Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

УЗИП (ПЗІП)

ЭлектроМеханиК

Рекомендовані повідомлення

2 часа назад, volomoto сказал:

Якщо ви про F2, то я б їх не ставив приватному будинку.

Так, про них. А чому?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на скільки пам'ятаю логіку того всього (вибачайте можу щось путати, бо давно було), то мостова схема з подвійними передбачена у випадку над-великих струмів петлі фаза-ноль, тобто за великих потужностей підключення з відповідними перерізами, в приватних установках то історія трохи недосяжна

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, standov сказал:

на скільки пам'ятаю логіку того всього (вибачайте можу щось путати, бо давно було), то мостова схема з подвійними передбачена у випадку над-великих струмів петлі фаза-ноль, тобто за великих потужностей підключення з відповідними перерізами, в приватних установках то історія трохи недосяжна

тобто гірше від них не буде?

Як я розумію, це на випадок удара блискавки...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, roverspam сказал:

тобто гірше від них не буде?

Як я розумію, це на випадок удара блискавки...

гірше теоретично може бути бо ви робити довший шлях між "спуском" в землю та "фазою", там кожний сантиметр може зіграти 

  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@roverspamфізичне включення узіпу має різні нюанси, більшість з яких спрямована на зниження індуктивності цього самого включенння, будь який додатковий елемент цю індуктивність тільки збільшує. Звідси і потенційне "може гірше буде".


image.png.d3feabc84818dd25a0a9dbca7ad2de8a.png 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, S_Vladimir_79 сказал:

 

IMG_0950.jpeg

тепер вже заплутався...

F1 у мене взагалі немає, там тільки автомат зараз. Добре, якщо я F2 не ставлю, а тільки F1, при цьому F1 ставлю 100А (і неважливо який вхідний автомат, навіть якщо 16А, вони ж на випадок, якщо автомат взагалі "припаявся" від великого струму?), то це вірне рішення?

Дякую заздалегідь!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, roverspam сказал:

тепер вже заплутався...

F1 у мене взагалі немає, там тільки автомат зараз. Добре, якщо я F2 не ставлю, а тільки F1, при цьому F1 ставлю 100А (і неважливо який вхідний автомат, навіть якщо 16А, вони ж на випадок, якщо автомат взагалі "припаявся" від великого струму?), то це вірне рішення?

Дякую заздалегідь!

F1 це і є автомат. Він спокійно собі згорить при 120 А :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, shneider_vova сказал:

F1 це і є автомат. Він спокійно собі згорить при 120 А :-)

Автомат? Де гарантія, що він спрацює і розірве мережу, а не сплавиться? :)

Якщо замість нього буде плавка вставка (запобіжник), то логічно очікувати, що вона перегорить і захистить вже сам ПЗІП від перегорання, який до цього моменту візьме весь удар на себе. Ну, як я зрозумів раніше. Чи помиляюсь?

Змінено користувачем roverspam
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 11.08.2023 в 22:07, roverspam сказал:

тепер вже заплутався...

F1 у мене взагалі немає, там тільки автомат зараз. Добре, якщо я F2 не ставлю, а тільки F1, при цьому F1 ставлю 100А (і неважливо який вхідний автомат, навіть якщо 16А, вони ж на випадок, якщо автомат взагалі "припаявся" від великого струму?), то це вірне рішення?

Дякую заздалегідь!

Скажімо так, це рішення яке частіше за все роблять, бо блискавка штука трохи рендомна і термін "вірно" занадто оптимістичний.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 12.08.2023 в 02:49, roverspam сказал:

Автомат? Де гарантія, що він спрацює і розірве мережу, а не сплавиться? :)

Якщо замість нього буде плавка вставка (запобіжник), то логічно очікувати, що вона перегорить і захистить вже сам ПЗІП від перегорання, який до цього моменту візьме весь удар на себе. Ну, як я зрозумів раніше. Чи помиляюсь?

Нема такої гарантії, тому рекомендована плавка вставка, а ще у автомата відносно висока індуктивність, тому якщо є така можливість то автомат ставлять після плавкої та узіпа, але навряд в вас то вийде )

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, standov сказал:

Нема такої гарантії, тому рекомендована плавка вставка, а ще у автомата відносно висока індуктивність, тому якщо є така можливість то автомат ставлять після плавкої та узіпа, але навряд в вас то вийде )

поставити ще один автомат? Він вже там є, покладатися на якийсь CHINT від "дніпроенерго" якось мені не дуже

Тобто схема "автомат CHINT від дніпроенерго" -> плавкі ставки на 100А -> ПЗІП -> "мій автомат хагер "

Буде норм для моєї 3-х фазної мережі на 20 кВт так ПЗІП на 12.5 кА ?

