Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

УЗИП (ПЗІП)

ЭлектроМеханиК

Рекомендовані повідомлення

12 минут назад, InSAn сказал:

Так можна в Європі пошукати.

Наприклад,

www.elpro.org/gb/citel-msb6-series/112288-msb6-400-ld.html

www.schukat.com/schukat/schukat_cms_en.nsf/index/CMSDF15D356B046D53BC1256D550038A9E0?OpenDocument&wg=M7801

 

UPD: Знайшов ближче :)

eltron.pl/ochronniki_typu_3_d-citel-msb6_400_ld-1_38gl1z

так, але останні купляв тут то подумав напишу ну вдруг в когось ще лежить і муляє, добру справу зроблю ))) в европі то завжди встигну

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

доречі я тут купляв дешевше, рівно 300. Але там така схоже історія шо їх по залишкам билося аж три (згодом виявилось шо фактично один десь сп-ли і фактично тільки 2) і їх слили шоб не перечіплятися через них, але 13 евро в принципі теж нічого

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 тижнів потому...

Появился вопрос по поводу ПЗИП на линии солнечных панелей, у меня нет возможности сделать отдельную землю

Есть земля на дом забит штырь сопротивление 5,8 ом от штыря 10 метров кабель 10 квадратов, до щита, от щита до сарая 10 метров 4 квадрата, от щита сарая до щита солнечных панелей еще 5 метров кабель 2,5 квадрата (последний могу заменить на 4 квадрата и три метра)

Собственно вопрос в такой вот паутине проводов не будет ли ПЗИП больше во вред чем в пользу и может просто нужно смириться с тем что в случае чего просто придется пожертвовать солнечным инвертором :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 05.02.2023 в 16:53, mib сказал:

Появился вопрос по поводу ПЗИП на линии солнечных панелей, у меня нет возможности сделать отдельную землю

Есть земля на дом забит штырь сопротивление 5,8 ом от штыря 10 метров кабель 10 квадратов, до щита, от щита до сарая 10 метров 4 квадрата, от щита сарая до щита солнечных панелей еще 5 метров кабель 2,5 квадрата (последний могу заменить на 4 квадрата и три метра)

Собственно вопрос в такой вот паутине проводов не будет ли ПЗИП больше во вред чем в пользу и может просто нужно смириться с тем что в случае чего просто придется пожертвовать солнечным инвертором :-)

нарисуйте схемку с сечением и расстояниями - глянем

Змінено користувачем goga777
  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, goga777 сказал:

нарисуйте схемку с сечением и расстояниями - глянем

Честно говоря не очень понимаю что нарисовать :-) попробую еще раз словами :-)

Забит штырь если не ошибаюсь то 9 метров, измерения показали 5,8 ом при организации

IMG_6378.thumb.JPG.38cd37b1d102bf6eadf3f3a865e06e05.JPG

От него шина метр, потом наверно я загнул с 10 метров скорее 5-6 метров идет 10 квадратов кабель в щит дома, на клемную колодку где собрана вся земля дома

От этой колодки идет кабель 5х4 длмной 10 метров в сарай, там маленький щит и земля опять приходит на клемную колодку, от щита 5 метров кабель 2,5 до солнечного комбайна

Для защиты комбайна планирую собрать щит подключения солнечных панелей, провод от панелей 6 квадратов будет приходить на плавкий предохранитель 25 ампер, от туда в автомат 63 ампера и паралельно пзип, вот собственно его выход нужно заземлить, но меня смущает сечение и длина провода и как бы не сделать хуже чем вообще без пзип

Щит панелей примерно такой

Screenshot_2023-02-05-15-59-23-104_com.alibaba.aliexpresshd.thumb.jpg.5f84f520546b7032e7b7a9c618808186.jpg

Screenshot_2023-02-05-16-29-41-430_com.alibaba.aliexpresshd.thumb.jpg.87460813446556dfda70e5423cb352c9.jpg

Змінено користувачем mib
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

спрошу дивне, оскільки у вас узіп на окремий контур, який ще і dc то чого б йому не зробити окрему землю поруч? 

