча мій досвід із зігбі досить обмежений, можу помилятися

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Трошки практичної автоматизації вентиляції.

Дано:
 1. ПВУ що має можливість керувати швидкістю обох вентиляторі окремо
 2. Кухонна витяжка

Проблема - будинок досить герметичний, і коли на кухні вмикається кухонна витяжка то доводиться додатково відкривати вікно для більш адекватного витягування запахів з кухні, крім того працюючий ПВУ провокує додаткове перемішування запахів. Вирішив - при працюючій витяжці автоматично переводити режим ПВУ в максимальний пріоритет подачі, тобто вентилятор витягуючий або стопать або вмикати на мінімальну швидкість.

Факт роботи кухонної вирішив визначати по споживанню нею електрики, для цього використав реле Shelly pm2.5 (бо воно в мене просто було в наявності). Оскільки на витяжці є своє освітлення то треба детектити більше якогось порогу, гарантовано-більшого за споживання ламп, в моєму випадку > 50вт (витяжка споживає десь від 100 до 250 в залежності від швидкості)

 

// реле shelly через яке підключено витяжку
Thing shelly:shelly25-relay:40f52017a427 "Shelly PM2.5 #<ID> " @ "Shelly" [deviceIp="<IP>", userId="<USERNAME>", password="<PASSWORD>" ]

// modbus інтерфейс на ПВУ
Bridge modbus:tcp:neoclima "PVU" [ host="<IP>", port="<PORT>", id=1] {
    Bridge poller speed [ start=0, length=12, refresh=1000, type="holding" ] {
        Thing data supply "PVU SPEED SUPPLY" [ readStart="10", readValueType="int16", writeStart="10", writeValueType="int16", writeType="holding" ]
        Thing data exhaust "PVU SPEED EXCHANGE" [ readStart="11", readValueType="int16", writeStart="11", writeValueType="int16", writeType="holding" ]
    }
}

// флаг-контакт працюючою витяжки
Сontact Kitchen_HoodOn "Працююча витяжка [MAP(uk.map):%s]" <ventilation> (Kitchen) ["Status"]
  
// режим роботи ПВУ
String VentilationUnit_OutputMode "Режим ПВУ [%s]" <control> (VentilationUnit) ["Control", "None"] {ga="thermostatMode", stateDescription=""[options="BOOST, MAIN, INTAKE, IDLE, OFF"]}

Я для себе вирішив шо мені простіше і зрозуміліше завести в опенхаб мнемонічні "режими" роботи ПВУ, які через проксі будут встановлювати вже швидкості вентиляторів

1. BOOST - обидва на максимум швидкості
2. MAIN - основний режим, невеликий пріоритет подачі
3. INTAKE - великий пріоритет подачі (режим для витяжки)
4. IDLE - все на мінімум (використовується коли нікого нема вдома)
5. OFF - вимкнено (режим відпустка)
 

let proxy = require('openhab-proxy-pattern');

// флаг працюючої витяжки якщо споживання більше 50 ватт (бо може бути ввімкнене тільки світло)  
proxy.bind('Kitchen_HoodOn', 'SHELLY_25_1_POWER').update(function(value) {
    if (typeof value == 'string') {
            
        const v = parseFloat(value);

        return (v > 50) ? 'OPEN' : 'CLOSED';
    } else return undefined;
});

rules.JSRule({
    name: "Forward ventilation mode",
    triggers: [triggers.ItemCommandTrigger('VentilationUnit_OutputMode')],
    execute: (event) => {

        let mode = event.receivedCommand;
        if (mode == 'BOOST') {
            items.getItem('NEOCLIMA_S_SUPPLY').sendCommand(5); 
            items.getItem('NEOCLIMA_S_EXHAUST').sendCommand(5);
        } else if (mode == 'MAIN') {
            items.getItem('NEOCLIMA_S_SUPPLY').sendCommand(5); 
            items.getItem('NEOCLIMA_S_EXHAUST').sendCommand(3);
        } else if (mode == 'INTAKE') {
            items.getItem('NEOCLIMA_S_SUPPLY').sendCommand(5); 
            items.getItem('NEOCLIMA_S_EXHAUST').sendCommand(2);
        } else if (mode == 'IDLE') {
            items.getItem('NEOCLIMA_S_SUPPLY').sendCommand(2); 
            items.getItem('NEOCLIMA_S_EXHAUST').sendCommand(2);
        } else if (mode == 'OFF') {
            items.getItem('NEOCLIMA_S_SUPPLY').sendCommand(0); 
            items.getItem('NEOCLIMA_S_EXHAUST').sendCommand(0);
        }
    