Змінено користувачем roverspam
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В общем, планировал ставить УЗИП в дополнительном щитке в доме, но обстоятельства подталкивают поставить его на улице: сегодня перебил входной от счётчика кабель в стене, пришлось выколупать его и достать. Теперь временно пока что вот так:

image.thumb.png.6d592c6c30ff619886bfaf70468e383e.png

 

Я так понимаю, где-то возле счётчика в отдельный щиток - это оптимальное место для УЗИПа, даже "земля" рядом (та металлическая полоса), можно прямо к ней выход с УЗИПа и присоединить, правильно?

У меня система заземления TT

То есть, как я понимаю, схема :

image.png.1d32384b5cf2a5db8b6fb5d3f329b245.png

 Будет оптимальна? Также писали, что очень важно выдержать минимальное расстояние к заземлению, то есть в идеале ставить этот уличный щиток вообще впритык к заземлению?

И касательно этого уличного щитка : лучше пластиковый или металлический?

 

Спасибо!

 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 16.08.2023 в 19:41, roverspam сказал:

Я так понимаю, где-то возле счётчика в отдельный щиток - это оптимальное место для УЗИПа, даже "земля" рядом (та металлическая полоса), можно прямо к ней выход с УЗИПа и присоединить, правильно?

НЕ СОВСЕМ ТАК, оптимальное расстояние до защищаемых приборов 10-15 м по кабелю. А заземление подведите к УЗИП соответствующим проводом или шиной.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.08.2023 в 19:41, roverspam сказал:

И касательно этого уличного щитка : лучше пластиковый или металлический?

это без разницы, главное чтобы степень защиты была достаточной для наружного использования. 

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.08.2023 в 19:41, roverspam сказал:

У меня система заземления TT

То есть, как я понимаю, схема :

да , похоже

Вот правильная схема

 

ыы.png

Змінено користувачем goga777
  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хочу ставити ПЗІПи (вже купив), один типу 1+2  на вході, інший тип 3 коло обладнання, яке хочу захистити. І тут чомусь у мене виникло запитання : а не є ризикованним ставити тип 3 без вхідного типу 1+2 (ну, мені так зручніше було, спочатку тип 3, потім додати тип 1+2)? Чому в мене виникло це запитання: я дивлюсь на схему підключення для системи заземлення ТТ  (у мене саме така) і бачу точнісінько таку ж схему, як і для типу 1+2, тобто на вхід підключається фаза з нулем, а на вихід - заземлення. 

Як я розумію, у випадку удару блискавки в фазний чи нульовий провод - ПЗІП "відкриється" і увесь імпульс піде через нього в землю. Начебто все ок, але я не хочу "впускати" блискавку в будинок, особливо по 2.5 мм2 (це обладнання знаходиться саме на цій гілці), а потім по такому ж 2.5 мм2 "випускати" до головної шини заземлення і вже далі в землю.

 

З іншого боку, якщо немає нічого, то імпульс і так "зайде" в хату, з ще гіршими наслідками. А тепер у мене ще виникає питання : як "працює" ПЗІП і блискавка разом? :) Вона спочатку б'є, а потім "відкривається" ПЗІП чи навпаки, спочатку він відкривається і вона вже по "найліпшому" шляху проходить? Тобто, якщо другий випадок, то з ПЗІП ризик удару блискавки збільшується неодноразово, чим взагалі без нього і варіант "тип 3 в приміщенні без типу 1+2 на вході" або зі згорівшим "тип 1+2" може мати дуже неприємні наслідки....

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

якщо імпульс "зайде в хату" в сенсі шо удар в воздушку, то побутові узіп (і вже точно 3го типу) з ним нічого зробити не зможуть, вони все-ж в першу чергу про наведений струм, імпульс наведеного струму *в теорії*(!!!) дуже короткий але високий, проводка його витримує легко, не витримують в техніці напівпровідники, умовно кажучи для порівняння -  разрядом статікі зі светра спалити провід не можна, а транзистор елементарно.

Далі особиста думка, майже нічим не підтверджена :):
1. ВСЯ нормальна техніка (тобто не китай з алі, а сертифікована по "білим" стандартам) якось приблизно розрахована на імпульс по живленню співставний (порядок) з тим до чого може спуститися 3тип узіпа,
2. узіп 3 класу, якщо імпульс буде наведений все-ж суттєвий, сам по собі нічого з ним зробити не зможе (просто бахне варістор) і імпульс покотиться далі
3. вартість узіпу 3 класу співставна з 2 а кількісно їх треба багато (в ідеалі на кожну точку)
4. якщо імпульс невеликий відносно то це означає що або він прилетів з проводки десь з далекої точки, і відповідно індуктивністю розтягнутий в часі, або він наведений тут але гроза десь далеко, ну або комбінація обох варіантів, в обох варіантах він або бахне варістор (бо енергія розтягнутого) або є реалістичний шанс шо нормальна техніка його витримає

тобто моє власне імхо, якщо нема грошей на 2+3 то треба краще 2 ніж 3, але то все дуже умовно.