АПД "у меня нет возможности сделать отдельную землю" не дочитав

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, standov сказал:

спрошу дивне, оскільки у вас узіп на окремий контур, який ще і dc то чого б йому не зробити окрему землю поруч? 

Ну все очень просто, это стоит денег это довольно сложно в плане реализации ибо все вокруг залито бетоном и закрыто плиткой

Поэтому вопрос могу ли я работать с тем что есть или просто не делать пзип

Учитывая что я защищаю инвертор стоимостью 500 баксов, положить в его защиту столько же имхо не вижу смысла

Сейчас мппт контроллеры вообще никак не защищены точнее автоматы стоят но их назначение быть рубильниками для прлстого отключения панелей на время работы с акб

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так, я вже зрозумів шо не можете, якось неуважно прочитав перший раз.
Стосовно "защищаю инвертор стоимостью 500 баксов" от дууууже не впевнений шо то так все просто, ну або ж у вас він нікуди більше не включений 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, standov сказал:

так, я вже зрозумів шо не можете, якось неуважно прочитав перший раз.
Стосовно "защищаю инвертор стоимостью 500 баксов" от дууууже не впевнений шо то так все просто, ну або ж у вас він нікуди більше не включений 

Ну на доме у меня пзип нет, соответственно шанс получить по линии 220 гораздо выше чем от панелей

В мануале инвертора из рекомендаций только автомат на 63 ампер по линии панелей, 160 по dc акб, и автоматы по входу / выходу ас 40 ампер, но учитывая что у меня ввод 16 ампер то будут 16 и откорректирую зарядный ток, так что бы на штатную нагрузку осталось но основной заряд будет от pv

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, mib сказал:

Ну на доме у меня пзип нет, соответственно шанс получить по линии 220 гораздо выше чем от панелей

воно так не факт шо працює, різна взаємна орієнтація ємп від розряду та проводів в просторі і вся та теорія про де ймовірніше йде лісом. ну то вже офтоп, моя теза була шо розрахунок потенційних втрат може бути занадто оптимістичним 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, standov сказал:

воно так не факт шо працює, різна взаємна орієнтація ємп від розряду та проводів в просторі і вся та теорія про де ймовірніше йде лісом. ну то вже офтоп, моя теза була шо розрахунок потенційних втрат може бути занадто оптимістичним 

Буду надеяться что не смогу не подтвердить не опровергнуть

Собственно если вернуться к тому заземлению что есть, ставить не ставить

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 06.01.2023 в 22:47, standov сказал:

доречі я тут купляв дешевше, рівно 300. Але там така схоже історія шо їх по залишкам билося аж три (згодом виявилось шо фактично один десь сп-ли і фактично тільки 2) і їх слили шоб не перечіплятися через них, але 13 евро в принципі теж нічого

на ебеї нашов Legrand DX3 Stop Arc (AFDD) B10 за 40 евро с доставкою в польщу з германії, правда б/у. дешевих ІЕК вже нема, тобто вже вони не дешеві. ще є по 1800 грн с алі, но там жоский ноунейм 

питання, той легранд походу без узо, як його доставити, перед AFDD чи краще після, не підскажете? хочу освітлення через нього кинути

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, standov сказал:

Це-ж не узіп як каже гугл

так, але дуговий захист обговорювався тільки в цій темі, більше спитати нема де 🤔

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 06.02.2023 в 20:24, mib сказал:

Ну на доме у меня пзип нет, соответственно шанс получить по линии 220 гораздо выше чем от панелей

50/50

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 місяців потому...

Добрый день всем.

 

Созрел я, наконец, до покупки и установки УЗИП. Также хочу защитить УЗИП предохранителями.