    }
  });

Далі це все "оживає"

 

rules.JSRule({
    name: 'Ventilation setpoint auto rule',
    triggers: [
        triggers.ItemStateUpdateTrigger('Home_ModeInbed'),
        triggers.ItemStateUpdateTrigger('Home_ModeAway'),
        triggers.ItemStateUpdateTrigger('Automation_Ventilation'),
        triggers.ItemStateUpdateTrigger('Kitchen_HoodOn')
    ],
    execute: event => {
        let auto_temp = '21.5 °C'; // дефолтна температура догрівача
        let auto_mode = (items.getItem('Kitchen_HoodOn').state == 'OPEN') ? 'INTAKE' : 'MAIN'; // режим INTAKE якщо витяжка працює
        if (items.getItem('Home_ModeAway').state == 'OPEN') { // нікого нема вдома
            // away
            auto_temp = '19 °C';
            auto_mode = 'IDLE';
        } else if (items.getItem('Home_ModeInbed').state == 'OPEN') { // нічний час
            // in bed time
            auto_temp = '19 °C';
        }

        if (items.getItem('Automation_Ventilation').state == 'ON') { // керуємо ПВУ тільки якшо дозволено автоматичне керування

            items.getItem('VentilationHeater_OutputSetpointTemperature').sendCommand(auto_temp);
            items.getItem('VentilationUnit_OutputMode').sendCommand(auto_mode);
            
            // auto
        }
    },
    tags: ['Ventilation']
});

 

При працюючий витяжці я вирішив не вимикати повністю витягуючий вентилятор ПВУ щоб по перше не опрокидувало вентиляцію в СУ ну і шоб повітря не дуло надто холодне, бо догрівач не встигає миттево відреагувати. 

Змінено користувачем standov
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А якщо встановити датчики тиску дома та на вулиці (чи один дифференційний) і співвідношення приток/витяжка змінювати від різниці їх показань?

Змінено користувачем Enot123h
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, Enot123h сказал:

А якщо встановити датчики тиску дома та на вулиці (чи один дифференційний) і співвідношення приток/витяжка змінювати від різниці їх показань?

здається @Dmode шось схоже робив, якщо не помиляюся. Думаю можна було-б ще спробувати на то PID регулювання натягнути, але то якось як на мене перебор, якщо є стаціонарний объект та умови наближені до стаціонарних то не бачу багато сенсу в занадто універсальних алгоритмах, але як експеримент мабуть цікаво

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, standov сказав:

крім того працюючий ПВУ провокує додаткове перемішування запахів.

Таке можливо, якщо подача в кухні, а забір — в кімнатах. Не думаю, що вас так зроблено.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, volomoto сказал:

Таке можливо, якщо подача в кухні, а забір — в кімнатах. Не думаю, що вас так зроблено.

в мене кухня об'єднана з вітальнею та другим світлом. В другому світлі є забір під стріхою а в вітальні подача тому мені то актуально 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Enot123h сказал:

датчики тиску дома та на вулиці (чи один дифференційний)  і співвідношення приток/витяжка змінювати від різниці їх показань?

Тільки диференційний, і такий який працює в діапазоні десь до 100Па. Такі сенсори не дешеві. Я пробував на базі двох окремих BME280, для погратись піде, але точність їх занадто слаба. 

Також варто брати до уваги що розмістивши вихід такого сенсору на одному з фасадів, ми отримаємо паразитне спотворення через тиск вітру протягом всього року, та взимку у високих будинках через stack effect. Тому сумніваюсь що такий шлях керування системою є оптимальним.

2 часа назад, standov сказал:

здається @Dmode шось схоже робив,

ось тут було про це

 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Dmode сказал:

Також варто брати до уваги що розмістивши вихід такого сенсору на одному з фасадів, ми отримаємо паразитне спотворення через тиск вітру протягом всього року, та взимку у високих будинках через stack effect

+ ще врахувати шо то вся історія сильно залежить від температури а ще скоріш за все вони ніяк не калібровані і умовно дані з двох рендомних датчиків з коробки можна використовувати в кращому випадку якісно

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...