Про спочатку б'є потім відкривається чи навпаки я шось нічого не зрозумів, або ви допускаєте в узіпа наявність інтуїції або я все-ж нічого не зрозумів

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, standov сказал:

якщо імпульс "зайде в хату" в сенсі шо удар в воздушку, то побутові узіп (і вже точно 3го типу) з ним нічого зробити не зможуть, вони все-ж в першу чергу про наведений струм, імпульс наведеного струму *в теорії*(!!!) дуже короткий але високий, проводка його витримує легко, не витримують в техніці напівпровідники, умовно кажучи для порівняння -  разрядом статікі зі светра спалити провід не можна, а транзистор елементарно.

Далі особиста думка, майже нічим не підтверджена :):
1. ВСЯ нормальна техніка (тобто не китай з алі, а сертифікована по "білим" стандартам) якось приблизно розрахована на імпульс по живленню співставний (порядок) з тим до чого може спуститися 3тип узіпа,
2. узіп 3 класу, якщо імпульс буде наведений все-ж суттєвий, сам по собі нічого з ним зробити не зможе (просто бахне варістор) і імпульс покотиться далі
3. вартість узіпу 3 класу співставна з 2 а кількісно їх треба багато (в ідеалі на кожну точку)
4. якщо імпульс невеликий відносно то це означає що або він прилетів з проводки десь з далекої точки, і відповідно індуктивністю розтягнутий в часі, або він наведений тут але гроза десь далеко, ну або комбінація обох варіантів, в обох варіантах він або бахне варістор (бо енергія розтягнутого) або є реалістичний шанс шо нормальна техніка його витримає

тобто моє власне імхо, якщо нема грошей на 2+3 то треба краще 2 ніж 3, але то все дуже умовно.

Про спочатку б'є потім відкривається чи навпаки я шось нічого не зрозумів, або ви допускаєте в узіпа наявність інтуїції або я все-ж нічого не зрозумів

Дякую за відповідь.

У мене питання не скільки в коштовності, скільки в випадку, що буде, якщо ПЗІП 1+2 є, але він чомусь не працює: перегорів недавно і це не помітили або перший імпульс блискавки його спалив, і на наступний він вже не реагує (читав, що блискавка має декілька імпульсів підряд), і також є ПЗІП 3-го типу, який, як я розумію, повинен також "відкритися" (ну і далі або вибухне, або ще щось з ним трапиться)...

Взагалі, все "впирається" в те, що я не розумію до кінця "процес" імпульсу.

Як взагалі б'є блискавка? Її маршрут, як я розумію, вже прокладений до моменту, коли з'явиться розряд? Тобто, якщо вона проклала собі "маршрут" через мій столб, там наприклад через мою фазу, далі через мій холодильник вже в нуль (чи заземлення) ну і далі в землю і вже нічого не може цього змінити? Чи в момент, коли вона вже почала свій розряд і напруга скакнула до Х вольт, відкривається мій ПЗІП 1+2 і вона вже змінює свій "маршрут" по ходу, так би мовити? 

Просто якщо ще до самого імпульсу ПЗІП відкривається (завдяки наведенній напрузі чи як би мовити) - це одне, якщо "по ходу справи" - інше, в цьому випадку він якби "приваблює" блискавку пройти через себе, а якби його не було, то імпульс пройшов би іншим шляхом, оминаючи "захід в хату" взагалі 😀. Мабуть, трохи сумбурно описав, але як зміг :)

 

Змінено користувачем roverspam
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розряд блискавки то в тч ЕМ хвиля яка наводить на всіх замкнутих електричних колах наведений струм високого потенціалу, УЗІП без прикладеного до нього цього потенціалу має опір мегаоми (особливо якщо там ще є розряднік газовий, який має бути). Ширина імпульсу нано-секунди, уявити ситуацію коли одна молнія наведеним струмом його відкрила на наносекунди а інша в цей час "використала цей шлях" вторим імпульсом як заземлення мабуть можна але то з серії цегли на голову в полі. АЛЕ навіть уявити що це сталося то факт що "друга" молнія пішла у відкритий варістор/розрядник а не телевізор поруч вже непогано як на мене.
Якщо вас турбує факт що є якийсь проміжок часу коли у вас провід "заземлений" то нагадую що там э ще 2 проводи, один з яких заземлений завжди безумовно а другий теж заземлений для TNC. а також той факт що електричне коло воно тому і коло шо всі провідники взаємо з'єднані через трансформатор та споживачів в одно неперервне коло, без цієї умови робочий струм не ходить )