 

Что имеем:

3-х фазный вход на 20 кВт (на входе стоит автомат, поставленный ДТЭК CHINT NXB-63 3P C40 6kA ); заземление ТТ. "Полноценных" 3-х фазных потребителей нет.

Для защиты предохранителями нашёл только "Тримач плавкого запобіжника RT18L-125X 1Р 125А", 4-х фазного в продаже нет, если я куплю 4 однофазных, в принципе, это не играет ведь никакой роли?

 

Касательно УЗИП. Смотрю либо на Hager SPA931 50kA/1.5kV, либо на OBO Bettermann, но в продаже есть 2 варианта: который дешевле 5094463 с характеристиками 50 кА 7 кА 0.9 кВ и который дороже 5093654 с характеристиками 50 кА 12.5 кА 1.3 кВ

 

Теперь вопрос: что лучще, ХАГЕР или ОБО и если ОБО, то если ли смысл брать тот, который дороже? Я так и не понял, что означают второй (7 или 12.5 кА) и третий (0.9 кВ и 1.3 кВ) параметры. 

 

Спасибо

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, roverspam сказал:

ОБО который дешевле  5094463

Є аналог цього німецький J.Propster 307 250 - 5700 грн

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у випадку стохастичного процессу яким э розряд блискавки в якось точку простору - то все трошки рендомно і прості циферки в окремих моделях означають небагато, доки ви не проектуєте систему яка буде покривати максимальну площу можливих сценаріїв (умовно триступеневу систему, з урахуванням індуктивностей провода, відстаней і тп). 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Два дешевших ПЗІП, які рознесені в просторі, будуть краще одного дорогого. Чим більше ПЗІП с системі — тим краще, але всеодно це гра з ймовірностями і ніяких гарантій ніхто не дасть.

В одних випадках ПЗІП може врятувати обладнання від виходу з ладу, а в інших — хату від пожежі. І якщо хтось скаже, що в мене є ПЗІП і підчас грози згорів телевізор, відповідно ПЗІП не виконав свою роботу, то ймовірно було якраз навпаки: ПЗІП виконав свою роботу достатньо добре, що згорів тільки телевізор, а не ціла хата.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, S_Vladimir_79 сказал:

Є аналог цього німецький J.Propster 307 250 - 5700 грн

что-то он везде в продаже под 10 тыс грн

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, roverspam сказал:

что-то он везде в продаже под 10 тыс грн

Під 10 тис 317 250, аналог дорожчого ОБО

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, S_Vladimir_79 сказал:

Під 10 тис 317 250, аналог дорожчого ОБО

написано 307-й....

узип.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 24.07.2023 в 12:48, volomoto сказал:

Два дешевших ПЗІП, які рознесені в просторі, будуть краще одного дорогого. Чим більше ПЗІП с системі — тим краще, але всеодно це гра з ймовірностями і ніяких гарантій ніхто не дасть

Не зовсвім так. Інколи треба ужгодження Два ПЗІП поставленних на одну лінію можуть визвати резонансну напругу. Кожний окремий випадок потребую квалифікованого підбору.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 24.07.2023 в 11:02, standov сказал:

у випадку стохастичного процессу яким э розряд блискавки в якось точку простору - то все трошки рендомно і прості циферки в окремих моделях означають небагато, доки ви не проектуєте систему яка буде покривати максимальну площу можливих сценаріїв (умовно триступеневу систему, з урахуванням індуктивностей провода, відстаней і тп). 

100% згоден

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 хвилини тому, goga777 сказав:

Не зовсвім так. Інколи треба ужгодження Два ПЗІП поставленних на одну лінію можуть визвати резонансну напругу. Кожний окремий випадок потребую квалифікованого підбору.

Я цього не заперечував. В даному випадку має бути системний підхід і відповідна кваліфікація для нього, бо виглядає що забагато фокусу є на якостях самого пристрою, а не на системі вцілому.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...