ПС. я тут вище писав, в усій сертифікованій техніці на ЕМ сумісність на вході є варістори, які є фактично спрощеними варіантами узіп3 (без розрядника і відвідно меньший струм можуть розсіяти), і які так само відкриваються на наведених імпульсах, від того що у вас десь стане на 1 варістор більше гірше не стане (краще правда скоріш за все теж без працюючого каскадного захисту)

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 05.09.2023 в 22:55, roverspam сказал:

а не є ризикованним ставити тип 3 без вхідного типу 1+2

Є певний порядок. Пзіпи ставляться на межі зон. LPZ0 -ПЗІП класс1 - LPZ1 - ПЗІП класс2- LPZ2 - ПЗІП класс3 - LPZ3

часто використовується рішення ПЗІП класс1+2, тоді виглядає так

LPZ0 -ПЗІП класс1+2 - LPZ2 - ПЗІП класс3 - LPZ3

ТІЛЬКИ В ТАКОМУ ПОРЯДКУ

 

легенда для малюнку

1) дах будівлі

2) блискавкозахист

3) стіни будівлі

4) частина будівлі розташована в грунті (фундамент)

5) зона захисту 3 классу (мікропроцесорні прилади та інше чутливе обладнання)

05667d442e3b8394ace1ed217ae80f015304c95a79ba0.jpg

Змінено користувачем goga777
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, standov сказал:

Розряд блискавки то в тч ЕМ хвиля яка наводить на всіх замкнутих електричних колах наведений струм високого потенціалу, УЗІП без прикладеного до нього цього потенціалу має опір мегаоми (особливо якщо там ще є розряднік газовий, який має бути). Ширина імпульсу нано-секунди, уявити ситуацію коли одна молнія наведеним струмом його відкрила на наносекунди а інша в цей час "використала цей шлях" вторим імпульсом як заземлення мабуть можна але то з серії цегли на голову в полі. АЛЕ навіть уявити що це сталося то факт що "друга" молнія пішла у відкритий варістор/розрядник а не телевізор поруч вже непогано як на мене.
Якщо вас турбує факт що є якийсь проміжок часу коли у вас провід "заземлений" то нагадую що там э ще 2 проводи, один з яких заземлений завжди безумовно а другий теж заземлений для TNC. а також той факт що електричне коло воно тому і коло шо всі провідники взаємо з'єднані через трансформатор та споживачів в одно неперервне коло, без цієї умови робочий струм не ходить )

ПС. я тут вище писав, в усій сертифікованій техніці на ЕМ сумісність на вході є варістори, які є фактично спрощеними варіантами узіп3 (без розрядника і відвідно меньший струм можуть розсіяти), і які так само відкриваються на наведених імпульсах, від того що у вас десь стане на 1 варістор більше гірше не стане (краще правда скоріш за все теж без працюючого каскадного захисту)

Тепер мені процес став набагато більш зрозумілим, дякую!

Тобто, як я зрозумів, ПЗІП як таковий в системі (і неважливо якого типу) не "приваблює" блискавки і його не можна порівняти зі штирем громовідведення, який робить, так би мовити, більш сприятливі умови для того, щоб розряд блискавки був саме в нього. Саме це мене і хвилювало

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, goga777 сказал:

Є певний порядок. Пзіпи ставляться на межі зон. LPZ0 -ПЗІП класс1 - LPZ1 - ПЗІП класс2- LPZ2 - ПЗІП класс3 - LPZ3

часто використовується рішення ПЗІП класс1+2, тоді виглядає так

LPZ0 -ПЗІП класс1+2 - LPZ2 - ПЗІП класс3 - LPZ3

ТІЛЬКИ В ТАКОМУ ПОРЯДКУ

 

легенда для малюнку

1) дах будівлі

2) блискавкозахист

3) стіни будівлі

4) частина будівлі розташована в грунті (фундамент)

5) зона захисту 3 классу (мікропроцесорні прилади та інше чутливе обладнання)

05667d442e3b8394ace1ed217ae80f015304c95a79ba0.jpg

 

Дякую, з цим я вже розібрався і розумію, що ПЗІПи повинні стояти в вірній послідовності і без "пробелів" :) Просто мене трохи затурбувало те, якшо ПЗІП 1+2 вийшов з ладу, це не помітили (або він вийшов з ладу декілька хвилин тому) і чи не буде критичною ситуацією, що в системі залишилися тільки ПЗІПи 3-го типу :) Хоча і з цим вже розібрався, дякуючи standov :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...